Naši analytici - články

1235»

Komentáre

  • @Milo

    Musím napsat, že v tvém komentáři souhlasím jen s něčím. Respektuju tvůj názor - o tom to není. Sama Oraclův blog nevyhledávám a čtu jen na upozornění - ale nemůžu říct, že nenajdu nic zajímavého.

    Konkrétně tady bych nevyčítala, že píše o tom, "co je zřejmé už desetiletí". Pro někoho to zřejmé je - pro někoho ne, je jich dost u nás v Čechách. Naopak lidé sklouzávají do slevování z požadavků na žurnalistiku - jako že takové novinářské chování je v pořádku. Příkladem budiž to mnou postované video s šílenou dryjáčnicí. A představ si - jsou u nás lidi, kteří jí fandí, že to Rajchlovi "natřela". On vůbec člověk s překvapením zjišťuje, že je víc a víc lidí, kterým určité druhy chování nejen že nevadí, ale souhlasí s ním (namátkou třeba digitalizace nebo zrušení hotovosti). Myslí si, že "mínkotvorné médium" tu tvou mínku musí tvořit - ne že má pomáhat procesu tvého vlastního vytvoření si mínění.

    No a z tohoto chápání věci je pak dneska vše OK, když novináři informace nestranně nepřinášejí, ale dopředu žvýkají lidem, co si mají myslet, jaký názor je ten jediný správný, nepřipouštějí diskusi, nepřipouštějí jinou mínku než tu vlastní. A že je to vlastně totalita - to vůbec netuší a nejsou ochotní se nad tím ani zamyslet. Protože jim chybí vzdělání ve smyslu všeobecného rozhledu. Protože jim politici vlastní země předvádějí aktivismus typu "Děti země" - a ne diplomacii, politiku, vedení.

    Takže - nejsem tak přísná jako ty. Je to soukromý blog a nevím o tom, že by se snažil být nějak "mínkotvorným". Jinak souhlasím s nedostatkem ověřování si faktů a se sploštělostí (článkům chybí alespoň náznak na širší souvislost či důsledky takového jednání). Občas jsem zaznamenala i vyložené blbosti místo faktů (ale zatím ne u Oracla). Ale jak už jsem uvedla - tento blog nevyhledávám, přečtu si to, co někdo doporučí (a co mě aspoň trochu zaujme).

    A Česku také chybějí autoři či dobří novináři.

    Milo, toto je můj názor - žádné odborné hodnocení nebo pokus o něj. Na to nemám... 🙂

  • Hneď po pridaní linku na blog Oracla som chcel napísať - ak je Oracle analytik (alebo aspoň anál ytik), tak ja som impresionistický maliar.

    Je to ... podľa mojej intuície z toho, čo som za pár rokov vyčítal, vycítil z jeho komentov, niekto, kto nemá nič spoločné so spravodlivosťou, slušnosťou, dokonca nevie ani základy slovenčiny (štylistika, gramatika) a hlavne je úplne mimo, keď príde na zosúladenie teórie a praxe, či inak povedané, súlad medzi slovami a činmi. Konkrétne, keď prišiel čas volieb, referenda a úderka okolo neho začala agitovať za účasť, jedným z ich odporúčaní bolo, že treba voliť tých, ktorých poznáme priamo zo svojho okolia. Nevoliť neznámych, ale niekoho, o kom vieme, čo je zač. To bol ich argument pre potrebu a zmysel ísť voliť. No a jedného dňa sa veľký análytik Oracle rozhodol, že je čas "posunúť sa ďalej", čiže zanechať svoju profesiu (či len krycí príbeh?) IT technika a začať písať naplno, mať "analýzy" ako svoju hlavnú a jedinú činnosť, z ktorej bude mať aj živobytie. Takže zaznela výzva "posielajte na moju kryptopeňaženku príspevky podľa svojich možností... "

    Komu posielať tvrdo zarobené peniaze, či už rukami, alebo hlavou ? Kto je ten "veľký" Oracle, ktorého blog spomínal aj slovutný právnik Weis ? Videl ho niekto ? Videli ste jeho tvár, výsledky jeho doterajšieho snaženia, viete kde konkrétne robil ITčkára ? Má šťastnú rodinu, vychováva deti, alebo nemá ani len psa ? Dokázal aspoň vo svojom bydlisku niečo riadiť Ja o ňom neviem s prepáčením ani prd, nikdy som ho nevidel a ak by som bol čitaľom jeho "analýz", tak by som mu mal posielať peniaze, aby ráno vstal a mal zarobené ? Bez poctivej práce ? Vyhrať peniaze v športke je pre tú skupinku nemorálne (mali takú diskusiu), ale cucať iných za nič, keď ide o nich im nesmrdí.

    Ešte jedna perlička k inému konceptuálovi, Joxovi. Keď som dal priamu otázku, v ktorom veľkom korporáte to teda mana žéruje, tak jeho odpoveď bola anglická hláska, keď voláte na zrušené číslo. Jeden zo spravodlivých mi odpovedal ako blbcovi. Ale čo by som čakal od niekoho, kto dá na oraclov blog rétorické cvičenie nazvané Otvorený list pápežovi Františkovi a podpíše ho Jox. Aj priemerne vzdelaný človek vie, že otvorený list sa podpisuje plným skutočným menom. Ak je krstený Jox, tak to má fakt pekné meno.

    Takže venovať čas analýzam na tom blogu je naozaj zbytočné.

  • Lin
    Lin
    upravené Thu 9 Nov 2023 #124->

    @graul

    Děkuju, žes vystihl, co jsem opomněla = že jsem Oracla nikdy neměla za analytika. Natož pak Joxe. Nejsou pro mě ani autoritami, kterých si vážím za to, co vědí a jak to předávají dál.

    Pravda - ten článek neměl co dělat v této rubrice.

  • Lin, ešte budem úplne konkrétny, použijem výraz im blízky - metrologicky preukázateľný. V máji 2021 (koncom mesiaca) dal analýzu, že s okamžitou platnosťou sa treba zbaviť amerického dolára, lebo padne pod čiernu zem. No nedalo sa urobiť nič lepšie ako isť kontra voči jeho predpovedi. Doslova sa trafil do vrcholu sily eura voči USD, na 1,23. Od jeho predpovede šiel naozaj pod zem, ale na grafe EURUSD, nie USDEUR. To znamená, že od mája 2021 euro voči USD rok a pol oslabovalo, až dolár posilnil pod paritu na 0,97 US centov za jedno euro. Ešte aj dnes je na úrovni 1,06 dolára za euro o 15 % silnejší ako v čase predpovede tej osoby.