Naturoped MICHAIL SOVETOV_ŠKOLA ZDRAVIA_pdf

Pred rokmi vo vídeách, ktoré dnes už na YT neviem nájsť, som sa stretol s veľa poučnými a vyskúšania hodnými radami od naturopeda Michaila Sovetova z Moskvy.

Mnohé veci ohľadom prístupu a uvedomovania si prebiehajúceho procesu svojho zdravia, podľa mňa, vracia z hlavy na nohy. Na YT tento naturoped vydal desiatky vídeí. Mne sa podarilo uchovať 10 častí, s ktorými sa chcem s vami podeliť.
Uvediem krátky citát z 1.časti:

"Prax lekára-naturopata navrhuje nie pôsobenie proti organizmu, ale spoluprácu s organizmom, to znamená, musíme chápať, čo chce telo
urobiť, čo chce povedať, keď si privádza tie alebo iné symptómy, aké
procesy v ňom prebiehajú. A úlohou lekára-naturopata je pomôcť telu
človeka vykonať tieto procesy, a uviesť ho do poriadku. Samotný termín
«naturopatia» sa prekladá ako «liečenie prírodou». A to veľmi dobre odráža
podstatu tohto procesu, pretože naturopatia nejde proti prírode, nejde proti organizmu človeka, ako vlastne ani predstavitelia tejto samotnej prírody.
Úlohou lekára-naturopata je pomôcť telu, a spolupracovať s ním, uľahčovať
procesy, ktoré telo riadi, urýchľovať ich alebo spomaľovať v závislosti od
situácie, no v žiadnom prípade nijako nepôsobiť proti nim. Podľa možností
zmierňovať symptómy, a všetko to smeruje k tomu, že my takto môžeme získať zdravie, ktoré nikdy nedosiahneme bežnými metódami v rámci tradičnej medicíny."

Budem vďačný za vaše postrehy a názory.
Ak niekto má vídeá, resp. preložené texty aj na ďalšie časti, budem rád, ak sa s nimi tiež podelí...

Komentáre

  • SLAV_MIR povedal/-a: Ak niekto má vídeá, resp. preložené texty aj na ďalšie časti, budem rád, ak sa s nimi tiež podelí...

    Škola zdraví Michaila Sovetova
    https://www.youtube.com/@schoolhealthms

  • o
    upravené Mon 19 Dec 2022 #3->

    Mne sa zdá, že to najdôležitejšie pri navrátení zdravia je uzdraviť "hlavu". Tie symptómy rôznych chorôb sú prejavom duše, ktorá nám cez telo dáva znať (jedna z foriem JŽO), že sa životom odkláňame od zámerov Stvoriteľa. Komentár som presunul sem:

  • Ak si dobre pamätám, tak M. Sovetov je fruktarián. Propaguje stravovanie sa čisto ovocím.

  • @Modi povedal/-a:
    Ak si dobre pamätám, tak M. Sovetov je fruktarián. Propaguje stravovanie sa čisto ovocím.

    Áno, podľa neho prirodzená strava, pre telo zabezpečujúca živiny, je OVOCIE. Vychádza mu, že vtedy organizmus vykazuje rovnováhu medzi procesmi očisťujúcimi a znečisťujúcimi, teda zdravie.
    Krátky citát:
    "Ak ovocie vysušíme, «na nulu», do chrumkava, dokonca aj ovocie sa už začína zle osvojovať.
    A už o to viac, ak si vyberieme produkty, ktoré sa už samotné zle osvojujú, a ešte ich vysušíme, tam osvojenie nebude vôbec žiadne. Takže práve takáto surová strava má podľa mňa k zdravému stravovaniu veľmi, veľmi relatívny vzťah. A len surová strava, ktorá VEDIE k stravovaniu sa ovocím, k FRUKTARIÁNSTVU , len taká surová strava sa skutočne môže považovať za zdravú. A taká vo výsledku ozdraví telo človeka . A telo takého človeka sa bude očisťovať."

  • @openeyes povedal/-a:
    Mne sa zdá, že to najdôležitejšie pri navrátení zdravia je uzdraviť "hlavu". Tie symptómy rôznych chorôb sú prejavom duše, ktorá nám cez telo dáva znať (jedna z foriem JŽO), že sa životom odkláňame od zámerov Stvoriteľa. Komentár som presunul sem:

    Presne tak. I architekt má najprv myšlienku, predstavu, ktorú potom zhmotní do stavebného diela. Rovnako zdravotné odchýlenie (choroba), najprv vznikne v duši, v hlave. Ak človek má silnú vôľu a ostatné k tomu potrebné vlastnosti, nájde si svoju cestu, nechá sa viesť telom, tak nájde v sebe zakopaný poklad. Skúsil som vegetariánstvo, vegánstvo i fruktariánstvo. Dnes si vyberám z každého rožka troška. Viem, že pravidelné udržiavanie poriadku a čistoty v tele i na duši, je lepšie ako zaháľanie a následné veľké upratovanie :-) Učím sa rozumieť telu, prírode, Bohu, HNR.