Neskoré voľby 30.9.2023

Otváram tuto tému, pretože volebná kampaň sa začala. Teda všetko čo súvisí s týmto, úvahami, čo voľby vôbec budú, tak pre toto je určené toto vlákno.

Začala by som týmto:

https://m.topky.sk/cl/10/2459373/Velky-volebny-prieskum-TOPIEK--Zahlasujte-za-stranu--ktoru-chcete-vidiet-vladnut#50929_1

Ja som za hlasovala a tu je výsledok, počet zapojených cca 13 tis.:


«1

Komentáre

 • Z TG Ľuboš Blaha:

  Všetci vieme na čo prieskumy sú… tak Smer ako prví, zaujímavé

 • A kampaň začala:

 • tibku
  upravené 5 Feb 22:19 #5

  Podnetné myšlienky na predčasné voľby 30.9.2023 prezentoval Vladimír Mečiar v Hovoroch M 77. Dlhé, no odporúčam vypočuť to celé, sú tam hodnotenia politických strán aj niektorých predstaviteľov súčasnej moci.
  Okrem iného, na základe výsledkov volieb do samospráv, kde vyše 40 % dominovali nezávislí kandidáti, navrhuje na báze nezávislých starostov vytvoriť spoločenské hnutie, ktoré by disponovalo legitimitou zdvihnúť moc padlú na ulicu a vytvorilo štruktúry umožňujúce postaviť štát na nohy. (toto konkrétne je v čase cca 1:07 až 1:34)

  https://slobodnyvysielac.sk/hovory-m/

 • Do tohoto vlákna som dala rozhovor Danny, Judita, Dr. Drgonec. Padla tam ak otazka, či je možné že voľby nebudú. Vypočujte si to, odporucam.

  https://ksbforum.info/discussion/comment/17969#Comment_17969

 • Kampaň začala, fotecka je od Dannyho:

 • Voľte rozumom:

  https://t.me/to_je_nas_svet/6790

  V linku je video.

 • Tak si to zhrňme:

  • SaS na hranici zvoliteľnosti s 5,3%
  • Remišovej Bez ľudí je už aj bez percent, má menej ako kotlebovci, 1%!!
  • Súčasná 4-koalícia má rok pred voľbami 20,4%, čo je je o 0,4% menej ako samotný Hlas podľa Focusu (20,8).
  • Možnú koalíciu Hlas+Smer+Republika+Sme rodina tentokrát pre istotu ani nedali, bolo by to dokopy 95 mandátov!!
   Uvidíme čo urobí s preferenciami dianie okolo stíhačiek.

  https://t.me/mimisramova/1211

 • Všetko je tak ako má byť, oddeľuje sa zrno od pliev , je to potrebné a patrí to k šachovnici.

 • @Milo povedal/-a:
  „Ako títo traja, Hlas, SaS a Progresívne Slovensko sedeli v diskusii, presne tak je Esetom nachystaná koalícia po predčasných voľbách. Ak sa nezobudíme, tak tento štát skončí. Táto koalícia nás donesie do vojny, totálneho hospodárskeho krachu.

  Z vyjadrenia R. Huliaka, kde okrem iného požaduje ručné sčítavanie hlasov pri predčasných voľbách.

  https://www.hlavnydennik.sk/2023/02/22/ing-rudolf-huliak-pozname-buducu-vladnu-koaliciu-video


  Staněk o tom hovoril už cca pred 3 mesiacmi

 • Milo povedal/-a: presne tak je Esetom nachystaná koalícia

  Obtížně si zvykám, když se o ESETu mluví v mužském rodě, přitom ESET byla “ta” bohyně, řecky ISIS.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Eset

  Zajímavé jméno pro firmičku si vybrali chlapci…

 • Lavazza
  upravené 27 Feb 11:09 #19

  Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/653367-matovic-vypovedal-na-policii-o-udajnej-korupcii-sulika-o-tom-co-odznelo-mlci

  Spory Igora Matoviča s Richardom Sulíkom už rieši aj polícia. Šéf OĽANO v nedeľu (26.2.) oznámil, že už vypovedal pred vyšetrovateľmi o údajnej korupcii predsedu liberálov.

  V strane SaS tvrdia, že netušia, o čom rozpráva a nevylúčili, že sa budú brániť právnou cestou.

  Policajti aj expremiér o obsahu výpovede mlčia.

  Viac ako dva roky pritom sedeli bok po boku v jednej vláde. Stačilo však pár minút po tom, ako SaS povalila kabinet a Igor Matovič prišiel s tvrdením, že jeho bývalý minister zďaleka nebol čistý.

 • Milo
  upravené 1 Mar 07:09 #20

  Lavazza povedal/-a: Voľte rozumom

  Voľte rozumom je rada nad zlato. Skúsme jednotlivé scenáre volieb dotiahnuť do konca. Čo nastane po voľbách? Dá sa očakávať, že po zvolení jednej zo strán alebo akejkoľvek koalície sa tento aktuálny režim zmení? Že sa zmení "oficiálny" postoj k Ukrajine, že zastavia dodávky zbraní, že prestanú poskytovať NATO podporu? Že sa zmení "oficiálny" pohľad na tzv. vakcíny, covid a vinníkov plandémie? Že sa ceny potravín, energie, ropy vrátia k reálnym hodnotám? Že voči médiám, ktorých majitelia sú zodpovední za šírenie nenávisti a bludov, budú vyvodené dôsledky? Že sa zastaví a zvráti indoktrinácia spoločnosti pre ciele NWO?

  Čo sa dá teda od volieb očakávať? Existuje pozitívny scenár, matrica?

 • Dávam to sem, keďže to súvisí s voľbami:

  Z veľkého spájania je fiasko. Mikuláš Dzurinda a spol. totiž nevstupuje do Modrej koalície (predtým strana SPOLU), pričom sám veľkolepo oznamoval jej vznik. Bývalý premiér hovorí o nečinnosti zo strany Miroslava Kollára, Kollár je zasa krokom Dzurindu zaskočený. A volič ničomu nerozumie.

  Modrá koalícia vznikla skĺbením už existujúcej strany SPOLU, ktorú vedie Miroslav Kollár a Mikuláš Dzurinda s približne tridsiatkou mladých ľudí. Ambíciou Modrých, ako sami seba v skratke označujú, je integrácia stredopravých politických síl. Aspoň toto bol plán, ktorý zaznel na „zlučovacej“ tlačovke koncom januára.

  Dni bežali a k žiadnemu ďalšiemu spájaniu neprišlo. Neprichádzala ani komunikácia smerom k verejnosti. Po mesiaci prišiel druhý mediálny výstup Modrej koalície, jeho obsah však málokto očakával.
  Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/655263-dzurinda-skoncil-kollar-je-v-soku-drsny-odkaz-politologa?


  No jasné výtlak Dzurindu, je 0,9% tak asi Kollár, ktorý už počas svojho politturizmus čo to zažil, si to vyhodnotil, že to taká výhodná fúzia nebude:-)

 • Lavazza povedal/-a: No jasné výtlak Dzurindu, je 0,9% tak asi Kollár, ktorý už počas svojho politturizmus čo to zažil, si to vyhodnotil, že to taká výhodná fúzia nebude:-)

  tak mohli sa vsetci spojit aj s Jablkom, nazvat sa Modri smejdi a odist spolu do zabudnutia.

 • Rusofil povedal/-a: Ke změně dojde až po vítězství Ruska. Podobně, jak tomu bylo se změnami po krachu SSSR. Až Rusko vyhraje v současné globální hře, vše se změní.

  Pomôž si Slovensko aj Rusko ti pomôže! Rusko už nikdy nebude ako ZSSR, na to treba zabudnúť.

 • Lavazza
  upravené 1 Mar 21:40 #26

  Asi nemajú čo povedat, nech si kukne tlačovku Fica alebo DK, ten vie ako nato:

 • Lavazza
  upravené 7 Mar 11:35 #27

  Tak charizmatický líder (charizma ako nevypratá ponožka) je lídrom novej strany:

  https://domov.sme.sk/c/23143755/heger-demokrati-volby-2023-nova-strana.html

  No uvidíme čo nato Igi:-)

 • Lavazza
  upravené 7 Mar 12:11 #28

  Aha tak preto bola Verca taká zatrknuta na Fica, ona na Helenu nemá (peniaze), aj vo všeobecnosti a sviatok MDŽ tiež využiť nemoze.

 • Lavazza povedal/-a: No uvidíme čo nato Igi:-)

  hned v uvode odpoved... aj ja si to myslim

 • Kampaň beží naplno:

  Silvestrovský špeciál každú nedeľu. Slaboduchý Eduschko s Robom. To by som nenechala ujsť ( kebyže nie škola🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤓🤓🤓🤓)

 • @tibku povedal/-a:

  Rusofil povedal/-a: Ke změně dojde až po vítězství Ruska. Podobně, jak tomu bylo se změnami po krachu SSSR. Až Rusko vyhraje v současné globální hře, vše se změní.

  Pomôž si Slovensko aj Rusko ti pomôže! Rusko už nikdy nebude ako ZSSR, na to treba zabudnúť.

  Já tam mluvil o tom, že Rusko nám pomůže? Kde? Já psal o změně paradigmatu. A to se mění vše. Každý chce být na straně vítěze.

 • tibku
  upravené 12 Mar 09:32 #32

  @Rusofil, ja som to iba rozšíril a zvýraznil v zmysle „záchrana topiaceho sa je v jeho rukách“. Teda aj keď v súčasnosti nie sme suverénny štát, nesmieme pasívne „čakať na spasiteľa“. Slovensko navyše má v tom historické skúsenosti; napríklad SNP. A chyby ZSSR si Rusko dnes plne uvedomuje - Okrajina veľmi bolí a nemusela, to nie iba Chruščov.

 • Malina
  upravené 12 Mar 12:18 #33

  Lavazza povedal/-a: Silvestrovský špeciál každú nedeľu. Slaboduchý Eduschko s Robom. To by som nenechala ujsť ( kebyže nie škola🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤓🤓🤓🤓)

  a ako to dopadlo?

 • Lavazza
  upravené 12 Mar 14:47 #34

  Kukni si s komentármi od DK, ja sa vážne smejem. Až nato, že je to riadne ce slzy.

  Som nevedela či je tam Mr. Bean alebo Eduscho:

  https://m.youtube.com/live/wNZQokVdM-Y?feature=share

  Ten chlap je mimo.

  Zopár myšlienok:

  Akurát ide tlačovka Smeru, v ktorej Fico dokázal, že Heger vedel o tom, čo sa deje na polícii. Doslova povedal, že Heger mal byť radšej ticho.

  Tlačovka Smeru:

 • Ked tak sledujem vyjadrenia Hegera, Nada, Kacera, Caputovej a spol. tak mi to pripada tak, ze oplotena ambasada si je vedoma, ze normalny ludia s IQ viac ako 80 ich uz volit nebudu. Kedze lepsie kadre sa im tu zlanarit nepodarilo, tak vyuzivaju tie co maju, ale zmenili taktiku. Tie ich hlupe vyjadrenie typu Fico je zlodej, Fico kradol, rozdaval statne firmy svojim ludom, mafia atd. uz nie su mierene na bezneho volica, ale na toho jednoduchsieho, ktory sa v politike absolutne nevyzna. Mam na mysli urcite etnikum (ktore si tu ciele pestuju uz 30 rokov), krcmovych povalacov atd. Preto sa nam to javi ako totalne hlupe vyjadrenia. Problem je, ze krcmovi povalaci a spol k volbam nechodia, preto ten druhy krok nahnat ich vsetkych k volbam za vidinou prispevku. To, ze prispevok slubia este neznamena, ze ho aj vyplatia. To sme uz videli na pripade covid testovani v obciach. Vysledok takychto volieb by bol hned prezentovany ako ten najdemokratickejsi v historii, lebo by bola najvyssia ucast. Ak by s niecim takym pocas svojej vlady prisiel Smer, SNS, LSNS hned by na nich media zautocili, ze si za statne peniaze robia predvolebnu kampan. Teraz pocut len ohlusujuce ticho. Toto im nesmieme dovolit. Treba sa na to podrobne pozriet a napadnut to vcas na ustavnom sude alebo GP. Nie som pravnik, ale kto je tak tam skuste najst barlicku, ktoru nam tam Najvyssi Stvoritel urcite pripravil, aby sme tomu zlu vcas zamedzili.

 • Prečo voliť Smer alebo Republiku?

  Koho voliť a koho nevoliť z „národných“ síl

  https://www.hlavnespravy.sk/koho-volit-a-koho-nevolit-z-narodnych-sil/3075902

 • Téma by mala byť premenovaná na "Neskoré voľby 30.9.2023".

 • Súlad
  upravené 23 Mar 08:52 #38

  Načo je kresťanskému voličovi dobré KDH

  https://www.hlavnespravy.sk/naco-je-krestanskemu-volicovi-dobre-kdh/3086096

  To najlepšie je až v článku.

  Keďže toto je základná hodnotová výbava strán PS a SaS je prirodzené, že kresťanský volič dá svoj hlas KDH, ktoré s nimi skočí pod vládnu perinu.

  To samozrejme kresťanskému voličovi vyčarí úsmev na tvári, lebo samozrejme, každý kresťan prirodzene túži po tom, aby sa mohli homosexuáli riadne sobášiť, najlepšie rovno v kostoloch a každý kresťan chce, aby už v škôlke sa jeho dieťa čo to priučilo o viacerých zo 76 pohlaví a v dvanástich rokoch sa mohlo dať preoperovať na opačné pohlavie.

 • Lavazza
  upravené 25 Mar 06:43 #39

  Keby ste nemali program na weekend:

  Myslím, že prvé 2 by sa dali zhrnúť pod názvom: Som sprostá, nehanbím sa za to.

  Čo má teší že je hojne zastúpenie Smeru ako ťahúňmi opozície. To nepíšem ako fanúšik, ale verejno-právne TV by mala dávať rovnaký priestor vsetkym.

 • ❗️🇸🇰SMĚR-SD obsadil první místo v dalším průzkumu volebních preferencí na Slovensku. OĽaNO Igora Matoviče by vypadlo z parlamentu.

  📊Vítězem parlamentních voleb by se podle průzkumu agentury Focus stal opoziční SMĚR-SD v čele s expremiérem Robertem Ficem (17,6 %). Na druhém místě by se znovu umístila strana Hlas dalšího expremiéra Petra Pellegriniho (17,1 %). V Národní radě by také zasedli členové Progresivního Slovenska (12,1 %), Republiky (9,6 %), strany Jsme rodina (7,7 %), KDH (5,8 %) a SaS (5,1 %).

  📌Spoléhat na úspěch teoreticky může i nová strana Demokraté v čele se současným předsedou vlády Eduardem Hegerem (5 %). Naopak, čím dál hůř je na tom strana bývalého premiéra Igora Matoviče, kterou podpořila pouze 4,3 % respondentů.

  Sledujte @neCT24

 • Lavazza povedal/-a: Naopak, čím dál hůř je na tom strana bývalého premiéra Igora Matoviče, kterou podpořila pouze 4,3 % respondentů

  Vychadzajuc z toho, ze volby neodzrkadluju volu obyvatelstva ale zaujmovych skupin tak Matovicovi, za tu "skvelu pracu" daju min 5%

 • Možno by to malo byť separátne vlákno, uvidíme. Okrem predčasných volieb (oneskorených) nás čakajú aj voľby prezidenta. Kandidatúru ohlásil Dr. Harabin, ale aj Doc. Drgonec.

  Dr. Harabin je zdatný sudca, o to pokoj. Chýba mu žiaľ atričná dávka diplomacie, neviem ako je na tom s angličtinou a vôbec.

  Myslela som si, že Dr. Drgonec je vhodný kandidát, nedostatkom diplomacie netrpí. Avšak je dobrým príkladom neznalosti riadenia a nepochopenia dejín.

  https://t.me/televiziaslovan/259

  Tu je rozhovor s ním, žiaľ nemám link na inú platformu, ako TG. Nepochopil rok 1968....

  No on je vynikajúci ústavný právnik. Ale...

 • tibku
  upravené 30 Mar 16:58 #44

  Matelko je "génius"! Jeho plány týkajúce sa "neskorých" volieb, sú ďalšou "atómovkou"! Všetko nasvedčuje tomu, že pokiaľ nebude zostavovať vládu, voľby budú vyhlasené za neplatné! Dôvod: korupcia!

  https://www.aktuality.sk/clanok/x3qaQwY/matovic-dava-verejny-prislub-ludom-dostanete-500-eur-za-volby-budeme-draha-nevesta/

 • tibku povedal/-a: Všetko nasvedčuje tomu, že pokiaľ nebude zostavovať vládu, voľby budú vyhlasené za neplatné!

  Nemal si na myslí, že Igor bude považovať voľby za neplatne? A nie že voľby "budu vyhlase" za neplatné? A to kým?

 • tibku
  upravené 30 Mar 17:49 #46

  Voľby napadne niektorá neúspešná strana. To bude závisieť na dosiahnutých % výsledkoch: napríklad PS alebo pri nedobrom výsledku OĽANO poslúžia aj Hegerovi Demokrati. Igor cez euros prísľuby má za sebou nielen cigánsku komunitu a verí, že bude minimálne pri zostavovaní vlády. No pri nízkom % zisku, za prehru nebude považovať ani neplatnosť volieb. Vymyslel to "perfektne"!

 • Tá fotka je perfektná:)

 • ....Osobitá pozornost věnována V4....

  • podľa mňa veľmi rozumný a potřebný strategický ťah v hre “ rozbíjania oboch štátnosti . Je to výzva , hodenie vidiel aj do projektu RU2 , aj projektu “od mora do mora.”V4 je naša spoločná záchrana .
 • tibku
  upravené 30 Mar 22:36 #49

  orimak1 povedal/-a: V4 je naša spoločná záchrana .

  Do začiatku SVO sa s V4 ešte dalo niečo robiť. Zjednodušene povedané, súčasná reálna politika krajín V4 sa začala diferencovať tak vzájomne ako aj vo vzťahu k EÚ.

  Ďalej si myslím, že volebný program "Návrat suverenity do slovenskej zahraničnej politiky" na báze členstva v EÚ a NATO je realizovateľný iba za predpokladu reformy EÚ. Navyše k tomu si dosť dobre neviem predstaviť povolebnú spoluprácu Smeru s Republikou a národne orientovanými stranami. Potom zostáva iba Pelé! A sme tam, kde sme.

 • Spolupráca Slovenska a Česká (oboch) je nevyhnutná (takto to bolo mienené) a ďalej spolupracovať s Maďarskom a Poľskom. V4 znamená hlavne - nie vojne , ktorú nám tu vnucujú , je to tiež možnosť zvrátiť cestu Poľska . Je to tiež cesta , ako sa dostať , bez vojny , do ruského sveta (Lisabon -Vladivostok) Najdôležitejšie je prekaziť a zvrátiť čo najskôr terajšie rozbíjanie oboch štátnosti , zvrátiť pokojnou cestou . Plánované RU2 a od “mora do mora” je , pre nás oboch likvidačným procesom nielen pre nás.Vytýčené smerovanie RU2 či “ trojmorie” vedú k chaosu v európskom priestore a neskoršej zmene hraníc . Zato V4 naopak . Preto , tento ťah na V4. Je to od Fica, ponuka alebo výzva?

 • tibku povedal/-a: Voľby napadne niektorá neúspešná strana. To bude závisieť na dosiahnutých % výsledkoch

  Preto treba podporiť snahu o paralelné sčítanie hlasov, vrátane osobného zapojenia sa doň. Čert ber politické strany - my, voliči, musíme mať istotu ako voľby dopadli.