(Voľná) energia a iné vynálezy

Ogar Valach
upravené 14 Nov 13:01 v Mimo kategórií #1

Téma určená nielen energetickým vynálezom všetkého druhu.

Komentáre

 • Časopis „Technika – mládeže“ z roku 1936 popisuje revolučnú technológiu elektrárne a teplárne [Biosféra]:
  "Stručne povedané, problémy s drahou elektrinou boli spôsobené tým, že na jej získanie je potrebné zohriať vodnú paru na 365 stupňov a potom vytvoriť tlak 200 atmosfér. A kovové časti z takýchto čísel sa pokrývali vodným kameňom, hrdzaveli a vyžadovali si častú výmenu. Ale v roku 1914 sa objavili prvé ortuťové – vodné stanice. Už v roku 1933 takéto zariadenie fungovalo v priemyselnom meradle na stanici General Electric Company. A všetko sa zdalo byť v poriadku – ortuť pri 8 atmosférách vydala 500 stupňov, zariadenie neoxidovalo ani nehrdzavelo a inštalácia zabrala desaťkrát menej miesta. Svet stál na prahu lacnej elektriny a ako sa ukázalo, aj 2. svetovej vojny. Krajiny nemali peniaze, lacná elektrina s drahou počiatočnou výstavbou nebola zahrnutá v plánoch povojnovej obnovy a výstavby…"

 • Velice užitečné téma, tentokráte nemohu než ogara pochválit. Jen tak houšť ogare a větší kapky.
  Takže přispěji i já trochou do mlýna a když bude zájem, přidám další.

  Nuže, volná energie?
  Ano a zase ano.
  A pro tuto chvíli Carl Cella a jeho autíčko:
  https://www.cez-okno.net/clanok/pohon-zadarmo

 • Ogar Valach
  upravené 14 Nov 18:04 #4

  Uverejnené pred časom.

  Vozidlo na „atmosférický generátor“ [Biosféra]:
  "Bratia Ammannovci stoja pred svojím elektrickým vozidlom poháňaným „atmosférickým generátorom“. Táto fotografia bola použitá na titulnej strane novinového článku v The Arizona Republican, 28. augusta 1921. Bratia Ammannovci stoja pred svojím elektrickým vozidlom poháňaným „atmosférickým generátorom“. Táto fotografia bola použitá na titulnej strane novinového článku v The Arizona Republican, 28. augusta 1921. Atmosférický generátor alebo Ammannov prístroj je valcový objekt s dvoma malými mosadznými guľôčkami na vrchu. Vo vnútri sú podľa vynálezcu elektrotechnika Ammanna, oceľové drôty a minerály upevnené tak, aby získavali elektrinu zo vzduchu, kondenzovali ju a využívali na pohon energie. Auto, ktoré Ammann použil na predvádzanie, nemalo batériu. Pohyboval sa úžasnou rýchlosťou, zdolával kopce a ľahko kĺzal cez cestné bludisko."

  Energia zo vzduchu [Biosféra]:
  "Článok o vynáleze Plausona: H. Gernsback, zo Science and Invention, február 1922. Vynálezca novej vedy, známy inžinier Hermann Plauson, venoval roky práce svojmu výskumu a v súčasnosti skutočne prevádzkuje malé elektrárne, ktoré vyrábajú elektrinu priamo zo vzduchu, vo dne i v noci, bez prerušenia, prakticky zadarmo, keď je zariadenie v prevádzke. V jednom z našich predchádzajúcich vydaní sme boli schopní približne opísať systém na základe telegrafných správ, ale teraz sú k dispozícii všetky podrobnosti."

 • A když už máme nějakou energii, není od věci zlepšit její přenos a minimalizovat ztráty.
  Čili, přichází pan Avramenko:

  https://interweber.ru/cs/software-installation/peredacha-energii-po-odnomu-provodu-patent-sssr-ris-2-odnoprovodnaya-peredacha.html

 • Súlad
  upravené 17 Nov 16:20 #7

  Zázraky vědy: Jede to na vodu (CZ)

  • Arthur C. Clark: Nacházíme se na prahu revoluce nových energetických zdrojů.
  • Jim Griggs: Rázové čerpadlo pro ohřev vody. Generuje více energie než kolik spotřebuje.
  • Stenley Meyer je vynálezcem vodního palivového článku a auta na vodu. Technologie šla namontovat do každého automobilu v ceně $1500 a spotřeba 4 l jakékoliv vody na 160 km.
  • Nikola Tesla je též autorem mnoha konceptů, které vytvářely volnou energii.
  • Dokument mj. ukazuje konfrontaci se skeptickými vědci, kteří nejsou ochotni připustit vlastní zaslepenost.