Streľba na FF UK v Prahe

Zhrnutie z teraz.sk z 21.12.2023 o 15:48, aktualizované 22.12. 6:20

Praha 21. decembra (TASR) - Pri streľbe na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej (FF UK) v Prahe prišlo vo štvrtok o život najmenej 15 ľudí a minimálne 24 je zranených. Počet mŕtvych vo štvrtok korigoval český policajný prezident Martin Vondrášek. Strelec bol podľa jeho slov študentom školy, najskôr zastrelil svojho otca, potom odišiel do Prahy. Skutok bol podľa Vondráška premyslený, študent sa zrejme inšpiroval činom v zahraničí, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Polícia podľa Vondráška obdržala vo štvrtok o 12.20 h oznámenie o tom, že z obce Hostouň odišiel do Prahy 24-ročný muž, ktorý si chcel vziať život. O 20 minút neskôr dostala správu, že v rovnakej obci našli mŕtveho muža. Zistili, že išlo o páchateľovho otca. Polícia potom podľa Vondráška ľahko zistila, že strelec bol študentom FF UK v Prahe a tiež, že mal mať vo štvrtok prednášku v budove na Celetnej ulici. Túto budovu preto evakuovala a po mladíkovi pátrala, v budove však nebol.

 Krátko pred 15.00 h polícia dostala prvé informácie o streľbe z hlavnej budovy FF UK, ktorá sa nachádza na Palachovom námestí. Prvé hliadky boli podľa policajného prezidenta na mieste v jednotkách minút, zásahová jednotka dorazila do 12 minút. O 15.20 h prišla informácia, že na ochodze budovy je bezvládne telo strelca. Vondrášek nespresnil, či ho zabila polícia alebo spáchal samovraždu, ale ako pravdepodobnejšie označil druhú možnosť, pretože utrpel "devastujúce zranenia". Tie tiež zabránili tomu, aby ho mohli ihneď identifikovať.


Páchateľ bol podľa policajného prezidenta legálnym držiteľom niekoľkých zbraní. Dodal, že existujú indície, že sa strelec inšpiroval teroristickým útokom, ktorý sa odohral tento rok v Rusku. Musia to však podľa neho ešte overiť.


Na mieste je aj minister vnútra Vít Rakušan. "Neexistuje žiadna indícia, že by tento čin mal akúkoľvek spojitosť s medzinárodným terorizmom," zdôraznil. Dodal, že keď dôjde k stotožneniu obetí, rezort bude komunikovať aj so zastupiteľskými úradmi, aby potvrdili alebo vylúčili, či sú medzi obeťami aj ľudia z iných krajín.

--

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Česká republika.

Komentáre

 • Kaktus
  upravené Thu 21 Dec 2023 ->

  Účet na telegramu je sice zvláštní, ale dělat z toho seriózní ruskou stopu mi nepřijde moc reálné. Řekl bych, že půjde o něco jiného.

  Místem činu je Karlová univerzita - nevím jestli střílel i uvnitř, každopádně je to místo, kde se rodí všelijací ,,prospěšní, správně zaměření aktivní chytroprdi'' a je to loviště budoucích kádrů všemožných organizací.

  Z profilu velice výrazně vyplývá silná nenávist ke všem a ke všemu - profil naznačuje, že to měl být jeden z těch, kterým celý svět celý život jen ubližuje. Hmotnou nouzí však netrpěl, když si mohl dovolit pušku s optikou a zbrojní průkaz.

  Pokud to tedy není jen příšerný čin chorého jedince, pak se mi rýsuje buď záminka na nějaké zásahy (komplikace) ohledně zbraní, či nějaké zásahy ohledně sociálních sítí (třeba zakážeme ruský telegram atp..).

  Ideologie, zdá se, se v tomto neúčastnila

  Ale ta jedenáctka mrtvých a Praha...

 • Lin
  Lin
  upravené Thu 21 Dec 2023 ->

  @Kaktus

  Vypadá to, že se i tentokrát ideologie účastnila. Objevila jsem dnešní aktuální rozhovor s panem Kratochvílem. A vida - má z toho stejně blbý pocit jako já (což mě moc těší, protože můj "nos" ještě dobře funguje).

  Pan Kratochvíl přirovnává dnešní masakr k podobnému v ostravské nemocnici. Šílený střelec a hodně podivností, aby nakonec vyšlo najevo, že v nemocnici slouží syn prezidenta Zemana...

  Ten člověk dneska na balkóně nebyl student David....

  Mrtvých je zatím 15 a 24 zraněných. A hodí se vyjádřit soustrast všem pozůstalým, Neumím si sama představit, co nyní prožívají a cítí...

  (rozhovor má necelou hodinu)

 • Uvidíme, co se ještě vynoří - kolem bude spousta balastu a taky bude důležité, které zprávy to přehluší

 • By mě zajímalo, kdo dal pokyn studentům, aby běželi na otevřenou střešní terasu a nezabarikádovali se v učebnách - vysokoškoláci.

 • Česká polícia prijala preventívne opatrenie zamerané na školy

  Podľa ministra vnútra Víta Rakušana bude opatrenie platiť minimálne do 1. januára.

  Praha 22. decembra (TASR) - Česká polícia v piatok prijala preventívne celorepublikové opatrenie zamerané na školy a takzvané mäkké ciele. Na sociálnej sieti X tiež upozornila, že v teréne budú aj policajti s dlhými zbraňami. Podľa ministra vnútra Víta Rakušana bude opatrenie platiť minimálne do 1. januára, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

  "Počnúc dnešným dňom sme prijali celorepublikové preventívne opatrenie vo vzťahu k mäkkým cieľom a školám. Nemáme informácie o žiadnej konkrétnej hrozbe a skutočne ide o prevenciu - signál, že sme tu a sme pripravení," napísala polícia s tým, že aktuálne kontaktuje prevádzkovateľov vytipovaných zariadení a zoznamuje ich s týmto opatrením. "Vidieť môžete aj policajtov s dlhými zbraňami," upozornila.

  Okamžite po streľbe začali policajné tímy analytikov skúmať aj príspevky na sociálnych sieťach súvisiace s tragickou udalosťou. Objavili sa totiž aj také vyjadrenia, ktoré čin podporovali. "Od včerajška evidujeme niekoľko konkrétnych prípadov ľudí, ktorých hrozný čin (údajne) inšpiroval a chcú ho nasledovať," napísala polícia a ubezpečila, že vo veci koná. Autori niektorých príspevkov budú zrejme trestne stíhaní, naznačili policajti.

  Univerzita Karlova, na ktorej sa tragická udalosť vo štvrtok stala, úplne zrušila piatkové vyučovanie. Zrušili sa aj všetky akcie, na ktorých by sa mohlo zúčastniť viac než 20 ľudí.

  --

  Toto opatrenie vyzerá byť podľa francúzskeho vzoru, kde pod zámienkou ochrany študentov zaviedli vstupné kontroly do škôl (kontrolné terminály, len s digitálnym ID, rodičia a nepovolaní majú vstup zakázaný) a policajný dozor.

 • @Milo

  Aha... tak vykulencovo opatření... ? Teď - když dneska už se neučí a pak jsou vánoční svátky, kdy na školách není ani školník.

  Podle mého úplně zbytečné opatření a - podle mého - má zakrýt tu neschopnost "nejvyšších horních" včetně vykulence. Snažila jsem se teď poslouchat tiskovku s "vysokými" - ale musela jsem od toho odejít. Nedalo se to poslouchat a fakt nevím, proč mám čím dál větší pocit, že většina z nich ani neví, o čem mluví. Čest a díky výjimkám.

  I po té tiskovce se mi otázky jen rozmnožily - nikoliv zodpověděly. A ano - také se přikláním k názoru, že tento šílený čin spustí řadu dalších "opatření" - ovšem ne k našemu prospěchu a ochraně.

 • Napadla mě ještě příprava na věci budoucí, čí odvedení pozornosti.

  ...Teoreticky... by to mohla být záminka k obsazení klíčových institucí ve státě policejními (ochrannými) jednotkami pod vykulencovou kontrolou, které budou zajišťovat ochranu proti teoretické hrozbě, nicméně budou mít i vliv na to, kdo se bude v instituci nacházet.

  Něco jako pokus fialova hnusu udržet se u moci v důsledku nadcházejících událostí (kolaps ukrajiny, kolaps finančního systému...)

 • graul
  upravené Sun 24 Dec 2023 ->

  Ak b mal niekto záuje, tu je bakalárska práca toho... Davida Kozáka z minulého roka. Téma - Problematika revolučních událostí roku 1846 v Krakově a rakouské Haliči

  Používa pojmy poľské konšpiračné organizácie a haličská konšpiračná scéna. Používa pojem konšpirácia v správnom zmysle, čiže niečo utajené (schôdzky, činnosť, príprava niečoho) voči panujúcemu režimu. Stačí si pozrieť filmy s tematikou meruôsmych rokov (Štúrovci museli tajiť a zakrývať svoju činnosť), alebo SNP, či českého odboja voči nacistickému protektorstvu a dá sa pochopiť, čo je konšpirácia. Nie ako ten pojem používajú liberálni obmedzenci, alebo len jednoducho blbci. Podobne tieto skupiny špinia ojem boľševizmus, boľševik.

 • graul
  upravené Sun 24 Dec 2023 ->

  Prečítajte si, aké materiály preštudoval, aby tú prácu napísal. Doslova uvádza, že v menšej miere využil dobovú tlač, využíval hlavne dokumenty vydané Poľskou demokratickou spoločnosťou a krakovskou Národnou vládou. Čiže použil hlavne priame zdroje, nie požuté produkty novinárov.

  Prečítajte si napríklad stranu 31, kde píše o krčmách, ich majiteľoch, vzťahoch medzi majiteľmi krčiem, šľachtou, cirkvou, ktorá zakladala spolky striedmosti, pospolitým ľudom.

 • Ďalší pištoľník:Emil Hodál v súčasnosti študuje právo na Karlovej Univerzite v Prahe. 

  jeho status 4 roky dozadu:


 • Lin
  Lin
  upravené Tue 26 Dec 2023 ->

  Na názor pana Kollera jsem čekala. Jenže mi otázky nezodpověděl - spíš ještě přidal. A utvrdil mě v názoru, že tato vražedná akce s tolika mrtvými je víc než divná....


 • Zora
  upravené Tue 26 Dec 2023 ->

  Celá táto udalosť je tak divná, tu viac postrehov:

  --

  Jednotlivosti:

  Po vražde otca s dieťaťom:

  --

  Zbraň na fakulte:

  Otázky okolo zbrane Davida († 24): Použil muníciu, ktorá je štandardná pre armádu NATO!

  --

  "Hrdinovia":

  Emotívna spoveď hrdinu z miesta streľby: Dotlačili Davida († 24) k samovražde?!


 • Streľba na Univerzite Karlovej: Výučba bude na Filozofickej fakulte do konca semestra zrušená

  29. 12. 2023

  Na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej (UK) v Prahe v reakcii na minulotýždňovú streľbu rozhodli v piatok (29. 12.) o zrušení výučby až do konca tohto semestra (12. januára 2024). Skúšky počas nasledujúceho skúškového obdobia budú výlučne dobrovoľné, a to vrátane štátnych skúšok. Učiteľom aj študentom fakulta naďalej ponúka psychologickú pomoc.

  V týždni po Troch kráľoch sa podľa uváženia môžu zorganizovať dobrovoľné stretnutia učiteľov a študentov. „V rámci prípravy na tieto stretnutia bude všetkým vyučujúcim poskytnutá psychologicko-pedagogická inštruktáž a podpora,“ uvádza fakulta na svojom webe.

  O konci výučby a priebehu skúškového obdobia fakulta postupne informuje aj zahraničných študentov.

  Hlavná budova fakulty na Námestí Jana Palacha v Prahe ostane „z technických príčin“ zatvorená prinajmenšom do konca januára. Vedenie fakulty však napriek tomu chce vytvoriť miesto na stretávanie sa celého univerzitného spoločenstva a verejnosti, a to v rámci pripravovaných podujatí Mesiaca pre fakultu.

  „Návrat akademického života a obnovenie Námestia Jana Palacha ako domovského priestoru je nevyhnutnou súčasťou procesu zmierenia sa s tragickou udalosťou, ktorá v krátkej chvíli zmenila život celej komunity,“ uvádza fakulta. Ďalšie informácie chce zverejniť po Novom roku.

 • Nikola Bornová:

  Je to všetko volaké čudné aneb české 9/11?

   28. 12. 2023

  O příšerném masakru na Filozofické Fakultě Univerzity Karlovy jsem nechtěla psát nic, stejně jako té o odporné vraždě tatínka s miminkem v Klánovickém lese. Jsou to ohavnosti, emoce jsou kvůli tomu extrémně rozbouřené a já se nechci takovým věcem vůbec věnovat. Když si představím rodiče těch povražděných mladých lidí, kteří je dvacet let vychovávali a piplali a pak jim je z života nemilosrdně vytrhl nějaký magor, tak…no ta bolest musí být obrovská.

  Bohužel oba případy byly okamžitě extrémně ZPOLITIZOVÁNY. Skoro jako kdyby někteří lidé na ten masakr na filozofické fakultě čekali jako na smilování, protože jim to umožní odvrátit pozornost od vlastních zločinů a neschopnosti a k tomu ještě získat alibi pro natlačení předem připravené agendy, která ještě víc omezí naši bohem danou lidskou svobodu. Navíc obě příšerné události vyvolávají ten naprosto nezbytný strach, ten TEROR, který je nutný pro ovládání společnosti a pro prosazování věcí, které by v období klidu neměly sebemenší šanci projít. Viz covidová operace, agresivní vnucování experimentálních injekcí, strašení klimatickou katastrofou, děšení přímým zatažením do války a tak dále. Navíc – čím více o masakru na filozofické fakultě víme, tím podivnější to celé vypadá.

  Podivné shody okolností se dějí vždy a všude, ale problém nastává, když se stane nějaká extrémní událost a podivné „shody náhod“ se nestanou dvě nebo tři (což je realistické), ale objeví se jich doslova přehršel. Sledovat „souhry okolností“ je také jeden ze způsobů, jak poměrně spolehlivě odhalovat skutečné tragédie od těch, které někdo předem naplánoval pro specifický účel. Když je “podivných náhod” jen pár, je to v pořádku. Když jich je spousta a dokonale do sebe zapadají, můžete si být skoro jistí, že tam nějakým způsobem strkaly pracky tajné služby.

  Podezřelé okolnosti u tragédií nachystaných někým jiným, než je prezentovaný hlavní viník, se často podobají. Například během teroristického útoku zcela náhodou zrovna probíhá nějaké proti-teroristické cvičení, což naprosto dezorientuje normální policejní složky. Nebo jen několik týdnů před případem dojde k sérii prapodivných přesunů majetkových práv u inkriminované budovy či ke změně vedení místních bezpečnostních složek nebo týmu údržbářů budovy. V průběhu tragédie dochází k podivným hromadným selháním všech bezpečnostních systémů najednou, k podivným výpadkům kamer a kamerových záznamů, stejně jako ke ztrátě nějaké zásadní dokumentace a k náhodné skartaci potenciálně kompromitujících materiálů. Často je to spojeno i s podivnou náhodou, že na místě nehod a masakrů jsou mezi obětmi lidé nějak nepohodlní systému a naopak systémoví poskoci „náhodou“ na poslední chvíli zruší rezervaci lodního lístku nebo meeting v mrakodrapu. Velmi časté je také to, že běžné policejní složky, požárníci, záchranáři i vojsko jsou během podobných události až zázračně mateni a buď jsou posílání na úplně špatná místa nebo nedostanou správné informace a s dobrým úmyslem celou situaci paradoxně zhorší (třeba když policisté odklání provoz zpět do centra gigantického požáru, aniž by si to uvědomovali nebo když požárníkům uprostřed zásahu najednou vypnou vodu „aby byla jinde“ a vypne se celý poplašný systém „aby lidi nepanikařili“).

  Pokud člověk prostudoval několik reálných konspirací v minulosti, které pomohly prosadit nějakou agendu na potlačení lidských práv, na likvidaci opozice, na snazší převod gigantických majetků nebo pomohly režimní propagandě, tak už u nových případů cítí stejné postupy na sto honů. Kolem takových událostí se šíří podobný zápach.

  Je zcela uvěřitelné, když třeba dojde k jedné nebo dvěma fatálním chybám v komunikaci nebo když skupina policistů ztratí ve velké budově orientaci…ale když se podobných věcí stanou desítky a po hrůzném činu okamžitě následuje v rozbouřených emocích nějaká škrtící akce vlády (většinou odebírání zbraní + zvýšení sledování populace + nějaká ta zatčení opozice), tak máte skoro jistotu, že „sovy nejsou tím, čím se zdají být“. /odkaz na seriál Mestečko Twin Peaks/

  A když se člověk pořádně zamyslí nad nejhorším školním masakrem v dějinách Česka a Slovenska od druhé světové války, musí mu přijít řada věcí opravdu podivných. Těch zvláštních „shod náhod“ je tam prostě příliš mnoho najednou. Podobné události jako byl masakr na FF se dějí prakticky jen v USA, v naší lokalitě bylo až donedávna něco takového naprosto nemyslitelné a americký model průběhu tragédie z toho ční jak bolavý zub (i když je samozřejmě obrovská snaha to nějak spojit s „ruskou stopou“). Zkusme si tedy dát dohromady, co víme o podivných okolnostech obou případů.

  Znovu opakuji – obě ty události jsou příšerné, je mi hrozně líto pozůstalých a nikoho k ničemu nevybízím! Jen bychom si měli dát dohromady všechna známá fakta a zkusit je co nejlépe zanalyzovat, protože díky tomu omezíme šanci, že se něco takového stane znovu. Nikdo přece nechce, aby se něco takového opakovalo a aby i u nás docházelo k výbuchům náloží v metru, k odpalování mrakodrapů, k výbuchům na maratonských závodech nebo k hromadným masakrům ve školách a kostelech! Tohle ať si dělají ve vyspělých zemích na západ od nás, ale Česká republika byla a měla by být i dál nejbezpečnější zemí na světě!

  Seznam podivností

  • David Kozák absolutně neodpovídá psychologickému profilu známých masových vrahů – ti většinou byli šikanovaní, outsideři, u ničeho nedokázali vydržet, byli neúspěšní a měli dlouhodobě a prokazatelně psychické problémy. Podle toho, co aktuálně víme, byl ale Kozák úspěšný student, inteligentní, fyzicky zdatný a vysoký (jeho šikana skoro vyloučena), neprojevoval žádnou duševní poruchu, měl plány do budoucna… Možná, že se náhle objeví ještě nějaký psycholog (nějaký zahraniční), který najednou začne říkat, že Kozáka léčil, ale zatím ještě nic takového nebylo připraveno…pardon, odhaleno.
  • Diagnóza, že Kozák trpěl schizofrenií, se objevila ZPĚTNĚ podle toho, že provedl masovou vraždu. Je to tedy obrácený způsob diagnostiky – nebylo to tak, že mu zjistili schizofrenii a to vysvětlilo, proč střílel. Je to naopak prezentováno tak, že kvůli tomu, že střílel, tak určitě musel trpět schizofrenií. Zvláštní postup, nemyslíte?
  • Tento typ masových vrahů/sebevrahů nechává prakticky vždy nějaký manifest nebo dopis, který popisuje, proč příšerný zločin spáchali a ve kterém obhajují svoje činy. Od Kozáka nic takového nemáme (tajné služby ten dopis ještě nenapsaly? Nebo ho napsal ale je v něm něco, co se režimu nehodí?). Policie ale má prý podivný dopis, který se zničehonic záhadně objevil o několik dní později a podivně spojil Kozáka s vraždami v Klánovickém lese (o dopise se nic víc neví).
  • Kde vzal mladý student FF kolem dvou set tisíc korun na svoji šílenou výbavu? Minimálně 8 zbraní s výbavou a municí, neprůstřelná vesta… Jen puška AR-10 s výbavou stála kolem 150 000 Kč… Nějaký matfyzák, který si při studiu roky přivydělává jako ajťák, by ještě vcelku uvěřitelný byl, ale student historie na FF? Není to nemožné, ale je to zvláštní…
  • Kozák prý měl dokonce pořízené i 4 tlumiče. (Aktualizace) Dříve na to bylo potřeba speciální povolení, ale vidím, že podle novely z 1.2.2021 už stačí jen zbrojní půkaz (tlumič je zbraň kategorie C), je povinná osobní koupě a následné ohlášení na policii.
  • Pokud byl Kozák takový šílenec, jak prezentují média, jak dokázal poměrně nedávno projít všemi testy na získání zbrojáku? Je to o hodně obtížnější než třeba získat řidičák. Jak to, že si nikdo nevšiml jeho šílenství? Ani lékař, ani komisař, ani instruktoři, nikdo. Byl tak skvělý herec?
  • Jestli to správně chápu, bydlel Kozák u rodičů, neměl ani auto a všude jezdil autobusem a MHD…ale nakoupil si během pár měsíců zbraně a výbavu za čtvrt milionu?
  • Proč se táhnul do MHD a přes půlku Prahy s taškou narvanou celým svým arzenálem, přičemž část těch zbraní byla jen slabá “plivátka”? Vždyť to jen zvyšovalo šanci, že bude odhalen a stejně mu muselo být jasné, že tašku pak někde nechá ležet a půjde střílet jen s dvěma nebo třema zbraněma (pokud se mezitím neproměnil v chobotnici). Puška, pistole a k tomu maximálně brokovnice. A jestli to správně chápu, zbraň z Klánovického lesa nechal jako jedinou doma – proč zrovna tuhle nenaložil taky? Už by ji neunesl?
  • Prý si psal telegramový účet v azbuce, a to ruštinou rodilého mluvčího. Nikde přitom není potvrzeno, že rusky vůbec uměl (studoval hlavně historii Polska).
  • Prapodivný telegramový kanál, který byl psaný pod jeho jménem, měl první příspěvek editovaný dvě hodiny po jeho smrti (na Telegramu nejde tzv. „time stamp“ u příspěvku měnit, je ale možné zpětně editovat už napsané příspěvky). Právě tento příspěvek, který byl přepsán po Kozákově smrti na výkřik o vraždění na škole, měl ukazovat Kozákovo šílenství a motiv…
  • Telegramový účet následně zmizel (došlo tajným službám, že udělali s editací přešlap a „ruskou stopu“ tam budou muset naroubovat jinak?).
  • Už ve 12:19 dostalo pražské operační středisko Policie ČR zprávu, že Kozák chce spáchat sebevraždu a JEDE KVŮLI TOMU DO PRAHY! To je skoro 3 hodiny před tragédií!
  • Už ve 12:47 našla policie v domě v Hostouni Kozákova zavražděného otce. Dům byl nachystán k výbuchu pomocí puštěného plynu (to bude ještě důležité později!). Policie už o chvíli později věděla tato fakta: po zuby ozbrojený Kozák zřejmě zavraždil otce, poslal zprávu že chce spáchat sebevraždu a JEDE KVŮLI TOMU DO PRAHY na FF UK! Proč asi chtěl jet do Prahy na FF UK?
  • Média neustále zdůrazňují, že Kozákův táta byl narozen v roce 1968. Opakujeme, 1968 1968 1968 1968! WTF?
  • Policie je poslána do budovy filosofické fakulty v Celetné (Kozák vraždil v jiné budově filozofické fakulty – v té u Mánesova mostu), protože tam měl mít Kozák vyučovací hodinu. Fakt si někdo zcela vážně myslel, že Kozák nemůže něco chystat v jiné budově a bude poslušně čekat na svojí vyučovací hodinu?! Že bude čekat ještě tři hodiny poté, co mámě poslal SMS, že jede spáchat sebevraždu? Nemohla být policie poslána na špatné místo, aby byl jinde klid na práci?
  • K budově FF UK u Mánesova mostu prý byl poslán JEDEN policista s obyčejnou pistolí. Asi nějaký nepohodlný kolega? Proč tam neposlali aspoň celou hlídku?
  • Pokud u FF UK u Mánesova mostu ten JEDEN policista byl, kde stál, že Kozák s taškou narvanou zbraněmi v pohodě prošel do budovy? Proč nestál na vrátnici? Měl Kozák plášť neviditelnosti nebo co?
  • Policie první budovu FF UK v Celetné vyklidila (to je správný postup!) a ve 14:28 už věděla, že tam Kozák nebyl. Proč se většina z nich okamžitě nepřesunula do další budovy FF?
  • Ve 14:38 mobilní operátor lokalizoval Kozáka asi kilometr od druhé budovy FF UK, protože si z nějakého důvodu zapnul původně vypnutý telefon. Policie ale podle všeho jen čekala na příkaz shora, co dělat dál, který (schválně?) nepřicházel.
  • V budově FF UK u Mánesova mostu se dál normálně učilo, nikdo tam nic nevěděl (kromě ředitelky?).
  • Ve 14:59 je oznámena střelba v budově u Mánesova mostu. Policie konečně vyráží na správné místo – po dvaceti minutách od chvíle kdy se dozvěděli, že Kozák není v Celetné (a zřejmě míří do budovy u Mánesova mostu). Na místě se dozvídají, že střelec míří v budově směrem nahoru a probíhá masakr. Mimochodem, vzdálenost mezi oběma budovami je asi jen 750 metrů, to zdravý člověk v pohodě přeběhne tak za 3 minutky, policejní auto s majákem by to dalo tak za minutu…
  • Policie se nesnaží do okolí umístit ostřelovače. Proč? Dole běhá jeden policista s pistolkou a novinář s kamerkou.
  • Tým policistů konečně vchází do správné budovy a podle některých zpráv tam na chvíli ztratili orientaci a zabloudili. Hm…
  • Kozák mezitím vyšel nerušeně na balkon na střeše. Za sebou nechal 14 (?) mrtvých a nižší desítky zraněných studentů a učitelů. Z balkonu pak dál nerušeně střílí.
  • Studenti byli vyváděni z budovy na zcela nechráněné náměstí Jana Palacha – přímo pod balkón, na kterém už stál střelec. Na videech vidíme, jak je skupina studentů na naměstí doslova nachystaná jak kachny na odstřel a po prvním výstřelu z balkonu začnou prchat pryč. Proboha proč je někdo posílal zrovna tam?!
  • Pokud pozorně sledujete video-záznam z ulice, tak vidíte, že na balkóně trochu zmateně chodí sem a tam muž v černém oblečení (pravděpodobně David Kozák). Když střílí skrz zábradlí, zcela viditelně posílá některé výstřely nazdařbůh do vzduchu. Pak poklidně přejde po balkóně na druhou stranu a jen tak halabala střílí do ulice, skoro bez míření.
  • O chvíli později Kozák hodil z balkónu pušku dolů a zvedl ruce nad hlavu, jako že se vzdává.
  • O další chvilku později se prý najednou zastřelil (zřejmě pistolí?). Hmm… Bude provedena pitva, aby se zjistilo, z jakého úhlu vnikla kulka do jeho hlavy? Nejde přece úplně vyloučit možnost, že nahoře byl další člověk, který Kozáka po dokončení akce zastřelil… (Aktualizace – prý se zastřelil brokovnicí a to tak, že mu z obličeje nic nezůstalo…hmm…)
  • Ve velmi krátkém čase začala média i politici řešit tvrdé zpřísnění pravidel pro legální držení zbraně. V době, kdy Evropu zaplavují statisíce ilegálních zbraní z Ukrajiny, by bylo odzbrojení populace ČR obzvlášť veselé, nemyslíte?
  • Část studentů FF UK hned druhý den dopoledne přichází s otevřeným dopisem o nutnosti KOMPLETNĚ zabavit VEŠKERÉ zbraně české populaci. Dopis prý vyjadřuje názor celé Univerzity Karlovy…to jako vážně? UK má přes 50 000 studentů – to stihli oslovit během pár hodin většinu z nich a všichni s tím souhlasili? Zkuste se také zamyslet, jak by celý ten strašlivý masakr probíhal, kdyby v budově byly aspoň dva tři legálně ozbrojení lidé (pro získání zbrojáku musíte i umět střílet), kteří by měli nástroj, jak vraha potenciálně zastavit. Pro mě osobně je objevení se školních masakrů v ČR naopak obrovskou motivací k tomu si zbrojní průkaz a pistoli na obranu pořídit, abych nebyla jen bezmocnou obětí a případně jsem mohla zachraňovat lidské životy, kdyby se to rozhodly tajné služby někde zop…pardon, kdyby se to rozhodl nějaký šílenec zopakovat…
  • Na fotkách z přebírání diplomu má David Kozák brýle na dálku, při masakru ale střelec žádné brýle neměl. Zřejmě měl při akci kontaktní čočky, ale člověk by neměl přehlížet žádný detail.
  • Další drobný detail – masakr byl spáchal o zimním slunovratu, tedy v nejtemnějším dni celého roku. O téhle symbolice se ale prakticky vůbec nemluví…protože nemáme žádný vrahův manifest (kde by symbolický výběr data zmiňoval). Je to jen další náhoda?
  • Autor nejrozšířenějšího videa střelby, novinář zaměřený na IZS Jiří Forman, je poměrně zvláštní osoba s milionovými dluhy a v insolvenci. Jak to, že zrovna on byl v pravou chvíli na správném místě, věděl co se děje a nebyl tam žádný jiný novinář? Byla to jen shoda okolností?
  • Mnoha lidem přijde zvláštní, že z několik hodin trvající, šílené a naprosto bezprecedentní události nejsou skoro žádné záznamy. Praha je přitom doslova prošpikovaná kamerami a každý dnes má mobil, kterým si doslova fotí i to, co zrovna jí… kde jsou záběry rozbitých oken, rozstřílených zdí a desítek sanitek, které musely odvážet raněné a mrtvé? Kde jsou fotky a videa od desítek studentů ze zabarikádovaných učeben a z okolí? V době všudypřítomných kamer a smartphonů máme z několika hodin nejdrastičtější masové vraždy v historii zatím je jen pár fotek a doslova jednotky kuů roztřepaných videí, na kterých skoro nikdy není vidět nic podstatného? Šetří si všichni turisté, studenti a lidé z okolí svoje záběry na později? Vypadly náhodou pražské kamerové systémy? Nebo šlo o nejnenápadnější masovou vraždy v historii?
  • Pouhé dvě hodiny (!!) po začátku střelby už reagoval americký prezident Joe Biden s tím, že budou dál podporovat Českou republiku a že jsou připraveni přijít a pomoci (!!!). Jak to, že samotný prezident USA reagoval tak šíleně rychle na situaci v zemičce, kterou pravděpodobně ani neumí najít na mapě? A v čem chtějí pomáhat komu?!
  • Policejní tým okamžitě prohlašoval, že střelec najisto jednal sám a neměl žádné komplice. Jak to proboha mohli vědět tak rychle a s takovou jistotou?
  • Střelec se nezastřelil normálně pistolí, ale podle policie si výstřelem (z brokovnice?) úplně znetvořil obličej. Takže identifikace střelce podle obličeje není úplně jednoduchá. Doufám, že policie udělá alespoň DNA test mrtvoly a srovná to s DNA nalezenou v domově Davida Kozáka.
  • (Aktualizace) Filozofická fakulta nařídila psychoterapii všem zaměstnancům fakulty a dokonce i doktorandům, a to i těm, kteří ani nebyli v budově. Navíc všem výrazně “doporučila”, aby o ničem nemluvili, k ničemu se nevyjadřovali a odmítali jakékoli rozhovory. Proč takové informační embargo? Vždyť jediný střelec si přece ustřelil hlavu brokovnicí a případ je dokonale uzavřen, stejně jako případ v Klánovickém lese, který je také dokonale uzavřen…
  • V dalších dnech nám média oznámila, že vrah v Klánovickém lese, který zastřelil tatínka s miminkem, byl najisto David Kozák. I vrabci na střeše si přitom štěbetají, že tuhle ohavnou vraždu prý spáchal cizinec – podle této verze k nám z jedné nejmenované země utekla cizinka, se zavražděným mužem měla dítě, ale později sem přijel její vyšinutý bývalý přítel, zavraždil miminko i svého soka a ženu odvlekl zpět do své válkou rozvrácené, nejmenované země. O tom, že vrah z Klánovic byl cizinec, mluvili dokonce i odborníci v mainstreamu a v této verzi byl i velmi jasný motiv. Nad verzí o vraždícím cizinci se ale náhle slehla zem.
  • Vedení policie začalo říkat, že v arzenálu Kozáka byla nalezena zbraň, která zabíjela v Klánovickém lese. David Kozák prý v lese vraždil proto, že byl prostě šílenec (to je vysvětlení všeho, že?). Prý si chtěl předem ozkoušet, jestli umí vraždit nebo co. To je panečku motiv, to musel vymyslet nějaký Pan Psycholog! Mimochodem, zkuste si na mapách zadat trasu, jakou by do lesa musel Kozák jet ze svého domova v Hostouni, když nemá auto – je to cca 1 hodina a 45 minut s bambilionem přestupů. Dává vám smysl, že by Kozák jel v MHD šílenou dvouhodinovou trasu přes celou Prahu (s tisíci kamer) zrovna do lesa v Klánovicích, aby si tam ozkoušel vraždění nanečisto?
  • Jak již bylo řečeno, Kozák měl 4 tlumiče na 4 ze svých zbraní. Svědci přitom říkají, že v Klánovickém lese někdo střílel normálně hlasitě, bez tlumiče. Proč by si proboha Kozák na zbraň nedal tlumič? To si ho koupil jen na ozdobu nebo protože nevěděl co s penězi? Připomínám, že jeden tlumič stojí cca 10-20 tisíc korun!
  • O několik dnů později policie ještě přisazuje, že prý našli u Kozáka doma dopis, kde se k vraždám v Klánovickém lese přiznává. Připomínám, že dům prý chtěl vyhodit pomocí plynu do povětří. Kde jinde tedy nechat dopis s přiznáním než v domě, který chcete spálit na popel? To přece dává smysl, jako tolik dalších věcí v tomhle podivném případě… Navíc policie zatím nezmínila žádný dopis o plánu provést masakr na FF UK, napsal prý jen to o Klánovickém lese. Hm…
  • Na případu Klánovického lesa je zvláštní i to, jak v tom celém jako kdyby neexistovala maminka dítěte – skoro jako kdyby zastřelený tatínek to miminko někde sklidil z miminkovníku nebo co. Pokud v tomhle případě chtějí lidé dělat sbírku pro pozůstalé, pro koho ji vlastně dělají? Kde je maminka? Kde jsou příbuzní z maminčiny strany? Proč je to celé takové nějaké divné? (Aktualizace – Ondřej Prokop, předseda hnutí ANO v Praze říká, že ví od dvou spolehlivých lidí, že šlo o normální českou rodinu a pozůstalá je policií i médii tajena z obyčejných ochranných důvodů, což dává smysl; od hlavních médií by to byl až šokující projev lidskosti)
  • Aktivistka Nela Lisková napsala, že jí to spojení masakru na FF UK a odporné vraždy v Klánovickém lese připadá podivné. Okamžitě na ni byla podána žaloba a půjde ZNOVA k dalšímu nesmyslnému výslechu. Proč? Co proboha provedla? To už se nesmíme ani ptát?
  • Zcela nakonec nám Vít Rakušan vzkazuje, ať jsme dobří lidé a neslavíme Silvestra a hlavně ať nestřílíme žádné rachejtle, že by to prý traumatizovalo příliš mnoho lidí a ten kdo udělá na Silvestra ohňostroj je prý zloduch. Asi podle něj máme nadosmrti sedět vyděšeně ve sklepě a jen si hrůzou ohryzávat nehty…

  Takhle nějak začínají působit oba případy – jako roztrhaný kabát plný záplat.

  Stručně – všechno je to tak nějak „čudné“. Zdá se, že falešným elitám nestačí, že jejich psychoteror vytvořil ve společnosti takový tlak, že to může bouchat takovýmhle šíleně násilným způsobem, ale ještě se snaží tu situaci zneužít k dalšímu protlačování nějaké své agendy. Uvidíme, s čím naše „elity“ přijdou v lednu, až si přes svátky odpočinou a nachystají si nové nápady. Ale už teď vidíme, že se to snaží skloubit se zákazem legálních zbraní, spojit to nějak s „ruskou stopou“, použít to jako další pendrek na tyranizování názorové opozice a samozřejmě tím i vyvolat ve společnosti další vlnu hrůzy, když už jim nefunguje Covid, Ukrajina ani klima. Člověk už skoro čeká, kdy u Kozáka doma policie najde zapomenuté pasy agentů Čuka a Geka, kteří už za sebou mají podivuhodné akce s Novičokem, odpalováním Vrbětic a možná i odpálením plynovodu Nord Stream (a všimli jste si, jak o téhle obrovsky zásadní události mainstream nechce mluvit?).

  Mimochodem, ohledně svědků tragédií – připomeňme si, že třeba při potopení Titanicu říkalo přes dvě stě svědků, že se Titanic potopil vcelku a jen jeden kluk říkal, že to není pravda a loď se před potopením přelomila. Až po mnoha dekádách se při zkoumání vraku ukázalo, že pravdu měl ten jeden kluk a stovky ostatních svědků si prostě v tom chaosu a hrůze udělali falešnou vzpomínku. Velká traumata a skupinové myšlení dokáží s pamětí dělat šílené věci…

  Na konec jen znovu zopakuji – obě ty tragédie jsou strašné. Měli bychom tedy udělat vše, co je v našich silách, aby se něco takového neopakovalo. A to co nejrealističtěji a nejracionálněji a také tak, aby se ještě víc neomezovala naše lidská práva. Už takhle má většina lidí všeho až nad hlavu, tak je přece nesmysl je začít šikanovat ještě víc a dál přikládat pod papiňákem! Všeobecný stres je obrovský (a jak se ukazuje, je to záměr), čím dál tím šílenější zákazy se na nás sypou zleva zprava, vláda vyzývá populaci k udávání jak za Hitlera, podniky krachují, školami se šíří čím dál tím toxičtější propaganda, zdravé rodiny ztrácejí veškerou podporu, důchodci jsou okrádáni, stát se obludně zadlužuje, elity se nás snaží zatáhnout do přímé účasti ve válce, lidé trpí nebo dokonce umírají na následky experimentálních injekcí, zakazují se weby, zcela bezúhonní občané jsou vyslýcháni policií za naprosto opodstatněnou kritiku vlády, v čele policie stojí člověk zapletený do organizovaného zločinu, ekonomika je v rychlém sešupu, roste počet lidí co nemají ani na jídlo… na všechny je toho strašně moc! I kdyby byly všechny ty podivné okolnosti okolo masové vraždy na filozofické fakultě opravdu jen šílenou shodou náhod a vraždu v Klánovickém lese opravdu nespáchal šílený cizinec z nejmenované země, ale střelec z FF, tak to pořád ukazuje, že ve společnosti je něco velmi špatně. Tlak roste, spousta lidí je na pokraji nervového zhroucení a policii je očividně možné v kritickou chvíli dezorientovat (ať už záměrně nebo chybami v systému krizového řízení).

  Nepřitápějme dál v kotli. To, co teď potřebujeme, je víc lidskosti a víc spolupráce, ne další zákazy a utahování smyčky kolem našich krků. 


 • Univerzitu v Prahe musia po streľbe opraviť, zničených je 130 dverí

  Policajti stoja na balkóne Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej (FF UK) po streľbe v centre Prahy 21. decembra 2023. Foto: TASR/AP

  --

  Praha 4. januára (TASR) - Hlavná budova Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej (UK) v Prahe bude podľa dekanky Evy Lehečkovej z technických dôvodov zatvorená prinajmenšom do konca januára. Budova podľa nej musí prejsť opravou – spresnila, že po policajnom zásahu ostalo zničených viac než 130 dverí a len to bude stáť niekoľko miliónov korún. Ďalšie škody ešte nie sú presne vyčíslené, informuje pražská spravodajkyňa TASR.

  Letný semester sa začne podľa harmonogramu, a to 19. februára. Je však možné, že zo začiatku bude vyučovanie prebiehať online formou. Štvrté poschodie budovy, kde strelec útočil, bude podľa nej zatvorené zrejme celý semester.

  Zdôraznila, že fakulta chce byť k študentom čo najviac ústretová, a preto in ponúkne napríklad individuálne študijné plány, aby si svoje študijné povinnosti mohli viac rozložiť v čase. Zároveň im odpustí školné, ktoré by predĺžením štúdia z tohto dôvodu vzniklo. Dodala, že skúškové obdobie je teraz pre študentov dobrovoľné – skúšky si môžu odložiť na neskôr.

  "Pre nás je prioritou čo najskôr obnoviť náš akademický život a prevádzku, ako je to obvyklé pre vysokú školu – prezenčné vyučovanie, stretávanie, realizáciu výskumu, zaistenie administratívnej podpory," povedala Lehečková.

  Počas januára bude na Námestí Jana Palacha pietne miesto, kde bude celý mesiac horieť oheň. /Oheň na Palachovom nám.? Brr!/ O vytvorení stáleho pietneho miesta podľa dekanky diskutujú.

  Rektorka UK Milena Králíčková opäť zdôraznila možnosti psychologickej pomoci pre kohokoľvek, kto ju potrebuje. Zároveň informovala, že na účte Nadačného fondu UK je aktuálne 73 miliónov korún (takmer tri milióny eur), ktoré sú určené jednak rodinám obetí a zraneným, ale aj na ostatné činnosti súvisiace s pomocou pre všetkých.

  --

  130 dverí cez milión? Si niekto robí prdel?

 • Zora
  upravené 9 Jan 21:18 ->

  Střelec z fakulty postřelil i manžele z Emirátů, v Praze byli s dětmi na dovolené

  8. ledna 2024  

  V Praze byli jako turisté. Manželský pár ze Spojených arabských emirátů se s dětmi zrovna vracel do hotelu, když na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy začal střílet masový vrah. Postřelil i oba manžele.

  Poté, co byl muž postřelen do ramene a klíční kosti, popadla jeho žena dcery ve snaze schovat je z dosahu střelce. Dívky nechala na bezpečném místě a běžela zpět k manželovi. Vrah ji během toho dvakrát postřelil, píše emirátský list The National.

  Manželský pár je ve stabilizovaném stavu. Podle deníku se oba cizinci na konci minulého týdne připravovali na převoz do Mnichova, kde budou dále léčeni. Jejich děti byly po střelbě letecky přepraveny zpět do Spojených arabských emirátů (SAE).

  „Podpora, které se nám dostalo od vedení (SAE) od okamžiku této události, je ohromující,“ řekl pro The National bratr postřelené ženy. „Neexistují slova, která by popsala naši vděčnost – od každodenních telefonátů vedení až po obrovskou podporu a modlitby, kterých se mé rodině dostává od občanů SAE.“

  Zraněnému páru volal také korunní princ Dubaje Hamdán bin Muhammad al-Maktúm. Ministr zahraničních věcí šejch Abdulláh bin Zájd Al Nahaján poděkoval Česku za péči, jež byla občanům SAE poskytnuta.

  Střelec na filozofické fakultě 21. prosince zabil 13 lidí, čtrnáctá oběť zemřela v nemocnici. Dalších 25 lidí vrah zranil.


  pridané po 22:00:

  Pan Al Ali je generálním ředitelem městského úřadu Umm Al Quwain a paní Al Mehriziová je ředitelkou marketingu a firemní komunikace dubajského úřadu pro silniční dopravu.

  --

  na wiki


 • Pro další pohled je tu názor pána velmi povolaného - pana Zábojníka (zabezpečoval i papeže). V rozhovoru nejde jen o téma "střelec" - je tam i názor na děti, společnost, budoucnost:


 • Lin
  Lin
  upravené 9 Jan 20:38 ->

  Možná máme (konečně) motiv.

  Jinak - kdo jste sledoval dnešní další tiskovku, tak opět hrůza až katastrofa. Nezodpověděli vůbec nic. Dopisy prý nakonec byly dva - jeden doma a druhý prý ve škole. Další ještě nelogičtější místo. První dopis doma - v domě, kde nastražím výbušniny a počítám, že vyletí do vzduchu, shoří. A druhý ve škole. Kde? Na záchodě? Nebo na děkanátu? Na vrátnici? Prostě - nechávat dopis na rozloučenou někde ve škole, kde chci střílet, mi nedává smysl. Kdybych chtěla nechat dopis a před svým koncem střílet, mám ho u sebe, někde v kapse.

  Nevím, připadá mi to jako dodatečně vyráběné "důkazy" a to podle otázek, pokládaných odborníky.

  A víte, co mi hodně chybí? Videa z mobilů. V dnešní době, kdy lidi natáčejí naprosto všechno a to včetně katastrof, nevidím žádné video z tohoto dne. Mám na mysli hlavně videa od studentů.

 • Byl otec v Klánovickém lese biologický otec dítěte a je matka cizinka a kde je? "Student-střelec" neměl auto, kolika autobusy se do lesa dostával?

 • Teď vyšly ještě další otázky J.Havla a to jako reakce na včerejší policejní tiskovku. Nejsem sama, komu otázky po vystoupeních kompetentních lidí přibývají a ne ubývají:

  https://www.youtube.com/watch?v=etUWVT1c4oU


 • Státní zástupkyně: Střelec z pražské filozofické fakulty netrpěl duševní poruchou

  25.4.24


 • @Zora

  Rakušan lže, jak oči otevře. Od něj se pozůstalí rodiče nikdy pravdu nedozvědí.

  Jedna z verzí událostí je, že ten kluk David střelcem nebyl. I spolužáci vypověděli, že to byl pohodář, nekonfliktní. A s tátou měl prý výborný vztah. Ti, kdo s klukem kamarádili tvrdí, že by tátovi nikdy neublížil. Střelec byl někdo jiný a podle všech stop to vypadá, že byli dva.

  A toho muže s miminkem taky nezastřelil. Ví se, že to bylo dítě Ukrajinky, která sem přišla a začala žít s Čechem. Přitom byla vdaná a ten její kdesi na frontě. Snad o něm neměla dlouho zprávy, ale on nejen přežil, ale k nám si pro ni přijel. Zastřelil soka i jeho dítě a ženskou odvlekl kamsi na UA. Proto nikde nebyla vidět ani slyšet a ani novináři jí nevyšťourali.

 • Zajímavé je i to, co říkala matka jedné z obětí. Údajně střelec nemohl být bez brýlí, bez nich neviděl. A na kontaktní čočky měl alergii. Ten den údajně odjel bez svých brýlí... Těžko říct co je pravda a co ne.

 • Malina
  upravené 12 Jun 09:16 ->

  Čo viedlo strelca z pražskej fakulty k masovej vražde? Polícia už pozná odpoveď

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/713470-co-viedlo-strelca-z-prazskej-fakulty-k-masovej-vrazde-policia-uz-pozna-odpoved/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

  ...Polícia ale krátko po udalosti oznámila, že sú medzery v systéme, kvôli ktorým sa dostal k zbraniam. Kozákovi, ktorý navštevoval psychiatriu, tak nič nebránilo získať zbrojný pas a nakúpiť veľké množstvo zbraní a munície. To sa teraz pokúša napraviť novela zákona o zbraniach...

 • České 11. září plné náhod a omylů:

  Policejní cvičení, které proměnilo simulaci v reálný teror

  2.7.2024 

  Úspěšný, vysoce erudovaný a dobře situovaný 24letý student historie, o nějž je v životě díky péči svých rodičů vcelku dobře postaráno, se navzdory tomu všemu cítí z jakýchsi důvodů naštvaný na celý svět. Touží po pomstě a rozhodne se k nepochopitelně brutálnímu činu: udělá si zbrojní průkaz, nakoupí ohromné množství zbraní a povraždí desítky nevinných lidí.

  Nejprve bezdůvodně v příměstském lese zastřelí neznámého člověka s dítětem v kočárku, přičemž střílí bez tlumiče a riskuje tak okamžité dopadení díky vysoké koncentraci osob v blízkosti hřiště, koupaliště a rodinných domů.

  O týden později svůj plán dokoná spácháním největšího masakru v českých dějinách, a to na půdě univerzity v centru hlavního města. Do budovy vstoupí přes ulici, v níž v ten samý okamžik shodou okolností probíhá mohutné protiteroristické cvičení za přítomnosti plně ozbrojených příslušníků zásahové jednotky. Vrah na místo dorazí městskou hromadnou dopravou, přičemž s sebou na vozíku táhne cca 60kilové zavazadlo, naplněné střelnými zbraněmi, tlumiči a obrovským množstvím nábojů. Nezaznamená jej nikdo z přítomných ostřelovačů, ani z příslušníků policejní hlídky, jenž byli na místo kvůli celostátnímu pátrání přivoláni právě kvůli něj, přičemž se zde někteří z nich prokazatelně vyskytovali ještě před jeho příchodem. Záhadně jim proklouzne pouhou minutu před tím, než policisté stejnými dveřmi vejdou dovnitř. S obřím nákladem není nijak podezřelý, nikdo jej prý neviděl, ke zhlédnutí kamerových záznamů se nikdo nemá a policisté svedeni falešnou stopou odcházejí preventivně evakuovat jinou budovu fakulty.

  Vrah není hodinu a půl nikým zpozorován; je schován na záchodech ve čtvrtém patře, převléká se do balistické vesty, již má taktéž přibalenou v zavazadlech a chystá se k akci. Před 15. hodinou vychází ven a bez varování postřílí 14 lidí, několik desítek dalších těžce zraní; následně vyjde na balkón a z ochozu budovy a pálí po lidech na ulici. Z celé akce existují jen nekvalitní záběry z obstarožního mobilního telefonu přítomného “novináře” Formana, jenž vraha křikem provokuje k další střelbě. Díky tomu se tento šílenec stává v okruhu české novinářské elity mediálním hrdinou. Jeho video z mobilu je následně prohlášeno za oficiální záběry Policie ČR. “Novinář”, alias policejní konfident Forman poté rozdává četné rozhovory, v nichž si neskrývaně vymýšlí a očividně lže, což je všemi svědomitými žurnalisty náležitě oceněno tichým mlčením.

  Ihned po střelbě oznámí ministr vnitra i policejní prezident, že zásah s desítkami nevinných mrtvých byl profesionální a vypustí k tomu pár dezinformací o útočníkově účtu na ruské sociální síti. Bez důkazů pachateli přisoudí i vraždu v Klánovickém lese, s jejímž vyšetřováním si policie celý předchozí týden nevěděla rady. Poté se na půl roku rozhostí absolutní ticho, to aby bylo každému jasné, že v události neexistují žádné nejasnosti. V mezičase vychází najevo, že ve stejném okamžiku, kdy došlo k masakru, probíhalo ve vedlejší ulici policejní cvičení s totožným scénářem nácviku zásahu proti aktivnímu střelci. Šlo jistě jen o shodu okolností, neboť jinak horliví investigativci o tuto zásadní informaci nejeví žádný zájem.

  Po půl roce utajeného vyšetřování se mění celá původní časová osa případu a některé nepodstatné detaily jako linka MHD, jíž se pachatel měl dostat na místo (není vůbec uvedena onen den v jízdním řádu), posunul se čas, kdy se policie dověděla o vraždě jeho otce (asi o 4 hodiny); informace o psychickém stavu si navzájem odporují, z chudého studenta je náhle solidně finančně zabezpečený člověk, o jeho motivaci se raději nedozvíme vůbec nic.

  Zpochybněny jsou vlastně všechny zásadní indicie, ale o to přece vůbec nejde. Celý oficiální příběh je tak důvěryhodný, že pochybovat o něm může jen podlý šiřitel dezinformací a proruských narativů. Všem je důrazně doporučeno, že nadále není vhodné se v celé události vrtat.

  /viac v odkaze; nevhodné pre minimalistov/

  Článek vyšel 28.6.2024 na www.koronaprevrat.cz.

  https://zvedavec.news/komentare/2024/07/10146-policejni-cviceni-ktere-promenilo-simulaci-v-realny-teror.htm