V akom záujme je digitálna revolúcia? Keď z techniky urobia politiku...

Vyšiel konceptuálny analytický článok, ktorý tvrdí, že "Prechod na digitálnu ekonomiku (v zmysle služieb cez Internet ako Uber, Netflix, Flixbus, booking, bed-and-breakfast a mobilu ako prístupovej brány k službám všetkých druhov) bolo politické rozhodnutie, nejde o prirodzený technický rozvoj."

Hlavnou mylnou modernou predstavou je, že mobilné telefóny, Internet, počítačové hry a sociálne siete prišli do nášho sveta, pretože sú výsledkom technologického pokroku, čo znamená, že sú nevyhnutné.

V žiadnom prípade. Tak to vôbec nebolo. Sociálne siete a mobilné telefóny nie sú technologickým pokrokom. Toto je degradácia. A prečo?

Pretože v roku 1981 bola uvedená do platnosti reaganomika – spôsob riadenia ekonomiky sveta prostredníctvom poskytovania úverov spotrebiteľskému dopytu pomocou nekonečných pôžičiek pri neustále klesajúcom úroku. Na optimalizáciu práce tejto metodiky bolo potrebné zaviesť globalizmus a zničiť rodinu. Globalizmus preto, lebo peniaze, pracovníci, suroviny a tovar sa majú voľne pohybovať po celom svete. Zničiť rodinu preto, že rodina žije racionálne, neumožňuje jej členom dostať sa do dlhov, pretože príbuzní si navzájom pomáhajú - je v nej zodpovednosť a väčšina ľudí sa správa viac-menej rozumne. A pretože rodina žije lokálne a netúla sa po celom svete pri hľadaní vyššieho platu. Rodina bráni globalizmu, je konzervatívna a stavia sa proti prelomeniu starých základov v prospech globálnych trendov.

(Pozn. naozaj sa dá vysledovať začiatok manipulatívnych techník degradácie na stránkach socialistických časopisov už v 80. rokoch, tento trend sa stal úplne zjavným po nástupe Gorbačova v 1985, štruktúrami tohto vplyvu boli také organizácie, ako Pen Klub, Charta77, tieto primárne podchytili novinárov, maliarov, literátov. Dokonca aj v časopise ABC sa napr. objavili fantazijné kozmické komiksy miesto návodov na technické zlepšováky typu "Urob si sám". V ZSSR bolo miestom infiltrácie vydavateľstvo "Molodaja gvardija". Literátov dlhších žánrov sa takto infiltrovať darilo iba čiastočne, nahrádzalo sa to prekladmi britskej literatúry - najskôr krimi, v súčasnosti fantazy.)

Po páde ZSSR boli naplánované vlastnosti ľudí ako egoizmus, antisocialita, hedonizmus, negramotnosť. Pretože ľudia nebudú žiť v skutočnom svete výrobných vecí, ale vo virtuálnej sieti služieb. Je to len to, že kuriér teraz zarába viac ako inžinier? Pamätám si Rok 2000, kuriér dostal 1,5 tisíc rubľov, inžinier desať a viac. Preto boli deťom odobraté knihy, krúžky a oddiely (športové, záujmové, pionierske, domy pionierov apod.) a dostali mobilné telefóny.

Prečo si myslíte, že miliardy ľudí, ktorí uviazli v mobile, sú pokrok? Je to degradácia spoločnosti, pretože ľudia sa stávajú hlúpymi a prestávajú vykonávať svoje sociálne funkcie. Pozn. "prestávajú vykonávať svoje sociálne funkcie" je paralela aj s patologickým hráčstvom, hazardom, alkoholom a chemickými narkotikami.

Komentár: Takže prvoplánovo vyzerá, že ide o postindustriálny koloniálny model bankárov, ktorí chcú cez globálne Internetové portály cicať percentá z reálnej ekonomiky celého sveta. Ale ako to vyzerá v dôsledkoch? Zánik priemyslu, ktorý vidíme za 30 rokov u nás je vynútený aj tým, že niet ľudí. Deficit tovarov sa rieši dovozom a zadlžovaním. Lenže toto môže fungovať len dočasne a napr. aj pre SR to perspektívne znamená biedu a hlad, ktoré sa už nebudú dať nijako zastaviť.

Deštrukcia vzdelanosti prináša neodvratnú deštrukciu priemyslu a ani pri dobrom riadení nie je možné potom priemysel obnoviť. Naopak pri zachovaní technicky vzdelanej vrstvy obnoviť priemysel ide bez problémov - príkladom je dvojročný plán obnovy ČSR po vojne. Aj pri deštrukcii vzdelania sa deštrukcia priemyslu dá dlho odvracať organizáciou práce a prísunom mladých ľudí s perspektívou z tretieho sveta (Nemecko). Keď západná Európa zožrala a vyčerpala rezervy pohltených krajín strednej Európy, prežila ďalších 30 rokov. Úplne inak to ale bude, keď sa priemysel podarí zastaviť. Znova spustiť ho bude náročné. V takom kontexte treba vidieť aj korona-krízu aj embargo na energie, boli to údery, ktoré mali začať prechod do stavu deindustrializácie.

Súčasný pokles priemyselnej výroby v Nemecku je ukazovateľ pre celú Európu. Nezmyselné odstavenie chemickej výroby benzínu z ruskej suroviny a nákup dražšieho benzínu z Indie, kde sa takisto vyrába z ruskej suroviny už je úplne priehľadné - ide o zničenie priemyslu v Európe. Zarábajú hlavne poisťovne na prevoze benzínu z Indie do EU. No a poisťovne sú do značnej miery v rukách starej šľachty...

Takže v prvej etape ide síce o neo-kolonializmus finančnej oligarchie, ale dolároví finančníci nedomysleli, že v následku ide o úplné zvrátenie priemyselnej spoločnosti ako takej do spoločnoti bez priemyslu, do neo-feudalizmu, kde finančný spôsob nadvlády zákonite stratí dominanciu. Dôležitý bude hlad a nie bezbrehý konzum, lebo konzumovať nebude čo. Dlhodobú výhodu v takom prípade nedosiahne finančná oligarchia, ale stará šľachta, ktorá v spoločnosti bez priemyslu znova dostane šancu získať moc, ktorú by inak nedostala.

Nadnárodné korporácie sa nápadne podobajú na systém feudálneho panstva magnátov stredoveku, ktorá nepotrebuje ovládať celé územie štátu, či kontinentu, iba vybrané regióny, v ktorých získava veľké zisky a strategické monopoly, ako je pošta (čo sa reálne deje likvidáciou štátnych pôšt v celej EU naraz). To tým stredovekým magnátom sú národné štáty prekážkou obnovenia románskeho impéria a finančníci sa nechali natiahnuť do samolikvidácie - zničia sa vlastnými rukami...

Pre nás je hlad zlou voľbou, takže jediná šanca je zdržiavať, šikovne uhýbať úderom a brániť sa aj nadvláde finančníkov aj deindustrializácii stredovekých magnátov. Popri tom musíme betónovať, čo nám ešte od socializmu ostalo. Nástrojom mobilizácie občanov nemusí byť len boj za ekonomickú záchranu. V blízkej budúcnosti sa rozpúta aj boj za pamätníky sovietskym vojakom, ktoré sme zatiaľ nedovolili zničiť, ale oni sa budú pokúšať znova ako inde v EU. Pripravme sa na ten boj vytváraním miestnych organizácií na údržbu pamätníkov a organizácií SZPFB - aj tam je potrebné posilniť stav patriotmi, aby sme o túto organizáciu zásadnej dôležitosti neprišli rozkladom zvnútra. Lebo protifašistická tradícia je protihra proti obidvom útočníkom...

Nadnárodné portály, ktoré len sprostredkujú styk medzi zákazníkom a poskytovateľom, treba vytláčať na strane ponuky aj bojkotovať občanmi pri objednávke. Treba vytvoriť národný portál pre cestovný ruch s objednávkovým systémom pre ubytovanie, služby a záujmové aktivity - percentá nepôjdu nadnárodnej korporácii, ale štátu. Poskytovatelia si musia udržať priamy kontakt so zákazníkom a nesmú ísť cez sprostredkovateľa. Tým si štát aj refunduje časť nákladov na podporu turizmu. Vytlačí cudzích parazitov z vnútorného trhu a percentá pôjdu do rozpočtu.

https://aftershock.news/?q=comment/15865924