Rozsype sa ten bordel na kolečkách dnes?/Hlasovanie o vyslovení nedôvere vláde

2»

Komentáre

 • Taraba dnes v infovojne k pádu vlády, zákonu o predčasných voľbách

  https://www.facebook.com/watch?v=478474427764161

 • Celkom dobrá analýza tiež tu:

  https://cz24.news/ustavny-expert-judr-drgonec-chyba-nam-uz-iba-jedine-doplnit-ustavu-o-dedicnost-vladnych-postov/

  Z článku:

  Cesta zarúbana?
  „Aj keď sme po vyhlásení prezidentky očakávali skôr predčasné voľby, bol to omyl. Nie náš. Prezidentky. Ústava po tom, čo z neho učinil Ústavný súd SR svojím rozhodnutím o referende v júli minulého leta, údajne nedovoľuje predčasné voľby. Nielen na želanie ľudu, ale ani na želanie Národnej rady SR ,“ konštatuje doktor Drgonec. A dodáva:

  „Vďaka ústavnému súdu sme prvý a zatiaľ posledný štát na svete, kde predčasné voľby sú údajne protiústavné. To kvôli tomu sa teraz rozpútava v parlamente nový obchod s hlasmi poslancov. Ak sa nenajde deväťdesiat dobrovoľníkov, budeme nahratí.“

  Čaká nás výmena Hegera za Hegera?

  Žiadne predčasné voľby. Znova dookola vláda na čele s Nezmarom Hegerom. Blahobyt skoro ako za časov výstavby socializmu. Vládu v demisii vystrieda nová vláda. V tej bude premiér Heger, minister vnútra Matovič aj minister financií Mikulec. Tej vláde už nikto nevysloví nedôveru.

  „Myslím, že nám stačí už iba jediné: doplniť ústavu o dedičnosť funkcií vo vláde. Obrovsky to ušetrí čas, keď sa z médií dnes dozvieme, že sa narodil nový premiér, a že o pol roka sa narodí ministerka vnútra.“

  ————-
  Takze Taraba až tak mimo nebol, počúvala som dnes IV, tam to celkom dobre zhrnul.

 • Nepamätáte sa náhodou , kto povedal , že budeme vládnuť večne , alevo niečo v tomto zmysle?

 • @orimak1 povedal/-a:
  Nepamätáte sa náhodou , kto povedal , že budeme vládnuť večne , alevo niečo v tomto zmysle?

  Matovič

 • @orimak1 povedal/-a:
  Nepamätáte sa náhodou , kto povedal , že budeme vládnuť večne , alevo niečo v tomto zmysle?

  Nebol to Matelko?

  https://www.ta3.com/clanok/250925/matovic-veri-ze-oano-vyhra-dalsie-voby-my-tu-budeme-vladnut-naveky-povedal

 • Lavazza povedal/-a: Nebol to Matelko?

  Bol to Matelko

 • Áno bol to Matelko

 • @Lavazza povedal/-a:
  ————-
  Takze Taraba až tak mimo nebol, počúvala som dnes IV, tam to celkom dobre zhrnul.

  On jediný nebol mimo, presne ako som písal bola na stole dohoda: zmena ústavy za normálne dovládnutie do predčasných volieb. Za týmto celým by som hľadal niečo iné na vyššej úrovni, neverím, že Fico je tak sprostý (dokonca SaS presne avizovala čo bude a nebude robiť po vyslovení nedôvery vláde). A možno je problém, že kvôli Tarabovi je tento podivný proces dosť priehľadný a preto ho hejtuje veľká časť opozície (paradoxne okrem Fica).

 • Kollár: Podporíme novú koalíciu so 76 poslancami, ak budú predčasné voľby. Je to najmä na dohode medzi OĽANO a SaS​

  Boris Kollár podporí novú koalíciu so 76 poslancami, pokiaľ sa dohodne termín predčasných volieb na jún alebo september. Treba podľa neho dovládnuť a pripraviť Slovensko na predčasné voľby. K dohodnutej podobe štátneho rozpočtu nemá výhrady. Jeho schválenie označil za prioritu, aby sa podarilo ľuďom doručiť pomoc.

  Novú 76 musí podľa Kollára dohodnúť premiér Eduard Heger (OĽANO) so šéfom SaS Richardom Sulíkom. "My nebudeme robiť v tomto problémy," povedal s tým, že nebude tlačiť na výmeny ministrov. Jeho podmienkou je dohoda na predčasných voľbách. "Povalíme túto vládu, lebo nevieme vládnuť spolu, a potom ju postavíme, lebo vieme vládnuť spolu? Však to je psychiatria," vysvetlil v súvislosti s tým, prečo treba predčasné voľby.

 • Lavazza
  upravené Thu 22 Dec 2022 #42

  Tak bordel zase raz niekto pozliepal:

  https://www.hlavnespravy.sk/fico-sulik-nebude-o-rozpocte-hlasovat-slobodne-je-politicky-vydierany/2996418

  Líder SaS Richard Sulík nebude o návrhu štátneho rozpočtu v Národnej rade (NR) SR hlasovať slobodne, je politicky vydieraný. Vyhlásil to predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii. Argumentuje zadržaním a obvinením viacerých osôb pre ekonomickú trestnú činnosť, pričom hovorí o ich obchodných prepojeniach na podnikateľov v pozadí SaS. Fico za tým vidí kroky lídra OĽANO Igora Matoviča a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

  Matovič s Lipšicom sa po štvrtku (15. 12.) rozhodli, keďže Sulík nebol jasný okolo rozpočtu, poslať mu odkaz, že buď bude poslúchať a podporí rozpočet, alebo päť ľudí blízkych najpodstatnejším ľuďom z pozadia SaS po zadržaní a obvinení bude vzatých do väzby a budú rozprávať príhody deda Jahodu,” povedal Fico. Je to podľa neho ďalší dôkaz o využívaní metódy vydierania v rámci súčasnej koalície. Líder Smeru-SD pripomenul aj nedávne odmietavé výroky Sulíka k rozpočtu a upozornil na aktuálnu situáciu, keď sa SaS rozpočet chystá podporiť.

  Pamätáte si, keď vtedy zatkli Plackovu, Jana Teleki dala taký status že Zuzka zaspievala a pozliepali koalíciu Pattexom?

  Viac info tu: https://www.infovojna.bz/article/video-plackova-s-manzelom-dodavala-kokain-vyznamnym-ludom-na-slovensku-lipsicova-prokuratura-zo-strachu-pred-jej-svedectvom-stiahla-staznost-proti-jej-prepusteniu-z-vazby-tvrdi-fico