Islám a kultura v muslimských zemích

124»

Komentáre

  • k
    upravené Thu 10 Nov 2022 #92->

    @Ogar Valach jedno ti musím nechať, si šikovný manipulátor.
    Ale našťastie tu máme počítače, kde sa dá hľadať, ale aj pamäť a cit pre intuíciu, no aj skúsenosti z iných diskusných fór.

    "Urážku" vo forme Rozdeľuj a panuj si si privlastnil sám, ale v skutočnosti som ju napísal v inom vlákne úplne inej osobe, aj keď nebola adresovaná ani tej. Bolo to všeobecné konštatovanie stavu sveta jeho nateraz prevládajúceho systému. Ty si si ju zobral na seba a teraz sa ju silou-mocou snažíš obrátiť proti mne ako ti to vyhovuje.

    Pre ostatných, nesnažte sa ma zaťahovať do debát, kde budeme spoločne mlátiť slamu. Rodičia dlhé roky pracovali v múzeu a o dejinách mám dostatok informácii nato, aby som sa nepúšťal do takýchto fabulácií. Pretože aj to je súčasťou systému Rozdeľuj a panuj. Pochybnosťami odviesť od podstaty a rozoštvať všetkých. Len dovoľte osobnú otázku - kde na to beriete čas?

  • Ja nepopieram existenciu Mohameda, Mojžiša, Budhu, Konfucia, Lao'C, prorokov, slovanských vedomých predkov, sumerských, indických, indiánskych, egyptských ,gréckych panteónov ,žrecov, atlanťanov, starobylých civilizácií a ani ich artefakty. No tu sa popiera nielen Božskosť ale aj samotná existencia, výroky a skutky Ježiša Krista.

  • Rusofil povedal/-a: Já u Ogara žádný fanatismus nevidím. Je to reálné zhodnocení skutečnosti.

    Protože se stejný fanatik jako on.

  • Rusofil povedal/-a: To co se v Bibli popisuje, jako řeč Ježíše, není ničím podloženo, že to nějaká skutečná osoba, jako Ježíš řekla. Román Bible je kompilát dřívějších textů předchozích civilizací, a byl napsán několik staletí po životě údajného Ježíše.

    Takže sám přiznáváš, že Bible je lež a její autoři lháři.

  • R
    upravené Thu 10 Nov 2022 #96->

    @Quilgen povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: To co se v Bibli popisuje, jako řeč Ježíše, není ničím podloženo, že to nějaká skutečná osoba, jako Ježíš řekla. Román Bible je kompilát dřívějších textů předchozích civilizací, a byl napsán několik staletí po životě údajného Ježíše.

    Takže sám přiznáváš, že Bible je lež a její autoři lháři.

    Zase překrouceno, co jsem řekl. Mluvím o osobě Ježíše. Bibli napsal GP, s jediným záměrem. Vytvoření nové biblické koncepce. Z toho důvodu namíchal kompilát z pravdy, dějin předchozích civilizací, písemných zdrojů jiných autorů a jako třešničku na dortu nám k uctívání předhodil osobu Ježíše, kterému připsal vlastnosti, kterými oplývali již nejméně 3 fiktivní postavy z minulosti. Proto píšu, že na posouzení Bible, je potřeba zkoumat dějiny ze všech dostupných zdrojů a přitom dělat křížovou kontrolu. Istina se takovým způsobem vyjeví.
    Dál už s tebou na toto téma nehodlám diskutovat, pokud nepřijdeš s nějakou novou informací. Nebudu pořád opakovat totéž.

  • d
    dum
    upravené Thu 10 Nov 2022 #97->

    GP je vysoko postavená entita/ity na zemi, no v skutočnosti je hierarchicky ešte pod pseudo-tvoriteľmi ktorým bolo dovolené odvrátiť sa od Boha a všetko umelo vyfabrikovať a pseudo-vytvoriť. GP je len protektor, správca a nie aktivátor a iniciátor. Vôbec sa tu neberie do úvahy vôľa a voľba, dovolenie aj nedovolenie Absolútnej Entity ktorá ak je potrebné prejaviť v procese niektoré Jej aspekty, napr. aspekty Pravdy (slová a skutky reálneho Ježiša Krista) tak to nedovolí nikde a nikomu
    z relatívnych, stvorených či vyfabrikovaných bytostí skresliť a prekrútiť.

  • @Rusofil - můj názor k Zeitgeistu:
    Mám stejný názor o "legendě o Ježíši" jaký je ve filmu znázorněný. Film ale celkově neuznávám, protože se mi jeví jako účelově manipulativní.
    Myslela jsem si, že to o náboženstvích - starších než křesťanství - je dostatečně známé = že se příliš často opakuje motiv "panny - matky" a také celý ten příběh, který známe z Nového zákona. A kdo se jen trochu zajímá, sám brzy zjistí, jak se náboženské svátky překrývají s dávnými svátky, založenými na astrologii a přírodních rytmech. Takže toto rozebírat nebudu, to ponechám jiným... :)
    Ale - co se týká Ježíše a jeho příběhu proroka - to je trochu něco jiného. A ano - je víc než pravděpodobné, že takových proroků bylo povíc, ale myslím si, že každý taky skončil jinak. Nyní mám na mysli toho Ježíše (Jošuu - nebo se mohl jmenovat i jinak, protože Kristus není jméno, ale titul, cosi jako Mistr nebo Posvěcený, zasvěcený, Prorok...), který měl dojít k židovskému národu = k těm, co vyznávají Starý zákon. K tomuto závěru dospělo více směrů a autorů - tedy nejen KSB.
    Ježíš byl vyslán k vyznavačům Starého zákona a to jako prorok = lidské dítě s lidskými rodiči, ovšem s božím posláním a také požehnáním, s nad-lidskými schopnostmi, které mu byly dané darem, aby úkol mohl splnit. To je možná základ, ve kterém se lišíme v názoru.
    On však byl zabit a jeho smrtí se taky pozměnil život lidstva - zvláště toho národa, který měl Ježíše vyslechnout a poslechnout. Soudím tak podle úpěnlivé snahy pisatelů Nového zákona vyzvednout tu největší lež a "povýšit" ji na "pravdu = lež o sejmutí hříchů a záměrné smrti pro "záchranu lidstva". To je tak do nebe volající pitomost - navíc taková, kterou vám uspokojivě nevysvětlí ani papež. Já hodně diskutovala s "pastýři božími" - a vždy to skončilo jejich zbabělým útěkem a velkým naštváním nad mým "rouháním se". Přitom tak obyčejný fakt, ke kterému nemusím nic moc znát = jak může být na násilné smrti někoho založena spása pro ty, co mu to udělali? Nebo kohokoliv?
    Kvůli touto si myslím, že kdysi fakt došlo k nějaké takové do nebe volající vraždě a že právě kvůli tomu byla pro lidstvo zvolena horší "výuková cesta".

  • d
    dum
    upravené Thu 10 Nov 2022 #100->

    Rusofil povedal/-a: To vážně v tom není vidět rozpor?

    Je to obrovský rozpor. Kresťanské (a nielen, ako som už písal) náboženstvo je v dnešnej dobe náboženstvo prázdnych rituálov,
    externalizácie, doslovných výkladov, skreslení, prekrúcaní, dogmatizmu , reštrikcií, a veru aj neznášanlivosti k iným. Nie je to v príkrom a keď preženiem priam až antagonistickom rozpore s posolstvami a skutkami Ježiša Krista v NZ ktoré podľa teba zfabrikoval GP? Keď už, tak GP má vplyv na náboženstvá, cirkvi, ich procesy, štruktúry, charakteristiky a povahu. Na druhej strane si vôbec nemyslím že všetko v tzv. svätých knihách je pravdou, s tým s tebou súhlasím.

  • d
    dum
    upravené Thu 10 Nov 2022 #102->

    Starý zákon a jeho proroctvá sú zachované ešte z obdobia pred Kristom. Zvitky od Mŕtveho mora. Tieto zvitky boli prvýkrát objavené v jaskyniach v púšti Kumrán pri Mŕtvom mori v Izraeli a obsahujú veľa pasáží zo Starého zákona v hebrejčine a pochádzajú z 2. storočia pred Kristom. Zahŕňajú dve kópie Knihy proroka Izaiáša, ktorá obsahuje proroctvá o smrti a zmŕtvychvstaní Ježiša Krista , a o Jeho božstve .
    Septuaginta je názov prvého gréckeho prekladu Starého zákona. Je z 2. storočia pred Kristom, obsahuje všetky hlavné proroctvá o príchode Mesiáša, vyhlásenie, že je Božím Synom a niektoré podrobnosti o Jeho utrpení a smrti.....No proroci v Starom zákone nepoužili meno Ježiš Kristus, ale iné označenia. Prvé zachované rukopisy, prepisy Starého aj Nového zákona sú až zo 4. storočia n.l. Jeden z nich, Sinajský kódex s neúplným starým a úplným Novým zákonom bol uchovávaný dlhé storočia v Petrohradskej knižnici...Bol Ježiš Kristus významnou postavou po ukrižovaní? No len pre jeho nasledovníkov, prvých kresťanov , ktorých prenasledovali a zabíjali dlhé desaťročia. Boli dlhodobo v ilegalite. Jeho učenie sa prenášalo podľa mňa aj ústnym podaním aj zápiskami, lebo niekto pravdepodobne mal originálne zápisy apoštolov po ich smrti. No tie sú s najväčšou pravdepodobnosťou už zničené. Alebo žeby predsa len nie?

  • d
    dum
    upravené Sun 13 Nov 2022 #104->

    Rusofil povedal/-a: Vše běží, jak má.

    Áno. Všetko beží ako má, lebo všeličo bolo dovolené aby sa to udialo presne tak ako sa udialo. Ak by to HNR (túto terminológiu KSB už nepoužívam často) dovolené nebolo tak sa to neudeje. Keď som sa už dávno začal zaoberať aj Bibliou a hlavne NZ, tak má zaujímal život, slová, vyjadrenia, skutky, činy Ježiša Krista- vlastne všetko čo je opísané. Už vtedy som si porovnával rôzne verzie biblií ktoré sa v podstatných veciach neodlišovali. To, že sa nezachovali napr. originály od učeníkov ma ale vôbec nikdy netrápilo. Povedal som si, nezachovali sa, rozpadli sa alebo možno boli zničené napr. Rimanmi. Alebo niekde predsa len existujú tak ako možno aj Archa zmluvy no Božská Prozreteľnosť zabezpečila že budú pred všetkými ukryté aby sa nestali modlami a bohmi. Zaujímali ma hlavne idey, myšlienky i keď len opisov lebo som intuitívne cítil že tam niekde sa Pravda aj keď na mnohých miestach len v podobenstvách a aj keď len postupne otvárajúca sa pred ,duchovným ' zrakom nachádza. Ak by sa objavila archa alebo originály NZ, alebo aj samotný Ježiš Kristus v tele ( čo kľudne môže urobiť ) v tejto dobe vo vonkajšku, tak vnútorná sloboda voľby každého na planéte spoznania dobra aj zla by sa v prebiehajúcom procese existencie zmenila na nevyhnutnosť predostrenú z "najvyšších miest" a nikto by sa už nezaoberal vlastným osobným hľadaním, poznávaním a voľbami - cestou. " Ja som cesta, pravda i život" bolo predostrené a záleží individuálne na voľbách každého či to prijme alebo odmietne. Sloboda voľby a vôle je aspekt Absolútneho, a nie nevyhnutnosť bez voľby. A aj práve preto bolo na začiatku stvorenia dovolené odvrátenie a vzďaľovanie sa od Boha ktoré niektoré stvorené entity iniciovali. Nespoznanie inej alternatívy nie je žiadna slobodná voľba ale zotrvávanie v nevyhnutnosti. Jediná voľba nie je žiadna voľba...GP ani iné relatívne entity nemajú žiadne páky na nejakú svojvoľnú "ego" zmenu vektora cieľov, vôle a voľby, dovolenia či nedovolenia Absolútnej Bytosti....Ty a hlavne Ogar vravíte, parafr.: " Čo my s ním máme! (S Ježišom). Veď prišiel učiť iných! Čo s tým máme my Slovania, my staroverci! " To, že môj Boh je Jediný Boh Stvoriteľ s Absolútne Pozitívnou Prirodzenosťou, a tvoj je taktiež Jediný Boh Stvoriteľ s Absolútne Pozitívnou Prirodzenosťou (či nie?). Môj má meno Pán Ježiš Kristus, tvoj (meno neviem - Rod?) podľa teba nevčlenil do svojej Prirodzenosti absolutizované, transformované telo Ježiša Krista, no tým pádom je stále zatiaľ Najvyšším Duchom tiež ako u monoteistických židov, aj u moslimov (aby sme sa držali témy, aj keď Alah je podľa nich zdroj všetkého, dobra aj zla). Absolútny Boh je len Jeden, pre teba aj pre mňa, pre každého.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 26 Nov 2022 #105->

    Rusofil povedal/-a: Bůh říkal, množte se a zaplňte Zemi.

    Keď sú stvorení prví človekovia, je pochopiteľné, že sa im dá takáto úloha. Lenže Zem už je plná, dokonca je preplnená.