Prehlásenie admina a moderátorov

Milo
upravené Tue 9 Aug 2022 v Svetonázor #1#1

"Osobnosti" KSB a smerovanie nášho fóra

Zdá sa, že v tzv. vnútornom kruhu KSB, môžeme ho nazvať i Samozvaným znacharským kruhom KSB (porovnaj s výrazom elita KSB) vládne isté znepokojnie nad smerovaním tohoto fóra. Toto znepokojenie by sa dalo napriek mnohým, verejne či v súkromných správach napísaným, múdro až filozoficky znejúcim slovám zhrnúť takto:

1, Žiadame, aby náš výklad KSB bol bezpodmienečne akceptovaný ako jediný správny. My sami si síce nie sme zjednotení v tom, aký je, ale nikto sa nám do neho miešať nebude.

2, Akýkoľvek názor ktorý sa líši od nášho výkladu KSB je nežiadúci a bez ohľadu na jeho oprávnenosť má byť vymazaný a jeho šíriteľ potrestaný vylúčením z fóra.

3, Ak nie sú splnené požiadavkiy 1, a 2, toto fórum nemá oprávnenie niesť v názve písmenká KSB a žiadame premenovanie fóra tak, aby v žiadnom prípade nebudilo dojem, že má niečo spoločné s KSB - t. j. s nami.

Zdá sa, že väčšina týchto žiadateľov vyrástla podobne ako ja v časoch, keď vedúca úloha KSČ (poznámka pre mladších, KSČ nemá nič spoločné s KSB, je to skratka pre Komunistickú stranu Československa) bola nespochybniteľná a rovnako aj názory jej predstaviteľov. Ja osobne cítim v komunikácii so samozvanými predstaviteľmi KSB na Slovensku istý pocit nostalgie, žiaľ nie príliš príjemnej.

Fórum je také, akým ho vytváraju jeho prispievatelia. Osobné útoky a podozrenia smerované voči nám - teda adminovi (@Milo) a moderátorom (@Kancelar a @Lavazza) sú bezpredmetné. Cítime a nesieme zodpovednosť za to, ako sa bude fórum vyvíjať - a robíme to, čo uznáme my za vhodné, aby toto fórum bolo v prospech nie menšiny znacharov, nie v prospech suchej teórie tučných kníh, ale v prospech ľudí, čitateľov, ktorí nás denne navštevujú s tým, že hľadajú informácie a východiská z problémov.

Dlhodobý, neustávajúci rozklad KSB na Slovensku do skupín nesvedčí o ničom inom, iba o osobnostnej nezrelosti jeho predstaviteľov. Nepotrebujeme nevyžiadané rady o tom, ako treba riadiť fórum. Nie od ľudí, ktorí nedokážu oddeliť svoje osobné ambície od spoločných záujmov.

Veríme, že máme dosť čitateľov, ktorí si dokážu urobiť na základe svojich vedomostí a svojho rozlíšenia vlastný (sveto)názor, a nepotrebujú pomoc vo forme “moderácie” - t.j. cenzúry. Tí, ktorí potrebujú pastierov, tí, ktorí potrebujú predžutý “správny” pohľad na svet, svojich pastierov už zväčša nasledovali a sú vďační za každé pohladkanie vo forme pochvaly, prípadne si spoločne užívajú pocit tých dobrých, správnych a rozhľadených ksbákov. Nezazlievame im to a želáme im všetkým veľa štastia a lásky.

Milo, Lavazza a Kancelar

Na záver odkaz od Kancelára: Nie sme sekta, každý môže prísť, odísť a vrátiť sa kedykoľvek chce.

Táto diskusia bola uzavrená.