Andrej Devjatov

Komentáre Andreja Devjatova

Komentáre

 • Milo
  upravené 4 Nov 02:42 ->#2

  Správa k udalosti z noci, keď Hamas zaútočil na Izrael:


  Komentár A. Devjatova:

  24.10. 2023

  Z čoho sa tešil Berl Lazar?

  Tu je štát Izrael - nemal by existovať. Ako by nemal existovať? Mal by prehrať vojnu. S kým by mal prehrať vojnu? So svetom islamu. Aby svet islamu, tento fundamentalizmus, zničil starý svetový poriadok. To je to, čo svet islamu robí. Robí veľmi dôležitú a potrebnú vec, rozbíja starý svetový poriadok. Aký starý svetový poriadok? Liberalizmus!

  Prečo Berl Lazar tancoval a spadol. Prečo sa radoval? No, nepovedali, z čoho sa tešil! Tešil sa, že Hamas zasiahol Izrael! Nepoznáte to z dátumov? Povedali, že sa veľmi tešil zo Silvestra, ale z čoho sa tešil naozaj? Hamas zasiahol Izrael. A Berl Lazar, chabadnik, sa radoval. To je ich plán, ktorý sa napĺňa! A opäť sa nenapĺňa! Všetko sa opäť zastavilo, žiadna vojna nie je.

  -

  A.P.

  https://t.me/perspektivy_svetlye/122

  --

  28.10.2023

  Plánovačom nie sú chasidi, plánovačom sú kabalisti

  Hasidim (Chasidi) sa práve teraz necítia dobre. Boli posunutí trochu dozadu. Momentálne nie sú vo veľmi dobrom stave.

  Pretože Židovská sovietska socialistická republika Krym nie je Uman,* a nie je tam, kde postavili synagógu v Dnepropetrovsku*. To sú jednak rôzne úrovne, jednak rôzne koncepcie. Chasidi chodia vo svojich lapserdakoch*

  Situácia je jednoduchá: veľa ovplyvnili. A tu ide hlavne o to, že mali silný vplyv, ale teraz ich vplyv zoslabol.

  Čí vplyv sa zvýšil? Plánovačov. Kabalistov. Šalamúnov plán, ktorý bol napísaný, sa napĺňa. A napĺňa sa úspešne.

  Kabalisti vsadili na Rusko. Ale to sú tí, ktorých nevidíte. Oni sú zákulisie. A koho možno vidieť? Vidieť môžete chasidov. Ako vždy, niekto sa musí zodpovedať, a tí sú viditeľní, majú na hlave klobúky.

  -

  A.P.

  https://t.me/perspektivy_svetlye/124

  --

  *Lapserdak(archaický historický judaizmus ) khalat ( dlhý, priliehavý kabát so šálovými goliermi a vreckami, ktorý nosili aškenázski židovskí muži vo východnej Európe až do začiatku 20. storočia

  * Uman, západoukrajinské mesto, kde je pochovaný chasidský mudrc Nachman z Breslova

  * v Dnepropetrovsku, Ukrajina, bolo 2012 otvorené najväčšie židovské komunitné centrum na svete, patriace hnutiu/sekte Chabad Lubawitch.

  Fotografie sú prevzaté z autorových príspevkov.

 • FRONT HYBRIDNEJ VOJNY KAZACHSTAN

  Zhodnotenie rokovaní Macrona s Tokajevom v Astane 01.11.23

  Prezident Kazachstanu Tokajev je kariérny diplomat, absolvent MGIMO v roku 1975. Sinológ, ktorý absolvoval stáž na Pekinskom inštitúte cudzích jazykov a potom v rokoch 1979 až 1991 pôsobil vo Veľvyslanectve ZSSR v Čínskej ľudovej republike pod nomenklatúrou Ústredného výboru CPSU. Vrcholom Tokajevovej diplomatickej kariéry bol post zástupcu generálneho tajomníka OSN v Ženeve, kde tri roky komunikoval so špičkou európskej byrokracie a aristokracie.

  Je absolútne nemožné, aby sa neznáma osoba dostala na túto pozíciu len tak. Tokajev bol zároveň na užšom zozname kandidátov na post generálneho tajomníka OSN z Ázie, ale Pan Ki-mun prešiel. Človek údajne odnikiaľ a je nominovaný na post generálneho tajomníka OSN - ak toto nesvedčí o Tokajevovom spojení so svetovým zákulisím…

  V Ženeve sa Tokajev odfotografoval s veľmajstrom Maltézskeho rádu Festingom. Už, samozrejme, príspevok povolil, ale takéto fotografie spravidla osvetľujú spojenia po zákulisnej línii. A keďže je Tokajev v Európe prijímaný osobami s vplyvom, rozhodne sa dá povedať, že je politikom, pre ktorého sú vzťahy Kazachstanu s Európou prioritou.

  M. Festing so Shoigu, pápežom Františkom a Tokajevem

  A tu je 01.11.23 návšteva francúzskeho prezidenta Macrona v Kazachstane.

  Macron predstavuje francúzske slobodomurárske rády. V súlade s tým Macronova návšteva Astany a príslušné rokovania s Tokajevom svedčia len o tom, že svet v zákulisí odsúva Rusko od európskej voľby, vytláča ho z paneurópskeho domu a tlačí ho do náručia Číny.

  Kazachstan je stredoázijská krajina v geopolitickom postavení medzi Európou, Ruskom a Čínou. Tokajev je činorodý. A preto mu tento balík jeho pozícií umožňuje zohrávať nie práve najmenšiu úlohu v prebiehajúcich udalostiach na globálnej úrovni. Preto je na jednej strane v zákulisí spojený s Európou, zatiaľ čo oficiálne prijal kurz a líniu politiky jedného osudu Kazachstanu s Čínou.

  A ak si položíme otázku, no a čo z toho má Kazachstan? Musíme predpokladať, že pre Kazachstan je to dobré. Keďže stovky projektov zahrnutých do čínskej stratégie "Jeden pás, jedna cesta" naplnili Kazachstan rozmiestnením výrobných zariadení, hoci tieto zariadenia sú i znečisťujúce. Kazachstan je z hľadiska územia veľká krajina, nie je to preľudnené miesto, vietor tam rozptýli jedovatý dym.

  Kazachstan je najbližším spojencom Ruska v rámci ODKB. Preto nie je pre Rusko veľmi príjemné, že sa Kazachstan v zákulisí orientuje na Európu.

  Ak si položíte otázku: "Kto zachránil Tokajeva počas vzbury začiatkom januára 2022", tak podľa spravodajských informácií to boli Malťania, bol to Vatikán. Pretože viac nebolo koho zachraňovať. A tam je všeobecná situácia takáto: tá vzbura menila Kazachstan na Turan, na Nový kalifát. Kto mohol túto líniu zastaviť? S najväčšou pravdepodobnosťou to urobil pápež Putinovými rukami.

  Kazachstan je s nami, ale už nie je náš. A všetko ostatné vo všeobecnosti vedie k tomu, že zmena kurzu línie a politiky Ruska je nevyhnutná.

  Strategická osamelosť Ruska a rastúci strategický zmätok nakoniec povedú k zmene, ktorú prozápadný liberálny "dlhý Putinov štát" (termín tvorcu kremeľských výkladov V. Surkova) nasadí v civilizačnom projekte Veľká Eurázia - Tretia horda.

  Vykonal Andrej Devyatov č. 925 z 02.11.23

 • Milo
  upravené 11 Nov 17:44 ->#4

  O Dyuminovi a o rozviedkach

  Rozviedka je oblasť činností, o ktorých nie je zvykom hovoriť.

  Faktom je, že tento Dyumín, ktorý zrejme nahradí Putina a v každom prípade tam kde sa vynorí, nastane nejaký pohyb - gubernátor Tulskej oblasti - je bývalý Putinov ochrankár a v GRU urobil bleskovú kariéru. Za čo dostal Hrdinu? Za pričlenenie Krymu. A v akej funkcii? Bol zástupcom náčelníka GRU, šéfom špeciálnych operácií. Za toto.

  Kde je pointa? Pointa je v tom, že GRU a vojenská rozviedka boli historicky naviazaná na Kominternu a židov. Zatiaľ čo politická rozviedka - zahraničná rozviedka, OGPU a tak ďalej. - tieto politické spravodajské služby boli vždy naviazané nie na židov, ale na angloamerickú stranu. To je rozdiel v kontaktoch a úlohách. Rozdielne zadania. Preto vojenská rozviedka, to sú židia: hlboko, hlboko, hlboko... Ak sú židia u nás Kominterna, tak politická rozviedka je buržoázia, petrodolár. To je to, na čo sa naviazala politická rozviedka, s čím sa prepojila. Iniciovali konvergenciu. Kontakty, vzťahy, komunikačné kanály so zákulisím.

  AP.

  --

  Ruská Wikipedia:


  Alexey Gennadievich Dyumin (* 28. august 1972 , Kursk ) je ruský vojenský vodca a štátnik. Guvernér regiónu Tula od 22. septembra 2016 ( pôsobí od 2. februára do 22. septembra 2016). Hrdina Ruskej federácie (2016) [2] .

  Námestník ministra obrany Ruskej federácie (24. decembra 2015 – 2. februára 2016). Generálplukovník [3] . PhD v odbore politológia (2009) [4] .

  Podľa politológov a odborníkov z Petrohradskej politickej nadácie bol od roku 2017 Alexey Dyumin jedným z troch pravdepodobných nástupcov ruského prezidenta Vladimira Putina [5]

 • Mna by zaujimalo ci je Putin povodom zid a ci niekto to moze dokazat. Pytam sa preto lebo uz som o tom cital viackrat.

 • Polož si otázku, je možné, aby v roku 1999 zverili tak dôležitý, tak bohatý štát čistému Rusovi ?

 • Zora, ten link o antikristovi a jedinom mesiášovi, ten ma celkom pobavil. Jednak bol písaný tým chaotickým štýlom, už, už sa konečne dozvieš to skutočné rozuzlenie a podstatu a to prdlajs, zas len ďalšia vata. No a tá podstata, že Ježiš je ten jediný a ozajstný spasiteľ pre celé ľudstvo... Samozrejme, zas len žid, takže furt to isté dokolečka dokola.

  Ten prejav toho vodcu chabadu... ak to je z 1994, ako je možné, že okrem bombardovania Iraku sa píše aj bombardovaní Srbska ?

 • Biden nazval Si Ťin-pchinga diktátorom - správne!

  No a čo to je, ten východný despotizmus. Východný despotizmus, je to urážlivé slovo? Je to demokracia, ktorá sa čoskoro stane nadávkou.

  A aký diktátor je Biden? Nijaký. Zajtra nebude zvolený. Správne povedal novinárom, že keďže Si Ťin-pching riadi krajinu akú riadi, nemôže byť ničím iným ako diktátorom.

  Aký bol výsledok ich stretnutia? Čo hovoria Číňania: obnovili pracovné skupiny pre vojenskú spoluprácu, pre drogy. Inými slovami, skutočne dosiahli dohodu. O čom? O vojenských otázkach a drogách. Nestačí to? To je to, čo zverejnili.

  -

  A.P.

 • @graul

  Zrovna predvčerom som si pozrela film, kde írsky terorista vyslovil myšlienku o tom, ako sa mu hnusia všetky náboženstvá kvôli nábožensky motivovaným bojom, do ktorých sa priebežne zapojil. /Presné znenie si chcem zapísať./ Bojoval počas života na rôznych frontoch a všetky boje boli nábožensky motivované.

  Chápem, že ti tie náboženské balasty prekážajú. Aj mne prekážajú. Ale napriek tomu - aspoň ja to tak beriem - ma taký článok pohne k úvahe, či sú odprezentovaní svätci naozaj "svätí". To je podľa mňa to podstatné. A nielen k úvahe, ale aj k hľadaniu.

  A preto - články nie sú ponúknuté ako jediná pravda, ale ako texty doplňujúce napr. spasiteľské bláboly o politikoch. Niet väčšej chyby ako bezvýhradne veriť politikovi.

  Aj medzi vatou sa dá nájsť maličké čosi, čo stojí za úvahu či preskúmanie. Najlepšie vlastné, to si človek zvykne dobre zapamätať.


  ----

  Text sa objavil v roku 2001.

  Treba to brať s rezervou ako Protokoly:

  Tento prejav predniesol Menachem Mendel Schneerson v roku 1994. O jeho pravosti sa vedú mnohé diskusie, podobne ako sa kedysi viedli spory o platnosti „Protokolov sionských mudrcov“,

  Napriek tomu pri čítaní Protokolov nemáme pocit, že sú nereálne.


  Irak, Srbsko:

  "ohňom a mečom zničíme všetky nacionalistické hnutia, ktoré sa snažia vyviesť ľudí z nášho diktátu, ako sa to stalo v Gruzínsku, Arménsku a Srbsku"

  "Peniaze bombardujú tých, ktorí nám vzdorujú – Iračanov, Srbov a v budúcnosti aj Rusov."


  1995 - bombardovanie v Srbsku:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Rozhodn%C3%A1_s%C3%ADla


  MMS zomrel v r. 1994

  https://en.wikipedia.org/wiki/Menachem_Mendel_Schneerson veľmi zaujímavá jazyková verzia

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Menachem_Mendel_Schneerson


  Ešte 1 vec - nie je problém čokoľvek vsnunúť do starého textu. Robilo sa to pred stáročiami, je to dnes inak?

  --

  Neberme články, úvahy, glosy ako stopercentné pravdy. Berme ich - a jednotlivosti v nich - ako podnety hodné preskúmania.

 • Zora, ja to tak aj beriem, že niekto pôvodný text skomolí, dopíše, zmení, aby ho tým znevážil, zosmiešnil, zastrel význam pôvodného posolstva.

 • Andrej Devjatov, 27.11.2023

  Mobilizačná ekonomika je vojna

  To, čo sa deje v Izraeli, je len ventil na uvoľnenie zbytočného tlaku v spoločnosti. Židom sa do vojny nechce. Kde je teda vlastne vojna?

  Tu je tretia možnosť: z Afganistanu postúpia bojovníci ISIS, prekročia hranice a pôjdu na sever. Tu máš novú vojnu.

  Turkménsko nemá armádu. Ďalší je Kazachstan, kde tiež nie je armáda, ale niečo tam je... A to je obrovská stepná polopúštna scéna, na ktorej sa dajú viesť vojny. Tam by to mohlo byť.

  Mobilizačná ekonomika je vojna.

  Je to veľká veľká vojna. Ale s kým? S kým?

  Vojna, ktorá prebieha, eskalácia na Ukrajine? Nie. Nie je tam žiadny útočný potenciál.

  Subtílnosť situácie spočíva v tom, že je to zugzwang: každý krok zhoršuje pozíciu. Preto sa nič nerobí. Naši šéfovia čakajú, že Ukrajina urobí nejaký krok. Ukrajina neurobí žiadny krok. Ona, táto Ukrajina, nikdy nezačala protiofenzívu, nikdy nebola zmapovaná oblasť prielomu, nikdy nebolo rozhodnuté o útočnej operácii. Žiadna nebola!

  Ukrajina, tá nemá čím útočiť. Nie v tom zmysle, že nemá zbrane, ale v tom zmysle, že nemá personál. Nemá kto vytvoriť zoskupenie. A potom opäť, ofenzíva Ukrajiny musí mať nejaký cieľ. Kde útočiť, za akým účelom? Neexistuje žiadny cieľ. Ukrajinská protiofenzíva nemá žiadny cieľ! Cieľom je vytlačiť Rusov z tých nových území? Môžete si stanoviť takýto cieľ, ale nie je možné ho splniť. Vyradiť Rusov z území, na ktorých teraz stoja. Je to nemožná úloha. Nemožná. A Rusi si sadli, rozmiestnili obranu, postavili zákopy, zaplatili peniaze a povedali: “Seďte" A odovzdali aktivitu Ukrajincom. Vraj postupovali, ale postupovať prestali.

  -

  A.P.

 • Milo
  upravené 30 Nov 21:59 ->#13

  Veľká konzervatívna veľmoc ako súčasnosť a budúcnosť ruského sveta

  S modlitbou k Duchu Svätému - "príď a prebývaj v nás" - sa 28. 11. 23 v Jeremlovskom paláci kongresov pod vedením moskovského patriarchu Kirilla uskutočnilo plenárne zasadnutie XXV. zasadnutia Svetovej ruskej ľudovej rady. Hlava štátu V. Putin sa prítomným prihovoril prostredníctvom videokonferencie.

  Ak by sme mali veľmi stručne zhrnúť významy prejavov V. Putina a V. Kirilla (suverenita, zachovanie ľudu, tradičné hodnoty), hovorili o projekte Veľkej konzervatívnej veľmoci ako o žiaducej predvídateľnej budúcnosti krajiny a celého ruského sveta. "Dobrí pastieri" pritom svoje "stádo" nikam nevolali. Spoločným menovateľom by sa dal nazvať verš z ruskej hymny: “Sláva vlasti, sme na teba hrdí".

  Čo však na zasadnutí rady nebolo vidieť, to bol závan priazne ducha, o ktorom je známe, že dýcha, kam sa mu zapáči. Lenže, v digitálnom režime "on line" nie je žiadna životná energia a duch sa neprenáša.

  Pokiaľ ide o ducha, vo svojich hodnoteniach a zovšeobecneniach vychádza nebopolitika z učenia traktátu Žltého cisára O vnútornom - Huang di Nei jing -, kde milosť ducha (čínsky De) prúdi (v čase) a životná energia (čínsky Qi) sa rozširuje (v priestore).

  Nebopolitika teda tvrdí, že na získanie milosti z nebies (na prijatie Ducha pravdy) pre "Božiu iskru" je nutné "vodivé" médium - energia života. A energia života sa generuje prostredníctvom projektov zameraných na budúcnosť od zeme ("nech vznešený hnev vzkypí ako vlna").

  Aby sme ľudí pozdvihli k titanským výkonom, je potrebné ukázať im jasný, zreteľný a reálny cieľ - podmanivý sen o inej možnej svetlej budúcnosti na zemi.

  Takýmto cieľom štátneho budovania Ruskej federácie môže byť veštcami predpovedaná premena Ruska na krátky čas na vytúžené " Kráľovstvo pravdy - Moc bieleho cára". Takto sa pravda pre ľudí v prvom rade prejaví ako spravodlivosť - rýchle odsúdenie a odveta podvodníkom a zlodejom z rozsiahlej "strany zrady" v Rusku.

  Je celkom zrejmé, že projekt Veľkej konzervatívnej veľmoci je projektom tých, ktorí udržiavajú, preto nikam a nikoho nevyzýva.


  Uchopenie budúcnosti poskytuje civilizačný projekt "Veľká Eurázia - Tretia horda", ktorý volá Rusko do váženého kráľovstva pravdy a pôsobí ako alternatíva k projektu Veľkej konzervatívnej veľmoci.

  Tretia horda je rodina národov nezápadných civilizácií, dedičov Zjednoteného štátu Džingischána (Prvá horda) a Stalinovho socialistického tábora (Druhá horda).

  Dedičmi sú predovšetkým Čína, Rusko, krajiny Strednej Ázie a Irán. Všetky sú už zjednotené v rámci Šanghajskej organizácie pre spoluprácu. ŠOS však ešte nedosiahla úroveň jednotného subjektu, ktorý by svojou kumulovanou silou vrátane hodnôt bytia viditeľne odporoval bezduchej transhumanistickej civilizácii Západu.

  Úloha zjednotenia dedičov historicky patrí Číne (sféra Veľkého chána Prvej hordy). Čína chce túto úlohu plniť v podobe Spoločenstva spoločného osudu ľudstva (共同构建人类命运共同体).

  Pokiaľ ide o Rusko, držiace liberálny poriadok krajiny demokratickej voľby (modrá farba), o jednotnom osude národov pod vedením Číny (červená farba) sa zatiaľ nehovorí.

  Čínsko-ruské vzťahy postavené nie na písanom práve, ale na etike rodiny národov, kde otcom je nebo, matkou zem, Čína je starším bratom - patrónom, Rusko je staršou sestrou - mentorom a ostatní sú mladšími príbuznými a príbuznými - to je základný kameň, na ktorom sa dá postaviť projekt Tretej hordy.

  Pôsobiť ako projektu môže byť povolané nové vedenie Ruska, ktoré príde k pákam riadenia na základe výsledku ozbrojeného boja za pravdu na Ukrajine (Špeciálna vojenská operácia Ozbrojených síl Ruskej federácie), kde bratské národy Ruska a Ukrajiny platia krvou za strany globálneho súperenia Východu so Západom (v skutočnosti Číny s USA) a výpočet sa robí životmi ľudí na bojisku.

  V druhej horde Stalinovho socialistického tábora v ozbrojenej konfrontácii ZSSR a USA vo vojne v Kórei (1950 - 1953) najviac krvi zaplatili čínski dobrovoľníci.


  Osud Ruska je celosvetový. Preto pri budovaní úprimných rusko-čínskych vzťahov v globálnom meradle spoločného osudu ľudstva bude musieť Rusko obmedziť silu čínskeho draka a nasmerovať ju na spoločné dobro. V informačnej spoločnosti môže byť obmedzenie sily len koncepčné.

  Čerstvou konceptuálnosťou novej éry informačnej spoločnosti, ktorá nie je od nikoho odpísaná, je systém názorov na vlnové procesy existencie, ktorý sa zrodil v Rusku s názvom nebopolitika.

  Nebopolitika vychádza z toho, že jedno je rozdvojené (tu dialektika boja protikladov a pohybu vpred - pokrok), ale zmeny prebiehajú vo prepojení troch síl (tu rotačný pohyb). Tieto sily sú: USA - ČĽR - RF.

  V prepojení troch síl sa USA snažia narušiť strategickú interakciu medzi ČĽR a Ruskou federáciou. V klasickej geopolitike sa výsledok dosahuje prostredníctvom "žltého nebezpečenstva" v Ruskej federácii.

  Čína v prepojení troch síl zvykne hrať úskok prefíkanej opice, ktorá z hory pozoruje boj dvoch tigrov. V podstate lacno profituje z konfrontácie medzi Ruskom a Spojenými štátmi.

  Rusko sa drží mimo trojuholníkov zmien a zvykne hrať "šachové partie" v simultánnej hre na viacerých šachovniciach medzinárodných vzťahov, pričom takúto politiku nazýva "multipolárny svet".

  Úlohou nebopolitiky je osvietiť tých, ktorým nie je ľahostajné chápanie procesov existencie ako výmeny látok, energie a informácií.

  Nebopolitici ukazujú prstom na poučenie z praxe: tí, ktorí udržiavajú, prehrávajú. Kontrola priestoru v informačnej spoločnosti stráca význam. Nakoniec vždy vyhrávajú tí, ktorí ovládajú čas.

  Osudom Ruska je celosvetovosť. A do tohto osudu Rusko tlačia okolnosti neodolateľnej sily tektonických procesov globálnej transformácie.

  Po ceste najmenšieho odporu voči okolnostiam by bolo historickým šťastím kremeľských lídrov zviesť sa na prílivovej vlne energie Východu a vstúpiť do nového svetového poriadku spolu s Čínou, na jej pleciach a na jej úkor.

  --

  Vykonal Andrej Devyatov č. 927 z 29.11.23

  https://telegra.ph/UDERZHIVAYUSHCHIJ---TERYAET-11-29-2

 • Ten posledný komentár Devjatova je neskutočne komplikovane a v metaforách napísaný. Stalin rozprával a písal zrozumiteľne aj obyčajného človeka.

  Napríklad toto z komentára :

  Aby sme ľudí pozdvihli k titanským výkonom, je potrebné ukázať im jasný, zreteľný a reálny cieľ - podmanivý sen o inej možnej svetlej budúcnosti na zemi.

  Kde je pomenovaný ten cieľ ? Už aj konečne zaznie, že nemôže byť v súkromných rukách to najdôležitejšie - strategické odvetvia. Alebo stále treba tak manévrovať, že sa to nedá povedať ? Hlavná vec, že Čína je v rukách súdruhov a Komunistickej strany. Takej, aká bola aj u nás pred 89 a tá poznala len najskôr národné vlastníctvo a potom štátne. Ale súkromné bolo fuj, bolo len osobné vlastníctvo.

 • Pre mňa je to už istý druh poézie :) A preklady sú ťaźké, sú tam viaczmyselnosti, ktoré sa pre nerusov dajú len vytušiť. A predchádzajúci komentár, ktorý som vynechal, sa končil takto - možno aj to je dôvod prečo píše tak ako píše:

  Ľudia sú ticho, pretože hovoriť nemajú. Ak otvoríte ústa, je to 15 rokov, takže nehovoria.