Hudba

245

Komentáre

  • Trocha Rudé Armády v rockovém stylu

  • Kancelar
    upravené Mon 7 Nov 2022 #34->

    Dnes mame 105. vyrocie VOSR



  • R
    upravené Thu 10 Nov 2022 #37->

    @Počtář povedal/-a:

    Lin povedal/-a: Vrátím se zpět k Šamanovi - neboli Jaroslavovi. Snad budete shovívaví...

    Nastal čas o Šamanovi pohovořit...

    Zvěst o Šamanovi se ke mě dostávala postupně a z různých stran.
    Když jsem ho >uviděl< poprvé, bylo to pro mne nepříjemné překvapení. Ale udržel jsem se, protože něco mi říkalo, že to nebude tak jednoduché.
    Věci nejsou, čím se zdají být. Kdo si počká, ten se dočká. Sice to trvalo, ale nakonec ke mně přišlo video s černochem od Lin

    Lin povedal/-a: Za všechny jsem vybrala tento názor:

    A k tomu jsem si přičetl ještě tohle video s černoškou

    (popravdě, tohle se mnou pohnulo víc, než Šaman samotný :-)
    Speciálně reakce černochů jsou pro můj výpočet důležité. Počítám, že Černoši, jakožto jedni z příslušníků “civilizace Jihu”, mají nejvíce zachováno sepětí s přírodou (někteří z nich dodnes dokážou nazí, tj. bez technosférického obalu, žít a přežít v přirozeném/přírodním prostředí), mají silně zachovanou živočišnou složku psychiky/instinkty (což se u některých může projevovat i tím, že když je “zavřeš” do města, chovají se jako “zvířata” - viz gangy). Reakce černochů jsou důležité, protože nejlépe >zviditelňují<, na co >u všech< působí Šaman.

    Zde předkládám můj soukromý výpočet Šamana.
    Jaroslav Dronov
    Dronov ~ dron ~ kulturní dron, čili souhlasím s

    Rusofil povedal/-a: člověčí Ruský Dron

    Jaroslav ~ Jarilo ~ Slovanský bůh
    Tento link dávám hlavně kvůli obrázku
    https://brendan-noble.com/jarylo-jarilo-yarilo-slavic-god-of-spring-war-fertility-and-agriculture/
    a zde poněkud podivný wiki článek o Jarilovi, jen pro úplnost
    https://ru.wikipedia.org/wiki/Ярила

    Pokud k tomuhle dále přičtu

    Yori povedal/-a: Jeste jedna zajimavost k Dmitriji Hvorostovskemu a Samanovi:
    Dmitrij Hvorostovsky zemrel 22.11.2017 (nebo spíš Chvorostovskij - pozn. Počtář)
    Saman, Jaroslav Dronov narozen 22.11.1991 (srovnej si podobu obou v obličeji - pozn. Počtář)

    pak mi vychází, že Šaman není náhoda, je to řízení.

    Jméno (Šaman) x Vzhled (dredy, kožené oblečky) x Zpěv (co, jak, kdy a kde zpívá)
    Toto je v prvním plánu trojúhelník rozporů: od kdy šaman vypadá jako liberál a zpívá jako Alexandrovec?

    Jméno
    On se nejmenuje Šaman, on JE Šaman.
    Šaman prostřednictvím magické práce (zde zpěvem) působí na podvědomí, emoce a instinkty člověka, na spodní čakry, chcete-li. Tím působí na každého, ale černoši dokážou toto působení nejlépe zviditelnit, viz videa s jejich reakcemi. Černoši Šamana “prozrazují”. (Pokud vycházím z toho, co vidím na těch videích, tak reakce černošky jsou pro můj výpočet cennější, než černocha. Za prvé: je to žena a počítám, že ženy mají pro mnou zkoumaný účel citlivější “anténu”. A za druhé: černoch si Šamana pouští s anglickými titulky, kdežto černoška nikoliv. Tedy na ni působí čistě vizuální a zvuková složka. Zvukovou složkou je zpěv Ruštiny, nevím do jaké míry zná/nezná obsah textu. Ale při poslechu text nevidí.)

    Vzhled
    Nejvíce mi vrtaly v hlavě (a mne iritovaly :-) ty dredy, za které by se nemusel stydět ani bukanýr Bartoš. Až jsem na to přišel, proč je má.
    On ty dredy mít MUSÍ.

    https://oracle911blog.wordpress.com/2022/08/13/zijem-v-krajine-ktorej-nerozumiem-j-v-andropov/ )

    Toto video Zaznobina jsem dával průběžně nejméně 3x, na všech předešlých diskusích. Nikdo si jej nikdy nevšiml. Muselo se počkat na joxe, až ho schválí.
    Co se týče vlasů Šamana. Naši Slovanští předkové nosili zapletené vlasy. Psal jsem o tom také na předchozí diskusi. Takto zapleteným vlasům slovanského muže se říkalo "sláva". Bohužel, na to, co tady píšu já i Ogar na to tady nejsou čtenáři připraveni. Po pár letech to pak berou jako nový objev.

  • @Počtáři - děkuju. Myslím, že jsi to "vypočítal" dobře. :) Myslím si, že Šaman je opravdu "šaman", co otvírá lidská srdce čemusi vyššímu. A ano - vlasy možná překvapí - ale i tady platí, že se podle vzhledu člověk nesmí soudit. Jinak je Šaman krásný muž, důstojný zástupce "bílého muže". Umím si ho představit i jako bohatýra z ruských bylin, i jako postavu z Final fantasy - dokonce i jako anděla smrti.
    Jeho hlas - to je mocný nástroj - a on s ním umí bezesporu zacházet. Slyšela jsem ho zpívat i mou oblíbenou lidovku Koň - a nedá se připodobnit k ničemu, co jsem zatím slyšela. Zde ukázka jeho "hrátek s hlasem":
    https://www.youtube.com/shorts/X8PR1e8bQe4

  • Ogar Valach
    upravené Thu 10 Nov 2022 #39->

    Počtář povedal/-a: Počítám, že Černoši, jakožto jedni z příslušníků “civilizace Jihu”, mají nejvíce zachováno sepětí s přírodou (někteří z nich dodnes dokážou nazí, tj. bez technosférického obalu, žít a přežít v přirozeném/přírodním prostředí), mají silně zachovanou živočišnou složku psychiky/instinkty (což se u některých může projevovat i tím, že když je “zavřeš” do města, chovají se jako “zvířata” - viz gangy).

    Ďakujem za potvrdenie toho, že sme každý iný a každý potrebujeme niečo iné aby sme sa mohli rozvíjať svojim vlastným tempom a spôsobom. A to je možné len keď nebudeme pomiešaní. Je vidieť, že inšpirovať sa dokážeme aj keď sme každý u seba doma.

  • Šaman => Gasudar 2030 ?! :smiley:

  • Lin
    Lin
    upravené Thu 10 Nov 2022 #41->

    Pánové @Rusofil a @Ogar Valach

    • možná se mi to jen zdá, ale přijdete mi jako ublížení. Proč? To, co popsal Rusofil, se tu děje mnoha lidem - včetně mě. Já osobně Zaznobinovo povídání znám a na "svolení Joxe" jsem tedy fakt čekat nemusela, protože - dost možná jsem někdy v dávné minulosti upozornila na video já sama. Mám se z toho potento? Často se mi také stává, že mi někdo postuje můj vlastní text k prostudování - a mám se potento? Čerstvá situace dneska s Katyní - a mám se potento?
      Ogar postuje Zeitgeist, který znám a vím o něm své, několikrát jsme ho "protřásali" - a Rusofil se zlobí, že se na to nikdo nepodíval, protože "píše pitomosti". Ale - jak Rusofil ví, že se každý s Zeitgeistem ztotožní? To stejné je s védami a slovanskou tématikou. Oba předpokládáte snad, že to nikdo nezná, že se s tím nikdo nezaobírá či nezaobíral? Protože - když na to není reakce, nutně to neznamená "...protože to píše Ogar". Ono to taky může znamenat nesouhlas s tímto směrem, s touto cestou.

    Tady Počtář sepsal pěkné povídání o Šamanovi - takové jste mohli sepsat i vy. Počtář tě i zmiňoval s tvou myšlenkou o "dronu". A ty se cítíš "zasažen" videem Zaznobina... :( Není čas se trochu oprostit od toho očekávání (ocenění, vděku...)? Já to nemyslím zle - já tu mluvím ze zkušenosti, protože - jak jsem psala - stává se mi to taky. Prostě dneska lidi nečtou víc jak jednu větu, nedívají se, neposlouchají. Takový je svět a my s tím těžko něco zmůžeme. My podáváme informace - a troufám si tvrdit, že s nejlepším svědomím a vědomím. Ale jak je kdo využije - to už je jeho věc. Naše svědomí bude v tomto směru čisté a naše vlastní vědomosti (zkušenosti, myšlenky názory...) to nijak neovlivní. A pokud si co na sítích necháme pro sebe, není to z důvodu "utajení" či neochoty se podělit o informace - je to z nezájmu druhé strany. Prostě vidíme či cítíme, že druhá strana o žádné rozšíření infa nestojí.

    K Jaroslavovi si troufnu dodat, že "Jariloslav" je jméno oslavující Slunce coby tvořivý a životodárný princip. Což myslím, že Jaroslav plně využívá, protože si sám skládá písně - píše hudbu i slova a dokonce i scénáře ke klipům.
    Vlasy má spletené - ale jinak než naši předkové. On je má ve skutečnosti krátké a dredy jsou na ně napletené. A nenosí tento účes zas tak dlouho a je pravda, že s "obyčejným" účesem vypadal jako "tuctový popík". Což sice nevypovídá o ničem, ale dost možná mu ty vlasy přinášejí inspiraci. Toto je nová písnička a já vím, kde vzal inspiraci. V jiné a starší písni, tuším, že je to taky národní dumka. Všechno je dílem Jaroslava:

    • a zde je možná inspirace:
  • Ogar Valach
    upravené Thu 10 Nov 2022 #42->

    Jarilo je meno nášho slnka. Náš mesiac sa volá Luna. Naša Zem sa volá Midgard. Sú to ich mená.

  • R
    upravené Thu 10 Nov 2022 #43->

    @Lin, proč bych se neměl ozvat? Mrzí mě to, že nám tady nadávají s Ogarem do fašistů, a pak jen jinými slovy potvrzují, co jsme tady psali již dávno.
    Tak se nikdy nikam neposuneme, pokud se budeme pořád vracet o několik let zpátky, až to někomu dojde. Teď nemluvím konkrétně o Počtáři, protože s jeho názory hodně souzním, ale všeobecně. Tebe se také dotklo psaní o legionářích a také ses ozvala.
    Moje reakce byla spíš na jméno joxe, ano, na nadřazenost této osoby si nemohu zvyknout. Proto ta reakce.
    PS: Co se týče Zeitgiestu tam šlo o konkrétní video, prvních asi 20 minut, kde se pojednávalo o Ježíši. Byl bych rád, kdybys uvedla protiargumenty.
    Já o tom psal v souvislosti se Starým Egyptem, že zvěstování panny Marie si v Bibli vypůjčili od Amenhotepa IV. No a ve videu popisují, odkud se do Bible dostali ostatní věci. Což potvrzuje moji tezi o kompilátu. Ale lidé toto nechtějí vidět, protože to nabourává jejich představy o postavě Ježíše.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Jarilo je meno nášho slnka. Náš mesiac sa volá Luna. Naša Zem sa volá Midgard. Sú to ich mená.

    Zareagoval jsi jako obvykle. Nemá cenu plýtvat energií.

  • @Lin povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Jarilo je meno nášho slnka. Náš mesiac sa volá Luna. Naša Zem sa volá Midgard. Sú to ich mená.

    Zareagoval jsi jako obvykle. Nemá cenu plýtvat energií.

    Človek ti dá hodnotnú informáciu, ktorú nemá každý, ale pre teba je to plytvanie energiou. Dosť to o tebe vypovedá.

  • Lin
    Lin
    upravené Thu 10 Nov 2022 #46->

    @Rusofil povedal/-a:
    @Lin, proč bych se neměl ozvat? Mrzí mě to, že nám tady nadávají s Ogarem do fašistů, a pak jen jinými slovy potvrzují, co jsme tady psali již dávno.
    Tak se nikdy nikam neposuneme, pokud se budeme pořád vracet o několik let zpátky, až to někomu dojde.

    Díky, že reaguješ normálně. A popořádku:
    Vím, že tě to mrzí, protože to samé mrzí vždy i mě a někdy se, holt, neudržím a jízlivě se ozvu. Jenže - je mi to stejně prdlačku platné. Jak chceš docílit toho, abychom se "posunuli"? To by tu museli být stejní lidé (což nejsou) a museli by být navíc schopní v hlavě něco udržet = aby si pamatovali, že tuto informaci sem dával loni Rusofil.
    Potíž komunity je ta, že se změnila po dobu těch 13 let už mnohokrát... A moc mě to mrzí a dost mě to štve, protože se motáme v kolečku a pořád dokola "objevujeme kolo".
    Jenže - víš snad cestu jak z toho? Já ne. Už jsem si to zažila mnohokrát a jak jsem psala - někdy mě kdosi "poučuje" i mým vlastním textem. A co hůř - často si ani nepřečtou můj komentář a reagují na ně (doplňují) tím, co v komentáři JE obsažené. A dávají to jako "novinku".
    Proto se snažím přizpůsobit se "době", protože neznám obranu a stále ještě mám za důležité dělit se o informace a poskytovat je.

    A já ti nezazlívala, že ses ozval - ale že je to zrovna pod Počtářovým povídáním, které se mu - dle mého - dost povedlo. Tak mi to přišlo, že to slíznul nevinně.
    A to nadávání... Já nenadávám a nevidím tě jako fašistu nebo dokonce "trola", s mnohými tvými názory souhlasím a vím, že nejsi konfliktní a nic člověku do hlavy netlačíš. O Ogarovi mluvit nebudu, s tím je to trochu jinak.

  • Lin povedal/-a: Už jsem si to zažila mnohokrát a jak jsem sala - někdy mě kdosi "poučuje" i mým vlastním textem.

    Přesně, tos udeřila hřebík na hlavičku. Také se mi to stalo. No, dnes jsem vypustil páru.
    Vysvětlili jsme si to, tím to považuji za uzavřené.

  • @Rusofil povedal/-a:
    Vysvětlili jsme si to, tím to považuji za uzavřené.

    Já taky. Na Zeitgeist zareaguju v tématu. Díky.

  • K
    upravené Fri 11 Nov 2022 #49->

    Slováci, máte skvělého hudebníka Ondreje Duricu!

    Zajímalo by mně, jak moc je u vás známý, protože v rádiu ho hrát asi nebudou. Na mě ta jeho tvorba působí jak očistná tabletka, vždycky mě to dovede nakopnout a srovnat do latě.

    Je to bývalý (zřejmě profesionální voják). Po některých písničkách si jeden musí dát pauzu a vydýchat to (mama, juhoslavia..). Hudba, které se mainstream bojí jako čert kříže. O skutečných hlubokých hodnotách, ne o sračkách a naivnímu přístupu k životu.

    V rádiu ho ale neuslyšíš. Je to hudba co rovná páteř...

  • Ogar Valach
    upravené Thu 17 Nov 2022 #50->

    Budeme musieť znovu vybudovať to, čo začali už naši predkovia.

    Budujeme - Vyhrňme si rukávy (1948):

  • Rammstein ma novy klip:

    Nevie niekto kolko tychto klipov takto sfilmovali? Prvy bol asi tento:

    To uz by si zasluzilo samostatny rozbor.

  • @Kancelar povedal/-a:
    Rammstein ma novy klip:

    Nevie niekto kolko tychto klipov takto sfilmovali? Prvy bol asi tento:

    To uz by si zasluzilo samostatny rozbor.

    Ahoj, také jsem na ten klip koukal s očima otevřenýma. Leč pouze jednou. Ale řekl bych, že to má být píseň, která říká, že Rammstein to balí. Fascinuje mě ten červený laser, který se protíná oběma klipy. Ten druhý více méně připomíná nějaké scény z Matrix, na první dobrou. Pak ty cryokomory a likvidace klonů? No musím to shlédnout vícekrát...

  • Javier Solis

  • Niečo krásne rezké na vykročenie do nového roka:

    https://sk.wikipedia.org/wiki/Svetozár_Stračina

  • Tak toto ma silno chytilo za srdce, akokeby mi spieval z duse ...

  • Nemohla jsem si vzpomenout, odkud znám ten nápěv, a ona je to ozvěna staré trávnice "Hrabaj dievča hrabaj, to zelenô seno, ja by som hrabala, nemám nakosenô" :)

  • Stare predvojnove skladby zo ZSSR (nieco na styl F.K.Veseleho):

  • d
    dum
    upravené Sat 15 Apr 2023 #61->

    Legendárna slovenská jazzrocková kapela hrajúca aj slovanskú tématiku