Sám sebe lekárom „Kam kráča súčasná medicína ?“ — „Liečba bolesti“

Kam kráča súčasná medicína ?“ — 7. časť : „Liečba bolesti“

Kam kráča súčasná medicína ?“ — 8. časť: „Liečba bolesti II.“

Kam kráča súčasná medicína?“ - 9. časť: „Liečba bolesti III.“

Kam kráča súčasná medicína ?“ – 10. časť: „Liečba bolesti IV.“

Komentáre

  • Mne sa zdá, že to najdôležitejšie pri navrátení zdravia je uzdraviť "hlavu". Tie symptómy rôznych chorôb sú prejavom duše, ktorá nám cez telo dáva znať (jedna z foriem JŽO), že sa životom odkláňame od zámerov Stvoriteľa. K objasneniu mechanizmov liečenia odporúčam nasledovné knihy (obaja autori sú doktori medicíny):

    Autor v nej objasňuje bunkovú fyziku epigenetiky: experimentálne sa zistilo, že bunková membrána obsahuje okrem receptorov (sú tvorené proteínmi) reagujúcich na sebe-odpovedajúce konkrétne molekuly (aktivátory) z okolia bunky - čím sa daný receptor preklopí do aktívneho stavu (zmení tvar) a prakticky zmenou náboja aktivuje príslušnú funkciu v bunke samotnej - existujú aj receptory reagujúce na energo-informačné/elektrické/elektromagnetické polia. Tak je možné "zapínať" určité funkcie aj "nechemickou" cestou. To bude asi aj podstata placebo resp. nocebo efektu či napr. škodlivosti stresu, ako nevhodného energetického pôsobenia nesprávne zameranej mysle. Autor uznáva prínos kvantovej fyziky (jej čaro "objavila" aj Dr. Peková) k pochopeniu ozdravných procesov.

    Autor humornou až ordinálou formou (len kvôli dobrej veci - poriadnemu zatraseniu vašou "gebuľou") odhaľuje, aký obrovský vplyv má psychika a tzv. vnútorné presvedčenia na zdravie človeka. Celá kniha je podaná ako výklad novej metódy liečby a jeho cesta k jej objaveniu (zatiaľ som prečítal cca polovicu knihy), a ako príklad je metóda aplikovaná na vyliečenie problémov s "okuliarmi"/zrakom s výsledkom 100 úspešných zo 100 učastníkov. Tá stovka ľudí bola však vybraná psychologickými testami - hľadali ľudí bez "vnútorných blokov".

  • openeyes povedal/-a: hľadali ľudí bez "vnútorných blokov"

    bola by prosím možnosť trochu rozpísať, ako také hľadanie prebiehalo?
    či to bol nejaký test, ktorý si človek môže spraviť aj sám doma, alebo išlo o nejaké sedenie s odborníkom/psychológom, ...

    ale že človek môže na seba vedome/mentálne pôsobiť a má to viditeľný efekt (pozitívny či negatívny) na tele človeka, to je podľa mňa fakt, a ak to u niekoho nefunguje, tak sú za tým ďalšie "programy"/"vnútorné bloky", ktoré sa "bijú" s tým, čo [ne]chcel človek u seba dosiahnuť iným pôsobením...

  • Estryd povedal/-a: bola by prosím možnosť trochu rozpísať, ako také hľadanie prebiehalo

    Napr. overovali vzorce správania chronicky chorých ľudí a zisťovali príčiny, ktoré ich vedú do hrobu. Na to pripravili 2-mesačný náučno-ozdravný kurz a poslali pozvánky 600 smrteľne chorým (medicínsky beznádejné prípady) s textom: "Máte reálnu šancu na uzdravenie" + podpisy autorít. 7 psychológov pripravilo test a 6 boli určení na to, že sa bavili dobrovoľne s odchádzajúcimi (viď ďalej). Na prvú výzvu prišlo 12 ľudí...
    Na opakovanú, "vylepšenú" pozvánku ich prišlo 78 (opäť zo 600). Na nich aplikovali "test", v ktorom bol každý z nich, citujem, "asi 300x v priebehu 5-tich hodín" postavený pred voľbu: smrť versus život, lenivosť, urazenosť, predsudky, "vlastný" názor, trpezlivosť ... vs. život. Otázky v otvorenej forme (napr. oznam: naše kurzy sú platené - a symbolická cena na úrovni 4 pív) i cez podvedomie (napr. odborníci zámerne meškali). Potrebovali sa zbaviť tatých, ktorí by to počas liečby vzdali. Nakoniec ich zostalo 15...
    S nimi 9 mesiacov pracovali.
    Po 7 rokoch preverovali osud všetkých 600 ľudí z druhého kola. Mimo tých 15, ktorí vytrvali, prežilo ešte 9 ľudí...

  • Tie bloky a stresy, ktoré vedú k nemoci a v podstate ináč sa k nemoci nemožno ani dostať, vnútorne vyrovnaný clovek neochorie rozpracovala estónska lekárke Luule Viilma, jej knihy vyšli u vydavateľstva Allman a výškach reedícia:

    https://www.pantarhei.sk/51362-beze-zla-v-sobe-odpoustim-si-3-diel-viilma-luule

    Toto je 3. diel, nie je zo ľahké čítanie vôbec. V podstate dedične choroby je prenášanie chybných vzorov správania. Nie je to vôbec v rozpore s tým, čo vraví Bruce Lipton.

  • openeyes povedal/-a: Po 7 rokoch preverovali osud všetkých 600 ľudí z druhého kola. Mimo tých 15, ktorí vytrvali, prežilo ešte 9 ľudí...

    ďakujem, o tomto som už niekde počul, len som si to nespojil s tou knihou...
    no ľudia väčšinou ani len netušia, aké má každý z nás schopnosti...
    veľa robí nielen pevné rozhodnutie a následne vytrvať v zvolenom smere (myslenia, konania, ..), no veľmi podstatný je zámer - jeho správne sformulovanie...

    som si tiež spomenul na prípad jedného muža, ktorý si po páde z výšky nenávratne porušil chrbticu (nespomeniem si na meno, len sa mi niečo marí, že bol z nemecky hovoriacej krajiny), a že napriek tomu, že mu všetci okolo hovorili, že už nikdy nebude chodiť - jeho lekári, manželka, ... dokonca mu vraj aj kňaza priviedli k lôžku, aby mu dovohoril... on lekárov vymenil, s manželkou sa rozviedol... a nakoniec (asi po po vyše roku) sa postupne sám vyliečil - práve silným presvedčením, že on chodiť bude... a vraj s rentgenu jeho chrbtice je jasné, že napriek tomu, že chodí, má stále prerušené miechu... ale nejako sa mu tie nervy zrástli mimo/okolo... že stále berie invalidný dôchodok na poškodenú chrbticu, chodí na kontroly k lekárom a všetci sa celý čas divia, ako to že chodí po svojich a nie na vozíčku...

    ak má niekto link na príbeh tohoto muža, poprosím oň - rád si ho odložím :)

  • @Estryd povedal/-a:

    openeyes povedal/-a: Po 7 rokoch preverovali osud všetkých 600 ľudí z druhého kola. Mimo tých 15, ktorí vytrvali, prežilo ešte 9 ľudí...

    ďakujem, o tomto som už niekde počul, len som si to nespojil s tou knihou...
    no ľudia väčšinou ani len netušia, aké má každý z nás schopnosti...
    veľa robí nielen pevné rozhodnutie a následne vytrvať v zvolenom smere (myslenia, konania, ..), no veľmi podstatný je zámer - jeho správne sformulovanie...

    som si tiež spomenul na prípad jedného muža, ktorý si po páde z výšky nenávratne porušil chrbticu (nespomeniem si na meno, len sa mi niečo marí, že bol z nemecky hovoriacej krajiny), a že napriek tomu, že mu všetci okolo hovorili, že už nikdy nebude chodiť - jeho lekári, manželka, ... dokonca mu vraj aj kňaza priviedli k lôžku, aby mu dovohoril... on lekárov vymenil, s manželkou sa rozviedol... a nakoniec (asi po po vyše roku) sa postupne sám vyliečil - práve silným presvedčením, že on chodiť bude... a vraj s rentgenu jeho chrbtice je jasné, že napriek tomu, že chodí, má stále prerušené miechu... ale nejako sa mu tie nervy zrástli mimo/okolo... že stále berie invalidný dôchodok na poškodenú chrbticu, chodí na kontroly k lekárom a všetci sa celý čas divia, ako to že chodí po svojich a nie na vozíčku...

    ak má niekto link na príbeh tohoto muža, poprosím oň - rád si ho odložím :)

    @Estryd povedal/-a:

    openeyes povedal/-a: Po 7 rokoch preverovali osud všetkých 600 ľudí z druhého kola. Mimo tých 15, ktorí vytrvali, prežilo ešte 9 ľudí...

    ďakujem, o tomto som už niekde počul, len som si to nespojil s tou knihou...
    no ľudia väčšinou ani len netušia, aké má každý z nás schopnosti...
    veľa robí nielen pevné rozhodnutie a následne vytrvať v zvolenom smere (myslenia, konania, ..), no veľmi podstatný je zámer - jeho správne sformulovanie...

    som si tiež spomenul na prípad jedného muža, ktorý si po páde z výšky nenávratne porušil chrbticu (nespomeniem si na meno, len sa mi niečo marí, že bol z nemecky hovoriacej krajiny), a že napriek tomu, že mu všetci okolo hovorili, že už nikdy nebude chodiť - jeho lekári, manželka, ... dokonca mu vraj aj kňaza priviedli k lôžku, aby mu dovohoril... on lekárov vymenil, s manželkou sa rozviedol... a nakoniec (asi po po vyše roku) sa postupne sám vyliečil - práve silným presvedčením, že on chodiť bude... a vraj s rentgenu jeho chrbtice je jasné, že napriek tomu, že chodí, má stále prerušené miechu... ale nejako sa mu tie nervy zrástli mimo/okolo... že stále berie invalidný dôchodok na poškodenú chrbticu, chodí na kontroly k lekárom a všetci sa celý čas divia, ako to že chodí po svojich a nie na vozíčku...

    ak má niekto link na príbeh tohoto muža, poprosím oň - rád si ho odložím :)

  • Ešte jednu mám uloženú vlastne.

  • Estryd, to je známo, samouzdraveni, to je také podstatou různých tzv. zázraků marianskych zjevení apod., ale to nedokáže každý, amputovana noha ti také nedoroste.

  • Pekné objasnenie princípu celostnej medicíny:

    Kdo se naučí naslouchat řeči těla opravdu dobře, to znamená že si všimne i vyboulení kůže a pochopí základní principy těla, ten se dokáže bez horeček a bolestí z infekce vysekat během pár hodin. Člověk, který se naučí znát své tělo, se časem naučí, v kterých místech dochází k blokaci, a tak se vlastně naučí, kde ty AB (akupunkturní body) jsou, protože místa blokací jsou shodná s AB.

    ...Asijská medicína má meridiány dobře zmapované a podle toho, které cévy se často ucpávají, zjistí, který orgán produkuje nadměrné množství odpadu a je zdrojem ucpávání cév. A tím se dostáváme k opravdové celostní medicíně, protože v těle vše souvisí se vším. Pokud si osvojíme tuto logiku těla, časem zapomeneme na tisíce zbytečných a nic neřešících diagnóz západní medicíny. Ty byly podvodně zkonstruovány pouze proto, aby se dobře prodávala nová, patentovaná farmaceutika. Tyto myšlenkové konstrukce vedou pouze k destrukci.