Nordstream 2 - diverze

135

Komentáre

  • @Lin povedal/-a:

    @Quilgen povedal/-a:
    Lin máš prosím zdroj k té poškozené Družbě ?!

    Nemám. Pokusím se najít, ale je to už skoro týden, Bylo to v Luganské oblasti - ukři odstřelovali raketami. Poškození naštěstí nebylo nijak fatální a vše bylo opraveno ještě týž den.
    Ty mi dáváš... :( Já si ani nepamatuju, kde jsem to četla. Když čtu "novosti", tak si vybírám podle tématu a často vůbec nekoukám na noviny, ve kterých to je...

    Aha, já myslel, že to vyhodili do luftu teď , jak vyhodili to NS 1a 2.
    Tys mě desinformovala :D

  • @Mrakoplas povedal/-a:
    Oni se snaží delší dobu viz článek z června

    No tak to ano. Ropovod a Záporožská AE. To je pod palbou pořád. Hledám - pro oči už nevidím. Ale bylo to někdy kolem této zprávy:
    https://t.me/rusvesnasu/22322

    Těch zpráv je každý den tolik, že hledat zpětně je fakt nad moje síly.

  • @Quilgen povedal/-a:
    Pokud nezačne rychle utěsnění a oprava NS 1 a 2, tak se tam může dostat příliš slané vody a pak mohou být "neopravitelné".

    https://www.rt.com/news/563677-nord-stream-damage-irreparable-germany/

    to potrubie uz musi byt plne vody, takze je znicene.

  • @Quilgen
    Moc se omlouvám - ale fakt jsem to asi blbě napsala. Diverzní skupiny byly zatčené v ten černý den, také myslím i dva "návodčí" (nevím o co se jedná, asi dávali souřadnice ukřím odstřelovačům). A tím odstřelováním se pokoušejí zasáhnout Družbu i AE pokaždé, když můžou. Proto jsem tyto zprávy nepostovala, protože jsou časté.

  • Novináři dnes měli na "gosděp" velmi nepříjemné otázky ohledně Bidenova vyhrožování Severnímu proudu. Mluvčí Bílého domu však zamítla, že by Biden vyhrožoval, že pouze řekl, že "nedopustí spuštění" a to není o zničení.
    Zacharová ale dle záznamů dokázala, že Biden vyslovil slovo "zničíme" .
    https://iz.ru/1402737/2022-09-28/zakharova-otvetila-na-obiasnenie-belogo-doma-slov-baidena-o-sp-2?utm_source=smi2

    Podle Flightradar24 kroužil v den výbuchu nad místem budoucího výbuchu vrtulník s vypnutou identifikací, na radaru zaznamenán jako "neznámý", Vyletěl z polského Gdaňska a nad místem se zdržel dost dlouho.
    https://iz.ru/1402728/2022-09-28/vertolety-ssha-chasami-kruzhili-nad-severnym-potokom-pered-chp?utm_source=smi2&utm_medium=agregator&utm_term=43885

    Dánsko zveřejnilo nové záznamy z místa úniku plynu:
    https://t.me/RVvoenkor/27364

  • Co se skutečně stalo s NS1.2

  • Objavila sa stvrta diera na NordStreame

  • @Kancelar povedal/-a:
    Objavila sa stvrta diera na NordStreame

    Ano. Díru objevila pobřežní ochrana Švédska.
    https://rusvesna.su/news/1664428324

    Takže Severní proud 1 i 2 jsou zničené daleko víc, než se původně myslelo. Opravy budou ne na týdny nebo měsíce. Mohou trvat rok a více. Navíc do všeho zasahují sankce, které nejméně znesnadňují opravné práce.
    Prvním možným způsobem je vyrobit keson (něco jako malou pracovní ponorku), protože Rusové toto zařízení nemají. Bylo by to ale na dlouhou dobu a dosti drahé.
    Přijatelnější způsob je vyzdvihnout trubky a vyměnit. Jenže to vyžaduje jeřáby s nosností na 3000 tun. Také množství lodí a další techniky. Rusové sice mají určité počty, ale museli by si i nějaká zařízení vypůjčit. A zde zase překážejí sankce...
    https://iz.ru/1402850/2022-09-29/v-gosdume-otcenili-sroki-remonta-severnykh-potokov?utm_source=smi2

    Takže vše nahrává předpokladu, že ten, kdo trubky poškodil, moc dobře věděl i o důsledcích svého činu = že se nepodaří tak rychle plynovody opravit a obnovit a kdoví, jestli vůbec.

  • Kazdopadne, cez NS2 nesiel ziaden plyn, nikdy ho nespustili a NS1 bola v oprave na neurcito, realne je ten vypadok minimalny. To ze ta kapacita bude chybat je uz vec ina.

  • @Kancelar povedal/-a:
    Kazdopadne, cez NS2 nesiel ziaden plyn, nikdy ho nespustili a NS1 bola v oprave na neurcito, realne je ten vypadok minimalny. To ze ta kapacita bude chybat je uz vec ina.

    Já nevím - moje vědomosti v této oblasti jsou nedostatečné. Ale měla jsem za to, že NS2 byl plně připravený na dodávky - tj. stačilo jen na německé straně "otočit kohoutem".
    Ať je to jak chce, něco tam pod vodou určitě uniká, protože to "bublá" docela dost a dokonce "to" hořelo. A ty škody jsou obrovské - kvůli opravám.

  • @Lin povedal/-a:

    Já nevím - moje vědomosti v této oblasti jsou nedostatečné. Ale měla jsem za to, že NS2 byl plně připravený na dodávky - tj. stačilo jen na německé straně "otočit kohoutem".
    Ať je to jak chce, něco tam pod vodou určitě uniká, protože to "bublá" docela dost a dokonce "to" hořelo. A ty škody jsou obrovské - kvůli opravám.

    Už neuniká, už uniklo :D .
    Kancl mluvil o tom, že aktuálně přes ně nic neteklo, takže teď se nic nezměnilo,
    ale dlouhodobě je to průser, protože ani nepoteče i kdyby se v hlavách rozsvítilo...

  • Úvaha - pokud USA hýbali Evropou přes Německo, přes co budou nyní hýbat Evropou, když bude Německo marginální? Přes Polsko?

  • Z
    upravené Thu 29 Sep 2022 #75->

    @Kaktus povedal/-a:
    Úvaha - pokud USA hýbali Evropou přes Německo, přes co budou nyní hýbat Evropou, když bude Německo marginální? Přes Polsko?

    ano přes Polsko, to má nyní plyn a tedy i energie zajištěný

  • @Kaktus povedal/-a:
    Úvaha - pokud USA hýbali Evropou přes Německo, přes co budou nyní hýbat Evropou, když bude Německo marginální? Přes Polsko?

    Ano, Polsko je jasný kandidát. Je jich 40mil., mají přístup k moři a jako bonus jsou více nepřátelští k Rusům a ochotnější jít na jatka (posílat tam své lidi).

  • @Kaktus povedal/-a:
    Co to tedy reálně přineslo?

    • Německo přišlo o ekonomickou budoucnost. S Funkčními plynovody mohlo mít v případě krachu kolektivního západu utvářecí vliv - byli by ti, kteří by měli v době energo-ekonomické krize zdroje. Se zprovozněným NS-2 by Německo nahradilo Brusel.

    Tím definitivně padají plány na SŘŘ 2.0 a bude od nás na západ prostě chalifát.

    • Plynové zdroje jdou nyní přes Maďarsko (z Ruska) a Polsko (z Norska) . Nepřijde mi, že by to zrovna byly pro bruselistán konformní země. Obě měli v Německu konkurenta. Německá ekonomika byla největší v EU.

    Obě strany ne příliš pro Ruské. Poláci jsou přímo nepřátelští a Orbán jen využívá situaci
    a ví, že je teď pro něj výhodné být s Ruskem zadobře i když ta podkarpatská Rus...

    • Jak řekl Orbán - nyní z V4 může být opravdu významné evropské mocenské centrum (lokálně v Evropě), vzhledem k tomu, že by mohla mít zajištěny dodávky plynu a Německo bylo ekonomicky zneškodněno. To by ale znamenalo, že by se muselo domluvit Polsko s Maďarskem - kdo bude hlavní hrdina a kdo pomocník a pak by zbytek teoretické V4 musel urovnat vztahy s Ruskem....Tak nevím jestli už náhodou nepíšu bajky :D

    Teoreticky i my. Pokud vím, tak Družba vede přes Ukrajinu na Slovensko, ne ?
    Takže pokud dá Rusko do pořádku Ukrajinu, tak můžeme mít propojení i my.

  • Lavazza
    upravené Thu 29 Sep 2022 #78->

    @Lin povedal/-a:

    @Kancelar povedal/-a:
    Kazdopadne, cez NS2 nesiel ziaden plyn, nikdy ho nespustili a NS1 bola v oprave na neurcito, realne je ten vypadok minimalny. To ze ta kapacita bude chybat je uz vec ina.

    Já nevím - moje vědomosti v této oblasti jsou nedostatečné. Ale měla jsem za to, že NS2 byl plně připravený na dodávky - tj. stačilo jen na německé straně "otočit kohoutem".
    Ať je to jak chce, něco tam pod vodou určitě uniká, protože to "bublá" docela dost a dokonce "to" hořelo. A ty škody jsou obrovské - kvůli opravám.

    Minimálne NS 2 bol pred spustením. Aby vôbec mohol ísť plyn, musí byť v potrubiach technická rezerva, ona predstavuje cca 20%. Ja som ešte niekde na TG čítala, že keď sa do potrubí dostane morská voda, môžu byť definitívne zničené. Ja som z tohoto otrasená, ako toto môže vôbec niekto naplánovať a urobiť. Len neľudia. Pjakin o tom nevravel nič? Či to bolo až v pondelok večer, však?

  • @Lavazza povedal/-a:

    Pjakin o tom nevravel nič? Či to bolo až v pondelok večer, však?

    Jj, proběhlo to beztak až po natočení dílu.
    Myslím, že v tom posledním nebylo nic ani o těch střelbách.
    Bude to určitě v dalším díle.

  • Pšonské elity větří velkopolsko, které neohrožuje Německá ekonomika...budou takoví idioti, že budou štěkat po Rusku až jim zavře kohoutky a pak si můžou nechat leda zdát? Nebo najednou zjistí, že ten vliv USA je jako kámen kolem krku?

  • V oblasti poškození plynovodů Nord Stream se pohybují ruské lodě a ponorky
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-v-oblasti-poskozeni-plynovodu-nord-stream-se-pohybuji-ruske-lode-a-ponorky-40410098
    Může za to samozřejmě Rusko :D to že tam byly lodě USA nikde nic...
    Rusko hlavní podezřelý...

  • @Kaktus povedal/-a:
    Pšonské elity větří velkopolsko, které neohrožuje Německá ekonomika...budou takoví idioti, že budou štěkat po Rusku až jim zavře kohoutky a pak si můžou nechat leda zdát? Nebo najednou zjistí, že ten vliv USA je jako kámen kolem krku?

    Já popisuji jejich představy a plány, ne výslednou situaci :D

    Já očekávám dělení Polska...

  • @Kancelar povedal/-a:
    Kazdopadne, cez NS2 nesiel ziaden plyn, nikdy ho nespustili a NS1 bola v oprave na neurcito, realne je ten vypadok minimalny. To ze ta kapacita bude chybat je uz vec ina.

    Minimálny výpadok je to vtedy, keď máš ešte nejaké zásoby. O rok, kedy bude kľúčová možnosť okamžitého spustenia to už bude maximálny výpadok.

  • Zpráva účinnosti blesku:
    NATO se ozvalo a taktéž zničení plynovodů označilo za sabotáž.
    Ale - je velmi "znepokojeno" a bude se podílet na vyšetřování "nezodpovědného a nebezpečného aktu sabotáže".
    Tak nevím...mám se smát? Ono to ale k smíchu moc není...
    https://rusvesna.su/news/1664444525

  • @Lin povedal/-a:

    @Kancelar povedal/-a:
    Kazdopadne, cez NS2 nesiel ziaden plyn, nikdy ho nespustili a NS1 bola v oprave na neurcito, realne je ten vypadok minimalny. To ze ta kapacita bude chybat je uz vec ina.

    Já nevím - moje vědomosti v této oblasti jsou nedostatečné. Ale měla jsem za to, že NS2 byl plně připravený na dodávky - tj. stačilo jen na německé straně "otočit kohoutem".
    Ať je to jak chce, něco tam pod vodou určitě uniká, protože to "bublá" docela dost a dokonce "to" hořelo. A ty škody jsou obrovské - kvůli opravám.

    Plynovod byl natlakován na na minimální > @popolvar povedal/-a:

    @Lin povedal/-a:
    Zpráva účinnosti blesku:
    NATO se ozvalo a taktéž zničení plynovodů označilo za sabotáž.
    Ale - je velmi "znepokojeno" a bude se podílet na vyšetřování "nezodpovědného a nebezpečného aktu sabotáže".
    Tak nevím...mám se smát? Ono to ale k smíchu moc není...
    https://rusvesna.su/news/1664444525

    už predtým tu niekto spomenul Gliwice.
    To odpálenie potrubí je "Gliwicami". Otázkou je, koho označia, že bol oblečený v "nemeckých uniformách" a spáchal útok pod falošnou vlajkou.
    NATO potvrdilo sabotáž. To evokuje, že by to mali hádzaťna Rusko. Lenže je tu otras na Londýnskej burze. Kto pošepol anglickému ministrovi financií a premiérke také hlúpe vyjadrenia, že musela zasahovať Bank of England, aby zachránila libru a Anglicko?
    A dnes NATO potvrdí, že to bola sabotáž? Na koho ukážu prstom? Na Rusko to nebude.
    Ogar, ešte stále nevidíš činnosť GP?

    Ve videu, které jsem tady dnes ráno dal se mluví o tom, že pachatelem je VB.

  • Tak něco zásadního se nejspíš děje, protože Putin zítra vystoupí se zásadním projevem.
    Zítra - tj. 30.09., mají být nejdřív podepsané 4 přístupové dohody Donbasu, ale ten "velký projev" Putina bude až potom. Oznámil to nyní Pjeskov.
    https://360tv.ru/news/vlast/peskov-anonsiroval-bolshoe-vystuplenie-putina/

  • K
    upravené Thu 29 Sep 2022 #91->

    No aby nevystoupil, po podpisu se bude vlastně jednat o napadení RF Ukrajinou (a všemi podporovateli...) Být teď politikem v Kyjevě, beru nohy na ramena než něco přiletí.