M.V. Veličko - Stretnutie v Bielorusku

Sergio
upravené Wed 13 Sep 2023 v KSB #1#1

M.V. Veličko, Bielorusko, odpovede na otázky z publika

slovenský dabing

1. časť


Komentáre

  • Témy v 1. časti:

    • obnovenie suverenity našich krajín, zbavíme sa niekedy koloniálnej závislosti ?
    • o koncepcii peňazí
    • koniec liberálneho projektu a alternatívny projekt globalizácie
  • M.V. Veličko, Bielorusko, odpovede na otázky z publika

    slovenský dabing

    2. časť:

    https://youtu.be/B5_gtGnzCvo

  • Milo
    upravené Thu 14 Sep 2023 #4->

    Témy 2. časti

    • Láska, vplyv strachu, odvahy a prozreteľnosťi na dosiahnutie víťazstva. Príklady z ruských dejín.
    • Vzdorovanie manipuláciám s individuálnym a masovým vedomím.


  • M.V. Veličko, I.V.Solonko Bielorusko, odpovede na otázky z publika

    3. časť

    https://youtu.be/5ReT6lziFlQ

  • Témy 3. časti:

    • majetkové vzťahy z pohľadu perspektívneho globálneho ruského projektu
    • prekonanie strachu a prechod od sebastrednosti k bohostrednosti
    • výchova detí, vrodený program svedomia, ako prichádza k rozvoju subkultúry LGBT a drogových závislostí
  • M.V. Veličko, I.V.Solonko Bielorusko, odpovede na otázky z publika

    4. časť

    https://youtu.be/mri2emNfSMQ

  • Témy 4. časti

    • práca s mládežou, oblasti záujmov (pokračovanie z 3. časti)
    • reč ako riadenie prúdu udalostí
  • Využiju toto téma, abych nezakládala zbytečně nové.

    V nynějších časech často mluvíme o překrucování až falšování událostí, které se staly před časem. Někteří lidé šíří nepravdy z neznalosti - někteří ale zcela záměrně. Děje se to i okolo KSB.

    Mám tu Michala Velička - co oznámil o smrti V. Zaznobina:

    A pro osvěžení vědomostí jedna z prvních Zaznobinových přednášek na téma "židovstvo" - zajímavá už jen porovnáním podání informací:


  • Lin povedal/-a: Někteří lidé šíří nepravdy z neznalosti - někteří ale zcela záměrně. Děje se to i okolo KSB.

    @Lin, to máš s istotou pravdu. Len mi uniká súvislosť s nasledujúcimi videami.

  • Lin
    Lin
    upravené Wed 29 Nov 2023 #11->

    Jejda - já si to neuvědomila. Omlouvám se za ten galymatyjáš, ale oba příspěvky jsou "výsledkem" mého osobního uvažování.

    Základem bylo hledání druhého videa, o kterém jsem věděla, že existuje, ale nevěděla jsem, že ho někdo dokonce otitulkoval. Příjemné překvapení - pro mě.

    Přednášku jsem hledala v souvislosti se současným konfliktem a většinovým názorem, jací jsou židé chudáci, pronásledovaní tisíciletími - přitom jejich náboženství je to "křesťansky nejčistší".

    Když jsem radostně objevila to video a vyposlechla si ho, vzpomněla jsem na Zaznobina a že mi jeho podání informací velmi chybí. Byl mým nejoblíbenějším - vyhovoval mi hlas, tempo, barva i prokládání literárními postavami nebo osobními příhodami. Prostě - uvědomila jsem si, jak mi ten pán chybí. A od toho byl jen krůček k "povzdechu", jak je to dneska a že mnozí pokládají za "giganta" Pjakina. Pokládají ho za "největšího kámoše" a následovníka Zaznobina.... a takového Velička, za kterým je spousta práce, toho mají div že za zrádce. A mnohdy k tomu vůbec nevede nějaká znalost jeho díla či přednášek, ale pouhý fakt, že se u nás dlouho nepřekládal.

    To je všechno, moc se omlouvám, že jsem zanesla zmatek...

  • Celý záznam stretnutia s českými titulkami, obsahuje vyššie zverejnené časti plus pokračovanie rozhovoru (od asi 01:03:00) s ďalšími témami.