Elon Musk

13»

Komentáre

  • Pentagon prezradil, že platí za Starlink Elona Muska na Ukrajine

    Pentagon vo štvrtok oznámil, že podpísal zmluvu o poskytovaní satelitnej internetovej služby Starlink spoločnosti SpaceX na Ukrajine, a to takmer osem mesiacov po tom, ako Elon Musk, majiteľ spoločnosti, pohrozil, že ak za ňu americká vláda nezaplatí, prístup ukončí.

    Ministerstvo obrany toto rozhodnutie potvrdilo, ale prakticky všetky podrobnosti o dohode vrátane toho, koľko bude stáť amerických daňových poplatníkov a kedy bola zmluva podpísaná, zatajilo. Americkí predstavitelia obrany predtým odhadovali, že ročné náklady na Starlink na Ukrajine, ktorý Musk väčšinou dotoval, budú stovky miliónov dolárov.

    "Satelitná komunikácia je životne dôležitou zložkou celkovej komunikačnej siete Ukrajiny a ministerstvo uzatvára zmluvy so spoločnosťou Starlink na služby tohto typu," uviedol Pentagón vo vyhlásení. "Avšak z dôvodov operačnej bezpečnosti a vzhľadom na kritickú povahu týchto systémov - v súčasnosti nemáme k dispozícii ďalšie informácie týkajúce sa konkrétnych schopností, zmlúv alebo partnerov, ktoré by sme mohli poskytnúť."

    Hoci podmienky dohody zostávajú záhadou, zdá sa, že ide o neočakávaný zisk pre Muska, ktorého minuloročná akvizícia Twitteru za 44 miliárd dolárov bola doteraz kolosálnym prepadákom. Podielový fond Fidelity v správe zverejnenej tento týždeň odhadol, že spoločnosť sociálnych médií mohla stratiť dve tretiny svojej hodnoty.

    https://www.washingtonpost.com/national-security/2023/06/01/starlink-ukraine-pentagon-elon-musk/

  • Americký podnikateľ Elon Musk uviedol, že jeho sociálna sieť X (predtým Twitter) je pripravená zaplatiť akékoľvek náklady na súdne spory pre obete ineférových zamestnávateľov za príspevky alebo lajky urobené na platforme.

    "Ak s vami váš zamestnávateľ zaobchádzal nespravodlivo, pretože ste na tejto platforme niečo uverejnili alebo sa vám niečo páčilo, zaplatíme vám súdne trovy. Bez obmedzení," napísal Musk na X.

    https://ria.ru/20230806/mask-1888419584.html

  • Přestože patří mezi nejbohatší a nejvlivnější muže planety, jeho hlavním přáním je, aby lidstvo nevymíralo. Dokonce tvrdí, že nízká porodnost je horší než klimatická krize. Sám je tátou deseti dětí, které si pořídil s několika ženami.

    Článok o tom, ako Musk zachraňuje "ľudstvo" pred vymretím. Nenechajte sa zmiasť zdrojom, obsah stojí za prečítanie.


  • Vďaka čipu budú môcť ovládať mobil len pomocou mysle. Muskova spoločnosť chce pomáhať ťažko postihnutým komunikovať

    30. 1. 2024

    Predstavte si, že by ste veci ovládali iba svojimi myšlienkami. Na svete je už prvý človek, ktorý toho bude schopný. A to vďaka čipu, ktorý mu vložili do mozgu.

    Prevratným zákrokom sa pochválil Elon Musk. Jeho firma v nedeľu implementovala mozgový čip prvému človeku. Po zákroku sa zotavuje dobre.

    Spoločnosť Neuralink založil Musk v roku 2016. Dal si za cieľ prepojiť ľudský mozog s počítačom. Čipy najskôr implantovali opiciam.

    „Bola taká kauza, že niektoré opice, ktorým to implantoval, následne zomreli,“ uviedol IT odborník Maroš Žofčin. Musk sa bránil, že opice zomreli na následky smrteľných chorôb, ktoré mali, a nie čipov.

    Minulý rok americké úrady povolili čipy vkladať aj do ľudských mozgov. Firma spustila nábor záujemcov. Podmienkou však bolo, aby dobrovoľníci mali ťažké fyzické postihnutie. Práve pre túto skupinu ľudí sú prvé čipy určené. Vízia bola, aby ľudia, ktorí už nemajú možnosť komunikovať so svojím okolím, mohli aspoň ovládať počítač či smartfón pomocou svojej mysle,“ vysvetlil Žofčin.

    Otázka ďalekej budúcnosti

    Čip sa zavádza priamo do zadnej časti lebky, kde sa vykrojí koliesko. Je veľký asi ako minca. Z čipu vychádzajú jemné vlásočnice, ktoré sa prepoja na neuróny v mozgu.

    „Vďaka tomuto môžeme ovládať nejaké zariadenia, napríklad písať na telefóne len tým, že si pomyslíme, ako píšeme. Impulzy, ktoré tento čip získa, sa prenášajú cez aplikáciu do zariadenia, ktoré ich vie dekódovať, a na základe toho vie ovládať telefón alebo počítač,“ priblížil IT odborník Roman Calík. „Keď si pomyslím, že chcem posunúť kurzor na obrazovke, tak to nemusím povedať, ale len si to pomyslím a mysľou pohnem kurzorom na obrazovke. Budem môcť ovládať počítač, prehliadať webové stránky a podobne,“ dodáva Žofčin.

    Aj keď ide o prevratný okamih, implantácia čipov do mozgov bežných ľudí je otázka ďalekej budúcnosti. Bude trvať ešte mnoho rokov, kým bude takýto zákrok dostupný verejnosti.