US voľby a ich sponzori

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: To není vtip.

Tema, do ktorej mozeme vkladať postrehy týkajúce sa volieb jednej z najväčších demonkracii sveta.

Komentáre

 • Najväčší sponzori politických strán v týchto US voľbách:

 • @Lavazza ohľadom úmrtí. Ak ľudia umrú až potom, ako boli vytlačené volebné lístky, zmeniť to nejde. A ak by aj bolo upozornenie, nie fakt, že by si to mnohí všimli. Takže v týchto prípadoch sa treba pozrieť aj na dátum smrti.

 • Ogar Valach
  upravené 12 Nov 16:34 #5

  @areo857 povedal/-a:
  @Lavazza ohľadom úmrtí. Ak ľudia umrú až potom, ako boli vytlačené volebné lístky, zmeniť to nejde. A ak by aj bolo upozornenie, nie fakt, že by si to mnohí všimli. Takže v týchto prípadoch sa treba pozrieť aj na dátum smrti.

  U nás mŕtvemu môžeš dať hlas, lenže taký hlas je neplatný. Ak je u Ušiakov platný, je začiatočnícky nedostatok najväčšej a najstaršej demokracie na svete (neviem ako to tam majú, len poukazujem na nezrovnalosť).

 • Medzičasom Reuters chytro a bez vysvetlenie dementuje správu, že ukrajinská národná banka varuje pred finančným blackoutom https://www.reuters.com/markets/europe/ukraine-central-bank-says-it-is-preparing-banking-system-blackouts-2022-11-13/

 • A ešte pohľad na ten vydarený americký sen FTX:

  https://sk.news-front.info/2022/11/13/pracka-21-storocia/

  Bol by to bežný príbeh o krachu pochybného podniku, nebyť niekoľkých zaujímavostí. Po prvé, táto kryptoburza bol jedným z hlavných sponzorov „Svetového ekonomického fóra“ v Davose, notoricky známeho Klausa Schwaba, a po druhé, nevdojak sa ukázalo, že kryptoburza bola hlavným donorom Demokratickej strany USA. A čo je zvláštne — vyhorela hneď po voľbách.

  A nemohla nevyhorieť, pretože táto kryptoburza bola skutočnou práčovňou na pranie špinavých peňazí zo strany Demokratickej strany. A Ukrajina sa na schéme aktívne podieľala.

  Algoritmus bol veľmi jednoduchý – demokrati štedro sponzorovali mladú ukrajinskú demokraciu, ktorá sa bráni pred „nevyprovokovaným útokom“, no samotná Ukrajina zo všetkých týchto odmien dostávala len veľmi málo. Časť peňazí končí vo vreckách vládnucej elity a druhá, ešte väčšia, išla späť do Spojených štátov práve cez túto kryptoburzu „FTX“. A aktívne pracovala pre Demokratickú stranu. Samozrejme, že na nie celkom ušľachtilé účely, keďže tieto peniaze slúžili na podplácanie a iné nezákonné aktivity. Samozrejme, niečo z toho išlo aj legálne, ale v porovnaní s celkovým tokom sú to všetko len mizerné omrvinky.

 • Lavazza
  upravené 17 Nov 10:09 #10

  Portfólio FTX:

 • Dalsie ukradnute volby v USA. Asi to bez krvi nepojde
  https://cz24.news/p-c-roberts-dukaz-je-zde-dalsi-ukradene-volby