Kolotoče, cirkus, rínek ... Inovatívne i zastaralé štreky k prezidentskému fleku

Správy, postrehy, analýzy a obrazový materiál k prezidentským voľbám na Slovensku v r. 2024.

«1

Komentáre

  • Zora
    upravené 25 Jan 16:59 #2->

    Napriek tomu, že predvolebná kampaň prebieha už od jesene, začnem tým, čo mi najviac o oko uderilo:


    Prezidentský kandidát PETER PELLEGRINI má moju podporu!

    Som presvedčený, že Peter Pellegrini prinesie do prezidentského úradu rozvahu, sebavedomie a suverénnosť v domácej aj zahraničnej politike Slovenska. Peter Pellegrini je sociálny demokrat, čo mi je ľudsky aj politicky blízke, a čo je zárukou jeho pohľadu na potreby ľudí a dianie v spoločnosti.

    https://www.facebook.com/richardtakac2018/posts/pfbid0JU7JUQsXa6pvGDKBs6vLshLeFnqCgEkEs7YezbamzyME6KWJWjAKB2u3p8SGvL5el

    Schválne som si pozrela ofi stránku Smeru, iného tak nadšene šťastného som zatiaľ nenašla.

    --

    retro:

    spojenectvo Hlasu s Lunterom v BB https://ksbforum.info/discussion/349/bb-lunter-pellegrini-a-hymna#latest

    slová B. Zalu https://ksbforum.info/discussion/comment/24447/#Comment_24447

  • Zora
    upravené 26 Jan 21:28 #3->

    Harabin robil kampaň na autobuse, ktorý patril Lions clubu, ktorý zakladal slobodomurár Melvin Jones


    Fotogaléria už v r. 2019:

    Koho je to prešľap? Harabin má brázdiť cesty autobusom, ktorý má vraj falošné doklady

    --

    spomínananý Uhrovec https://www.slovenskivelikani.sk/stanovy-ssv/

  • SLOVENSKO: Zoroslav Kollár zverejnil dokumenty, ktoré potvrdzujú, že kandidát na prezidenta Ivan Korčok spolupracoval s ŠTB a donášal na ľudí. 

    Čo bude teraz vykrikovať Šimečka mladší na tribúnach a Šimečka starší písať do SME? Čo bude na tribúnach vykrikovať plagiátor obuvník slovenský Moby Gröhling v paplóne a Mária-ty si ten podvod spáchala? 


  • TEXT: VLADIMÍR MEČIAR  

    09.03.2024

    MEČIAR: KORČOK JE AMERICKEJŠÍ AKO AMERIČANIA

    Nepovedal by som, že v týchto dňoch ide o prezidentskú kampaň. Síce sa to prezentuje v médiách ako súboj dvoch osôb, ktoré sa budú uchádzať o prezidentské kreslo, a tými sú Ivan Korčok a Peter Pellegrini, ale v skutočnosti ide o zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska. Ide o to, aký bude vzťah vlády a prezidenta vo vzťahu k výkonu verejnej správy na Slovensku. O to, aký bude vzťah opozície a koalície cez prezidenta a cez jeho postavenie v politickom systéme, či to povedie k ďalšiemu rozvratu, alebo k stabilizácii. Toto sú základné otázky a z nich potom vyplýva výber osobností. Pokiaľ ide o kandidátku, je taká ako celé Slovensko – v niečom smiešna, v niečom až potupná a v niečom asi zodpovedá náladám ľudí. To sú tie prvé tri miesta. Uvidíme, kto vyjde z toho súboja víťazne, ale bol by som rád, keby to nebol Ivan Korčok.

    Kandidáta Korčoka považujem z hľadiska jeho doterajšieho výkonu za skryté veľké riziko pre Slovensko. Predsa nemôže byť pre každého dobrý. On bol však pre každú vládu dobrý a v každej mal dôležitú funkciu. Od mojej vlády až po tú Matovičovu. Ivan Korčok sa zasadil za vojenskú obrannú zmluvu s USA, ktorá priniesla stratu zvrchovanosti Slovenska. Svet je rozdelený na dve časti a dobrý politik vie, že patrí do jednej, ale neodmieta tú druhú. A on je rusofób. Nejaký kontakt však skôr či neskôr bude musieť byť, nemôže to odmietnuť. Korčok je americkejší ako Američania. Lebo ak sú ľudia, ktorí vedia plniť dohody, tak to treba rešpektovať, pretože niekam patríme. Ale ak sú ľudia, ktorí robia nadprácu, pretože sa chcú páčiť, to nie sú dobrí ľudia. Takí sú rizikom pre celý štát, pretože kvôli sebe bude ťahať všetkých za sebou. A Korčok je dostatočne vzdelaný na to, aby bol dobrým manipulátorom.

    Peter Pellegrini má stabilizovaných svojich voličov, to sú ľudia, ktorí patria k ľavicovej a čiastočne aj národnej orientácii. Pokiaľ ide o to, ako sa to vo voľbách prejaví, tak tých ostatných budú voliť tí, ktorí nie sú k nemu orientovaní, ale nie sú orientovaní ani ku Korčokovi. Niekam sa budú musieť zaradiť a určite sa nezaradia podľa toho, čo im povedia ich predsedovia. Pre druhé kolo to môže znamenať obrovský posun hlasov. Podľa môjho názoru to pozadie, ktoré je za Korčokom, ešte len začne s atakom a to bude tvrdý útok na vedomie a myšlienky ľudí. Nedá sa inak, len budeme musieť zase robiť kampaň, pretože rozhodujúce médiá to nebudú robiť v prospech Petra Pellegriniho. Treba sa rozprávať medzi sebou, v svojom okolí získavať a presviedčať ľudí. Prvou úlohou pre budúceho prezidenta musí byť vytvorenie perspektívneho programu, pretože to Slovensko už dlhý čas nemá. Viac ako desať rokov je v kŕčoch a zmätkoch. Musí dôjsť k istému spoločenskému uvoľneniu a orientácii na pozitívne riešenia. Je toho veľa, čo treba urobiť. Predovšetkým v oblasti politickej kultúry, do zboru, ktorý bude dopĺňať prezidenta, musia prísť vysokokvalifikovaní ľudia bez ohľadu na stranícke tričko.

    Autor je bývalý trojnásobný predseda vlády SR

    P.S.: Takmer celé marcové číslo časopisu je poňaté v štýle "volíme Pellegriniho, nemôže vyhrať Korčok".

  • TEXT: ŠTEFAN NIŽŇANSKÝ

    12.03.2024

    KANDIDÁTSKA JEDENÁSTKA

    Priznávam sklamanie, že sa do prezidentských volieb 2024 v Slovenskej republike prihlásilo „iba“ jedenásť kandidátov. Na riadnu zbojnícku družinu je to málo, dokonca to nestačí ani na zástup apoštolov. Akurát tak na futbalovú Klapzubovu jedenástku. Od týchto hráčov by však nebolo možné očakávať ťah na jednu bránu. O kreslo hlavy štátu chcú v sobotu 23. marca 2024 zabojovať Andrej Danko, Patrik Dubovský, Štefan Harabin, Igor Matovič, Krisztián Forró, Marián Kotleba, Milan Náhlik, Róbert Švec. A okrem nich sa v politickej súťaži bude o priazeň verejnosti uchádzať ešte trojlístok Ján Kubiš, Ivan Korčok a Peter Pellegrini.

    Na opačných stranách barikády

    Na dnešnom Slovensku je možné všetko. Nie je vylúčené, že sa môže objaviť obdobné volanie – ako v roku 2019 – po niečom „mimoriadnom“ (čo sme tu ešte nemali). Afroameričana ako Barack Obama v politike nemáme. A komediant Jozef Pročko sa po stopách Volodymyra Zelenského ešte nevydal. Podľa toho by mal pre značný elektorát najväčšiu šancu uspieť asi Igor Matovič, ktorý ohlásil svoju kandidatúru ako posledný. Vraj mnohých prekvapil. Mňa osobne nie. Veď od prvého dňa v politike sme videli, že je schopný všetkého. Teraz má za sebou dokonca veľkú silu v osadách, ktoré ho velebia už ako „bieleho vajdu“. „Lačho džives, pačivale Roma!“ – prihovoril sa na sociálnej sieti rómskym voličom pred parlamentnými voľbami. Ozaj, pozná niekto výsledky vyšetrovania predvolebnej korupcie a ovplyvňovania v osadách?

    Najväčšia mediálna pozornosť sa sústreďuje na trojlístok Kubiš – Korčok – Pellegrini. Tiež fokus stávkových kancelárií, ratingových agentúr a politológov, ako i záujem zahraničných kryptokruhov. Možno aj domácich voličov a rovnako držiteľov slovenského pasu, ktorí trvale žijú či zarábajú vo svete. Tých všetkých, čo kalo aj nekalo ovplyvnili zvolenie Čaputovej za prezidentku a ktorí budú chcieť navoliť Slovákom svojho – teda zase najnevhodnejšieho – kandidáta. Čierneho Petra drží v rukách podľa môjho odhadu diplomat Ján Kubiš. Lebo je slušný, dobre vychovaný diplomat, nehodiaci sa do arény politických gladiátorov. Favoritmi sú najvýraznejší reprezentanti politickej scény, stojaci na opačných stranách barikády: Ivan Korčok, slúžiaci od roku 1992 v diplomacii všetkým doterajším vládam, a Peter Pellegrini, ktorý má viac výhod ako len jamky na lícach. Podstatná časť voličov berie prezidentské voľby ako niečo, k čomu ich začiatkom porevolučných 90. rokov priviedol Jozef Oklamčák súťažami krásy Miss a Mister Slovenskej republiky.

    Kupci v chráme demokracie

    Je pravdepodobné, že budeme svedkami mediálnych i spravodajských hier. Veď prečo inak by sa hlásili potrimiskári s preferenciami nižšími ako ranné marcové teploty? Rozbíjať jednotu blokov, vydierať, predávať či vymieňať svoje „isté“ hlasy za väčšie alebo menšie trafiky. Len málo zasvätených vie, že niektorí jedinci môžu zarobiť viac za odstúpenie ako za kandidatúru... Spomeňme si na podraz, ktorým v ostatných prezidentských voľbách liberál Robert Mistrík (SaS) po spoločnom januárovom obede s Matovičom rozprestrel 26. februára 2019 modrý koberec Zuzane Čaputovej na jej módne mólo v kancelárii prezidenta republiky. Nie náhodou mu kampaň robila reklamná agentúra Komplot... Kupci v chráme demokracie sa však môžu aj prerátať. Takýmto je načim pripomenúť prezidentské voľby v roku 2004. Ako jasný favorit pravice, zástanca amerických záujmov v Európe kandidoval v roku 2004 istý „modrý diplomat“ Eduard Kukan. Do druhého kola však nepostúpil o 3 644 hlasov! Pravicovým, kresťanským, konzervatívnym aj liberálnym voličom slovenských i maďarských strán vytreli kocúra Vladimír Mečiar s Ivanom Gašparovičom.

    Rok 2024 bude pre svet „volebným superrokom“. Ešte nikdy sa nestalo, aby sa v 78 krajinách sveta konali v jednom roku voľby, ktorých výsledky sa priamo dotknú takmer štyroch miliárd ľudí. Nečudo, že nevyspytateľných výsledkov sa najviac obávajú mediálne málo známi, no o to vplyvnejší šediví muži v tme. Svet sa môže zásadne zmeniť. Naše malé Slovensko v tom však žiadnu úlohu hrať nebude...

    Tiene za oponou slovenskej politiky nenechali nič na náhodu. Do prezidentskej kampane naaranžovali priamo Ústav pamäti národa i s vyslaným tykadlom – Patrikom Dubovským. Tento historik chce byť vraj „alternatívou aj pre voličov Harabina či Danka“. „Zámerom mojej kandidatúry je pritiahnuť k voľbám časť voličov s konzervatívno-demokratickým zmýšľaním a hodnotami,“ priblížil Dubovský. „Chcem prispieť k porážke Pellegriniho!“

    Spasiteľ opozície

    Naši „experti“ varujú pred mimoriadne špinavou kampaňou. Prvé náznaky sa už objavili voči spasiteľovi opozície Korčokovi. ÚPN však pohotovo reagoval na informácie, podľa ktorých mal prezidentský kandidát Ivan Korčok v minulosti spolupracovať s komunistickou Štátnou bezpečnosťou. „Na sociálnych sieťach sa objavili dokumenty, ktoré mala v polovici 80. rokov 20. storočia vytvoriť komunistická tajná polícia – ŠtB. Tieto dokumenty sú podvrh!“ napísal ústav. Ó, aký to obrat! Doslova salto mortale... V počiatkoch našej samostatnej štátnosti v 90. rokoch totiž ÚPN tajne podsúval kompromitujúce materiály a informácie cez podkupných novinárov či nastrčených panáčikov, aby politikov a osobnosti verejného života likvidovali obvineniami, osočovaním a lustračnou kompromitáciou.

    Obaja favoriti položili na misky váh svoje hodnoty. Expremiér a súčasný predseda parlamentu, šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini razí myšlienku: „Dajme Slovensku lepší život, pokoj a dôstojnosť. Už to veľmi potrebuje.“ Jeho predpokladaný súper v druhom kole, profesionálny diplomat – Ivan Korčok – pri štarte kampane vyhlásil: „Budem protiváhou tejto vládnej koalícii!“ Hlasná, hlásna trúba studenej občianskej vojny. Žiadny prezident všetkých občanov Slovenska. Iba a len prešedivenejšia kópia popradského Dobrého anjela Kisku a Popolušky z pezinskej skládky Čaputovej.

    Nedajte sa nachytať, vážení čitatelia, politici budú zase sľubovať kadečo a tvrdiť čokoľvek. Stále platí, že Deň vtákov bude až 1. apríla!

    --

    Autor bol okrem iného šéfom STV.


  • ZEMAN PODPORIL PELLEGRINIHO V PREZIDENTSKÝCH VOĽBÁCH

    02.03.2024

    Bývalý český prezident Miloš Zeman po utorkovom stretnutí s premiérmi Maďarska Viktorom Orbánom a Slovenska Robertom Ficom stretol s ďalším slovenským politikom - Petrom Pellegrinim. S predsedom Národnej rady SR Zeman riešil hlavne nadchádzajúce prezidentské voľby na Slovensku, kde kandiduje práve Pellegrini, a tiež budúcnosť V4.

    „Bolo to nesmierne priateľské stretnutie ľudí, ktorí majú rovnaké alebo podobné názory a ktorí si vážia jeden druhého,“ povedal po rokovaní bývalý český prezident. Jednou z hlavných tém debaty boli aj nadchádzajúce prezidentské voľby na Slovensku. „Vyjadril som jednoznačnú podporu kandidatúre Petra Pellegriniho,“ uviedol Zeman.

    Na otázku, ako vníma budúcnosť Vyšehradskej štvorky, bývalý prezident odpovedal, že v nej vidí budúcnosť a nemyslí si, že je dôvod ju opúšťať. „Vystupovať zo skupiny po názorovej disonancii je krajne nedemokratické, pretože tým sa predpokladá názorová uniformita a tú už sme raz zažili,“ dodal Miloš Zeman.


  • Švec sa vzdal kandidatúry na prezidenta, podporil Harabina

    20.3.24

    Po podpredsedovi parlamentu a lídrovi Slovenskej národnej strany (SNS) Andrejovi Dankovi sa vzdal kandidatúry v prezidentských voľbách aj Róbert Švec.

    Taká náhodička, Švec /SHO/ s Harabinom v obrodení ...

  • Predpokladám, že vo všeobecnosti stále žijeme v silno konzumnej spoločnosti, kde "prvý dojem predáva" a určí nám kto bude zastávať funkciu prezidenta. V sekcii hudba Zora pridala podarený videoklip/ďakujem zaň/, ktorý sadol ako "zadok na nočník" pri nadchádzajúcich udalostiach. Započúvajte sa a zameňte príjemcu slov napr. za národ, vlasť, prz. funkciu:) Podobnosť protagonistu je už len čaro nechceného/budúci prezident/. Domnievam sa, že to bude vyhovovať aj vládnucej strane a premiérovi, podľa hesla "aj holub/biely/ na streche, aj vrabec v hrsti." Ono totiž akýkoľvek vzťah dvoch osôb je tvorený a závislý od oboch, preto v podstate dochádza k transformácii/k pretváraniu, kde zúčastnení vytvárajú vlastný spoločný svet, častokrát formou spoločný, ale obsahom rozdielny - kompromis/

  • Uf.

    Nechajme sa prekvapiť, ako ľudia odvolia a sčítači sčítajú.

    A dúfam, že napriek predchádzajúcemu komentáru sa mi spomínaná ľúbostná pieseň, taká milá a hravá vo svojom novom prevedení, nikdy nebude asociovať s politikou.

    Br.


  • Zora povedal/-a: A dúfam, že napriek predchádzajúcemu komentáru sa mi spomínaná ľúbostná pieseň, taká milá a hravá vo svojom novom prevedení, nikdy nebude asociovať s politikou.

    Moja chyba, ak sa Vás to dotklo alebo nebodaj urazilo, tak sa úprimne ospravedlňujem. Všetko dobré.


  • Dotklo? Urazilo?

    Kdeže.

    Len ma mysliteľsky štve, že ľudia "čítajú osud" z videoklipu, nad ním sa pozastavia.

    Ale nad tým, čo napísal trebárs taký Mečiar /text vyššie/, prejdú akoby bez povšimnutia. Nič tam zrejme nie je. Nuž, asi nie.

    Existujú piesne nejakým spôsobom prepojené s politikou, napr. taký Pink Floyd, no aj mnohé iné.

    Sú piesne, ktoré vychádzajú z ľudových tradícií a tak ich treba aj vnímať. Hlavne ak sú pridané so zámerom pripomenúť zosnulého spolutvorcu. A nehľadať tam za každú cenu niečo, čo tam nie je.

    Štefan Štec nerovná sa Peter Pellegrini. Vtipné, obaja majú iniciály zložené z rovnakých písmen. ŠŠ. PP. A to je všetko.

    Ak niekto nadobudol z mojich predchádzajúcich príspevkov mylný dojem, že idem voliť PP, hlboko sa zmýlil. Návody nedávam, nikoho nepropagujem. Neutrálne ako Švajčiarsko posúvam ďalej, čo ma zaujalo a mohlo by aj iného. 😁

    Snažím sa sústrediť na pre mňa a dúfam aj pre iných zaujímavé informácie o svete, v ktorom žijeme, v ktorom žili predchádzajúce generácie, poukazovať na súvislosti na jednej kôpke, resp. na viacerých.

  • PRAVDA:

    Korčok sa vyfarbil. Pellegrini musí mobilizovať. Má len jeden spôsob ako

    Výsledky prvého kola prezidentských volieb nie sú žiadnym prekvapením. Mdlá kampaň Petra Pellegriniho korunovaná nepresvedčivým televíznym vystúpením vo finiši a stúpajúce percentá Ivana Korčoka dávali tušiť, že to nakoniec dopadne úplne inak, ako predpovedali prieskumy.

    Igor Daniš

    24.03.2024

    Ak niečo predsa len zarazilo, tak je to päťpercentný rozdiel, ktorým Korčok porazil predsedu parlamentu. Čakal sa tesnejší súboj. Môže za to spomínaná nedôrazná až trochu zanedbaná kampaň z Pellegriniho dielne. Korčok, naopak, dokázal presvedčiť a mobilizovať takmer všetkých opozičných voličov. Nielen liberálnych – čo bolo samozrejmé – ale aj konzervatívnych. Iba niečo dve percentá pre Igora Matoviča a mizivá podpora Patrikovi Dubovskému to jasne dokazujú. Teraz je otázkou, či Korčok dosiahol strop, alebo dokáže ešte niekoho získať na svoju stranu – okrem voličov Matoviča.

    A to aj preto, lebo účasť v prvom kole bola najvyššia od roku 1999 – necelých 52 %. Hoci je len o málo vyššia ako v predchádzajúcich voľbách či už v roku 2019, alebo aj predtým, predsa len sa prehupla cez povestnú hranicu 50 %. No stále je to oproti účasti pred 25 rokmi, kedy sme si prvýkrát volili prezidenta v priamej voľbe, riadne zaostávanie. Vtedy k urnám prišlo viac ako 73 % voličov. A situácia bola podobná. Ak teraz sa opoziční voliči mobilizujú proti koncentrácii moci Smeru (Hlasu), vtedy pritiahli ľudí k urnám obavy z návratu Vladimíra Mečiara.

    Prekvapila, až šokovala iná vec. Hneď po zverejnení predbežných výsledkov sa Korčok zaliečal voličom Štefana Harabina. Vraj hlas pre neho bol tiež protestný hlas proti koalícii. To je riadny omyl. Naopak Harabin oslovil voličov, ktorí sú oveľa radikálnejší vo svojich postojoch, ako zastávajú Fico a Pellegrini. Navyše predseda koaličnej SNS Andrej Danko sa vzdal kandidatúry v prospech Harabina.

    Svedčí to úplne inom. Potvrdili sa slová o Korčokovi ako prezliekačovi kabátov. V druhej polovici 90. rokov, kedy bolo proruské Slovensko úplne izolované, bol hovorcom Mečiarovej zahraničnej politiky (Harabin je bývalý káder a minister za HZDS). Korčok taktiež zastával vysoké štátne funkcie v druhej a tretej Ficovej vláde, ba istý čas bol de facto ministrom zahraničných vecí. Ešte viac zarazilo, že jeho zaliečaniu rozumie predseda PS Michal Šimečka. O akých hodnotách, ktoré majú obaja páni ako aj celá opozícia plné ústa, tu ide? Ide tu akurát o moc. A účel ako vždy svätí prostriedky.

    Je pravdou, že voliči Štefana Harabina rozhodnú druhé kolo. A nielen tým, či sa pridajú k jednému z dvoch kandidátov, ale aj tým, či prídu k urnám. Ak neprídu, dávajú nepriamo svoj hlas Korčokovi. A dôležité bude, ako sa zachová šéf z jednej koaličnej strany Andrej Danko. Podporí nezištne partnera z koalície, alebo nechá voličom voľnú ruku? Lenže tak vlastne podporí liberála, progresívca Korčoka. Rovnaká dilema platí aj pre Harabina.

    Je však na samotnom Pellegrinim, aby si získal podporu týchto dvoch pánov. Možno nie je až tak ich krvná skupina, ale pokúsiť sa musí. Zapracovať bude musieť Fico. Nemastná-neslaná podpora predsedovi NR SR nikam nevedie. No zabrať musí predseda Hlasu (voličský potenciál Smeru a Hlasu ako ukázali septembrové voľby je oveľa vyšší). Korčokovi sa podarilo už vyburcovať a mobilizovať takmer všetkých potenciálnych voličov. Tí prídu aj v druhom kole, aj napriek tomu, že účasť v ňom býva obvykle nižšia.

    Pellegrini má resty zvlášť na severe Slovenska. No cesta do prezidentského paláca pre neho vedie jediným smerom. Spolu s Ficom (Dankom a Harabinom) musí z druhého kola spraviť referendum o liberálovi, progresívcovi, „slniečkárovi“ v prezidentskom úrade. A vrátiť tak úder Korčokvi, ktorý z kampane robí referendum o Ficovi. Iba tak sa dajú vyburcovať „spiaci“ voliči. Inak má Korčok už dnes víťazstvo isté.


  • Zora
    upravené 25 Mar 09:17 #16->

    Zaujímavo v zákulisí:

    23.3.24

    V zákulisí centrál kandidátov: U Harabina podávajú orientálne pochúťky, zvláštne, čo u Korčoka zakázali

    V centrále je Štefan Harabin spolu s manželkou Gabrielou, ktorí prišli okolo 20. hodiny a podporiť ho došlo viacero politikov a známych. Medzi nimi i Ľubomír Jahnátek, Miroslav Radačovský, Peter Marček. V centrále je aj otec Juraja († 19), ktorý zabil 2 ľudí pred bratislavským barom Tepláreň, Juraj Krajčík starší. Medzi pochúťkami, ktoré sú dostupné i pre médiá, nechýba pizza i orientálne pochúťky a atmosféra je pokojná.

    Ivan Korčok prišiel do svojej centrály asi o 21:45. Medzi hosťami má priateľov, rodinu i syna Mareka. Z politikov je na mieste Michal Šimečka, Juraj Droba, Mikuláš Dzurida, František Mikloško. V centrále panuje príjemná atmosféra, no zvláštne je, že je zakázané fotiť jedlo v miestnosti, v ktorej sa nachádza catering a kde sa budu najviac združovať hostia.

    U Petra Pellegriniho, ktorí sa do centrály dostavil okolo 21. hodiny, panuje rovnako príjemná atmosféra a prezidentský kandidát čaká na výsledky po boku najbližších, priateľov a politikov a dáva rozhovory. Nechýbajú ministerka Zuzana Dolinková, ministerka Denisa Saková a minister Tomáš Drucker. Hladní neostanú ani jeho hostia a medzi pochúťkami, ktoré sú vyložené na stoloch, sú i rezne.

    --

    Palmyra v Slávičom údolí:


    Ľubomír Jahnátek



  • Slovensko: Kandidát Korčok. Vytažena nepříjemná minulost

    25.03.2024

    Slovenský historik, politický a mediální analytik, vysokoškolský učitel, publicista a občanský aktivista Eduard Chmelár se rozepsal před druhým kolem slovenských prezidentských voleb, ve kterém se o hlasy voličů utkají vládní kandidát Peter Pellegrini, stávající předseda slovenského parlamentu, a někdejší ministr zahraničí v liberální vládě Igora Matoviče Ivan Korčok. Chmelár poukázal na podíl Ivana Korčoka na bombardování Srbska letouny NATO, což byl z Chmelárova pohledu akt agrese, který rozvrátil světový pořádek. Stalo se tak v roce 1999. Dlouho před válkou na Ukrajině.


  • Zora
    upravené 28 Mar 20:31 #19->

    TÝŽDENNÍK Teraz.sk: Víťaz dostane päť rokov

    Bratislava 25. marca 2023 (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali voľby prezidenta, ale aj iné prekáračky politických strán. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

    DO DRUHÉHO KOLA POSTUPUJÚ IVAN KORČOK a PETER PELLEGRINI

    Na voľbách sa zúčastnilo podľa týchto výsledkov 51,88 percent voličov.

    Bratislava 24. marca (TASR) - V prvom kole prezidentských volieb neoficiálne zvíťazil Ivan Korčok. Do druhého kola volieb postupuje s Petrom Pellegrinim. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR po sčítaní takmer všetkých (99,93 percenta) okrskových zápisníc.

    Zobraziť celý článok

    JH: "Hoci v nedeľu napoludnie už každý dokázal predpovedať ako sa skončí prvé kolo volieb, faktom je, že prinieslo dve prekvapenia - vysokú účasť a veľký rozdiel medzi víťazom I. Koročkom a druhým v poradí P. Pellegrinim."

    I. Korčok sa stretol s J. Kubišom, rokovať chce aj s ďalšími

    Korčok ďalej uviedol, že komunikuje aj s Igorom Matovičom.

    Bratislava 25. marca (TASR) - Kandidát na prezidenta Ivan Korčok sa v pondelok stretol s neúspešným kandidátom z prvého kola volieb Jánom Kubišom. Stretnúť sa chce aj s ďalšími, verí v ich podporu.

    Zobraziť celý článok

    JH: "Je prirodzené, že sa I. Korčok chce uchádzať o podporu kandidátov, ktorí do druhého kola volieb nepostúpili. Presnejšie, o ich voličov, keďže aj tí môžu v druhom kole rozhodnúť."

    P. Pellegrini sa stretol s K. Forróm aj J. Kubišom

    Forró sa s Pellegrinim stretol v sídle mimoparlamentnej strany Aliancia, ktorej je predsedom.

    Bratislava 25. marca (TASR) - Prezidentský kandidát Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa v pondelok stretol s neúspešnými kandidátmi z prvého kola volieb, Krisztiánom Forróm a Jánom Kubišom. Informovali o tom na sociálnej sieti.

    Zobraziť celý článok

    JH: "Je rovnako prirodzené, že tak, ako sa o podporu voličov kandidátov, ktorí nepostúpili do druhého kola, chce uchádzať I. Korčok, mieni tak robiť aj P. Pellegrini. Z rovnakých dôvodov - bude to rozhodujúce kolo. Víťaz dostane 5 rokov v paláci."

    SNS pozvala na stretnutie k prezidentským voľbám Pellegriniho a Fica

    SNS je presvedčená, že druhé kolo prezidentských volieb je o boji koalície s opozíciou, uviedla strana.

    Bratislava 25. marca (TASR) - Koaličná SNS pozvala na stretnutie kandidáta na prezidenta a predsedu Národnej rady (NR) SR Petra Pellegriniho (Hlas-SD) aj premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Podčiarkla, že Pellegriniho pozvala bez akýchkoľvek podmienok ako gesto s cieľom "zastaviť zlo v podobe Ivana Korčoka". Stretnutie v súvislosti s prezidentskými voľbami avizuje na 2. apríla o 10.00 h v centrále SNS. TASR o tom informovala hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.

    Zobraziť celý článok

    JH: "SNS, ktorá vsadila v prvom kole na nesprávneho kandidáta - nepostúpil do druhého kola - chce niečo vyťažiť aspoň z kola druhého. Už však nie je dôležité, čo urobí SNS, ale čo urobia jej voliči, prívrženci a sympatizanti."


  • Iný pohľad na prezidentské voľby s historikom a politikom Antonom Hrnkom

    https://www.youtube.com/watch?v=VpmvUWXCILA

  • Korčok v nedeľu na Námestí slobody:

    Ivan Korčok pokračuje v ostrej kampani už deň po prezidentských voľbách. Bývalý minister zahraničných vecí, ktorý v prvom kole zvíťazil s odstupom viac ako päť percentuálnych bodov pred druhým Petrom Pellegrinim, dnes v Bratislave o 18:00 znovu organizuje verejné zhromaždenie s názvom „Nedovoľme im ovládnuť všetko“.

    Podobný míting na námestí Korčok usporiadal aj tento týždeň v utorok, podporiť ho vtedy prišlo viacero známych osobností a aj zhruba 10-tisíc jeho prívržencov.

    Korčokov tím však avizuje, že pred druhým kolom volieb sa prezidentský kandidát neobmedzí len na hlavné mesto. Verejné zhromaždenia ešte pred veľkonočnými sviatkami zorganizuje aj v ďalších krajských mestách – v pondelok v Košiciach, v utorok v Banskej Bystrici a v stredu v Žiline.

    Korčok tak chce pred kľúčovým súbojom o post prezidenta mobilizovať voličov vo väčších mestách, v ktorých sa mu v prvom kole mimoriadne darilo.

    V Žiline aj v Banskej Bystrici získal cez 50 percent (Pellegrini necelých 33 percent, resp. 36 percent), v jednotlivých bratislavských mestských častiach úplne dominoval so ziskom nad 60 percent (v Starom Meste dokonca nad 70 percent) a šéfovi Hlasu nedal šancu ani v metropole východného Slovenska.

    --

    Korčok a Pellegrini majú problém! Mimovládka upozornila na zásadnú vec: Zamieša karty pred druhým kolom

    BRATISLAVA – Takmer všetko, čo mohli, minuli ešte pred prvým kolom. Ivan Korčok aj Peter Pellegrini sú takmer na finančnom limite a platenú kampaň už nemôžu vygradovať. Upozornila na to mimovládna organizácia Transparency International Slovensko.

    Podľa mimovládky stoja obaja kandidáti na začiatku druhého kola prezidentských volieb pred problémom. „Svoju platenú kampaň by v závere potrebovali vygradovať, výraznejšie to však nebude možné. Obaja sú totiž blízko pod finančným limitom pol milióna eur, ktorý nesmú prekročiť. Vďaka tomu môžu ešte viac zosilnieť špinavé praktiky, aké sa diali už aj doteraz,“ uviedli na sociálnej sieti. 

    Ako upozornili, víťaz prvého kola volieb Ivan Korčok má na svojom transparentnom účte výdavky 428-tisíc eur. V skutočnosti sú však podľa nich ešte o niečo vyššie, nakoľko tam chýba napríklad faktúra za utorkový míting v Bratislave. Peter Pellegrini mal v závere prvého kola silnú online kampaň, vďaka čomu sa dotiahol na Korčoka. Po zrátaní bilbordovej kampane, ktorú zatiaľ nezaplatil a jej výšku odhadli na 250-tisíc eur, má výdavky približne na úrovni svojho súpera. „Pellegrinimu však toho chýba na účte viac. Doteraz sa na ňom napríklad neobjavili žiadne cestovné výdavky, personálne náklady kampane, či náklady za výrobu produkčne pomerne náročných videí,“ dodali. V skutočnosti tak na tom môže byť ešte horšie ako Ivan Korčok. „Obaja kandidáti tak majú na kampaň v druhom kole iba niekoľko desiatok tisíc eur, čo nie je vôbec veľa. Nemôžu si tak dovoliť žiadne výraznejšie platené aktivity,“ uviedli.

    Podľa Transparency International Slovensko sa prejavuje príliš nízky finančný limit pre prezidentské voľby, ako aj absencia osobitného limitu pre druhé kolo volieb. „V Transparency sa obávame, že v tejto situácii bude pokračovať obchádzanie, či dokonca porušovanie volebných pravidiel, aké sme zaznamenali najmä na pozadí kampane Petra Pellegriniho,“ tvrdia. „V priebehu prvého kola vyšli dve vydania schránkového špeciálu mesačníka Extra Plus podporujúce tohto kandidáta, ktoré podľa nás možno považovať za zakázanú kampaň tretej strany. Nezákonná je z nášho pohľadu aj antikampaň Voľte s rozumom. Tá na internete vyvrcholila tesne pred začiatkom moratória masívnym šírením videí napádajúcich Korčoka, ktorého napríklad obviňuje z ľahostajnosti voči úmrtiam civilistov v palestínskej Gaze,“ poukázali.

    V poriadku však nemuselo byť podľa nich ani vydanie časopisu Maxim nadmerne propagujúce Pellegrinoho, či vydanie týždenníka .týždeň s Ivanom Korčokom na titulke a uverejnenie videa s ním v čase volebného moratória. Osobitným problémom sú podľa ich slov politické strany, ktoré zákaz kampaňovania v prospech kandidátov obchádzajú cez paralelne bežiacu eurokoampaň. „Smer tak propagoval Pellegriniho na mítingoch MDŽ po celom Slovensku a hnutie Slovensko, napríklad, najnovšie vyvesilo bilbordy podprahovo útočiace na Pellegriniho,“ uviedli.

    „Štátna volebná komisia pre voľby, ani ministerstvo vnútra doteraz nedokázali proti týmto, ani ďalším praktikám nijako zasiahnuť. Spolu s verejnosťou budeme sledovať, či tak budú schopné učiniť v druhom volieb a zabezpečiť tým väčšiu rovnosť šancí pre oboch kandidátov,“ uzavreli.


  • Harabin měl vyzvat své voliče, aby ve druhém kole podpořili národního kandidáta

    28.3.24

    Slovensko:

    Neúspěšný kandidát z prvního kola slovenských prezidentských voleb Štefan Harabin, který skončil třetí a do druhého kola nepostoupil, měl vyzvat své voliče, aby ve druhém kole volili národního kandidáta. Harabin měl prohlásit, že Peter Pellegrini se přihlásil k jeho programu, který požaduje, aby Slovensko nebylo zataženo do války na Ukrajině.

    Harabin po prvním kole zdůraznil, že na Slovensku je velmi silná objednávka na národního prezidenta, Slovensko nesmí být vtaženo do války na Ukrajině, nikdy nepošle slovenské vojáky na Ukrajinu a bude prosazovat mírové řešení konfliktu na Ukrajině.

    „Jsou to moje principy, které se dají srovnat s tím, ke kterým částem programu se přihlásil pan Pellegrini,“ dodal Harabin.

    Podle průzkumu agentury AKO zvažuje 68 % Harabinových voličů, že ve druhém kole podpoří Pellegriniho. Po jeho výzvě to může být ještě víc. Harabin získal v prvním kole prezidentských voleb necelých 12 % hlasů, když mu dalo svůj hlas téměř 265 tisíc lidí.

    Sobotní první kolo prezidentských voleb vyhrál Korčok (42,5 %) před Pellegrinim (37 %).

    Zdroj:

    --

    To je nejaká partizánčina. Harabin poprel podporu Pellegrinimu

    V médiách sa ráno objavila správa, že neúspešný prezidentský kandidát Štefan Harabin pôjde voliť v druhom kole prezidentských volieb a svoj hlas odovzdá Petrovi Pellegrinimu. Vyzval ľudí, aby tiež išli voliť. Sám Harabin to však označil za podvod.

    28.03.2024

    Prezidentský kandidát Štefan Harabin zopakoval, že jeho voliči vedia, ako sa majú zachovať pri voľbe prezidenta. Údajnú podporu Petra Pellegriniho označil za postoj Miroslava Jureňu. Zároveň potvrdil, že tenuž viac nie je šéfom jeho volebného tímu.

    „Moji voliči sú inteligentní, nepodceňujte ich. Moji voliči vedia, čo majú robiť, a vedia, koho majú voliť. Je tu veľmi silná objednávka na národného prezidenta, ktorý zachová Slovenskej republike suverenitu štátu, nevtiahne Slovensko do vojny, bude dodržiavať ústavu, zákony a medzinárodné zmluvy a bude presadzovať mierové riešenia konfliktu na Ukrajine a nikdy nepošle našich vojakov do vojny,“ uvádzalo sa v stanovisku, ktoré má agentúra SITA k dispozícii. Podľa stanoviska sa Pellegrini prihlásil k častiam programu, ktorý presadzoval Harabin v prvom kole.

    Sám Štefan Harabin však pre aktuality.sk označil šírenie takejto správy za podvod. Tvrdí, že to nie je pravda a že vyslovene zakázal komukoľvek z jeho tímu poskytovať médiám stanoviská v jeho mene. „Kto že to povedal? Jureňa? To je podvod, to je nejaká Jureňova partizánčina,“ reagoval prekvapený Harabin.

    Neskôr na svojom účte na sociálnej sieti Telegram napísal, že Miroslav Jureňa nie je viac šéfom jeho volebného tímu. „Napriek môjmu výslovnému zákazu dávať v tejto spojitosti akékoľvek vyjadrenia. Jureňa bol zbavený s okamžitou platnosťou funkcie vedúceho volebného štábu,“ napísal Harabin.


  • Vyhlásenie KSS pred druhým kolom prezidentských volieb

    Priama voľba prezidenta Slovenskej republiky je pre voličov najvyšším stupňom demokratického rozhodnutia o reprezentantovi našej krajiny na medzinárodnom fóre. Komunistická strana Slovenska odporučila voličom v prvom kole dať svoj hlas JUDr. Štefanovi Harabinovi, kandidátovi, ktorý sa tvrdo, jasne a vyhranene postavil za záujmy občanov Slovenskej republiky – v rámci členstva v Európskej únii byť rovnocenným partnerom, nie vazalom slepo plniacim príkazy a záujmy mocenských štátov Nemecka, Francúzska a Veľkej Británie. Pôsobenie Slovenska v NATO nás stavia do jedného šíku s útočným Severoatlantickým paktom a zaťahuje nás do vojny proti Ruskej federácii. Štefan Harabin bol kandidátom obhajujúcim a presadzujúcim štátne a národné záujmy Slovenskej republiky, tradičné kultúrno-historické, ako aj sociálne hodnoty Slovenska. Tretie miesto JUDr. Štefana Harabina v prezidentských voľbách vníma KSS ako dôstojný výsledok vyjadrujúci racionálny potenciál voličov.

    6. apríla 2024 čaká Slovenskú republiku druhé kolo prezidentských volieb. O dôveru sa budú uchádzať dvaja kandidáti. Pre Ivana Korčoka je naše jednoznačné – n i e ! Volebnú kampaň začal zhromaždeniami občanov z radov ktorých neprehliadnuteľne a cielene vyčnieval. V najbližších dňoch už bude na nich pozerať z tribúny v Bratislave, Košiciach, či Banskej Bystrici.

    Druhý kandidát Peter Pellegríni má mediálny priestor ako predseda Národnej rady SR. Jeho predvolebné sľuby a postoje k jednoznačnému ukotveniu k Európskej únii a NATO sú jasné, ako postoje sociálneho demokrata, prispôsobujúceho sa súčasnému systému, bez revolučných myšlienok zmeny. Postup v pozícii prezidenta bude však pod prísnou kontrolou voličov. Falošnosť, neúprimnosť a vlastizrada sa veľmi skoro prejavia a sme presvedčení, že ako prezident republiky ponesie plnú zodpovednosť so všetkými následkami.

    Koho teda voliť?

    Komunistická strana Slovenska vždy vyzývala občanov k aktívnej participácií na veciach verejných. Rovnako tak aj dnes vyzýva k účasti v druhom kole prezidentských volieb.

    Vážení voliči!

    Je potrebné si v plnej miere uvedomiť skutočnosť, že i v prezidentských voľbách sa rozhodne o budúcnosti občanov SR. Ivana Korčoka už po zvolení nezastavíme. Dostane moc, ktorá mu umožní ešte viac zatiahnuť Slovensko do otrockého područia v rámci Európskej únie a staneme sa krajinou, ktorá bude musieť v plnej miere plniť úlohy v oblasti militantných záujmov NATO. Vzhľadom na možnosť politického ovplyvnenia konania Petra Pellegriniho, ktorý je rozumným argumentom týkajúcim sa záujmov Slovenska prístupný, má politické skúsenosti, kultivovaný štýl politiky, ako aj racionálnejšie vnímanie zahraničnej politiky, medzinárodných vzťahov a miesta Slovenskej republiky v nich, odporúčame voličom voľbu rozumu a podporiť v druhom kole prezidentských volieb Petra Pellegríniho.

    Komunistická strana Slovenska

    Bratislava, 28. marca 2024

    http://kss.sk/vyhlasenie-kss-pred-druhym-kolom-prezidentskych-volieb

    --

    Štefan Harabin (infokanál)

    Chce Pellegrini vôbec osloviť voličov Harabina?

    Pre Pellegriniho je dobré, že nevyhral v prvom kole. Ak by ako víťaz postúpil do druhého kola, tak národnovlastenecký volič by už vôbec voliť nešiel, s tým že aj tak on vyhrá. Naopak, práve teraz sa národnovlastenecký volič a volič Smeru môže zmobilizovať a ísť voliť proti Korčokovi, lebo vidí, že bez jeho hlasu Pellegrini nevyhrá.

    Pellegrini nestál o podporu SNS a národnovlasteneckého voliča, ale teraz sa ukazuje, že bez neho nebude úspešný. Ak chce hlasy tohto voliča, tak mu musí preto ponúknuť aj niečo viac ako len nezvolenie Korčoka. Možnosti má veľa. Chápem, že nemôže úplne prebrať môj program, lebo by stratil časť svojich voličov, ale niečo musí ponúknuť aj národnovlasteneckému voličovi.

    Zachytil som, že pán Chmelár už naznačuje, že Harabin bude teraz Pellegriniho vydierať nejakými funkciami. Chmelár, ako vždy doposiaľ, zjavne posudzuje iného podľa seba, lebo jemu dali funkciu poradcu a hneď sa stal obhajcom koalície. Ale to nie je môj prípad. Ja som bol, okrem iného, ministrom spravodlivosti, podpredsedom vlády a predsedom Najvyššieho súdu a Súdnej rady. Kráčam vždy len dopredu. Čo mne Pellegrini môže ponúknuť? Prednostu Okresného úradu v Ubli? Možno Chmelár by bral aj to.

    Ja môžem Pellegriniho “vydierať” akurát programom, ktorý som v kampani prezentoval. Nech sa zaviaže aspoň k niečomu zásadnému pre môjho voliča, aby ho mal prečo zachraňovať v druhom kole. Napríklad, či vypovie Istabulský dohovor, Okupačnú zmluvu s USA, či zastaví dodavky zbraní na Ukrajinu cez súkromné firmy, od čoho sa žiaľ doteraz očividne dištancoval .

    Už aj politológovia pochopili, že Korčok nemá kde brať ďalšie hlasy. A že druhé kolo vyhrá ten, kto získa voličov Štefana Harabina. Korčok ich nemá šancu získať a Pellegrini to má len a len vo vlastných rukách. Ak ich presvedčí, tak ho pôjdu voliť, ak nie ostanú doma.

    V tejto spojitosti je nepodstatné, čo hovorím, či nehovorím, či odporúčam, alebo neodporúčam ja.

    Štefan Harabin

    t.me/harabin/12580

  • o
    upravené 3 Apr 19:46 #25->

    Pôvod okuliarov Korčoka:


  • Zora
    upravené 4 Apr 20:45 #26->

    Priznám sa, akosi som sa prestala venovať v dospelosti pomaďarčenému Ďurovi a on ma opäť "nesklamal".


    Ďuro, Matovičov čierny Peter /ktorý možno vôbec nie je čierny/, bol už v mojich dávnejších príspevkoch spomínaný:

    https://ksbforum.info/discussion/comment/20450#Comment_20450

    https://ksbforum.info/discussion/comment/20838#Comment_20838


    Milov príspevok tiež nezaostáva:

    https://ksbforum.info/discussion/comment/22465#Comment_22465


    Aj Mimi ho v januári vyspovedala:

    https://www.youtube.com/watch?v=syvy1JTA78g


    Už v marci vyzýval voličov k urnám:

    https://www.extraplus.sk/clanok/gyimesi-priatelia-podme-volit-ide-o-vela


    Ak teraz milý Ďurko spomína farizeja Korčoka, slovenskí Maďari majú jasnú voľbu v 2. kole.

    --

    Slovenská vlajka v Korčokových rukách je ako Biblia v rukách čerta, píše György Gyimesi

    31.03.24

    Korčokov náhly záchvat vlastenectva je každému na smiech. Začal hovoriť o vlastenectve, ale akéhosi nového typu, vystúpil s priaznivcami na Bradlo, oháňa sa Slovenskou vlajkou. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby takého aktivity robil už niekedy v minulosti. Opak je však pravdou.

    Biblia v rukách čerta

    Ivan Korčok sa nezvykol v minulosti prezentovať vlastenectvom. Od začiatku jeho prezidentskej kampane však prišlo k zmenám. Začal hovoriť o vlastenectve ale vysvetľoval, že je to iné vlastenectvo ako to, ktoré prezentujú tradiční proslovenskí kandidáti v politike.

    O slovenskej vlajke hovoril prvýkrát v predvolebnej debate v televíznom štúdiu TV Markíza. Na konci relácie pozval svojich priaznivcov na námestie a poprosil ich, aby prišli aj so slovenskými vlajkami. Odvtedy sa so slovenskou vlajkou prezentuje pravidelne, naposledy pri výstupe na Bradlo. 

    To si všimol aj slovenský politik maďarskej národnosti, György Gyimesi. Na sociálnej sieti napísal: „Slovenská vlajka v Korčokových rukách je ako Biblia v rukách čerta. Strašne je silený a umelý! Vlajka Spojených štátov mu pasuje viac!“

    György Gyimesi reprezentuje konzervatívnu politiku. Oslovuje maďarsky hovoriaceho voliča z južného Slovenska. Dnes je už zrejmé, že voliči maďarskej národnosti na Slovensku viac inklinujú k Petrovi Pellegrinimu ako prezidentskému kandidátovi.  

    --

    Lenže Ďurko tu nie je len na to, aby nasmeroval svojich spoluobčanov k správnej voľbe.

    Keď sa vám nebude leniť a prelúskate vyššie spomenuté príspevky, prípadne si spomeniete ešte na iné, všimnete si, s kým sa grupuje a koho má tak rád v Pešti, možno zbadáte jasnú líniu, ktorá z toho celého ticho, pomaly a nebadane vykúka.

    P.S.: Spomeňte si, čie srdce odpočíva v opátstve v Pannonhalme, kým telo je uložené vo Viedni.

  • Pellegriniho ponuka Harabinovým a národným voličom

    3. apríla 2024

    Prezidentský kandidát Peter Pellegrini sa vo svojom príspevku na Facebooku prihovára národným voličom. Tvrdí, že voliči vedia čo majú robiť – ak voliť nepôjdu, volia Ivana Korčoka. (hlavnespravy.sk)

    „Súhlasím s tým, že voliči Štefana Harabina vedia, čo majú robiť. Vedia, že ak nepôjdu voliť, tak volia Ivana Korčoka,“ napísal kandidát na prezidenta v úvode svojho príspevku.

    K príspevku vložil aj krátke video z diskusie. Vo videu tvrdí, že od začiatku prezidentskej kampane veľmi jasne deklaruje určité hodnoty, ktoré považuje za prijateľné alebo zaujímavé pre národného voliča. „Hovorím o tom, že prezidenta musíme mať takého, ktorý bude mať vždy na prvom mieste národno-štátne záujmy Slovenskej republiky, občanov Slovenskej republiky,“ uviedol.

    „Že musíme mať prezidenta, ktorý nikdy nedovolí zobrať Slovensku právo veta a prísť tak o suverenitu, ktorú dnes máme,“ pokračoval.

    „Vďaka právu veta sme dnes rovnocenných partnerom aj veľkých štátov a Slovensko sa tak nemôže stať vazalom rozhodnutia veľkých,“ dodal.

    Mier je cesta 

    Pellegrini ďalej zopakoval, že chce byť prezident, ktorý bude hľadať mierové riešenie vojnových konfliktov. „Aj toho, ktorý je na východe za našimi hranicami. Hovorím, že chcem byť prezident, ktorý nikdy nedopustí, aby slovenský vojak išiel, to je jedno či vykonávať nejaké technické, podporné, pomocné alebo bojové úlohy na Ukrajinu,“ uviedol.

    „Myslím si, že v tomto nachádzame zhodu aj s voličom národným a aj s voličmi, ktorí predtým volili kandidátov, ktorí nepostúpili do druhého kola,“ povedal v závere videoukážky.

    „Všetci viete, že vždy budem hájiť na prvom mieste národno-štátne záujmy Slovenskej republiky, budem presadzovať mierové riešenia a nikdy nepošlem našich vojakov bojovať na Ukrajinu. To je moja ponuka národným aj všetkým ostatným voličom,“ dodal v závere príspevku.

    Dodajme, že v utorok ministerka za Hlas – SD Zuzana Dolinková zrušila kontroverzný postup na zmeny pohlavia pre transsexuálov. Podľa mnohých tým Pellegrini a jeho strana vyslali signál konzervatívnym voličom.

    https://www.srspol.sk/pellegriniho-ponuka-harabinovym-a-narodnym-volicom/

  • Zora
    upravené 11 Apr 18:16 #28->

    SMER - SSD 

    3.4.24

    "SPOLOČNÉ VYHLÁSENIE POLITICKÝCH STRÁN VLÁDNEJ KOALÍCIE SMERU-SSD, HLASU-SD A SNS K DRUHÉMU KOLU PREZIDENTSKÝCH VOLIEB

    ​Politické strany SMER-SSD, Hlas-SD a SNS tvoriace súčasnú vládnu koalíciu pozývajú všetkých občanov Slovenskej republiky do druhého kola voľby prezidenta Slovenskej republiky a ďakujú im za prejavenie vôle v prvom kole voľby.

    ​SMER-SSD, Hlas-SD a SNS sú presvedčené, že voľba prezidenta Slovenskej republiky výrazne ovplyvní slovenskú politickú scénu a charakter zahraničnej politiky Slovenskej republiky. Ivan Korčok bude v prípade zvolenia amatérsky zasahovať do výsledkov demokratických parlamentných volieb z 30. septembra 2023 pokusmi o vytvorenie druhého mocenského centra s plnou a nekritickou podporou mimovládnych organizácií financovaných zahraničím, progresívno-liberálnych médií a súčasnej politickej opozície a s cieľom deštruovať vládu a za každú cenu vyvolať predčasné parlamentné voľby.

    Takýto prezident slúžiaci cudzím záujmom bude ohrozovať stabilitu štátu a pokoj v spoločnosti, ako aj podkopávať koncepciu suverénnej slovenskej zahraničnej politiky a pokračovať v línii predchádzajúcej a súčasnej hlavy štátu.

    Slovenky, Slováci a ďalší občania Slovenskej republiky si zaslúžia prezidenta, ktorý bude našu krajinu reprezentovať suverénne a sebavedome, bojovať za slovenské národno-štátne záujmy a presadzovať Ústavou Slovenskej republiky prikázaný charakter Slovenskej republiky ako suverénneho, demokratického, právneho a sociálneho štátu rešpektujúceho odkaz sv. Cyrila a Metoda.

    SMER-SSD, Hlas-SD a SNS sú ako politické strany vládnej koalície presvedčené, že prezidentský kandidát Peter Pellegrini tieto náročné kritériá na výkon funkcie hlavy štátu spĺňa a preto mu vyslovujú plnú podporu a obracajú sa na svojich voličov a sympatizantov, aby sa druhého kola prezidentských volieb v sobotu 6. apríla 2024 zúčastnili, aby ho nepodcenili a nedali vysokou politickou disciplinovanosťou šancu na zvolenie protislovenského kandidáta.

    SMER-SSD, Hlas-SD a SNS sú ako strany vládnej koalície aj po prezidentských voľbách, bez ohľadu na ich výsledok, viazané koaličnými dohodami a vyhlasujú absolútnu odhodlanosť zachovať stabilitu a kontinuitu vládnej koalície a vytvoriť tak politické predpoklady, aby vláda Slovenskej republiky mohla v konštruktívnom politickom a sociálnom dialógu pokračovať v plnení svojho Programového vyhlásenia až do skončenia jej mandátu v roku 2027.

    Nech žije Slovenská republika!

    Bratislava 3. apríla 2024"

    https://www.facebook.com/689440040043168/posts/733418842311954

  • P
    upravené 6 Apr 22:51 #29->

    A teraz sa môžu rozbehnúť ďalšie procesy riadenia SR

  • Zora
    upravené 7 Apr 18:59 #30->

    Do paláca príde pútnik


    Kováč, Schuster, Gašparovič, Kiska, Čaputová ... Pellegrini ...

    Po 2 remeselníkoch, "nosičovi pokladu", protivnom mačiatku či miske, čomsi "neznámom" /preklikajte si odkaz/ prichádza pútnik.

    https://slovnik.aktuality.sk/preklad/rusko-slovensky/?q=kiska

    https://narecie.sk/kiska

    https://narecie.sk/%C4%8Daputa

    --

    nedávna história:

    Pápežov zápis v Čestnej knihe: Krajina bratstva a pokoja v srdci Európy

    13.9.21

    „Ako pútnik v Bratislave, objímam s láskou slovenský ľud a modlím sa za túto krajinu so starobylými kresťanskými koreňmi a s mladou tvárou, aby bola posolstvom bratstva a pokoja v srdci Európy.“

    To sú slová, ktoré svojím drobným rukopisom zanechal v Čestnej knihe Prezidentského paláca v Bratislave pápež František.

    Pamätný odkaz zapísal do knihy po súkromnom stretnutí s prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou v Zlatej sále Prezidentského paláca v pondelok 13. septembra, po ktorom pokračoval jeho program stretnutím s predstaviteľmi verejného života Slovenska a diplomatickým zborom v záhrade komplexu Grassalkovičovho paláca.

    https://www.vaticannews.va/sk/papez/news/2021-09/papezov-zapis-v-cestnej-knihe-krajina-bratstva-a-pokoja-v-srdci.html

    https://www.teraz.sk/najnovsie/papez-dejiny-pozyvaju-aby-bola-sr/576341-clanok.html

    --

    súčasnosť:

    https://ksbforum.info/discussion/comment/25073/#Comment_25073

    --

    zabudla som na neutrálny pás: https://ksbforum.info/discussion/comment/18551/#Comment_18551

  • Zora
    upravené 8 Apr 12:53 #31->

    Ku Korčokovej prehre ...


    KORČOK STRATIL MASKOVACIE OKULIARE - TOTO VÁM NEZABUDNEM!

    TEXT ŠTEFAN NIŽŇANSKÝ

    07.04.2024 

    Slávny americký priemyselník Henry Ford tvrdil, že: „Keď chcete poznať pravdivú históriu, poznajte to, čo píšu porazení.“ A ďalší Američan - najznámejší boxer všetkých čias – Muhammad Ali k tomu smutnejším hlasom z histórie dodáva: „V šatni porazeného nikto nevie, čo má povedať.“ Očividne to nevedel ani porazený kandidát v slovenských prezidentských voľbách Ivan Korčok, keď 6. apríla 2024 krátko pred polnocou vystúpil na javisko v bratislavskej Starej tržnici pred preriedený hlúčik svojich najvernejších vo volebnom štábe. Rozhodujúce hlasy už boli zrátané. O budúcej hlave štátu bolo rozhodnuté po zverejnení predbežných výsledkov a „potkany“ šoubiznisu, s labužníkmi bezplatného prezidentského cateringu, už z paluby stroskotaného proamerického korábu ušli... Ój, aký to rozdiel oproti prvému kolu, keď sa pred objektívy kamier vystrkovali  zombíci politického záhrobia: Mikuláš Dzurinda, František Mikloško, Milan Kňažko, Emília Vášáryová, či desiatky umelcov i „umelcov“ ... Ivan Korčok má od športovca, politika ale najmä od štátnika rovnako ďaleko, ako slovenskí mainstreamoví novinári od žurnalistiky aj od pravdy.  


    Napriek tomu, že sklamaný, rozčarovaný formálne zagratuloval víťazovi volieb, neodpustil si okamžitý útok na budúceho prezidenta i na všetkých jeho 1 409 255 voličov.  „Videli sme, že prezidentom republiky sa môže stať človek, ktorý vedie netransparentnú kampaň, pri ktorej nevidieť, odkiaľ prúdia peniaze. Videli sme, že prezidentom sa môže stať človek, ktorý šíri nenávisť a bičuje vášne, ktorý z toho druhého urobí kandidáta vojny," hovoril Korčok s roztraseným hlasom a namiesto toho, aby zmierený s prehrou v demokratických a slobodných voľbách stíchol a pokorne odišiel, on odhodil maskovacie okuliare kampane a ukázal svoju pravú tvár. Tvár nenávisti, revanšu a urazenosti. „Toto vám nezabudnem!“ – vyhrážal sa verejne za to, že bol označovaný za kandidáta vojny. Všetci analytici a politickí komentátori doma i v zahraničí sa zhodli v tom, že Korčok prehru neuniesol. To naznačuje, že kapitál, ktorý mu do rúk vložilo vyše milión dvestotisíc jeho voličov (čím prekonal volebný zisk Zuzany Čaputovej), zrejme premárni aj v prípadnej straníckej budúcnosti.


    Lídri frustrovanej opozície,  aktivisti v redakciách hlavného prúdu, pomýlení progresívci na námestiach i bratislavská kaviareň (ktorá zrejme už minútu po pól noci objednávala cez americkú ambasádu tonu cukru na prisladenie horkej šálky čierneho moku), vidia Ivana Korčoka ako nového šéfa Progresívneho Slovenska i zjednotiteľa opozície s podenkovými figúrkami, akými sú: „Bobkový list“ Matovič, nový šéf liberálov Gröhling  „farizejský“ Majerský a nezrelý bruselský progresívny mončičák z klanu Šimečkovcov. Nespochybniteľná väčšina Slovenska oslavuje víťazstvo a naplnenie najvtipnejšieho odkazu vrcholu prezidentskej kampane „v sobotu sa volí Pellegrini, v nedeľu Korčok!“ Priatelia, majme však na pamäti aj Budhove slová: „Víťazstvo rodí nenávisť, lebo porazení sú nešťastní.“  

    --

    Takto ohodnotili Korčoka na CNN Prima news po jeho bezcharakternom povolebnom prejave a odpovedali aj na otázku, či by sa mohol stať lídrom opozície. Skôr to vyzerá na smetisko politických dejín.

    https://www.facebook.com/Michal.Presinsky.ZaSlobodu/videos/1472543806938987?locale=sk_SK

    Ak by niekto vedel pridať video v inej verzii, poteším sa. Momentálne je to z FB nastavené ako verejné.