Mobilné siete - možnosti a zmysluplnosť ich odtienenia

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Kusy, Naka, Eset a ostatni.

Komentáre

  • Rusofil povedal/-a: Ale kdeže.....

    Urob pokus: zabaľ svoj mobil do alobalu a skús zavolat na svoj mobil z ineho mobilu ...nech su tie mobily trebars aj v jednej miestnosti...

    --napíš vysledok pokusu...

  • Covenant povedal/-a: --napíš vysledok pokusu...

    vysledok: dovolal som sa na svoj mobil

  • Neo povedal/-a: vysledok: dovolal som sa na svoj mobil

    Takze alobalove capice na hlave su hoax a fake news.

  • Kancelar povedal/-a: Takze alobalove capice na hlave su hoax a fake news.

    Nosiči čapíc si to príiš uľahčujú. Dobrá masívna oceľová prilba by mohla fungovať. Prípadne pobyt v železobetónovom bunkri. Len obidve tieto riešenia sú natrvalo dosť otravné :)

    Proti NFC (to je čo používa váš smartfón napríklad pri bezkontaktnej platbe) síce tiež odporúčajú niekoľkonásobnú vrstvu alobalu - lenže tento signál je podstatne slabší, ako signály z transponderov dátových providerov.

  • Kancelar povedal/-a: dovolal som sa na svoj mobil

    aka hrubu vrstvu alobalu si dal??
    s kolegami v praci sme obalili mobily vrstvou hrubou cca 3 mm a nikto sa nikam nedovolal.
    --ozyvala sa hlaska"" ucastnik momentalne nedostupny""

    ---niekomu stacilo dat mobil do vrecka od čipsov a mobil bol nedostupny...

    skusime aj ine finty...l

  • Covenant povedal/-a: aka hrubu vrstvu alobalu si dal??

    dal som iba dvojitu vrstvu, ok idem vyskusat hrubsiu a dam vediet

  • Neo povedal/-a: dal som iba dvojitu vrstvu, ok idem vyskusat hrubsiu a dam vediet

    ok, tak dal som vrstvu aspon pol centimetra a prichadzajuci hovor presmerovalo do schranky, kedze to mam tak nastavene, ked sa mi niekto nemoze dovolat, potom ked som ho odbalil, tak mi prisla notifikacia, ze mam v schranke spravu

    vysledok: nedovolal som sa

  • V budovách opláštených kovovými/hliníkovými obkladmi a naviac aj oknami so sklom s reflexnou/zrkadlovou úpravou (kov naparený na skle) je veeeľký problém so signálom. Väčšinou sa do vnútra budov inštalujú opakovače signálu, aby ľudia nemuseli chodiť telefonovať von.