Chemické (p)otraviny a moderné lieky
Komentáre
-
Nová TG skupina, akoby ste mali záujem, nie moja:-) ja som sa pridala, ak budemieco zaujímavé, pridám aj sem.
2 -
@Kancelar povedal/-a:
Je k tomu Madarsku nejaka oficialna sprava?Nech sa páči:
Ale nechci aby som to prekladala. Je to tam napísané:-), odvolala sa na maďarského ministra poľnohospodárstva (Nagy Istvan ináč Veľký Štefan :-) v preklade). Mimochodom, keď som to zadala do Google, nasla som kopec odkazov na eshopy, ktoré múku z cvrckov ponúkajú.
2 -
Upozornil má známy, tak pozor, už sní bioobchod nemusí byt záruka:
https://www.biomila.sk/novinky-zaujimavosti/cvrcky-ako-vyzva-98/
0 -
problém je, že z toho chcú spraviť normu. A každého jedáča mäsa označiť za dezoláta a každého jedáča cvrčkov označia za záchrancu planéty.... nakoniec v rámci záchrany planéty najskôr mäso aby stálo astronomické sumy a potom aby zmizlo úplne úplne,....furt dookola...
3 -
Áno, tak by to bolo v poriadku. Moja otazka, kedy legislatívu EU z 24.1. stihol pretaviť sk parlament do našich zákonov? Možné to je, ale nezachytila som to zatiaľ.
Aby to nebolo step by step, nebolo by to prvýkrát.
1 -
K cvrckom:
Mala zabudnutá štúdia o Parazitologickom hodnotení jedlého hmyzu a možnom prenose parazitárnych chorôb na ľudí a zvieratá
Abstrakt(stručný záver štúdie):
Od 1. januára 2018 nadobudlo účinnosť nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2015/2238 z 25. novembra 2015, ktorým sa zavádza pojem „nové potraviny“ vrátane hmyzu a jeho častí. Jedným z najčastejšie používaných druhov hmyzu sú: múčne červy (Tenebrio molitor), cvrčky domáce (Acheta domesticus), šváby (Blattodea) a saranče sťahovavé (Locusta migrans). V tejto súvislosti je nevyspytateľnou otázkou úloha jedlého hmyzu pri prenose parazitárnych chorôb, ktoré môžu spôsobiť značné straty v ich chove a môžu predstavovať hrozbu pre ľudí a zvieratá. Cieľom tejto štúdie bolo identifikovať a zhodnotiť vývojové formy parazitov kolonizujúcich jedlý hmyz v domácich farmách a obchodoch so zvieratami v strednej Európe a určiť potenciálne riziko parazitárnych infekcií pre ľudí a zvieratá. Experimentálny materiál obsahoval vzorky živého hmyzu (predstavy) z 300 domácich fariem a obchodov s domácimi zvieratami, vrátane 75 fariem s múčnymi červami, 75 fariem s domácimi cvrčkami, 75 fariem madagaskarských švábov a 75 fariem s migrujúcimi kobylkami. Parazity boli zistené v 244 (81,33 %) z 300 (100 %) skúmaných hmyzích fariem. V 206 (68,67 %) prípadov boli zistené parazity patogénne len pre hmyz; v 106 (35,33 %) prípadoch boli parazity potenciálne parazitické pre zvieratá; a v 91 (30,33 %) prípadoch boli parazity potenciálne patogénne pre ľudí. Jedlý hmyz je podceňovaným rezervoárom ľudských a zvieracích parazitov. Náš výskum naznačuje dôležitú úlohu tohto hmyzu v epidemiológii parazitov patogénnych pre stavovce. Vykonané parazitologické vyšetrenie naznačuje, že jedlý hmyz môže byť najdôležitejším parazitným vektorom pre domáce hmyzožravé zvieratá. Podľa našich štúdií by sa budúci výskum mal zamerať na potrebu neustáleho monitorovania študovaných hmyzích fariem na patogény, čím sa zvýši bezpečnosť potravín a krmív.(preklad google)
Doplňujúca otázka: to je tá informácia pred ktorou sa nás snaží "ochrániť " EU komisia a výrobca potravín z hmyzu? ja neviem pýtam sa...
link na štúdiu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6613697/
3 -
Pozor na toto:
https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E904
Charakteristika
Šelak je polyesterová živica, získavaná výlučkom hmyzu. Nie sú známe žiadne nežiaduce vlastnosti. Bielený šelak je špinavo biela amorfná zrnitá živica.Použitie
Slúži na vytvorenie lesklého povrchu napríklad u ovocia (citrusy, jablká, melóny a podobne), zeleniny, cukroviniek (lentilky a želé cukríky) alebo pri výrobkoch s čokoládovým povrchom. Môže sa použiť ako poťahová látka u tabletiek. Nájdeme ho v sušenom ovocí, v orechových jadrách, alebo v zrnkovej káve. Výrobkom poskytuje lesklý vzhľad a zabraňuje stratám vody a vlhkosti - predlžuje ich trvanlivosť (hlavne pri ovocí a zelenine). Nájdeme ho aj v lepidlách, prípravkoch na podlahu, v kožiarskom priemysle, môže tvoriť zložku lakov na vlasy aj nechty. Vo farmácii sa používa na poťahovanie tabliet.Výroba
Šelak je polyesterová živica, získavaná zo živicového výlučku hmyzu Laccifer (Lachardia) lacca Kerr (čeľade Coccidae). Na bielenie sa šelak rozpustí vo vodnom roztoku uhličitanu sodného a vlastné bielenie sa vykonáva roztokom chlórnanu sodného, po ktorom nasleduje vyzrážanie vybieleného šelaku zriedenou kyselinou sírovou a sušenie vzniknutého produktu. Šelak zbavený vosku sa pripravuje ďalším spracovaním, pri ktorom sú prítomné vosky odstraňované filtráciou. Vyrába sa prevažne v Indi1 -
keď už si kazíme chute...tak si pozrite z čohože sa vyrába želatína - gumové medvedíky...
https://www.trend.sk/biznis/medvediky-haribo-vznikaju-rukach-otrokov-trpiacich-zvierat
1 -
Lavazza povedal/-a: Šelak je polyesterová živica, získavaná výlučkom hmyzu. Nie sú známe žiadne nežiaduce vlastnosti. Bielený šelak je špinavo biela amorfná zrnitá živica.
Ľudia, prosím, neblbnite. Šelak nie je výťažok z hmyzu ako tvrdí príspevok na tom screenshote. Je to hmyzí výlučok (hmyzia kakanička). U ľudí citlivých na chlór môže vyvolať alergickú reakciu, to je všetko.
Doprčic, to teraz vyhádžeme aj med lebo je z hmyzu?
Skladajme mozaiku, nedajme sa strhnúť nejakým čriepkom, ktorý jedným je a za druhé sa vydáva...Lavazza, prosím, neber to ako útok na Teba, lebo to nie je. S tým zavádzajúcim obrázkom sa posledné dva dni stretávam na každom kroku a už ma... vytáča... A podobná somarina sa odkiaľsi vynorí každý týždeň...
4 -
@jozi povedal/-a:
Lavazza povedal/-a: Šelak je polyesterová živica, získavaná výlučkom hmyzu. Nie sú známe žiadne nežiaduce vlastnosti. Bielený šelak je špinavo biela amorfná zrnitá
Lavazza, prosím, neber to ako útok na Teba, lebo to nie je. S tým zavádzajúcim obrázkom sa posledné dva dni stretávam na každom kroku a už ma... vytáča... A podobná somarina sa odkiaľsi vynorí každý týždeň...
@jozi , vôbec to neberiem ako útok, ako dopresnenie info, ktorú som dala vyššie.
Preto som dala nizsie aj info z netu čo Šelak je, ako sa vyrába. Pre mna dosť desivé. Tam je to uvedené, že sú to vylučujú z hmyzu. Obrázok som použila kvoli fotke a aj som si to skontrolovat na tesco e-shope, či zloženie sedí ako je to na fotke.
1 -
O zubnej paste
1 -
K téme hmyz v potrave - nasla som tento rozhovor na TG https://t.me/kdejesvrcek/30,
Priamo link na yt:
https://m.youtube.com/watch?v=PZWYRemLhBs&feature=youtu.be
2 -
Öko-Test našel toxickou plíseň v kečupu Heinz⚠️
Zda je cukr v rajčatovém kečupu jed nebo ne, je diskutabilní. Je však nesporné, že množství plísní nalezené v kečupu Heinz je příliš vysoké. Především vysoký obsah cukru v kečupu vždy vyvolává vášnivé diskuse u jídelního stolu.
Poté, co Öko-Test prověřil v březnovém čísle 20 různých poskytovatelů kečupů z bio obchodů, obchodu s potravinami a drogerie, objevil se nyní zcela jiný alarmující problém: toxin plísní.
Během testování se odborníci zajímali zejména o to, zda lze v laboratoři detekovat rezidua pesticidů nebo různé plísňové toxiny, jako je alternariol (AOH) a kyselina tenuazonová (TeA).
Toxin AOH může prokazatelně poškodit genom, jak již ukázaly buněčné a zvířecí studie. Plísňový toxin se může dostat do kečupu, když výrobci zpracovávají plesnivá, nahnilá nebo přezrálá rajčata. Při pokusech na zvířatech inhiboval toxin TeA tvorbu endogenních proteinů, které mohou potenciálně vést k poškození orgánů.
1 -
-
Xenoestrogény (XE)
https://www.biosferaklub.info/xenoestrogeny-xe/
Predpokladá sa, že XE sú hlavným dôvodom poklesu počtu spermií u mužov o 60 % za posledných 30 – 40 rokov. Ženské problémy sú tiež nimi často spôsobené alebo majú negatívnejšiu dynamiku práve kvôli nim (endometrióza, myómy, neplodnosť a pod.).
...
Tu sú 3 hlavné zdroje XE, o ktorých je potrebné vedieť, aby ste ich úplne vylúčili:0 -
@Súlad povedal/-a:
Xenoestrogény (XE)
https://www.biosferaklub.info/xenoestrogeny-xe/
Predpokladá sa, že XE sú hlavným dôvodom poklesu počtu spermií u mužov o 60 % za posledných 30 – 40 rokov. Ženské problémy sú tiež nimi často spôsobené alebo majú negatívnejšiu dynamiku práve kvôli nim (endometrióza, myómy, neplodnosť a pod.).
...
Tu sú 3 hlavné zdroje XE, o ktorých je potrebné vedieť, aby ste ich úplne vylúčili:Zubní pastu nepoužívám již několik let. Místo ní si zuby čistím sodou. Různé deodoranty také nepoužívám, místo toho nanesu suchou sodu do podpaždí a vydržím celý den bez zápachu. Na čištění v domácnosti jenom sodu, ocet, sůl a kyselinu citronovou.
6 -
0
-
Toto som videla na TG kanále, teraz to dala na FB aj Zuzi Czech (česká aktivistka, žije v Kanade).
Ide o toto:
https://www.apeel.com/products
Nejezte nic s nálepkou „Apeel“. Není zabaleno v plastu, ale je nápis: Apeel, tzn, že pokrývá zeleninu či ovoce, aby byla chráněna jejich čerstvost a omezil se plastový odpad. Společnost je financována Billem Gatesem a dalšími a WEF to schválil. další informace najdete na naší stránce CVRČKY NEŽERU zde:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100090371494419
Jeden komentujúci:
V máji 2019 bolo apeel-u (E471) udelené regulačné schválenie Európskou komisiou na použitie na povrchovú úpravu určitých druhov ovocia, kde šupka nie je jedlá (t.j. nie je bežne konzumovaná): citrusové plody, melóny, ananásy, banány, papája, mango, avokádo a granátové jablká.
Je to jeden z ďalších vymyslených príbehov o zlom Billovi Gatesovi. Náznak je už v tom, že sa v texte spomínajú uhorky, ktoré sa v EÚ apeelom nesmú ošetrovať.
Mimochodom, aktuálny stav je taký, že skupina ingrediencií (E471) je schválená vo viac ako 70 kategóriách potravín v Európskej únii, od dojčenskej výživy po čerstvé cestoviny, džemy a želé a mnoho ďalších.
Takže od r. 2019 toho máme už v sebe dosť. Zdá sa, že písanie o kovide a vojne už toľko nevynáša.4 -
@Lavazza povedal/-a:
Toto som videla na TG kanále, teraz to dala na FB aj Zuzi Czech (česká aktivistka, žije v Kanade).>
Ide o toto:
https://www.apeel.com/products
Nejezte nic s nálepkou „Apeel“. Není zabaleno v plastu, ale je nápis: Apeel, tzn, že pokrývá zeleninu či ovoce, aby byla chráněna jejich čerstvost a omezil se plastový odpad. Společnost je financována Billem Gatesem a dalšími a WEF to schválil. další informace najdete na naší stránce CVRČKY NEŽERU zde:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100090371494419
Jeden komentujúci:
V máji 2019 bolo apeel-u (E471) udelené regulačné schválenie Európskou komisiou na použitie na povrchovú úpravu určitých druhov ovocia, kde šupka nie je jedlá (t.j. nie je bežne konzumovaná): citrusové plody, melóny, ananásy, banány, papája, mango, avokádo a granátové jablká.
Je to jeden z ďalších vymyslených príbehov o zlom Billovi Gatesovi. Náznak je už v tom, že sa v texte spomínajú uhorky, ktoré sa v EÚ apeelom nesmú ošetrovať.
Mimochodom, aktuálny stav je taký, že skupina ingrediencií (E471) je schválená vo viac ako 70 kategóriách potravín v Európskej únii, od dojčenskej výživy po čerstvé cestoviny, džemy a želé a mnoho ďalších.
Takže od r. 2019 toho máme už v sebe dosť. Zdá sa, že písanie o kovide a vojne už toľko nevynáša.Citrony mám své a shodou okolností jsem si dnes objednal limetku.
2 -
Ešte k tej ukrajinskej pšenici, fotka z oficiálnej stránky dnes:
Tu je link, ale na článok sa nedostanem. Vedel by to niekto zdatnejsi v it ako ja? Zrejme to zabudli vymazať:
https://www.svps.sk/?fbclid=IwAR1HXmoCA4QWqvC3R-C0XnNViEdpCfGKD2KG_Ej8yKRtVoafL6F0MU094Os
0 -
@Lavazza povedal/-a:
Ešte k tej ukrajinskej pšenici, fotka z oficiálnej stránky dnes:Tu je link, ale na článok sa nedostanem. Vedel by to niekto zdatnejsi v it ako ja? Zrejme to zabudli vymazať:
https://www.svps.sk/?fbclid=IwAR1HXmoCA4QWqvC3R-C0XnNViEdpCfGKD2KG_Ej8yKRtVoafL6F0MU094Os
Nechápu, na jaký článek se nedostaneš? Klikl jsem na link, otevřela se mi stránka, pak jsem klikl na marec a otevřel se mi pdf soubor.
0 -
Rusofil povedal/-a: Syntetické maso
inymi slovami, synteticke maso je nadorove tkanivo.
2 -
@Rusofil povedal/-a:
@Lavazza povedal/-a:
Ešte k tej ukrajinskej pšenici, fotka z oficiálnej stránky dnes:Tu je link, ale na článok sa nedostanem. Vedel by to niekto zdatnejsi v it ako ja? Zrejme to zabudli vymazať:
https://www.svps.sk/?fbclid=IwAR1HXmoCA4QWqvC3R-C0XnNViEdpCfGKD2KG_Ej8yKRtVoafL6F0MU094Os
Nechápu, na jaký článek se nedostaneš? Klikl jsem na link, otevřela se mi stránka, pak jsem klikl na marec a otevřel se mi pdf soubor.
Pri tej pšenici mi to nefunguje, tak asi som blbá ja.
0
Kategórie
- Všetky kategórie
- 1 Možnosti, riešenia, východiská, ciele
- 218 Politika a udalosti
- 81 Udalosti a politika na Slovensku
- 24 Udalosti a politika v ČR
- 63 Zahraničná politika a udalosti
- 51 Globálna politika a udalosti
- 26 Analýzy
- 4 Domáci analytici
- 19 Zahraniční analytici
- 5 Metódy vládnutia
- 25 Svetonázor
- 49 Ideológia - filozofia, náboženstvo, technológia
- 238 KSB
- 2 Osbeživa
- 24 Dejiny a chronológia
- 34 Biologické zbrane
- 18 Ekonomika a financie
- 10 Násilie, zbrane, vojna
- 46 Egregoriálno-matričné riadenie
- 12 Jazyk životných okolností
- 17 Kultúra
- 8 Filmy, videá
- 4 Literatúra
- 4 Hudba
- 35 Zdravie
- 19 Podnety k fóru
- 5 Pomôcky a návody k fóru
- 118 Mimo kategórií