Monopol na jedlo

Monopol na jedlo

Monopolizácia potravinárskeho sektora preto nie je len veľkým biznisom. Skrýva v sebe nebezpečenstvo úplnej kontroly ľudstva malou oligarchickou kastou, ktorá môže aj takýmto spôsobom ľuďom vnútiť gény mRNA. Ľudia sú nútení ich akceptovať jednoducho preto, že neexistuje žiadna alternatíva.

Prečítajte si celý článok

Komentáre

 • Alternatíva k laboratórnym a priemyselne vyrábaným potravinám jednoducho nemá existovať.

  (Citát z článku)

  Budúcnosť jedla: jedlý hmyz

  Entomos je prvou spoločnosťou vo Švajčiarsku, ktorej bolo povolené chovať a predávať jedlý hmyz, ako sú múčne červy, cvrčky a kobylky, ako ekologickejší spôsob výroby potravín.

  Video v angličtine:

  https://www.bloomberg.com/news/videos/2022-06-02/the-future-of-food-edible-insects-video

  V ruštine:


 • Prečo práve larvy múch? Prečo hmyz?

  Faktom je, že ide o úplne nové trhy pre monopolizáciu. To je veľa peňazí. S modernými technológiami, rastovými stimulantmi a chemikáliami je možné hmyz pestovať veľmi rýchlo a vo veľkých objemoch. Nie je potrebné dlho čakať na „úrodu“, ako je poľnohospodárstvo, pestovanie plodín alebo chov dobytka. Keď sa pridajú stimulanty, hmyz rastie míľovými krokmi. Milióny tukových lariev sa za pár dní stanú „zdrojom potravy“ pre ľudí! Preto je tu záujem čisto komerčný. Staré trhy za účelom zisku sa stávajú minulosťou, dobou nového kapitalizmu.

  A ak si niekto myslí, že je to pre prírodu bezpečné a neškodí, tak sa veľmi mýli. Faktom je, že masový chov hmyzu na kŕmenie ľudí na celom svete nevyhnutne povedie k „únikom“ z takzvaných fariem. Práve hmyz je často nositeľom najnebezpečnejších chorôb a dokáže okamžite zničiť posledné ekosystémy. Nejde o prirodzené procesy, kde je hmyzu presne toľko, koľko je potrebné. Ide o zavlečenie inváznych druhov hmyzu do voľnej prírody, čo sa zase stane skutočnou katastrofou!"

  --

  Celý článok výskumníka a spisovateľa Pavla Paškova, ktorého všetky aktivity súvisia s ochranou prírody (nezamieňať s environmentalizmom, ktorý verne slúži nadnárodnému kapitálu):

  https://pavel-pashkov.com/2023/11/13/insects/

 • AKO UKRAJINSKÁ KRÍZA POMOHLA AMERICKÝM PODNIKOM ROZMOHNÚŤ SA V EURÓPE

  Priamy prospech amerických spoločností zo zastavenia dodávok hlavného ruského plynu je dnes nepochybný. Dlhodobejším výsledkom ukrajinskej krízy by však malo byť preformátovanie európskeho poľnohospodárskeho sektora. Americké a ďalšie svetové spoločnosti sa stávajú vlastníkmi čoraz väčšej časti ukrajinských černozemí. Vstup na európsky trh s ich poľnohospodárskymi produktmi znamená pre mnohých európskych farmárov bankrot. Mnohí z nich už tušili, že hlavnou hrozbou pre európskych farmárov nie sú ukrajinskí farmári, ale globálne spoločnosti, ktoré už začínajú preformátovať európsky trh.