Zprávy z Indie

https://www.rt.com/business/564389-india-banks-rupee-trade-russia/

Malé banky začaly obchodovat v Rupiích, ale velké vzdorují.
Bojí se západních sankcí.

Komentáre

 • Titulná strana indického týždenníka "Ananda Vikatan"

  https://t.me/casusbellichat/478305

 • V Katare zatkli osem bývalých dôstojníkov indického námorníctva pre podozrenie zo špionáže pre Izrael.
  /Jerusalem Post/.

  https://t.me/casusbellichat/489591

 • P
  upravené 24 Aug 06:50 ->#5

  India úspešne naviedla svoj pristávací modul na povrch Mesiaca

  Premiér Modi, ktorý je v Juhoafrickej republike na summite BRICS, sledoval priamy prenos z historického pristátia indického modulu na povrchu Mesiaca.

  India sa tak stala prvou krajinou na svete, ktorej sa podarilo úspešne pristáť s vesmírnym vozidlom na južnom póle Mesiaca.

  https://t.me/geopolitics_live/4167

 • 14.9.23

  V indickom štáte Kérala zatvorili školy, obávajú sa vírusu nipah

  India vo štvrtok obmedzila verejné zhromaždenia a zatvorila niektoré školy vo zväzovom štáte Kérala po tom, ako tam dvaja ľudia zomreli na nebezpečný vírus nipah. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

  Tri ďalšie osoby mali pozitívny výsledok testov. V tejto súvislosti monitorujú vyše 700 ľudí vrátane 153 zdravotníckych pracovníkov, ktorí boli s infikovanými v kontakte. Najmenej štyria ľudia boli hospitalizovaní vrátane deväťročného dieťaťa.

  V roku 2018 zomrelo po nákaze vírusom nipah v Kérale najmenej 17 ľudí.

  Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa nipah na ľudí môže preniesť zo zvierat, najčastejšie z netopierov či ošípaných. Neexistuje proti nemu očkovacia látka a úmrtnosť medzi nakazenými sa pohybuje od 40 do 75 percent.

  Vírus nipah môže spôsobiť silnú horúčku, kašeľ, bolesti hrdla a dýchacích ciest, ale aj kŕče a vracanie. Tieto príznaky sa u nakazených osôb objavia od troch dní do dvoch týždňov. Tento stav neskôr rýchlo prechádza do opuchu mozgových buniek, čo u pacientov vedie k ospalosti, zmätenosti a potenciálne aj ku kóme a smrti.

  Prvýkrát bol tento vírus identifikovaný koncom 90. rokov v Malajzii. V Indii nákazu prvýkrát hlásili v štáte Západné Bengálsko v roku 2001.