KSB - klady a zápory, vhodnosť pre SK/CZ

2»

Komentáre

  • d
    dum
    upravené Mon 5 Dec 2022 #32->

    Modi povedal/-a: Na druhú stranu, akú skúsenosť z poznania dobra a zla má nenarodený plod alebo novorodenec, ktorý predčasne zomrie? Aký význam mala táto jeho kratučká skúsenosť v tele?

    Napr. novorodenec- zažitie entity v ňom vtelenej- zrodu a úmrtia v hrubohmotnom tele+ negatívny zážitok pre rodičov. Plod- nepríjemný a negatívny zážitok pre rodičov....Čo sa týka Ogara, ani ja nesúhlasím s niektorým jeho vyjadrovaním, útokmi a pod. Ogar a Rusofil- "zlý a dobrý policajt" ideológie, viery SAV a Tartárie. Stoja si za ňou. Tak ako ja si stojím za Ježišom Kristom. Čo sa týka SAV tak s niektorými ideami sa neviem stotožniť. No pravdepodobne Ogar a Rusofil ani ateisti či inoverci nevedia prijať niektoré idey hlavne čo sa týka existencie a prirodzenosti Ježiša Krista ktoré tu predkladám. Na Ogarove "výpady" je ťažko si zvyknúť. Aj ja som už toho mal pár krát po krk. No je to jeho pozemská povaha, temperament. Nie je stoikom. Ako vysvetliť študentom KSB že aj keď v podstate táto viera, teória, téza má svoje pozitívne atribúty ako napr. zbavenie sa psychík zvierat, biorobotov, zombie, démonov a statie sa Človekom, taktiež aj dôraz na svedomie ako Boží prvok v ľuďoch a pod. , tak podľa mňa okrem toho vlastne len poukazuje, monitoruje a analyzuje proces dejov a udalostí na scéne a javisku tejto planéty s tesným presahom za scénu? Monitoring následkov a dôsledkov pádu synov Stvoriteľa. Aspekt Boha nie je len Svedomie ale aj Absolútna Pravda, Láska, Dobro, Múdrosť, Poznanie, Sloboda a Nezávislosť, Spravodlivosť, Inteligencia, Harmónia, Maskulinita, Feminita,Voľba, Prítomnosť, Pochopenie, Akceptovanie, Súcit, Odpustenie, Milosrdenstvo, Energia, Vôľa, Tvorba, Šťastie, Prozreteľnosť, Bytie, Život atď. Existuje, jestvuje vôbec u niekoho úprimná vôľa a voľba k obratu a statie sa Človekom, bohoČlovekom? Či budeme duchovne padať ešte hlbšie a hlbšie.....

  • Modi povedal/-a: Alebo ideš urobiť dôležité životné rozhodnutie, berieš si ženu po niekoľkomesačnej známosti. Mnohí ľudia vidia, že sa k sebe nehodíte, ale ty si zaslepený. A tak nastupuje reč života... Zrušia vám rezerváciu svadobnej miestnosti pre hostinu, niečo im do toho vošlo. Obľúbený fárar, ktorého chcela nevesta, zrazu oznámi, že nemôže vás zosobášiť, lebo musí služobne odcestovať niečo riešiť, a ešte do tretice sa niečo nečakane poserie.

    A nebo pět dnů před svatbou zemře matka. To se fakt v mém okolí stalo.

  • Ja vidim rozpory medzi Ogarom a tzv. dogmatikmi, ktorych takto nazyva v tom, ze Ogar presadzuje skvor dlhodobejsie riesenia sucasnej krizy a ostatni skor kratkodobe. Je prirodzene, ze sa tieto riesenia lisia. Inak bude vypadat riadenie ak chceme zlepsit system v priebehu jednej generacie a inak ak ho chceme zlepsit v priebehu troch generacii. KSB je podla mna skvely system (nastroj) ako co najskor zachranit nasu civilizaciu zo sucasneho marazmu a nasmerovat ju smerom k dalsiemu rozvoju. Az sa pomocou KSB zvysi pocet Clovekov urcite si s minami v KSB hravo poradia a prepracuju teoriu dalej. Je to ako keby sa bolsevici v 1917tom hadali na tom akej farby bude skafander Jurija Gagarina. Co je konieckoncov dolezite, ale staci to vyriesit neskor.

  • Pleistocen povedal/-a: Az sa pomocou KSB zvysi pocet Clovekov urcite si s minami v KSB hravo poradia a prepracuju teoriu dalej.

    Ale to platí len v prípade, kedy tie "míny a nedostatky" sú pravdivé…napríklad mňa nepresvedčil…

  • Modi povedal/-a: novorodenca, to je silná negatívna skúsenosť hlavne pre rodičov. Pre dieťa je to takmer nulová skúsenosť. O svete ešte nevie takmer nič. Pre toho novorodenca by malo zmysel sa ešte raz narodiť na tento svet, aby pochopilo čo je dobro a čo je zlo.

    Skutocne!? A na zaklade čoho to tvrdíš!?!

  • @Lavazza povedal/-a:

    Modi povedal/-a: novorodenca, to je silná negatívna skúsenosť hlavne pre rodičov. Pre dieťa je to takmer nulová skúsenosť. O svete ešte nevie takmer nič. Pre toho novorodenca by malo zmysel sa ešte raz narodiť na tento svet, aby pochopilo čo je dobro a čo je zlo.

    Skutocne!? A na zaklade čoho to tvrdíš!?!

    Prečo je TAKMER nulová? Lebo ono to tak vyzera, keď porovnám to kvantum vnemov a informácií, ktoré príjme do seba počas života dospelý človek alebo hoc aj 10 ročné dieťa, a porovnám to s tým minimom informácií, ktoré cez vnemy prijme do seba plod. Ak porovnáš dospelého a plod, tak je tam priepastný rozdiel v tom, ako jeden a druhý "poznajú dobro a zlo" a o tom bola reč. A schválne som uviedol spontánny potrat, keď dieťa zomrie relatívne bezbolestne, a nie pri drastickom potrate. Chápeme sa?

  • d
    dum
    upravené Fri 9 Dec 2022 #39->

    @Modi povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    Modi povedal/-a: novorodenca, to je silná negatívna skúsenosť hlavne pre rodičov. Pre dieťa je to takmer nulová skúsenosť. O svete ešte nevie takmer nič. Pre toho novorodenca by malo zmysel sa ešte raz narodiť na tento svet, aby pochopilo čo je dobro a čo je zlo.

    Skutocne!? A na zaklade čoho to tvrdíš!?!

    Prečo je TAKMER nulová? Lebo ono to tak vyzera, keď porovnám to kvantum vnemov a informácií, ktoré príjme do seba počas života dospelý človek alebo hoc aj 10 ročné dieťa, a porovnám to s tým minimom informácií, ktoré cez vnemy prijme do seba plod. Ak porovnáš dospelého a plod, tak je tam priepastný rozdiel v tom, ako jeden a druhý "poznajú dobro a zlo" a o tom bola reč. A schválne som uviedol spontánny potrat, keď dieťa zomrie relatívne bezbolestne, a nie pri drastickom potrate. Chápeme sa?

    Preto som hore napísal "novorodenec- zažitie entity v ňom vtelenej- zrodu a úmrtia v hrubohmotnom tele+ negatívny zážitok pre rodičov. Plod- nepríjemný a negatívny zážitok pre rodičov." Keďže si myslím že sebauvedomujúca vedomá bytosť sa inkarnuje do plodu až okolo +- piateho mesiaca, tak dovtedy je to nevedomý živočíšny plod, aj keď s pocitmi - preto informácia a negatívna skúsenosť len rodičov. No neskôr zrodenie aj smrť už zažíva vtelená entita do živočíšneho tela, nezáleží na tom že predinkarnačná pamäť tým vtelením je zablokovaná a vonkajšie vnemy sú na úrovni zvieratka.Vonkajšia myseľ sa len začína pomaly učiť, zvonku. Najvnútornejšia duchovná myseľ, hoci zapuzdrená, v ktorej sa nachádza život aj božie atribúty je pri vedomí a uvedomení si seba samého, takže informácia a zážitky z procesu sú do najvnútornejšej pamäte plne vpísané.

  • @Modi povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    Modi povedal/-a: novorodenca, to je silná negatívna skúsenosť hlavne pre rodičov. Pre dieťa je to takmer nulová skúsenosť. O svete ešte nevie takmer nič. Pre toho novorodenca by malo zmysel sa ešte raz narodiť na tento svet, aby pochopilo čo je dobro a čo je zlo.

    Skutocne!? A na zaklade čoho to tvrdíš!?!

    Prečo je TAKMER nulová? Lebo ono to tak vyzera, keď porovnám to kvantum vnemov a informácií, ktoré príjme do seba počas života dospelý človek alebo hoc aj 10 ročné dieťa, a porovnám to s tým minimom informácií, ktoré cez vnemy prijme do seba plod. Ak porovnáš dospelého a plod, tak je tam priepastný rozdiel v tom, ako jeden a druhý "poznajú dobro a zlo" a o tom bola reč. A schválne som uviedol spontánny potrat, keď dieťa zomrie relatívne bezbolestne, a nie pri drastickom potrate. Chápeme sa?

    Toto sú len tvoje dojmy, ktoré tuto prehlasuješ za všeobecnú pravdu. Prenátalny život je hodne nepreskúmaná oblasť. Bolesť môže byť aj duševná, keď tá maličká duša vníma, že ho jeho rodičia nevítajú s láskou a mnohé odídu.

  • d
    dum
    upravené Tue 6 Dec 2022 #41->

    Modi povedal/-a: Nežijeme v nejakom inkubátore, izolovanom prostredí, ale vo vojne so zlom... Na reálnom bojisku, na život a na smrť. Ak sa nebudeme brániť, tak vymrieme... To by sa stalo aj saolinskym mníchom, ak by sa nenaučili sebaobrane. Takže oni spojili stratégiu (duchovný vývoj) s taktikou (fyzickou sebaobranou

    Predstav si že práveže žijeme v takom experimentálnom matrixoidnom "inkubátore" izolovanom od iných svetov. Aj zlo bojuje taktiež s dobrom o prežitie. Vždy vo svojich príspevkoch som zdôrazňoval že je povinnosťou aj pri prípadnom duchovnom raste sa aktívne fyzickým útokom, aj útokom pseudoegomyslí brániť a chrániť a nečakať pasívne ako napr. jogín na ďalší možno lepší život (v zmysle nech si so mnou robia čo chcú).

    Modi povedal/-a: Ale tento názor je z množiny tých, ktoré sa nedajú tu na Zemi nijako overiť, a čo ak je to len bluf nejakého prefíkaného ľudského démona, ktorý si tak zaistil, že sa mu ľudia nebudú motať pod nohami, a on si bude môcť páchať a budovať zlo tu na zemi ďalšie tisícročia? Napr. GP alebo globalisti všeobecne.

    Myslím, že ak by Boh mal voči nám seriózne požiadavky, od ktorých by závisela spása alebo zatratenie, tak by sme sa rodili so zaručenými vedomosťami o svojej misii na zemi, a netápali by sme v tom

    Ľudský život, a aj životy rozvinutejších civilizácií pred ním sú dôsledkom pádu, odklonu od Božských princípov, a vzďaľovania sa od nich. Boli vyfabrikované vysokými inteligenciami, inžiniermi, božími synmi, pseudo-tvoriteľmi ktorí chceli byť bohmi no bez Boha. Myslia si ( možno podľa nich oprávnene) že so svojimi " fabrikátmi " predsa môžu manipulovať a robiť si s nimi čo len uznajú za vhodné. Kým trvá tento Bohom nevytvorený ale dovolený proces odklonu a odvrátenia sa od Neho na planéte poznania dobra aj zla (a nielen), tak so zaručenými vedomosťami a poznaním na rozdiel od iných svetov sa rodiť nebudeme.

  • @Lavazza povedal/-a:

    @Modi povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    Modi povedal/-a: novorodenca, to je silná negatívna skúsenosť hlavne pre rodičov. Pre dieťa je to takmer nulová skúsenosť. O svete ešte nevie takmer nič. Pre toho novorodenca by malo zmysel sa ešte raz narodiť na tento svet, aby pochopilo čo je dobro a čo je zlo.

    Skutocne!? A na zaklade čoho to tvrdíš!?!

    Prečo je TAKMER nulová? Lebo ono to tak vyzera, keď porovnám to kvantum vnemov a informácií, ktoré príjme do seba počas života dospelý človek alebo hoc aj 10 ročné dieťa, a porovnám to s tým minimom informácií, ktoré cez vnemy prijme do seba plod. Ak porovnáš dospelého a plod, tak je tam priepastný rozdiel v tom, ako jeden a druhý "poznajú dobro a zlo" a o tom bola reč. A schválne som uviedol spontánny potrat, keď dieťa zomrie relatívne bezbolestne, a nie pri drastickom potrate. Chápeme sa?

    Toto sú len tvoje dojmy, ktoré tuto prehlasuješ za všeobecnú pravdu. Prenátalny život je hodne nepreskúmaná oblasť. Bolesť môže byť aj duševná, keď tá maličká duša vníma, že ho jeho rodičia nevítajú s láskou a mnohé odídu.

    V prvom rade: ja nič neprehlasujem za všeobecnú pravdu, iba hovorím svoj názor.
    Takže tvrdíš, že štatisticky vzaté (nie ojedinelé prípady ale štatistický priemer) plody v tele majú viacej skúseností o dobre a zle, než dospelí ľudia? To fakt? Takže vlastne štatisticky degradujeme? V maternici sme duchovne najvyvinutejší a najskúsenejší a po narodení prichádzame o skúsenosti a pochopenie? Iba sa pýtam, nechcem ťa ani nikoho presviedčať... Ja si len myslím, že štatisticky to bude asi naopak. Môj názor.

  • @dum povedal/-a:

    @Modi povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    Modi povedal/-a: novorodenca, to je silná negatívna skúsenosť hlavne pre rodičov. Pre dieťa je to takmer nulová skúsenosť. O svete ešte nevie takmer nič. Pre toho novorodenca by malo zmysel sa ešte raz narodiť na tento svet, aby pochopilo čo je dobro a čo je zlo.

    Skutocne!? A na zaklade čoho to tvrdíš!?!

    Prečo je TAKMER nulová? Lebo ono to tak vyzera, keď porovnám to kvantum vnemov a informácií, ktoré príjme do seba počas života dospelý človek alebo hoc aj 10 ročné dieťa, a porovnám to s tým minimom informácií, ktoré cez vnemy prijme do seba plod. Ak porovnáš dospelého a plod, tak je tam priepastný rozdiel v tom, ako jeden a druhý "poznajú dobro a zlo" a o tom bola reč. A schválne som uviedol spontánny potrat, keď dieťa zomrie relatívne bezbolestne, a nie pri drastickom potrate. Chápeme sa?

    Preto som hore napísal "novorodenec- zažitie entity v ňom vtelenej- zrodu a úmrtia v hrubohmotnom tele+ negatívny zážitok pre rodičov. Plod- nepríjemný a negatívny zážitok pre rodičov." Keďže si myslím že sebauvedomujúca vedomá bytosť sa inkarnuje do plodu až okolo +- piateho mesiaca, tak dovtedy je to nevedomý živočíšny plod, aj keď s pocitmi - preto informácia a negatívna skúsenosť len rodičov. No neskôr zrodenie aj smrť už zažíva vtelená entita do živočíšneho tela, nezáleží na tom že predinkarnačná pamäť tým vtelením je zablokovaná a vonkajšie vnemy a myseľ sú na úrovni zvieratka. Najvnútornejšia duchovná myseľ, hoci zapuzdrená, v ktorej sa nachádza život aj božie atribúty je pri vedomí a uvedomení si seba samého, takže informácia a zážitky z procesu sú do najvnútornejšej pamäte plne vpísané.

    Škoda, že toto presne nevieme, kedy malý človiečik nadobúda vedomie a začína vnímať prvé vnemy. Lavazza má pravdu v tom, že toto je dosť neprebádaná oblasť a moc o tom nevieme, čo všetko plod vníma. Ale aj tak si myslím, že o plnohodnotnom živote možno hovoriť až po narodení, keď človek vníma a prijíma informácie všetkými zmyslami. Keď dokáže komunikovať a uvažovať v slovách. Je to skrátka iný level. Ak by sme mali veriť Biblii, tak Boh asi vedel, prečo stvoril hotového človeka, a preskočil vnútromaternicové obdobie. Ai preto, lebo raj bol pre človeka stvorený na Zemi, a nie v maternici. Takisto aj po páde, to hlavné dejisko prežívania ja na Zemi, a nie v maternici. Nemyslím, že poslaním človeka je zomrieť pred narodením.
    Ale na druhú stranu, každý máme inú psychiku a iný prah znesiteľnosti, aj iný životný príbeh. Ak by bolo cieľom poznať dobro ale aj zlo, tak niekto môže byť unavený životom už v detstve, iný v hlbokej starobe. Príbeh každého človeka bude v tomto jedinečný.

  • dum povedal/-a: Predstav si že práveže žijeme v takom experimentálnom matrixoidnom "inkubátore" izolovanom od iných svetov.

    Nepochopil si ma. Na tejto Zemi nežijeme izolovaní od zla, ktoré sa nás pokúša duchovne zdeformovať a fyzicky zničiť. S týmto zlom sme vo vojne. A jednoducho musíme sa brániť, lebo nám hrozí vyhynutie. A v súčasnej dobe sa to týka predovšetkým bielej slovanskej rasy, hoci nešetria ani iné rasy.
    Ak chceš poraziť nepriateľa, musíš ho najprv spoznať, osvojiť si jeho vedomosti a spoznať jeho taktiku. Špeciálne, ak nás nepriateľ už dlhé storočia okráda o vedomosti a manipuluje, aby sme boli ako bezbranné ovce a nevedeli sa brániť. Toto som mal na mysli. Preto treba, aby masi ľudí rozumeli správne politike, vnímali tendencie, kam nás smerujú a čo na nás skúšajú. Je to životne dôležité.

    A popritom všetkom je treba si osvojovať aj duchovný rozvoj. Lenže veľa ľudí (aj študentov KSB) láka tá ľahšia cesta, venovať sa rozboru politiky a na vlastný duchovný rozvoj kašle. Ale tento problém je prakticky všade, nielen v KSB. Koňa nedonútiš napiť sa.
    Aj toto fórum sa venuje aktuálnemu spravodajstvu, zdieľaniu článkov a názorov na politické dienie. Ja to nepovažujem za chybu. Podľa mňa je to dobre.

  • d
    dum
    upravené Fri 9 Dec 2022 #45->

    @Modi povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Modi povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    Modi povedal/-a: novorodenca, to je silná negatívna skúsenosť hlavne pre rodičov. Pre dieťa je to takmer nulová skúsenosť. O svete ešte nevie takmer nič. Pre toho novorodenca by malo zmysel sa ešte raz narodiť na tento svet, aby pochopilo čo je dobro a čo je zlo.

    Skutocne!? A na zaklade čoho to tvrdíš!?!

    Prečo je TAKMER nulová? Lebo ono to tak vyzera, keď porovnám to kvantum vnemov a informácií, ktoré príjme do seba počas života dospelý človek alebo hoc aj 10 ročné dieťa, a porovnám to s tým minimom informácií, ktoré cez vnemy prijme do seba plod. Ak porovnáš dospelého a plod, tak je tam priepastný rozdiel v tom, ako jeden a druhý "poznajú dobro a zlo" a o tom bola reč. A schválne som uviedol spontánny potrat, keď dieťa zomrie relatívne bezbolestne, a nie pri drastickom potrate. Chápeme sa?

    Toto sú len tvoje dojmy, ktoré tuto prehlasuješ za všeobecnú pravdu. Prenátalny život je hodne nepreskúmaná oblasť. Bolesť môže byť aj duševná, keď tá maličká duša vníma, že ho jeho rodičia nevítajú s láskou a mnohé odídu.

    V prvom rade: ja nič neprehlasujem za všeobecnú pravdu, iba hovorím svoj názor.
    Takže tvrdíš, že štatisticky vzaté (nie ojedinelé prípady ale štatistický priemer) plody v tele majú viacej skúseností o dobre a zle, než dospelí ľudia? To fakt? Takže vlastne štatisticky degradujeme? V maternici sme duchovne najvyvinutejší a najskúsenejší a po narodení prichádzame o skúsenosti a pochopenie? Iba sa pýtam, nechcem ťa ani nikoho presviedčať... Ja si len myslím, že štatisticky to bude asi naopak. Môj názor.

    Plody sú plody, určite nemajú viac skúseností o dobre a zle ako dospelí. Nemajú žiadne skúsenosti ,len nevedomý život a pocity.. No akonáhle sa do plodu vtelí bytosť, entita, vedomá myseľ uvedomujúca si samého seba, tak už predsa má v sebe istú skúsenosť napr. predchádzajúceho života v pozitívnom svete a procese. No zrodenie, život v tejto forme tela, jeho prirodzenosť, povahu zla, utrpenie, smrť tela nepozná. Ak sa do plodu vtelí bytosť z opačných negatívnych svetov a dimenzií- taktiež to všetko nezažila, len namiesto spoznania negativity, zla ktorého charakteristiky pozná, považuje ich za "správne a dobré"(pseudo) a v ktorých doteraz fungovala spoznáva povahu dobra (ak sa niekde v jej blízkosti nachádza čo v dnešnej dobe je čoraz zriedkavejšie). Každopádne predinkarnačná pamäť je dočasne zablokovaná a zapuzdrená, o tieto skúsenosti nikto neprichádza, no od veku bábätka sa všetci učia o povahe tohto hmotného hybridného života z vonkajších zmyslových zdrojov. Keďže tu máme slobodu vôle a voľby tak každý si môže smer znova zvoliť, vybrať, a prípadne konvertovať. Degradujeme nie tým spôsobom čo píšeš ale degradácia a úpadok sú duchovného charakteru a civilizačná záležitosť už od počiatkov životov humanoidov na tejto zemi. A čo sa týka izolácie od zla, tak samozrejme od zla aj dobra nie sme izolovaní pretože tu koexistujú a sú súčasťou tohto života. " Zlo sa nás pokúša duchovne zdeformovať a fyzicky zničiť." - V podstate to isté si myslí zlo o dobre. (ak si odmyslíme boje rás, národov či náboženstiev o vymazanie toho druhého z povrchu zemského.)

    Modi povedal/-a: A popritom všetkom je treba si osvojovať aj duchovný rozvoj. Lenže veľa ľudí (aj študentov KSB) láka tá ľahšia cesta, venovať sa rozboru politiky a na vlastný duchovný rozvoj kašle. Ale tento problém je prakticky všade, nielen v KSB. Koňa nedonútiš napiť sa.
    Aj toto fórum sa venuje aktuálnemu spravodajstvu, zdieľaniu článkov a názorov na politické dienie. Ja to nepovažujem za chybu. Podľa mňa je to dobre.

    Veď to. Ak chýba vôľa tak chýba aj cesta....Monitorovanie a analýza dôsledkov a následkov, vonkajších udalostí, diania, dejov ,článkov a spravodajstiev (aj protichodných) a pod. nie je chyba. Je to aj cibrenie vonkajších postojov a prehľad dejov na scéne. No to je bez duchovnej práce asi tak všetko. Hobby.

  • dum povedal/-a: V podstate to isté si myslí zlo o dobre.

    Dobrý postreh. Potom by asi tieto dva svety (opačného mravného nastavenia) nemali žiť v rovnakej dimenzii a na rovnakej zemi... Ale zrejme je dobré, keď každá bytosť o tom opačnom svete vie a prežije si vlastnú skúsenosť. Túžba po poznaní je jedna z najvyšších túžob ľudského vnútra (možno aj duše).

  • @Modi povedal/-a:

    dum povedal/-a: V podstate to isté si myslí zlo o dobre.

    Dobrý postreh. Potom by asi tieto dva svety (opačného mravného nastavenia) nemali žiť v rovnakej dimenzii a na rovnakej zemi... Ale zrejme je dobré, keď každá bytosť o tom opačnom svete vie a prežije si vlastnú skúsenosť. Túžba po poznaní je jedna z najvyšších túžob ľudského vnútra (možno aj duše).

    Vedomý život s koexistenciou pozitívnych prvkov aj negatívnych prvkov + živočíšnych prvkov začal na tejto planéte. Po čase táto koexistencia skončí.