Viac ako 2000 lebiek baranov objavených v egyptskom chráme Ramzesa II

Archeológovia oznámili, že v chráme starovekého egyptského faraóna Ramzesa II. objavili viac ako 2 000 baraních hláv - nález, ktorý podľa vedúceho vykopávok prekvapil aj skúsených egyptológov a ukázal trvácnosť Ramzesovho vplyvu, keďže lebky tam boli zanechané tisícročie po faraónovej vláde.

Tím archeológov z Inštitútu pre štúdium starovekého sveta (ISAW) Univerzity v New Yorku objavil nález v meste Abydos. Ide o jedno z najstarších a historicky najbohatších archeologických nálezísk v Egypte.

Zvieracie pozostatky našli vedci poukladané v severnej časti chrámu. Informovalo o tom egyptské ministerstvo turizmu, ktoré objav po prvýkrát oznámilo verejnosti len pred pár dňami. Lebky pochádzajú z obdobia tisíc rokov po smrti faraóna

Odborníci z inštitútu sa pre CBS News vyjadrili, že lebky boli zjavne obetnými darmi pre faraóna. Zarážajúce však ostáva, že ich datujú do obdobia až tisíc rokov po smrti Ramesseho II. Ten zomrel v roku 1213 pred naším letopočtom.

„Sme si istí, že boli všetky uložené v rovnakom čase, takže to nebolo nahromadenie lebiek, ktoré boli prinesené v priebehu rokov, ale pochádzali odinakiaľ. V určitom okamihu boli uložené z dôvodu, ktorý nepoznáme,“ načrtol v rozhovore jeden z objaviteľov nálezu.

--
Ramzes II má byť faraónom z Exodu

--
Celý článok:
https://www.cbsnews.com/news/egypt-king-ramses-ii-ram-skulls-mummified-discovery-abydos-temple-ancient-pharaoh/

Komentáre

  • R
    upravené Fri 31 Mar 2023 #2->

    Žádný div, končil věk Berana. Předtím byl věk Býka a to byly posvátné krávy, které se také pochovávaly do sarkofágu. Teď končí věk Ryb a proto byla ryba postním jídlem a Ježíš byl rybářem.
    Teď přichází věk Vodnáře.