Tip na film

24

Komentáre

  • Солнцепёк - Vrchol slávy (staženo z vk-com)
    https://uloz.to/file/Cku1MvVNwxWV/solncepek-vrchol-slavy-mp4

  • co si o tomto myslite?
    Příběh českých letců RAF Františka Fajtla a Filipa Jánského a jejich cesta z okupovaného Československa, přes Francii, bitvu o Británii a východní frontu zpět do osvobozené Prahy.
    https://www.ceskatelevize.cz/porady/13540271670-good-old-czechs/

  • R
    upravené Wed 3 Aug 2022 #36->

    @constanze povedal/-a:
    co si o tomto myslite?
    Příběh českých letců RAF Františka Fajtla a Filipa Jánského a jejich cesta z okupovaného Československa, přes Francii, bitvu o Británii a východní frontu zpět do osvobozené Prahy.
    https://www.ceskatelevize.cz/porady/13540271670-good-old-czechs/

    Už jen Anglický název říká, komu a na co je určen.

  • Toto nie je celkom tip na film, ale dlhodobé pozorovanie. Na RTVS ešte za Rezníka dávali pomerne často dokumentárne filmy o rôznych politických témach. Všimol som si, že veľká časť z nich je francúzskej produkcie s rokov výroby 2019. Takže relatívne čerstvé.

    Tieto dokumenty pokračujú aj pod novým vedením (zrejme nakúpené vo veľkom baliku ešte za.minulého vedenia). Včera dávali na Dvojke dvojdielny dokument o Kube. Ukazovali tam, akú úlohu tam hrali USA. Samozrejme, že dokument bol ladený prozápadne, ale v dostatočnej miere ukazuje aj ten bordel, ktorý narobili anglisasi.

    Pozoruhodné je, že mi to príde ako francúzska soft odpoveď americko-britský vopruz.

  • Našla jsem zajímavý YT kanál s videi Chronos Media History
    https://www.youtube.com/user/chronoshistory
    ( hodně videí hlavně z Německa kolem roku 1945 atd. část videí kolorovaná )

  • S
    upravené Thu 20 Oct 2022 #39->

    Síce nie film ale zaujímavý seriál si pamätám: The Event (2010-2011), o skupine mimozemšťanov, ktorí uviaznu na Zemi. Aj najzložitejšia matematika na Zemi je pre nich primitívna a nemajú problém sa dostávať do dôležitých funkcií v spoločnosti aby získavali zdroje na návrat domov. Seriál potom zarezali po dvoch sériách.

  • Velmi půvabná aktovka (cca 9 minut) v RJ, kde ale tlumočení není třeba.
    Příběh se jmenuje Kuchař a vypráví o vojenském kuchaři, který si stěžuje na "krušný život" = že kolegové vojáci den co den odcházejí do boje a on - kuchař - musí zůstávat v táboře u hrnců a připravovat jim jídlo. A k tomu poslouchat pitomé otázky "Proč zase není maso?". Má dojem, že si ho jednotka vůbec necení a neváží. Že ho ani za vojáka nemají - protože je pořád jen u hrnců.

  • Zajímavý je francouzské krimi drama Bídníci režijního debutanta Ladjiho Lyho. Definuje a poukazuje v něm na občanskou bídu dnešní Francie. Vypráví o hněvu, který vyvěrá z permanentního napětí na pařížském předměstí Montfermeil. (stejné předměstí jako od Huga). Snímek je téměř dokumentárního charakteru .

  • Jak ruské speciální služby fungují, je záhadou, kolem které existuje obrovské množství legend. Spoustu lidí zajímá, jak jsou FSB, SVR a GRU uspořádány zevnitř - ovšem předtím prostě nikomu nedovolili nahlédnout do jejich zákulisí.

    Ale teď se tajné služby rozhodly pozvednout závoj pro měšťany. V kinech 8. prosince bude uveden film „Stín. Vezměte si Gordeyho, “na kterém pracovali důstojníci ruské kontrarozvědky. Zápletku dokonce založili na skutečném příběhu o pátrání po špičkovém špiónovi, který získal utajované dokumenty a zůstal dlouho nepovšimnut.

    Ve filmu není žádná fantazie na úrovni Jamese Bonda. Podle režiséra všechny postavy používají pouze skutečné metody a zbraně, které používají naše speciální služby. Jak obrázek odpovídá skutečnosti, uvidíme 8. prosince. Mezitím se podívejte na trailer.

    https://t.me/casusbellichat/478157

  • @Quilgen povedal/-a:
    Jak ruské speciální služby fungují, je záhadou, kolem které existuje obrovské množství legend. Spoustu lidí zajímá, jak jsou FSB, SVR a GRU uspořádány zevnitř - ovšem předtím prostě nikomu nedovolili nahlédnout do jejich zákulisí.

    Ale teď se tajné služby rozhodly pozvednout závoj pro měšťany. V kinech 8. prosince bude uveden film „Stín. Vezměte si Gordeyho, “na kterém pracovali důstojníci ruské kontrarozvědky. Zápletku dokonce založili na skutečném příběhu o pátrání po špičkovém špiónovi, který získal utajované dokumenty a zůstal dlouho nepovšimnut.

    Ve filmu není žádná fantazie na úrovni Jamese Bonda. Podle režiséra všechny postavy používají pouze skutečné metody a zbraně, které používají naše speciální služby. Jak obrázek odpovídá skutečnosti, uvidíme 8. prosince. Mezitím se podívejte na trailer.

    https://t.me/casusbellichat/478157

    Je to zpracováno na motivy dokumentu Predateli. (Zrádci)

  • Rusofil povedal/-a: Je to zpracováno na motivy dokumentu Predateli. (Zrádci)

    A to je ?

  • R
    upravené Tue 1 Nov 2022 #45->

    @Quilgen povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: Je to zpracováno na motivy dokumentu Predateli. (Zrádci)

    A to je ?

    Cyklus dokumentárních filmů o agentech, které zverbovali západní rozvědky. Film je pode mě o Gordijevském, kterého zverbovala VB. Odkaz na ten cyklus jsem dával již několik krát.

  • @Rusofil
    Díky, taky jsem myslel tím, jestli je "to co vert". Jestli je to dobrý film
    nebo na nic.
    Trochu jsi mě zmátl tím, že je to o zrádcích. Už jsem myslel, že tím myslíš, že to oslavuje kult zrádců, jak o tom mluví Pjakin.

  • R
    upravené Tue 1 Nov 2022 #47->

    @Quilgen povedal/-a:
    @Rusofil
    Díky, taky jsem myslel tím, jestli je "to co vert". Jestli je to dobrý film
    nebo na nic.
    Trochu jsi mě zmátl tím, že je to o zrádcích. Už jsem myslel, že tím myslíš, že to oslavuje kult zrádců, jak o tom mluví Pjakin.

    Ne, ne, byl to jeden z nejchytřejších západních agentů. Byl pro ně tak cenný, že dokonce zorganizovali jeho útěk na západ. Jeho historie je lepší a napínavější, než jakýkoliv umělý scénář.
    PS: I když nevím, jak bude film zpracován. Možná to bude oslava zrádce. To zjistíme, až film uvedou.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 2 Nov 2022 #48->

    Jeden egocentrický zajajajajakávač obhajujúci všelijakých náboženských fanatikov vyznávajúcich voči nám nepriateľskú ideológiu mi pripomenul tento film.

    Bitka pri Viedni - 11. september 1683 (2012)

  • Ogar Valach
    upravené Fri 4 Nov 2022 #49->

    Situácia v Brazílii vrie, čo mi pripomenulo skvelý brazílsky film o tom, aká je realita bežných dní v hlavnom meste Brazílie Riu. To by bolo niečo pre Quilgena...

    Elitná jednotka (2007)

  • Ogar Valach
    upravené Wed 9 Nov 2022 #50->

    Dr. Divnoláska alebo Ako som sa naučil nerobiť si starosti a mať rád bomby (1964)

    Film režíroval Stanley Kubrick, podozrievaný zo sfalšovania pristátia na mesiaci a vo filme sa spomínajú aj ruské zbrane "posledného súdu", ktoré v prípade prehry Sovietskeho zväzu/Ruska zničia život na celej planéte a fungujú na princípe "mŕtvej ruky", kedy sa mechanizmus odpáli v prípade, že sa odpálenie nezruší počas vopred nastaveného časového intervalu.


    Vojnoví štváči by si mali pozrieť aj tieto filmy, aby si uvedomili absurditu svojho volania po vojne.

  • Ogar Valach
    upravené Sun 13 Nov 2022 #51->

    Na nedeľné popoludnie. Udalosť spomína Andrej Burovský vo videu od Rusofila v čase 0:33:50.

    Pravdivá pohádka (FairyTale: A True Story, 1997) [ČSFD]:
    "Příběh se odehrává v Anglii roku 1917. Je o dvou mladých sestřenicích Frances a Elsie, které udělaly fotografie, na kterých byly zachyceny malé, drobounké víly. Tím způsobily rozruch nejen ve svém okolí, ale i po celé zemi. Skutečnost nebo podvod? Je pravdou, že se o tuto událost začal zajímat třeba mág a iluzionista Harry Houdini či Sir Arthur Conan Doyle. Tento pohádkový příběh je založen na pravdivých událostech."

  • Kancelar
    upravené Mon 14 Nov 2022 #52->

    Toto nieje film ale rozhovor o astrologii Daniel Vavra a Martin Rezny:
    https://voxtv.cz/title/martin-rezny/

  • Kancelar
    upravené Mon 14 Nov 2022 #53->

    Zem zajtrajska / Tomorrowland https://www.csfd.cz/film/333851-zeme-zitrka/prehled/

    Jeden z mala zapadnych scifi filmov, ktory nieje dystopicky, ale utopicky. Film zacina v 60tych rokoch na svetovej vystave v Corona parku, kde je chlapec vybraty a preneseny do utopickeho, paralelneho sveta. Potom sa dej presuva do sucasnoti, kde sa zistilo, ze svet onedlho caka nasilny koniec. V zavere je vysvetlene, ze koniec sveta je zapricineny tym, ze ten koniec ocakava samotne ludstvo a preto aj skonci, a to preco ho caka je preto, lebo je mu tato myslienka cielene podsuvana strojom z paralelneho sveta.

    Vychodisko je jednoduche, znicit stroj ktory tieto myslienky neustale podsuva a zmenit kolektivne myslenie ludstva.

    Paci sa mi myslienka, ze riesenie vsetkych nasich problemov je v nasich hlavach a nikde inde.

  • @Kancelar povedal/-a:
    Zem zajtrajska / Tomorrowland https://www.csfd.cz/film/333851-zeme-zitrka/prehled/

    Paci sa mi myslienka, ze riesenie vsetkych nasich problemov je v nasich hlavach a nikde inde.

    To je práve to, čo sa mi nepáči, lebo keď vidím, ako veľmi sú ľudia hlúpi a mimo,... Nerada pôsobím pesimisticky. Ale toto je veľmi dobre vymyslené. Museli by sme VŠETCI na planéte ťahať za jeden povraz.

    Jednoduché, elegantné, no naozaj utópia s týmto materiálom tu :D.

  • @Kancelar povedal/-a:

    Sonice povedal/-a: To je práve to, čo sa mi nepáči, lebo keď vidím, ako veľmi sú ľudia hlúpi a mimo,... Nerada pôsobím pesimisticky. Ale toto je veľmi dobre vymyslené. Museli by sme VŠETCI na planéte ťahať za jeden povraz.

    preco ten pesimizmus? neopisal som vsetko, ale zachrana prisla skrz jednotlivca, ktory si to vsimol, cize zacat treba u seba vo vlastnej hlave. Zmenis seba, zmenis svet.

    Skôr realismus, veď sa pozri okolo seba. Ja sa meniť nemusím, viem o čo kráča, ale povedať toto napríklad aj môjmu bratovi s dvoma VŠ (teda nie idiot), tak som sa idiota ja... ALe veď presne musíš vedieť, o čom hovorím.

  • Sonice povedal/-a: Skôr realismus, veď sa pozri okolo seba.

    V tejto generácii sa už možno nezmenia a nepochopia, ale ešte sme len na začiatku. Netreba to vzdávať.

  • Súlad
    upravené Sat 31 Dec 2022 #58->

    Celý film v češtine pre všetkých bezvercov a popieračov existencie Ježiša, teda pardón, vtedy ešte Briana.

    Život Briana (CZ)

  • K
    upravené Sat 31 Dec 2022 #59->

    @Súlad povedal/-a:
    Celý film v češtine pre všetkých bezvercov a popieračov existencie Ježiša, teda pardón, vtedy ešte Briana.

    Hladam tento film v slovencine

  • Kancelar
    upravené Thu 5 Jan 2023 #60->

    V ramci odreagovania som si nedavno pozrel The King's Man: Prvá misia

    Dej sa odohrava pred a pocas prvej svetovej vojny, ukazuje ako manipulaciou jedneho cloveka z pozadia boli privedene vsetky 3 velke strany (DE-UK-RU) do vzajomneho konfliktu a ako boli ich kroky pocas nich manipulovane. Je to skor komedialne-akcny klipovy film, ale myslienka, ze ako sa daju ovplyvnovat staty z pozadia je pre zapadne publikum vcelku zaujimava i dolezita. Stale je to ale film skor na odreagovanie.


    Zivot Briana si pozrite v povodnom zneni, anglictine s SK/CZ titulkami, aspon zakladna znalost EN sa vyrazne oplati.

  • R
    upravené Thu 5 Jan 2023 #61->

    Kancelar povedal/-a: Zivot Briana si pozrite v povodnom zneni, anglictine s SK/CZ titulkami, aspon zakladna znalost EN sa vyrazne oplati.

    Na život Briana jsem podíval přes svátky. A potvrdilo to moji jednu z verzí, že prostě byl na tuto roli vybrán nějaký chudák, udělali z něj sakrální oběť, a církev na tomto pozadí páchá tady již 2000 let své satanské rejdy.
    Dnes jsem měl doma o zábavu postaráno, sledoval se pohřeb ex papeže, a když tam některý z těch hlav pomazaných prohlásil, že Ježíš nás nasytil svým tělem a krví, tak jsem podotkl, že je to kanibalizmus, tak máma dostala z toho málem infarkt. Musel jsem z kuchyně, ten satanský obřad se již ani nesnažili maskovat. Skončil přesně v 11:00.
    Analytika smrti ex papeže.