Japonsky ex-premier Abe zemrel na nasledky atentatu

Na Shinzo Abe (+67) bylo strileno pri jeho volebni reci. Zraneni podlehl. zde

Komentáre

 • https://www.rt.com/news/558613-japan-pm-abe-shot-speech/
  Atentát na bývalého premiéra Japonska Abeho.
  Abe mu podlehl.

 • Zajímavá rodinka :) Jinak dnes měl být původně na jiném místě, ale jak už to bývá, naposlední chvíli to změnili... Také vás napadlo, že to jméno svým nositelů asi nenosí štěstí?
  Abe
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Šinzó_Abe
  Jeho dědeček
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Nobusuke_Kiši

 • @Quilgen povedal/-a:
  https://www.rt.com/news/558613-japan-pm-abe-shot-speech/
  Atentát na bývalého premiéra Japonska Abeho.
  Abe mu podlehl.

  Tuší někdo důvod ?
  Je to rukopis neokonů, ale nezachytil jsem, že se snažil jednat výrazně proti nim (ale sleduji to málo, jenom když něco zachytím občas náhodně ve zprávách).

 • neznam japonskou politickou scenu, ale prvni, co me tak napadlo, absolutne haluzove, aby to nebyl jen zacatek

 • Bývalý japonský premiér Šinzó Abe po atentáte zomrel
  08.07.2022, 11:03
  08.07.2022, 13:31 /akt./

  "Abe bol približne o 11.30 h miestneho času (03.30 h SELČ) postrelený počas politickej kampane v prefektúre Nara na západe Japonska."
  "Bohužiaľ, o 17.03 h (10.03 SELČ) zomrel," povedal Hidetada Fukušima, lekár oddelenia urgentného príjmu v univerzitnej nemocnici v Nare."
  https://hnonline.sk/svet/96029323-byvaly-japonsky-premier-sinzo-abe-po-atentate-zomrel


  útočník - námorník

  spomenula som si na:
  Nedeľa mora 10. júla bude prejavom úcty k náročnej práci námorníkov
  https://www.vaticannews.va/sk/vatikan/news/2022-07/nedela-mora-10-jul-bude-prejav-ucty-k-narocnej-praci-namornikov.html

 • to...prečo? už to tu je niekoľkokrát a teraz aj samostatné vlákno? nezahlcuje sa tým zbytočne prehladnosť fora???

 • Omlouvam se, prehledla jsem. Zrusit to nejde, pozadam admina.
  Tahle zprava ale svou dulezitosti patri do globalni politiky.

 • @jardob , @Lavazza pozrite na Tg. Zlom221 sa to tiež rozoberalo, Radoslav vytvoril časovú slučku -spätné video, ako reagovali jednotliví ľudia, ..veľmi zaujmavé.
  https://t.me/zlom221/26050

 • Čo si myslíte o prestarnutosti japonského obyvateľstva, plus tohto nového "trendu" osamotených existencií mladých ľudí v japonsku kedy sa medzi sebou nemajú potrebu anilen stýkať nieto aby hrozila nejaká "kooperácia" ktorá by "hrozila" prinášaním novej generácie? Nehrozí len tak náhodou v dohľadnej dobe pod váhou toho ich veľkého dlhu japonskej ekonomike zrútenie sa do seba pri tomto sociálnom systéme?
  Len tak mimochodom, priveďte modernú civilizáciu hocikam a stáva sa všade to isté. Už to isté hrozí aj Číne. Mladí sa chcú radšej baviť ako dbať na tradičné hodnoty a zakladať rodiny a rodiť deti. To, čoho sa v číne nemohli nijako zbaviť ani tvrdou sankčnou politikou jedného dieťaťa, im po zavedení moderných technológií ide odrazu ako po masle. Teraz už majú úplne opačný problém a horúčkovito premýšlajú ako tento trend zvrátiť aby sa im to na sociálnom systéme v budúcnosti nevypomstilo...

 • Ogar Valach
  upravené Sun 10 Jul 2022 #18->

  @Bombulko povedal/-a:
  Čo si myslíte o prestarnutosti japonského obyvateľstva, plus tohto nového "trendu" osamotených existencií mladých ľudí v japonsku kedy sa medzi sebou nemajú potrebu anilen stýkať nieto aby hrozila nejaká "kooperácia" ktorá by "hrozila" prinášaním novej generácie? Nehrozí len tak náhodou v dohľadnej dobe pod váhou toho ich veľkého dlhu japonskej ekonomike zrútenie sa do seba pri tomto sociálnom systéme?

  Výkonnosť ekonomiky rastie. Priemyselná revolúcia 4.0 ju ešte zvýši. Problém nie je sociálny systém a starnutie populácie, problém je prerozdelenie prostriedkov.

  K nepochopiteľnému správaniu mladých Japoncov vedie jednak preľudnenie Japonska a jednak strata zmyslu života. Nemajú zmysluplnú víziu ani cieľ. Život v mestách, kapitalizmus, individualizmus, konzumný spôsob života a liberalizmus vedú k nihilizmu (nič nemá zmysel, pretože nič nie je pevne dané) a k strate chuti žiť. Socializmus a následný komunizmus (nie marxizmus) je cesta a cieľ.

 • Japonsky vladni tabor stoji pred vitezstvim
  V Horni snemovne se dnes rysuje vitezstvi ministerskeho predsedy Fumio Kishida. Vladnouci liberalni strana LDP ziskala 83 ze 125 kresel.
  Kazde 3 roky je polovina kresel z 248 v Horni snemovne nove volena. Take v Dolni snemovne, ktera ma vetsi moc, ma tato koalice vetsinu. zde

 • loranka
  upravené Sun 10 Jul 2022 #21->

  @Lin povedal/-a:
  Jak už se tu psalo, Abe měl velmi dobré vztahy s Ruskem a s Putinem si přímo tykal. Putin také dostal od Abeho osobní dárek - japonské psí plemeno, zapomněla jsem, které.

  ... bolo to plemeno akita-inu

 • Liberalni koalice ziskala vice jak 75 kresel ze 125, a tim ma dvoutretinovou vetsinu v Horni snemovne. zde

 • Pred atentátom na Šinzó Abeho sa posledná politická vražda v Japonsku odohrala v roku 1960, keď 17-ročný tínedžer zabil mečom vodcu Socialistickej strany...

 • Pohreb Abeho je dnes:
  https://t.me/neCT24/16513

  ❗️Abeho pohřeb provází masový protest: stovky lidí vyšly do ulic, aby vyjádřily svůj nesouhlas s rozhodnutím vlády udělit jim státní status.

  Sledujte @neCT24