Konzultácia k zavedeniu digitálneho Eura

Zdravím všetkých, do zajtra (16.6.2022 je termín - to je číslo čo? 16+6=22), kedy môžete zasielať pripomienky k digitálnemu EURu, práve som to vyplnila trvá to presne 5 minút aj s registráciou. Predtým než môžete zasielať pripomienky, sa musíte zaregistrovať:

Link na registráciu: https://ecas.ec.europa.eu/cas/eim/external/register.cgi

Video návod, ak niekto potrebuje:

Potom sa zaregistrujete a môžete dávať pripomienky:

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13392-Digitalne-euro-pre-EU_sk

Milo, prosím nastaviť do zajtra ako prioritnú tému. Ďakujem krásne, všetci ostatní prosím vyplńte.

Komentáre

 • Ináč je to hrozné, že k takejto závažnej veci sa vyjadrilo, deň pred termínom až 17 tis. subjektov. Čo je zaujímavé je táto štatistika:

  https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13392-Digitalne-euro-pre-EU/feedback_sk?p_id=29585848

 • Tak update, prosím šírte to:

  Aktuálne tam má Slovensko 4864, takže ďakujem všetkým, ktorí to vyplnili. Stále mini množstvo, ale predsa viac. Ak neviete, čo inšpirujte sa, čo píšu tí pred Vami.

  Je to aj na Oraclovom blogu, komplet návod, môžete poslať známym, dať do skupín:

  https://oracle911blog.wordpress.com/2022/06/15/prislo-mi-mailom-3/

 • Mne to ted nahlasilo chybu serveru, takze moje zpetna vazba neodesla. Zkousel jsem to asi 10x. Nejaka podobna zkusenost?

 • Mne to šlo na prvý krát bez problémov. Ale je zvláštne, že za hodinu a pol nenabehol ani jeden jediný príspevok za Slovensko. Hodila som to do jednej TG skupiny a tam podobná hláška, že chyba serveru. Tak neviem. Aj Judita Lassakova to dala na svoj TG a je tam viacero užívatelov, čo hlásia chybu. Treba skúsiť ešte zajtra.

 • @MIrek Svoboda povedal/-a:
  Mne to ted nahlasilo chybu serveru, takze moje zpetna vazba neodesla. Zkousel jsem to asi 10x. Nejaka podobna zkusenost?

  Stejná zkušenost.

 • M
  upravené Thu 16 Jun 2022 #8->

  @MIrek Svoboda povedal/-a:
  Mne to ted nahlasilo chybu serveru, takze moje zpetna vazba neodesla. Zkousel jsem to asi 10x. Nejaka podobna zkusenost?

  Rovnako. Ešte chvíľu počkám, ale neviem či sa to podarí odoslať. Zrejme sa postarali o túto "chybu", aby Slovensko nebolo tak silno protifašistické.

  Doplnenie: Tak dnes sa mi to tiež podarilo odoslať.

 • @MIrek Svoboda povedal/-a:
  Mne to ted nahlasilo chybu serveru, takze moje zpetna vazba neodesla. Zkousel jsem to asi 10x.

  Rovnako aj u mňa. Spomínam si, že asi pred 3 mesiacmi som chcel odoslať pripomienku k inému prieskumu EU v posledný deň zberu a vyskočila mi tiež chyba servera. Priateľovi o deň skôr to prešlo bez problémov. Možno vypínajú skôr...

 • Tak hlásím úspěch, reakce byla odeslána i zobrazena, čerstvě také přibylo několik dalších. Kdo ještě nespí, teď je asi správná doba :)

 • Mal som také isté problémy ,chyba serveru .
  Skúsil som to teraz , bez problémov to prešlo.