Slovenský pochod za mier

Na budúci týždeň sa rozbehne séria slovenských pochodov za mier...

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Správy zo Slovenska.
«1

Komentáre

  • Lavazza
    upravené Mon 30 Jan 2023 #3->

    Si má predbehol @jozi:)

    chystáte sa niekto? Možno by sa dalo skoordinovať:-)

  • Mhm, podujatie organizované bez organizátorov.

    Citáty sú z webu neorganizátorov, spolok-archa.info

    V posledných kolách zakladania združenia sa zmienil Tibor Eliot Rostas
    o myšlienke z roku 2013 z cesty po Nemecku. Návrh na názov bol prijatý, ale
    členovia radikálne odmietli akúkoľvek rituálne obrady a s nimi súvisiacu rituálnu
    symboliku.

    Zdá sa, že si uvedomujú dôležitosť symboliky. Len, ich logo je pre mňa pyramída s okom, či skôr kružidlo? A Noemova archa? Ako symbol národného hnutia na Slovensku?

    Logo Archa o.z.

    Začiatky zakladania OZ boli náročné a prebiehali od augusta 2020. K myšlienke
    vytvorenia združenia sa ako prvý pridal plukovník Ing. Peter Švec a od októbra 2020
    sa aktívne podieľal na jeho vytvorení a pozýval na prvé stretnutie politické aj kultúrne
    osobnosti slovenského života. Na prvé stretnutie v januári 2021 sa dostavil aj Tibor
    Eliot Rostas, no v začiatkoch stratil záujem a viac sa nezúčastňoval. Po smrti Petra
    Šveca sa v marci 2021 sa opäť pridal...

    ...OZ nadviazalo spoluprácu s JUDr. Štefanom Harabinom, doc. Jánom Drgoncom s
    Ing. Pavlom Ľuptákom, MUDr. Petrom Liptákom, doc., MUDr. Jancom, Jurajom
    Štubniakom, Ing. Huliakom, so spevákom aktivistom Danielom Landom - Zlatý
    špendlík a mnohými ďalšími občianskymi združeniami.

  • @Milo len Archa sa s Rostasovi rozkmotrili, ja som tento plagát videla na Fb Ivety Michalikovej.

    K Rostasovi a možno aj k Arche pisala dosť @zora.

  • Lavazza povedal/-a: len Archa sa s Rostasovi rozkmotrili

    Rozchod Rostasa s Archou je podrobne popísaný v dokumentoch na ich stránke. Čo som napísal a citoval, sú len informačné podnety. Každý si tam môže nájsť, čo sa mu hodí do jeho mozaiky. Mňa len zaujal ten ich plagát. "Bez organizátorov - iba MY ĽUDIA " :) Deje sa to nejako samo, ako všetko...

  • Lod je symbol statu, nie kazda strecha je pyramida, moze ist aj o zastresenie. archa zachranila rozne druhy pred kataklizmov. vyklady mozu byt rozne aj ludske pochopenie moze byt rozne ale ked sa budeme neustale vyclenovat a hladat chyby preco to a ono nie ostaneme sami. Na rozklade samozrejme pracuju o to im ide v prvom rade. Kazdy si moze slobodne vybrat coho sa ucastni.

  • Súlad
    upravené Tue 31 Jan 2023 #8->

    Osobne oceňujem, že to nie je pod žiadnou hlavičkou. Vždy sa dá nájsť dôvod, prečo neísť. Podľa mňa by sme ísť mali. Ja pôjdem.

  • MIER! Ak si "za", pridaj sa a ukáž, kto naozaj si a čo v sebe nosíš

  • Súlad povedal/-a: MIER! Ak si "za", pridaj sa a ukáž, kto naozaj si a čo v sebe nosíš

    ak správne chápem ich dokument "Mierová Rezolúcia Referendového Vyhlásenia Človeka" (MRRVČ), tak svojím podpisom človek vlastne odopiera všetkým štátnym úradom poslušnosť podľa článku 32 Ústavy SR - dobre to chápem?
    a teda ak to niekto podpíše, už nemusí platiť dane, či iné poplatky štátnym inštitúciám (RTVS napr.)? alebo sa ho netýka nič ohľadom štátneho zdravotníctva, školstva, ...?
    ak by bol vyhlásený v štáte nejaký iný stav (napr. ohrozenia, či vojnový), tak sa to podpisujúceho netýka?
    ak by podpísaný človek neskôr (o deň, mesiac, ..) spáchal priestupok alebo trestný čin, tiež sa ho výkonná, represívna či súdna moc SR už netýka?
    ak je štátny zamestnanec, má prestať chodiť do práce?
    len sa nad tým zamýšľam, čo do dôsledkov to potom pre človeka, ktorý to podpíše znamená?
    ďakujem za váš názor :)

  • Estryd povedal/-a: ďakujem za váš názor

    je to deklarativna zalezistost. Stat ma silu si vsetky tie veci co spominas vymoct tou silou.

  • @Kancelar povedal/-a:

    Estryd povedal/-a: ďakujem za váš názor

    je to deklarativna zalezistost. Stat ma silu si vsetky tie veci co spominas vymoct tou silou.

    Přitom, když si na to sem pozve cizí vojska, bez schválení parlamentem, na 60 dnů.

  • Z rezolúcie:

    Týmto dávame na vedomie celému svetu, že sme pripravení prevziať riadenie vlasti do vlastných rúk, výlučne v súlade s Prirodzeným a Rodovým Právom.

    Viete niekto, čo je obsahom Rodového Práva?

    Pod Prirodzeným sa asi rozumie toto:
    Prirodzené právo je právo, ktoré vyplýva z ľudskej prirodzenosti a zo vzťahov medzi ľuďmi, nezávisle od akéhokoľvek zákonodarstva (wikipédia)

  • Pozvánka

  • Lavazza
    upravené Wed 8 Feb 2023 #16->

    Pochod v KE: https://m.youtube.com/live/KZboRYPLcwg?feature=share

    https://www.hlavnespravy.sk/pochody-za-mier-a-neutralitu-slovenska-odstartovali-v-michalovciach-a-budu-pokracovat-v-dalsich-slovenskych-mestach

    Stretli sme sa preto, aby sme verejne vyjadrili svoj nesúhlas s dodávaním zbraní na miesta vojny.” Aj takéto slová odzneli na spontánnom pochode za mier a neutralitu Slovenska, ktorý zorganizovali bežní slovenskí občania prvýkrát v srdci Zemplína. Zúčastnilo sa ho niekoľko stoviek obyvateľov Michaloviec i okolia. Po príhovore organizátorov a viacerých obyvateľov mesta sa občania vydali na pochod ulicami za spevu slovenskej hymny. Hrdinom pochodu za mier a neutralitu Slovenska sa stal malý chlapec, ktorý neochvejne kráčal so slovenskou zástavou na čele pochodu v sprievode svojich rodičov a spieval slovenskú hymnu.

    Ďalší diskutujúci sa pýtal, prečo prezidentka SR neháji slovenské záujmy, ale háji záujmy Západu.

    ———
    Pochody budú pokracovat. Aj Judita Laššáková sa vyjadrila, že sa zúčastní, tuším Nové Zámky.

  • Pochod v Prešove

  • Úplne sem nepatrí, ale súvisí:

  • JankA
    upravené Wed 15 Feb 2023 #26->

    Včera ešte aj Žilina a vo veľkom počte

    Zúčastnení kotlebovci , s prihovormi aj s peticiou proti predĺženiu zmluvy s NATO , tá končí 29.3.2024

  • Tak a už to zaznamenali aj Hoaxy, to chlapatko, nevie, čo činí:

    Ako toto mi financujeme z našich dani…