Logo - Ouroboros - osmickovy had

Kancelar
upravené 15 Mar 13:34 v Mimo kategórií #1

Tema pre firmy a podujatia, ktore maju v logu osmicku, resp. hada v tvare osmicky. Na tomto zaklade vieme tieto firmy a zoskupenia pospajat.

Z Wiki:

Uroboros (též úroboros, ouroboros, uroborus, (řecky ουροβόρος — požírač ocasu) je starodávný symbol, který zobrazuje hada nebo draka požírajícího svůj vlastní ocas. Tento symbol se pojí s alchymií, gnosticismem a hermetismem. Představuje cyklickou podstatu věcí, nekonečný návrat od konce k začátku, sebezničení a sebeobnovu. Na některých zobrazeních je Uroboros z poloviny bílý (světlý) a z poloviny černý (tmavý), což naznačuje symboliku jin-jang, znázorňující dualitu věcí; vzájemně se doplňujících opačných principů. Také bývá stočený do tvaru ležící osmičky, symbolu nekonečna.

Tvoriva spolocnost:

MS v Katare:

Meta, Facebook:

Muskov Neuralink:

Komentáre

 • oblečenie - ZOOT.

  V lete mali takúto reklamu aj na Slovensku:

 • @Zora ta ich kampan je nanajvys podivna:

 • Jedna cast britskeho serialu Cerveny trpaslik nesie priamo nazov Ouroboros
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Uroboros_(Červený_trpaslík)

 • Súlad
  upravené 15 Mar 17:55 #5

  Seriál Červený trpaslík programoval šprtov pred desiatkami rokov. Černosi sú tam frajeri (Lister, kocúr), belosi sú v seriály ťuťmáci (Rimmer, Kryton, Holy). Jedna z hlavných postáv sa po smrti stala hologramom a žila ďalej (transhumanizmus). Vo viacerých dieloch si postavy vymenia pohlavie (transexualizmus). Z mačiek sa za milión rokov vyvinú ľudia (darwinizmus). Podobných vecí je tam viacero a sú podsúvané nenápadne a nenásilne. Sú to začiatky liberálnej propagandy, kedy sa potrebovali dostať k šprtom, ktorí sú dnes jednými z najvplyvnejších ľudí, pretože ovládajú počítače a pracujú vo veľkých IT firmách.

 • Ako pisal Pales: daňou za sexualitu je smrtelnost. Mozno to je dovod preco im 2 pohlavia tak vadia.

 • Súlad
  upravené 16 Mar 12:48 #9

  Kancelar povedal/-a: Ako pisal Pales: daňou za sexualitu je smrtelnost. Mozno to je dovod preco im 2 pohlavia tak vadia.

  Niekde som čítal, že tí, ktorým slúžia (mimozemské bytosti), sú obojpohlavní (hermafroditi). A že tieto bytosti samé seba považujú za bohov, pretože naozaj duchovne vyspelé bytosti sú bezpohlavné, takže si myslia, že aj oni sú vyspelí, pričom opak je pravdoou. Ale s týmto to asi veľmi nesúvisí.

 • Len na margo toho male spresnenie:
  Byt bezpohlavny nie je to iste ako byt obojpohlavny (hermafrodit). Bezpohlavna bytost nema ziadne pohlavie (nepritomnost akehokolvek pohlavia). Obojpohlavna bytost ma obe pohlavia (pritomnost oboch pohlavi).

 • Pleistocen povedal/-a: Byt bezpohlavny nie je to iste ako byt obojpohlavny (hermafrodit). Bezpohlavna bytost nema ziadne pohlavie (nepritomnost akehokolvek pohlavia). Obojpohlavna bytost ma obe pohlavia (pritomnost oboch pohlavi).

  Samozrejme. Len som napísal, čomu údajne veria oni.