Domáca lekárnička

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Sám sebe lekárom.

Komentáre

  • Lavazza
    upravené Fri 21 Oct 2022 #2->

    Oživujem túto tému zo starého fóra aj spolu z príspevkami, nech si pripomenieme, čo sa tam riešilo.

    Čo mať doma pre každý prípad, nech to máme na jednom mieste. Súvisí s lockdown, blackout.

    Takže za mňa:

    ivermektín (kúpila som tu https://t.me/ivermektinSKdiskusia)
    aspirin (komerčne najdrahší), acylpyrín, anopyrin - všetko účinná látka kyselina acetylsalicilová, pozor aktuálne sa nemá podávať deťom mladším ako 12 rokov

    vitamín C (možno aj tento https://www.mojadm.sk/mivolis-vitamin-c-prasok-p4058172310270.html, ono je to vhodné riediť so sódou bikanónou pri väčších dávkach kvôli kyseline)

    sóda bikarbóna jedlá

    Zinok, Dčko, K-vitamín, Bkomplex-Quercertin, Melantonin
    Nigella sativa (čierna rasca, existuje olej)
    Z homeopatík, prosím ak túto liečbu nevyužíva, tak treba preskočiť:

    oscilococcinum, dobré ako profylaxia voči chrípke, netreba používať celú tubu, môžete si to rozdeliť aj na 3-4 dávky

    Engystol toto je na virózy a vhodný aj na post-kovidové stavy

    Arnica Montaca 30Ch (vhodná pri akýchkolvek úrazoch)

    Tieto by mali byť aj v komerčných lekárňach.

    Arsenicum Album, toto je používam ako profylaxiu už počas celého kovidu, popri FCLC protokole, neviem, čo funguje

    Ďalej odprúčam mať doma covid-testy atg slinové, aby ste sa príp. mohli otestovať a určite domácei crp test, aby ste zistili, či treba atb alebo nie.

    Zatiaľ toto, vítam doplnenie.

    rybana zverejnil(a) 22. 11. 2021 o 15:48
    koloidní stříbro
    peroxid vodíka
    neti konvička na proplachování dutin např. https://www.aliexpress.com/item/1005001605216662.html
    oxymetr

    Upravené 22. 11. 2021 o 16:13
    Nesmelý zverejnil(a) 22. 11. 2021 o 16:52
    CARBOTOX (živočíšne uhlie) alebo Enterosgel
    Betadine alebo iný dezinfekčný roztok
    rýchloobväz (rôzne rozmery)
    vata alebo tampóny
    Čaga

    Yori zverejnil(a) 22. 11. 2021 o 16:54
    kapky do nosu
    Kdyz je ucpany nos, tim vic se kasle.
    nebo
    Clarinase 5 mg/120 mg retardtablety,
    ten je vyborny, jsou tam i antihistaminika
    nebo alespon nejake jine antihistaminikum jako je treba
    Loratadin

  • Lavazza
    upravené Fri 21 Oct 2022 #3->

    Alexo zverejnil(a) 22. 11. 2021 o 19:09
    Tabletky na dezinfekciu vody, napr. Micropur classic. Jednu autolekárničku pre domácnosť.

    Globalisté zverejnil(a) 22. 11. 2021 o 19:19
    Zatiaľ toto, vítam doplnenie.
    Moja domáci lekárnička je: česnek, med, cibule, jablečný ocet, domácí slivovice, bylinkové čaje, olivový olej, domácí zelí ,sadlo,a nebojím se covidu, chřipky atd.

    Putinovec zverejnil(a) 22. 11. 2021 o 19:36
    Mimo vitamínů a sody mi na zde uvedené postačí peroxid vodíku . Jen doplním , po dvouletém užívání vitaminu C , denně 3 až 6 g se mi opravilo koleno a kotník , kde jsem měl problémy cca 30 let . Prostě tam něco dorostlo a už rok a půl 100% fungují .
    Nezapomínejte na to , že čím víc člověk do sebe pere lekosraček , tím víc zatěžuje svoje tělo . Spoléhám se na svoji imunitu .

    Boleslav Čech zverejnil(a) 22. 11. 2021 o 20:25
    S tím aspirinem pozor, nepolykat celou tabletu, ale předem rozpustit na lžičce v teplém čaji, spolknout a dostatečně zapít. Tím se značně ochrání žaludeční sliznice. Když se bude užívat takto, nebál bych se ani u těch dětí - pochopitelně v rozumné míře a krátkodobě.

    JankaS zverejnil(a) 23. 11. 2021 o 12:35
    Ja ked som brala v prvej vlne covidu peroxid a celaskon, tak ma zacali velmi boliet ladviny, musela som prestat. Od tych cias som v tomto opatrna

    JankaS zverejnil(a) 24. 11. 2021 o 14:03
    to koloidne striebro....aka koncentracia by sa mala uzivat a ako casto? kamoska je pozitivna, v pondelok sme spolu sedeli dve hodiny:-(

    jirka17 zverejnil(a) 24. 11. 2021 o 14:13
    Ke koloidnímu stříbru je dost informací na těchto stránkách http://craftgen.eu/tipy-ks.html
    Já si nakonec koloidní stříbro vyrábím a celá rodina ho při potížích nebo preventivně užívá a žádné vedlejší účinky nepozoruji (dělám ho již 5 let)

    LFS zverejnil(a) 24. 11. 2021 o 17:21
    [uložto]
    Spôsob používania invermektínu pri liečbe ochorenia koronavirem (COVID-19).

    Pozor, zaujímavosť, sú tam uvedené aj alternatívy - napr. čierna rasca Semiačka (olej) ...

    Štefan f. zverejnil(a) 25. 11. 2021 o 09:15
    Zdravím. Ja sa chcem spýtať či máte niekto skúsenosť s vnútorným užívaním koloidného striebra. Kúpil som v lekárni ag 100. Môžem ho užívať ? Vraj je dobré na baktérie a vírusy. Vraj v EU to zakázali ale mimo EU sa môže užívať vnútorne. V lekárni mi nepovedala nijak , vraj na nete sú návody . Viete mi niekto poradiť ako to užívať. Poviem pravdu skúsil som si nakvapkať do nosa po kvapke, aj som vykloktal ústa a mám pocit že to pomáha. No neviem. Ďakujem za odpovede.

    Rogislavič zverejnil(a) 25. 11. 2021 o 11:23
    Exisuje prírodný prostriedok, ktorému takisto môže niekto veriť, niekto nie. Ja už 2 roky nepoužívam komerčné zubné pasty a používam len tento "зубной порошок". Cítim sa v pohode - aj s s ľadovými kúpeľmi a následnou 1/2 hodinkou jógy v záhrade za každého počasia každé ráno nezávisle od ročného obdobia (teraz to začína byť to pravé orechové. Ak k tomu prirátam potraviny z vlastnej produkcie (5 árov mi v pohode vyprodukuje obilniny pre 2 osoby na celý rok + 1 ár zelenina + ovocie zo zbytku pozemku), výsledok je "uspokojivý" :-P . Áno, je k tomu potrebné "zdvihnúť riť zo stoličky" , ale ďalším bonusom je ušetrenie finančných zdrojov za návštevu (od dnes zavretých) fitiek. Takže jednoduchý recept je tu:

    Vážení diváci, poskytujeme recepturu na směs, která je uvedena ve videu, v přesném poměru: 10 dílů hořkého pelyňku, 1 díl hřebíčku a 0,5 dílu kořene lékořice. Můžete rozdrtit tabletu kořene lékořice. Také v poměru 0,5 dílů na jednu dávku směsi. Směs můžete připravit a skladovat po dobu dvou týdnů v tmavé pevně uzavřené nádobě, ve tmě, například na polici ve skříni. Nebo v neprůhledné nádobě s pevně přiléhajícím víkem. Jak bylo uvedeno ve videu, můžete tuto směs použít jako zubní prášek nebo také uvařit (v poměru lžíce směsi na 300 gramů vařené vody) a vypít během dne po malých doušcích.

    Zdroj: https://allatra.tv/cs/video/jak-neonemocnet-koronavirem

  • Zora zverejnil(a) 25. 11. 2021 o 21:31
    Domáca lekáreň /písané s ohľadom na možný lockdown a blackout/
    Niektoré veci už tu boli zverejnené, nebudem sa dúfam opakovať. Myslela som si, že skôr ako cez víkend to tu nezavesím po 3 týždňoch opatrovania chorých detí /stav nie je až taký vážny, podľa dr. stačí mailový kontakt/. Začala som sopliť aj ja, dala som si 2x olej z čiernej rasce – pomohol /popri vitamínoch/.
    ZÁKLAD č. 1
    Každý človek je iný, čo platí pre jedného, pre druhého nemusí. Pri používaní liekov a prípravkov pozor na individuálne alergie a precitlivenosť na niektoré látky či bylinky. K tomu, čo nám pomáha, sa obyčajne dopracujeme metódou pokus /omyl, niekto musí hľadať viac, niekto menej. Dávnejšie som čítala knihu o vplyve stravy podľa krvných skupín a to, čomu som sa ako dieťa vyhýbala, mi vyšlo v tej knihe ako škodlivé. Vyberavosť v jedle môže byť teda spôsobená intuíciou.
    ZÁKLAD č. 2
    -knihy o liečivých bylinách
    -cukor /zdroj energie/
    -soľ /obyčajná, morská, himalájska/ - soľný roztok ako dezinfekcia ústnej dutiny
    -med
    -ocot /štípance/
    -škorica, klinčeky /Syzygium aromaticum/, rasca /kmín, Carum carvi/
    -sladké drievko /Glycyrrhiza glabra/ - nie pre ľudí s vysokým tlakom
    -repík /Agrimonia eupatoria/
    -káva s kofeínom – prvá pomoc pri astmatickom záchvate – rozťahuje priedušky
    -alpa /do malej alpy nasypem cca 15 klinčekov, po 2 týždňoch scedím; výborné na afty – potrieť, boľavé zuby, dezinfekcia/
    -propolisová tinktúra /dezinfekčná, najmä do ústnej dutiny, bolesť hrdla/
    -propolisová masť – výborne premastí
    -čajovníkový olej /TTO/ - na zádery, dezinfekcia
    -magnézium /kŕče/
    -modrá indulona /suchá koža – ruky, päty, malé plochy atopického ekzému/
    -tekutý púder /svrbiace vyrážky/
    -kvapkátko /napr. na kvapkenie morskej vody do nosa/, poháre s vekom, fľaše /na domáce liečivé výrobky/, striekačky /ako odmerky pre malé množstvá liečivých tekutín/
    BUKOVSKÝ
    Nová miniencyklopédia prírodnej liečby – oplatí sa mať doma, mala som staršie vydanie, požičala som, nevrátilo sa mi naspäť, hádam poslúžilo.
    http://www.akv.sk/index.php@option=com_content&task=view&id=602&Itemid=1.html
    Rady sú aj na stránke: https://encyklopedia.akv.sk/
    LIEKY – denne, bežne a občas používané treba mať určite doma
    ÚRAZY
    leukoplast, obväz ...
    heparoid – modriny, poúrazové stavy
    octanová masť – opuchy, uštipnutie, slabšie popáleniny a omrzliny bez povrchovej rany
    ŽENY
    alchemilka /Alchemilla vulgaris/
    rebríček /Achillea millefolium/
    antimykotiká
    čistiace utierky
    https://www.fertility.sk/
    DETI
    -aquiant - univerzálny čistiaci prostriedok, mechanický rozprašovač, napr. na umytie padnutého cumľa vonku, rúk, ...
    -vitamín C
    -vitamín D - dr. bežne predpisujú vigantol, ktorý niektoré deti netolerujú /vedľ. účinky https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/vigantol-612898.html /, na trhu sú aj iné; keď som hľadala ako čerstvá mama info, dopracovala som sa k rade podávať vitamín D ráno /prevencia k nočnému buntošeniu/
    -lieh 60 % /na pupček, neskôr napr. na čistenie teplomera/
    -rasca – pri slabých kolikách pár zrniečok zaliať v menšom hrnčeku, scediť, podávať pár lyžičiek
    -kvapkátko
    -lieky na teplotu a bolesť podľa veku a hmotnosti dieťaťa, čípky sa dajú rozrezať, zastrúhať
    -utierky suché /perlan,iné/, čistiace /vlhčené, už sú aj tzv. vodové/
    -nevysušujúca mastička na zapareniny – mne sa osvedčila nechtíková Weleda , pri nehojacich sa zapareninách sa odporúča imazol krém, momentálne je bez predpisu
    -na kašeľ – hedelix, sinupret, mucosolvan junior
    -slivková šťava, slivková výživa, detská vláknina https://www.topnatur.cz/cs/produkt/vlaknina-pro-deti-topnatur - keď sa začne prikrmovať a náhodou by nastal problém s kakaním
    -klasická odsávačka hlienov gama /sú teraz aj na vysávač, ale keď nie je elektrina .../
    HOJENIE
    -aqvitox d 500 ml rozprašovač - vyskúšané po cisárskom reze 2x
    -bionect krém – výborný krém na hojenie rán, takisto po sekcii, po laparoskopickej operácii žlčníka /oba vyššie spomínané aj po prirodzenom pôrode po vybratí štichov/
    -repík – je hojivý, ale zvonka môže vysušovať, čo pri niektorých ranách nie je veľmi žiadúce, výborný je na ústnu dutinu - po extrakcii zuba, slabší zápal ďasna
    -chlorophyl
    -aloe vera gel – pozor, aloe môže spôsobiť alergické reakcie
    KĹBY, SVALY
    -na neočakávané bolesti mať doma nejakú masť, náplasť, prípadne aj liek -ibalgin, voltaren, flector ...
    -traumeel homeopatické tabletky - mám vyskúšané na bolesť zubov – porovnateľné s panadolom
    -traumeel s heel masť – homeopatická, pre mňa porovnateľné účinky aj lepšie ako vyššie spomenuté
    -MSM – mám vyskúšané tento rok pri väčšej záťaži tela, pri 1. dcére každú chvíľu bolesť, teraz s dvojčatami iba raz, https://www.kompava.sk/msm-prirodna-detoxikacia, sú rôzni výrobcovia, ja som to začala užívať z viacerých dôvodov /bolesti krížov, histamínová intolerancia, alergie/
    -popáleniny – panthenol chladivá pena /na chirurgii malej „naprávali“ pupček dusičnanom strieborným, ja som to potom naprávala týmto/
    TRÁVENIE, VYLUČOVANIE
    -ovsené vločky /dajú sa pomlieť a pridávať do jedál/, vláknina, probiotiká
    -na močový mechúr, zápal, obličkové kamene – kvapky a kapsuly rowatinex /prírodné/
    -na žlčník kvapky rowachol, cholagol
    -na zápal močového mechúra aj pre tehotné a dojčiace – uroval manosa akut
    KAŠEĽ , HRDLO, DÝCHACIE CESTY
    -po dlhých peripetiách ACC long je pre mňa najlepší na vlhký kašeľ, solmucol je zložením podobný
    -pri vírusových ochoreniach dýchacích ciest sa odporúča kaloba /rôzne formy – kvapky, sirup, tabletky – tekutá forma vhodná od 1 roka/
    -na hrdlo, hlasivky, chrapot si ľudia zvyknú dávať kalciový sirup, už sa vyrába aj pre najmenšie deti, ja mám osvedčené rozpustené šumivé calcium /pharmavit/, hodinu odstáte, keď sa v pohári urobí škrupinka, vypiť /to mi raz poradila obvodná, jedna z mála dobrých rád od dr./
    -voda s citrónom regeneruje hlasivky
    -pitie, inhalovanie Vincentky
    -majoránkový čaj na kašeľ /Origanum majorana/
    INÉ
    -podpora imunity – resvetrarol /Miro Štec/
    -očné kvapky, mastička
    -antihistaminiká - zodac, aerius, desloratadin, xyzal – niektoré bývajú dostupné bez predpisu v menších baleniach
    Na viacero vecí funguje čaj zo slezu lesného /Malva sylvestris/, ostružiny malinovej /Rubus idaeus/.
    Zelený a mätový čaj ochladzujú telo /ideálne na leto/, zázvorový zohrieva.
    HNAČKA
    @Počtář v ktorejsi téme napísal toto:
    „Pokud se nejedná o záležitost typu salmonelóza, tak pomáhá:
    i. černé uhlí (naprostá klasika, levné účinné, zabírá i když je "staré" )
    ii. rýžová kaše nebo rýžový odvar, vařená mrkev nebo mrkvový odvar, ovesné vločky kaše/odvar (nebo něco z toho dohromady)
    iii. probiotika (hylak forte, laktobalcilus acidophilus)
    iv. Smecta
    v. Kulíšek (proti dehydrataci)
    vi. v případě žaludečních obtíží: pravá coca-cola po lžičkách :-)
    Pokud jde o salmonelózu, jsou výše uvedené prostředky pouze podpůrné a bez léků na předpis se člověk pravděpodobně neobejde. Pozor na použití léků typu Endiaron! Podle naší doktorky, pokud je aplikován při těžších průjmových onemocněních, např. při salmonelóze, dramaticky prodlužuje dobu infekčnosti nemocného.
    Živočišné uhlí nebo také aktivní uhlí (carbo activatus, carbo medicinalis, carbo adsorbens) se řadí mezi tzv. střevní adsorbencia. Živočišné uhlí je netoxické léčivo, které by mělo být prvnívolbou při akutních průjmech způsobené dietní chybou nebo při méně závažných střevních infekcích způsobených viry a bakteriemi.
    Pikoška: Dřevěné uhlí do sebe vtahuje jed, proto se dají uhlíky použít jako rychlá alternativa při otravě nebo bodnutí hmyzem.“

  • Lavazza
    upravené Fri 21 Oct 2022 #5->

    rigana zverejnil(a) 31. 3. 2022 o 13:10
    Vitamin C - jak užívat vyšší či vysoké dávky a ochránit ledviny.

    Dám sem odkaz na článek Jardy Zajíčka, kde uveřejnil správný postup při užívání vitaminu C.
    Věnujte pozornost větám v červeně podbarveném odstavci na straně č.1!
    Tam sděluje případné kontraindikace a možnosti ovlivnění při laborator.vyšetření.
    Apeluje na nezbytnost doplňování vitamínů (zejm. B9, B6, B12, E) a minerálů (zinek, hořčík, vápník). B6 a hořčík je nezbytný kvůli ochraně před tvorbou ledvinových kamenů, ostatní kvůli efektu působení.

    Na straně č.2 je uveden postup (2 díly C + 1 díl jedlá soda+rajčata). Rajčat spařit a oloupat, aby nebyl výsledný aspik se slupkami. Dá se mixovat s mrkví, různým ovocem, listovou zeleninou (domácí).

    rigana zverejnil(a) 31. 3. 2022 o 13:11
    Odkaz na recept:

    http://www.zdravi-az.cz/doc/R04-62-64-Hledate_elixir_mladi.pdf

    Kancelar zverejnil(a) 31. 3. 2022 o 13:52

    Doporucujem doma drzat infralampu a antihistaminika. Ak vam prechladnu dutiny, tak toto bolehlav s tym spojeny vylieci za 5 minut. Bolest je to ukrutna a klasicke tabletky malokedy zaberu (panadol,ibalgin,algesin), aspon teda u mna.

    Lavazza zverejnil(a) 31. 3. 2022 o 17:12
    Ak vam prechladnu dutiny, tak toto bolehlav s tym spojeny vylieci za 5 minut.

    No dutiny, oni len tak neprechladnú však? Mňa toto trápievalo a potom som vyhodila zo stravy všetko kravské mlieko. Ja som samotné mlieko ako dospelá nekonzumovala, syry, jogurty. No a problém sa po čase stratil.

    Potom som, keď som bola tehotná nebehla na to späť a problém sa vrátil, keď mali deti 2,5 roka, som mala taký zápaľ dutín, že som myslela, že sa zadusím. Deti keď boli úplne malé nič, ale ako 3-4 ročné plus MŠ žltozelené sople. Vyhodili sme kravské mlieko (a to sme ho konzumovali v biokvalite) a nahradili kozím a ovčím a výrobkami z nich, a toto som už dávno nevidela. Netvrdím, že toto ma každý takto, ale veľa ľudí má intolerakciu, ktorá sa testami nepotvrdí, lebo štandardne sa taký test vyšetrení nerobí (píše o tom veľa Mudr. Eleková).

    Lampa je určite dobrý nápad, len naozaj, ak sa nejaký problém vyskytuje často, treba pátrať a strava môže byť jedným z nich.