Neskoré voľby 30.9.2023
Komentáre
-
18.8.23
Kandidát Aliancie vtipkuje o zániku Slovenska. Maďarské hranice vidí až pri Poľsku
Maďarská strana Aliancia sa pohybuje v aktuálnych prieskumoch na úrovni troch až štyroch percent, čo na zisk parlamentných kresiel nepostačuje.
Vytvorenie maďarskej župy, zrušenie Benešových dekrétov či autonómia pre maďarské školy. Aj týmito predvolebnými sľubmi chce strana Aliancia prilákať pred prichádzajúcimi voľbami maďarských voličov. Od jednej kontroverznej témy sa však vedenie strany verejne dištancuje – autonómie južných okresov Slovenska.
„V programe strany nefiguruje to, že by sme chceli územnú autonómiu,“ vyhlásil cez víkend v diskusnej relácii Rádia Slovensko predseda strany Krisztián Forró.
No oficiálny názor predsedu zrejme nemajú všetci. Ich kandidát na 103. mieste János Méry na svojom facebookovom profile pred pár dňami zdieľal internetový vtip, v ktorom opísal svoju predstavu o budúcnosti Slovenska a Maďarska. „Dáma v červených šatách sme my, ktorí si ako kandidáti pripíjame takto: Za boha, vlasť a poľsko-maďarské hranice.“
Méry: Je to len vtip
Méry takto komentoval meme, v ktorom sa muž s maďarskou vlajkou obzerá za „dámou v červených šatách“ s nápisom „celková územná revízia“.
Aj keď Aliancia oficiálne odmieta územnú samosprávu regiónov na juhu Slovenska, žena v modrom s nápisom „autonómia“ je podľa Méryho slov práve vedenie strany. „Zmätená priateľka je vedenie Aliancie, jej priateľ maďarský volič na Felvidéku, dáma v červených šatách sme my,“ napísal k obrázku, na ktorom podľa neho nie je nič zlé a ide len o vtip.
„Chcel by som zdôrazniť, že môj príspevok je memečko,“ odpovedal Méry na našu otázku, či si myslí, že by mali hranice Maďarska siahať k Poľsku. Zároveň zdôraznil, že v programe strany nie je územná revízia, ktorá je podľa neho nereálna a je len „fantazmagóriou“. „Ale prečo by nemohol niekto o tom hovoriť, keď sa mu chce, či je volič alebo kandidát,“ pokračoval v odpovedi.
Felvidék je maďarský, píše revizionistická stránka
Keď sme sa strany Aliancia pýtali na to, ako reagujú na príspevok ich kandidáta, skonštatovali, že v ich programe nie je žiadna zmena štátnych hraníc. K samotnému príspevku kandidáta sa nevyjadrili.
Na ďalšiu otázku o tom, či chce strana autonómiu, ako to píše ich kandidát, Aliancia neodpovedala. Samotný Méry nám kontroval protiotázkou s tým, že Aliancia nechce územnú autonómiu, ale rozdelenie Slovenska podľa „prirodzených“ regiónov: „Čo je podľa vás územná autonómia, a prečo to funguje v Južnom Tirolsku, Katalánsku či Baskicku?“
Mérymu neprekáža ani obsah facebookovej stránky, z ktorej príspevok zdieľal. Tá je plná revizionistických odkazov. Zverejnila napríklad obrázok Uhorska s popiskom „Zabudol si? Stále je na čom pracovať!“ Nedávny kontroverzný transparent futbalových fanúšikov z Dunajskej Stredy, v ktorom Košice nazývajú ich maďarským označením Kassa, stránka komentovala slovami: „Slovákov bolí pravda, že Felvidék je maďarský.“ Kritizovala tiež predsedu Aliancie Krisztiána Forróa za to, že jeho strana je proti autonómii.
„Stránka Mi Magyarok je skvelá stránka, a áno je tam viac príspevkov o našom spoločnom kráľovstve. Ale ja si myslím, že treba pracovať na tom, aby sme sa zhodli v tom, ako vniklo Slovensko, respektíve Československo, že bolo odčlenené od územia Maďarského Kráľovstva, a treba vyjasniť problematické otázky, akými sú odsun cca 150 000 Maďarov najprv do Česka, potom do Maďarska,“ odpovedal na našu otázku, či súhlasí s myšlienkami, ktoré stránka šíri.
V Aliancii nemusí byť jediný
Méry nemusí byť jediný kandidát strany, ktorý hovorí o myšlienke maďarskej autonómie. Napríklad na 20. mieste je bývalý predseda SMK József Berényi, ktorý bol v minulosti zástancom myšlienky autonómie.
Strana je tiež spájaná s maďarskou vládnou stranou Viktora Orbána, ktorý sa nedávno v Rumunsku vyjadroval o Slovensku ako o „odtrhnutom území“. „Ako Maďarom žijúcim v zahraničí nám nikto neponúkol takú obrovskú pomoc ako súčasná vládna strana Fidesz. Z tohto pohľadu je pre nás to partnerstvo dôležité. Keď si zoberiete, z Maďarskej republiky prišla pomoc pre niekoľkotisíc podnikateľov, to je obrovská pomoc pre tento región,“ povedal Forró v rozhovore v novembri 2021.
0 -
K voľbám extraplus 9/23:
V aktuálnom čísle nájdete okrem pravidelných prispievateľov aj predvolebné rozhovory /a články/ s reprezentantami /o reprezentantoch/ nielen opozičných politických strán kandidujúcimi vo voľbách.
Zastúpenie:
Smer-SSD - R. Fico, R. Takáč, J. Baška, J. Habánik, J. Richter, M. Kéry, F. Mrázik, A. Stredák, I. Rajčániová, J. Vaľová, J. Mažgút, J. Podmanický
Sme rodina - B. Kollár, M. Svrček,
Kotlebovci - ĽSNS - M. Tkáč, R. Schlosár, M. Kotleba
KSS - J. Lengvarský
Okrem toho tu nájdete po 6 článkov od M. Tkáča, 1 od M. Heredoša /Kotlebovci - ĽSNS/.
R. Merva /Torden/ spomína kauzu Záleská - Tódová a zatknutie T. Gašpara.
Dvojrozhovor s M. Tkáčom a A. Hrnkom /Sme rodina, historik/ - témy vlastenectvo, odnárodňovanie, vzťah k významným osobnostiam našich dejín, chystané slávnostné odhalenie súsošia sv. Cyrila a Metoda s ich učeníkom a nástupcom sv. Gorazdom na Bratislavskom hrade 14.9.23. Ide aj o iniciatívu B. Kollára.
Ak náhodou neviete, Kollár sa pasoval za národniara už vo februárovom veľkom rozhovore.
O Hlase sa v tomto časopise dozvedáme skôr okrajovo, 1 článok sa venuje tomu, "Aký hlas zaznie?" vo voľbách v zmysle, že Hlas zostane zahmlenou hádankou až do volieb.
--
Na porovnanie:
V minulom čísle boli 2 rozhovory - s Kérym a Gašparom. Prispievateľom - nováčikom sa stal Heredoš.
P.S. Zvyčajne býva iba 1 rozhovor. Tkáč je mimoriadne plodný v každom čísle.
--
V súčasnom čísle chýba pravidelná rubrika odpovedí na naliehavú otázku mesiaca, kde sa v poslednej dobe zjavuje hlavne R. Fico, V. Mečiar a J. Čarnogurský.
--
Ak tieto voľby budú, myslím si, že sa dočkáme všelijakých prekvapení.
Možno nemilých, možno milých, neočakávaných, hádam aj vtipných /cez slzy/.
Vtipné je už čítanie kandidátnych listín, hlava mi neberie, oči sa krútia, keď vidím, akí sťahovaví vtáci sú daktorí "politici". O tom inokedy.
4 -
Konferencia biskupov Slovenska (KBS) vydala vyhlásenie, v ktorom upozorňuje kresťanov, aby nevolili politické strany či poslancov, ktorí – povedané slovami pápeža Františka – podporujú „ideologickú kolonizáciu“, čiže súhlasia s potratmi, registrovanými partnerstvami, eutanáziou či genderovou ideológiou, alebo šíria dezinformácie, nenávisť a rozdelenie.
2 -
65% pre Progresívne Slovensko v simulovaných voľbách medzi študentmi na trenčianskom gymnáziu. Vymývanie hláv mladým im očividne ide...
1 -
Už Šimečkov dedo chcel obdobu Nového svetového poriadku.
1 -
Finálny zoznam expertov Progresívneho Slovenska
0 -
Viem, napísala som, že by som sa povenovala "sťahovavým vtákom".
Niekoľkokrát som si prezrela kandidátne listiny, zakaždým ma niečím prekvapia, predsa len, malé písmenká, potom sa prizriem bližšie a ... Sodoma, Gomora, Cecilko.
Hovorím si, stoja mi tí dvoj- či troj- či inak viacnásobní fluktuanti vôbec za sekundu môjho času?
Nie.
Nech sa s tým volič vysporiada sám. Je dospelý, svojprávny, internet má tiež, nech si hľadá. Alebo nehľadá, ak nechce.
Vypichnem iba 1 príklad z "ľudskej komédie" /božská veru nie je/.
Helena Mezenská. Pôvodne v OĽANO. Teraz národniarka s viacerými prestupmi.
V minulom roku, keď sme začínali s témou o Tvorivej spoločnosti, bolo možné vzhliadnuť ju tam na fotografiách. Teraz už stránka vyzerá inak. Škoda nevyužitej funkcie prt sc. :)
Predsa len som čosi vykutrala:
--
V 1998 bol motív jasný - koniec Mečiara.
V 2023 je to priam mýtický boj Dobra a Zla.
Ja len dúfam, že sa nezobudíme do monštruózneho cirkusu, kde hlavnou atrakciou budú IBA svine pri korytách.
1 -
Zo zahraničia hlasovalo poštou 58 779 voličov, ide o rekordný počet
29. 09. 2023
Transparentné voľby 2023
Ministerstvo vnútra SR zaregistrovalo spolu 58 779 návratných obálok od voličov, ktorí hlasovali poštou zo zahraničia. Zákonná lehota na doručenie návratnej obálky sa skončila dnes v piatok 29. septembra o 12:00 h.
O voľbu poštou požiadalo spolu 72 993 voličov. Návratnú obálku teda vrátilo 80,5 percenta zaregistrovaných voličov zo 104 štátov. Najviac návratných obálok prišlo ministerstvu vnútra z Českej republiky (23 486). Nasledujú štáty: Spojené kráľovstvo (6 238) a Nemecko (5 546). V prvej desiatke sú ďalej Rakúsko, Švajčiarsko, Holandsko, USA, Írsko, Belgicko a Francúzsko.
Všetky návratné obálky boli priebežne ukladané do zapečatených schránok. Spracovávať hlasy zo zahraničia bude 18 osobitných okrskových volebných komisií, ktoré sú zložené zo zástupcov kandidujúcich politických subjektov. Samotné sčítavanie odštartujú v sobotu od 18:00 h.
Prvýkrát mohli slovenskí občania hlasovať poštou vo voľbách do Národnej rady SR v roku 2006, v týchto voľbách to bolo po šiestykrát, pričom ide o rekordný počet hlasujúcich. Pri posledných voľbách v roku 2020 volilo prostredníctvom pošty 48 925 voličov.
Ministerstvo vnútra SR dnes v poobedných hodinách odoslalo obciam a mestám zoznamy voličov, ktorí odhlasovali poštou, a týchto voličov musia zo zoznamu voličov v obci/meste vyčiarknuť.
Voliči s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí nestihli včas zaslať návratnú obálku alebo ju vôbec neodoslali, majú možnosť voliť v deň volieb na území SR. Hlasovať môžu v obci trvalého pobytu. Vo volebnej miestnosti mimo miesta trvalého pobytu možno hlasovať na základe hlasovacieho preukazu.
Novinkou týchto volieb bolo spustenie novej webovej aplikácie pre voľbou poštou, ktorá uľahčila voličom podávanie žiadosti o voľbu poštou a voliči vďaka nej mohli sledovať celý priebeh doručovania svojej zásielky. Zavedenie webovej aplikácie umožnila zmena volebnej legislatívy, v týchto parlamentných voľbách tak bude po prvýkrát komplexne známe, ako volili voliči zo zahraničia. Pri voľbách v roku 2020 bol známy len výsledok hlasovania voličov, ktorí nemali trvalý pobyt na Slovensku. Hlasovacie lístky voličov s trvalým pobytom na Slovensku boli totiž vložené do volebnej schránky v príslušnom okrsku podľa miesta trvalého pobytu.
Štát Počet návratných obálok
Česko 23486
Spojené kráľovstvo 6238
Nemecko 5546
Rakúsko 5230
Švajčiarsko 3150
Holandsko 1680
Spojené štáty, USA 1640
Írsko 1149
Belgicko 1125
Francúzsko 963
Španielsko 922
Dánsko 907
Kanada 882
Nórsko 764
Taliansko 683
Maďarsko 603
Švédsko 501
Austrália 396
Luxembursko 377
Poľsko 341
Fínsko 216
Cyprus 182
Portugalsko 164
Spojené arabské emiráty 139
Island 126
Chorvátsko 116
Grécko 95
Nový Zéland 91
Lotyšsko 78
Malta 58
Izrael 58
Singapur 53
Japonsko 45
Srbsko 44
Thajsko 41
Slovinsko 41
Bosna a Hercegovina 40
Bulharsko 39
Turecko 39
Čína 36
Taiwan 30
Estónsko 29
Čierna Hora 24
Indonézia 23
Rumunsko 22
Kórejská republika 22
Hongkong 21
Gruzínsko 18
Litva 17
Ukrajina 16
Keňa 15
Brazília 15
Mexiko 14
Lichtenštajnsko 13
Saudská Arábia 13
Malajzia 13
Rusko 13
India 12
Monako 12
Katar 12
Albánsko 11
Argentína 9
Libanon 9
Egypt 7
Bahrajn 7
Moldavsko 6
Vietnam 6
Azerbajdžan 6
Gibraltár 6
Arménsko 5
Maurícius 5
Severné Macedónsko 5
Madagaskar 4
Uruguaj 4
Faerské ostrovy 4
Uzbekistan 4
Čile 4
Kazachstan 4
Čad 3
Kambodža 3
Maldivy 2
Andorra 2
Aruba 2
Maroko 2
Uganda 2
Omán 2
Vatikán 1
Francúzska Polynézia 1
Senegal 1
Mongolsko 1
Peru 1
Irak 1
Južná Afrika 1
Sv.Helena,Asc,Trist.daC. 1
Bangladéš 1
Namíbia 1
Mjanmarsko 1
Bahamy 1
Kirgizsko 1
Filipíny 1
Etiópia 1
Bermudy 1
Kostarika 1
--
1 -
Zora povedal/-a: Ja len dúfam, že sa nezobudíme do monštruózneho cirkusu, kde hlavnou atrakciou budú IBA svine pri korytách.
Niektoré prebúdzania bývajú ťažké. Ale nakoniec, voda sa podľa klasika varí aj na cirkusové ošípané. A o čo viac vody treba, o to dlhšie to trvá. Fyzikálne zákony :)
Všetkým zúčastneným aj nezúčastneným v dnešných voľbách želám pekný a pokojný deň.
1 -
30.9.23
Na farbe pečiatky obce na hlasovacej obálke nezáleží
Na farbe pečiatky obce na hlasovacej obálke nezáleží. "Ak by bola teda pečiatka inej farby ako červenej, neznamená to neplatnosť hlasovacej obálky. Obálka bude platná," sprostredkovala polícia reakciu riaditeľky odboru volieb, referenda a politických strán na Ministerstva vnútra (MV) SR Evy Chmelovej.
Polícia na sociálnej sieti ďalej zdôraznila, že zákon o podmienkach výkonu volebného práva farbu pečiatky nerieši. Jeden z voličov sa mal v bratislavskej Petržalke dožadovať obálky s pečiatkou červenej farby.
O priazeň voličov v predčasných parlamentných voľbách sa uchádza 25 politických subjektov. Volebné miestnosti budú otvorené v sobotu do 22.00 h. Po ich uzatvorení sa začnú spočítavať hlasy. Priebežné neoficiálne výsledky bude možné sledovať na weboch www.volbysr.sk aj na webe www.teraz.sk. Oficiálne výsledky budú známe až po tom, ako ich odobrí štátna volebná komisia.
--
Stretla som sa práve v Petržalke s pečiatkou modrej farby.
0 -
Takto si zvolíte svojho favorita
1. Po príchode do volebnej miestnosti sa preukážete volebnej komisii občianskym preukazom. Ak volíte mimo svojho trvalého bydliska, tak nezabudnite hlasovací preukaz, ktorý vám aj odoberú.
2. Komisia vám dá 25 hlasovacích lístkov a prázdnu obálku s úradnou pečiatkou obce. Prevzatie potvrdíte podpisom.
3. Odoberiete sa za plentu, kde si vyberiete jeden lístok s kandidátkou vašej strany. Na nej môžete zakrúžkovať najviac 4 kandidátov - zakrúžkujete ich poradové číslo na kandidátke. Môžete ich zakrúžkovať aj menej, váš hlas pre nich je platný. Ak zakrúžkujete 5 a viac, tak platí len váš hlas pre stranu, prednostné hlasy kandidátom nebudú uznané.
4. Hlasovací lístok vložíte do obálky, zalepíte a vhodíte do urny. Nepoužité lístky zahodíte do inej schránky na to určenej.
5. Ak sa pomýlite, komisia vám za nesprávne upravené hlasovacie lístky vydá iné. Tie prvé musíte zahodiť.
0 -
Volebné moratórium sa predĺži! Znepokojivý dôvod: Čo sa stalo?
Volebné moratórium, ktoré sa malo skončiť dnes o 22:00 uzavretím volebných miestností, sa predĺži minimálne o 40 minút.
Ako pre médiá uviedol hovorca rezortu vnútra Matej Neumann, v jednom volebnom okrsku v bratislavskej Petržalke totiž skolaboval člen komisie. Volebná miestnosť tak bola istý čas uzatvorená. Hlasovanie v parlamentných voľbách sa začalo dnes o 7:00. Väčšina miestností by sa mala uzavrieť v plánovaný čas, teda o 22:00.
Mestská časť na sociálnej sieti spresnila, že k prípadu došlo v okrsku č. 41 na Základnej škole Gessayova 2. "Z dôvodu zdravotných komplikácií jedného z členov komisie, ktoré si vyžadovali zásah záchranárov, bude v tomto okrsku predĺžená možnosť odvoliť o 40 minút," informuje petržalská samospráva. V tomto volebnom okrsku tak budú môcť voliči odovzdať hlasovací lístok do 22.40 h.
--
Ulica je pomenovaná podľa Ignáca Gessaya (1874 – 1928), slovenského novinára a politika pôsobiaceho v USA.
V roku 1907 bol spoluzakladateľom Slovenskej ligy v Amerike. Aktívne sa zúčastnil československého zahraničného odboja, zúčastnil sa prípravy Clevelandskej dohody, bol signatárom Pittsburskej dohody, bol členom Odbočky Československej národnej rady v USA. Ako člen česko-slovenskej delegácie sa zúčastnil na mierovej konferencii v Paríži. Od roku 1920 až do svojej do smrti pôsobil na Slovensku ako predstaviteľ americkej Slovenskej ligy, založil Slovenskú ligu na Slovensku. Ako signatár Pittsburskej dohody presadzoval jej realizáciu, aj preto sa pridal k slovenskému autonomizmu.
1 -
VOLEBNÉ MORATÓRIUM PREDĹŽILI: Potrvá minimálne do 22.45 h
Volebné moratórium v rámci sobotných predčasných parlamentných volieb predĺžili o ďalších päť minút. Na celom území SR potrvá do 22.45 h. Informoval o tom predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz.
Dôvodom je predĺženie hlasovania vo volebnej miestnosti v považskobystrickej mestskej časti Považské Podhradie, kde zomrel po kolapse 78-ročný volič. "V tomto volebnom okrsku sa uzatvorí volebná miestnosť o 22.45 h," priblížil Orosz.
Ďalej zdôraznil, že počas hlasovania nie je možné vyhotovovať zvukové a ani obrazové záznamy. Okrsková volebná komisia však môže povoliť výnimku. "Napríklad na vyhotovenie upomienkovej fotografie, ale musí byť pri tom zachovaná zásada ochrany osobných údajov a nesmie byť narušený priebeh hlasovania," podotkol.
0 -
Zaujímavý je dátum novelizácie zákona, umožňujúcej tento postup. 30.11. 2022 - dva týždne pred vyslovením nedôvery Hegerovej vláde.
Kto má záujem, tu je zhrnutý jej obsah: https://www.ulclegal.com/buletin/novela-zakona-o-podmienkach-vykonu-volebneho-prava/
Riešenie pre zahraničných by bolo pritom jednoduché - termín volieb je známy dávno vopred. Ten, kto sa nevie/nechce dostaviť osobne, svoje právo voliť by nevyužil - teda rozhodol sa nevoliť.
1 -
graul povedal/-a: Keď má niekto trvalý pobyt v zahraničí, ako je možné, že má právo rozhodovať o Slovensku ?
Lebo ma slovenské štátne občianstvo
0 -
František Mikloško sa vracia do politiky a nastupuje ako poslanec za KDH. Podľa neho je predsedníctvo strany pevné v názore nevládnuť so Smerom.
Progresívne Slovensko by podľa neho malo ponúknuť Pellegrinimu post premiéra. „Ak PS ide o Slovensko, ako to stále hovorili, viem si predstaviť, že urobí tento obchod,“
Mikloško (76) získal vo voľbách druhý najvyšší počet krúžkov v KDH hneď po predsedovi Majerskom. Po trinástich rokoch sa tak vracia do parlamentu.
1 -
1.10.23
Výsledky volieb v jednom okrsku budú neplatné! Hlasy sa nepodarilo sčítať
V jednom okrsku v Prešovskom kraji sa nepodarilo sčítať hlasy a výsledky budú neplatné. Z toho dôvodu nie je v definitívnych výsledkoch 100 percent sčítaných zápisníc. Informoval o tom v nedeľu predseda Štatistického úradu SR Peter Peťko.
Riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová spresnila, že príčinou bolo zlyhanie členky okrskovej volebnej komisie, ktorá hodila do hlasovacej schránky nezistený počet obálok.
Predseda štátnej volebnej komisie Ladislav Orosz potvrdil, že jeden nezarátaný okrsok nemá vplyv na výsledný počet mandátov, ktoré získali politické strany.
Celý proces spracovania výsledkov trval desať hodín a 38 minút. "Je to o jednu hodinu a 17 minút kratší čas, ako trvala sumarizácia parlamentných volieb v roku 2020," priblížil Peťko.
Poznamenal, že spočiatku zaznamenali dočasné spomalenie zobrazovania priebežných výsledkov. Príčinou bol podľa jeho slov veľký nápor zasielaných zápisníc do systému. "Nemalo to však žiaden vplyv na kvalitu spracovania výsledkov," podotkol s tým, že o 4.00 h boli spracované výsledky z 95 percent okrskov. Poprel, že by štatistický úrad zaznamenal počas volebnej noci kybernetický útok.
"Výsledky volieb sú spracované tak rýchlo, ako je rýchla najpomalšia okrsková volebná komisia," dodala Chmelová. Najpomalšie boli podľa jej slov okrsky v Bratislave.
1 -
Voľby sa skončili, a tak je žiadúce túto tému uzatvoriť. Osobne som presvedčený, že výsledok volieb je najlepší, aký sme vôbec mohli dosiahnúť. Prečo? Zloženie parlamentu bude generovať procesy, ktoré najstručnejšie je možné charakterizovať takto:
- dobro nadobúda sebaposilňujúci charakter,
- zlo nadobúda sebazničujúci charakter,
- cesta k mieru sa stala nezvratnou.
Je tiež žiadúce jednotlivé body konkretizovať a argumentačne podložiť, ako aj doplniť a charakteriovať riziká.
Záver:
Čaká nás dlhá (cez jednu generáciu) a veľmi ťažká cesta, no začali sme ju úspešne a z pohľadu vnútornej, medzinárodnej a globálnej politiky v optimálnej dobe.
0 -
Voľby sa síce skončili, ale nová vláda ako výsledok volieb ešte oficiálne neexistuje.
Preto ešte nič nie je ukončené, hoci podaktorí už vidia Fica nielen podpisovať koaličnú zmluvu, ale aj viesť rokovanie vlády trebárs o 3 roky.
Verím, že čo treba uzatvoriť, zvládne úspešne vyriešiť tunajší admin.
0 -
Zora povedal/-a: Voľby sa síce skončili, ale nová vláda ako výsledok volieb ešte oficiálne neexistuje.
Voľby sa skončili a nech bude zloženie vlády akékoľvek, vyššie uvedené platí - je to iba otázka času. Vôbec nie je to iba o Ficovi - je to o naratívoch všetkých politických strán - aj tých, čo neprekročili kvórum.
PS: Ak by Smeráci pri aktuálnej politicko-ekonomickej situácii mohli sami postaviť vládu, boli by to ich posledné voľby!
Zora povedal/-a: Verím, že čo treba uzatvoriť, zvládne úspešne vyriešiť tunajší admin.
Ale no tak, snáď som nikoho neurazil.
0 -
noví poslanci
Smer-SD: 42 poslancov
1. Robert Fico: 531.528 prednostných hlasov
2. Robert Kaliňák: 263.045 prednostných hlasov
3. Ľuboš Blaha: 220.478 prednostných hlasov
4. Juraj Blanár: 181.636 prednostných hlasov
5. Erik Kaliňák: 145.018 prednostných hlasov
6. Tibor Gašpar: 132.119 prednostných hlasov
7. Ladislav Kamenický: 85.247 prednostných hlasov
8. Richard Takáč: 68.842 prednostných hlasov
9. Jaroslav Baška: 28.836 prednostných hlasov
10. Marián Saloň: 7601 prednostných hlasov
11. Viliam Zahorčák: 8246 prednostných hlasov
12. Marián Kéry: 13.728 prednostných hlasov
13. Peter Šuca: 3841 prednostných hlasov
14. Augustín Hambálek: 2650 prednostných hlasov
15. Ján Richter: 10.161 prednostných hlasov
16. Jozef Ježík: 4565 prednostných hlasov
17. Ján Kvorka: 1275 prednostných hlasov
18. Juraj Gedra: 2688 prednostných hlasov
19. Boris Susko: 2248 prednostných hlasov
20. Ján Mažgút: 3174 prednostných hlasov
21. Dušan Jarjabek: 5606 prednostných hlasov
22. Igor Choma: 6291 prednostných hlasov
23. Ján Podmanický: 11.729 prednostných hlasov
24. Jozef Habánik: 3052 prednostných hlasov
25. Igor Melicher: 2983 prednostných hlasov
26. Vladimír Faič: 1073 prednostných hlasov
27. Dušan Muňko: 896 prednostných hlasov
28. Anton Stredák: 1226 prednostných hlasov
29. Ľubomír Vážny: 3181 prednostných hlasov
30. Daniel Karas: 3296 prednostných hlasov
31. František Petro: 1676 prednostných hlasov
32. Vladimír Baláž: 4082 prednostných hlasov
33. Jana Vaľová: 6303 prednostných hlasov
34. Dušan Galis: 2126 prednostných hlasov
35. Zuzana Matejičková: 6053 prednostných hlasov
36. Marcela Čavojová: 3121 prednostných hlasov
37. Stanislav Kubánek: 2765 prednostných hlasov
38. Martin Nemky: 1897 prednostných hlasov
39. Jozef Valocký: 1392 prednostných hlasov
40. Michal Stuška: 1917 prednostných hlasov
41. Jozef Smatana: 2281 prednostných hlasov
42. Justín Sedlák: 1599 prednostných hlasov
Progresívne Slovensko (PS): 32 poslancov
1. Michal Šimečka: 303.423 prednostných hlasov
2. Michal Truban: 122.302 prednostných hlasov
3. Lucia Plaváková: 105.423 prednostných hlasov
4. Jaroslav Spišiak: 69.354 prednostných hlasov
5. Tomáš Valášek: 66.056 prednostných hlasov
6. Tamara Stohlová: 63.103 prednostných hlasov
7. Irena Bihariová: 37.849 prednostných hlasov
8. Michal Sabo: 37.275 prednostných hlasov
9. Zora Jaurová: 29.704 prednostných hlasov
10. Michal Wiezik: 29.195 prednostných hlasov
11. Oskar Dvořák: 28.426 prednostných hlasov
12. Ingrid Kosová: 21.040 prednostných hlasov
13. Štefan Kišš: 20.697 prednostných hlasov
14. Simona Petrík: 19.636 prednostných hlasov
15. Tina Gažovičová: 18.115 prednostných hlasov
16. Ivan Štefunko: 15.073 prednostných hlasov
17. Beáta Jurík: 11.033 prednostných hlasov
18. Jana Hanuliaková: 5730 prednostných hlasov
19. Zuzana Mesterová: 10.200 prednostných hlasov
20. Ondrej Prostredník: 14.369 prednostných hlasov
21. Zuzana Števulová: 8538 prednostných hlasov
22. Martin Dubéci: 6647 prednostných hlasov
23. Darina Luščíková: 5348 prednostných hlasov
24. Branislav Vančo: 3061 prednostných hlasov
25. Tomáš Hellebrandt: 13.194 prednostných hlasov
26. Viera Kalmárová: 3141 prednostných hlasov
27. Martin Pekár: 3162 prednostných hlasov
28. Dana Kleinert: 6095 prednostných hlasov
29. Dávid Dej: 1589 prednostných hlasov
30. Veronika Veslárová: 4473 prednostných hlasov
31. Ján Hargaš: 9748 prednostných hlasov
32. Veronika Šrobová: 2769 prednostných hlasov
Hlas - SD: 27 poslancov
1. Peter Pellegrini: 337.976 prednostných hlasov
2. Denisa Saková: 168.453 prednostných hlasov
3. Richard Raši: 141.234 prednostných hlasov
4. Erik Tomáš: 115.023 prednostných hlasov
5. Tomáš Drucker: 43.698 prednostných hlasov
6. Michal Kaliňák: 30.577 prednostných hlasov
7. Lucia Kurilovská: 28.750 prednostných hlasov
8. Matúš Šutaj Eštok: 27.093 prednostných hlasov
9. Branislav Becík: 20.260 prednostných hlasov
10. Zuzana Dolinková: 20.153 prednostných hlasov
11. Peter Kmec: 3192 prednostných hlasov
12. Peter Žiga: 5685 prednostných hlasov
13. Ján Ferenčák: 4894 prednostných hlasov
14. Róbert Puci: 3236 prednostných hlasov
15. Ľubica Laššáková: 8308 prednostných hlasov
16. Ján Blcháč: 5580 prednostných hlasov
17. Peter Náhlik: 2522 prednostných hlasov
18. Karol Janas: 3717 prednostných hlasov
19. Dušan Tittel: 5370 prednostných hlasov
20. Peter Kalivoda: 831 prednostných hlasov
21. Kamil Šaško: 1409 prednostných hlasov
22. Richard Eliáš: 5517 prednostných hlasov
23. Roman Malatinec: 3951 prednostných hlasov
24. Michal Moško: 1919 prednostných hlasov
25. Radomír Šalitroš: 1407 prednostných hlasov
26. Erik Vlček: 2238 prednostných hlasov
27. Igor Šimko: 4152 prednostných hlasov
Koalícia OĽANO a priatelia: 16 poslancov
1. Igor Matovič: 178.614 prednostných hlasov
2. Erika Jurinová: 69.638 prednostných hlasov
3. Peter Pollák: 53.005 prednostných hlasov
4. Veronika Remišová 36.292 prednostných hlasov
5. Michal Šípoš: 31.466 prednostných hlasov
6. Gábor Grendel: 28.181 prednostných hlasov
7. Marek Krajčí: 26.787 prednostných hlasov
8. Lukáš Bužo: 21.781 prednostných hlasov
9. Roman Mikulec: 21.464 prednostných hlasov
10. Viliam Tankó: 20.626 prednostných hlasov
11. Jozef Viskupič: 15.905 prednostných hlasov
12. Anežka Škopová: 12.233 prednostných hlasov
13. Anna Záborská: 11.720 prednostných hlasov
14. Jozef Pročko: 11.059 prednostných hlasov
15. Ľubomír Galko: 10.974 prednostných hlasov
16. Richard Vašečka: 10.112 prednostných hlasov
Kresťanskodemokratické hnutie (KDH): 12 poslancov
1. Milan Majerský: 98.827 prednostných hlasov
2. František Mikloško: 31.629 prednostných hlasov
3. Marián Čaučík: 21.232 prednostných hlasov
4. Igor Janckulík: 19.462 prednostných hlasov
5. Martina Holečková: 19.050 prednostných hlasov
6. Jozef Hajko: 15.695 prednostných hlasov
7. Branislav Škripek: 13.640 prednostných hlasov
8. Peter Stachura: 12.259 prednostných hlasov
9. Ján Horecký: 12.252 prednostných hlasov
10. František Majerský: 12.138 prednostných hlasov
11. Martin Šmilňák: 11.170 prednostných hlasov
12. Andrea Turčanová: 10.373 prednostných hlasov
Sloboda a Solidarita (SaS): 11 poslancov
1. Richard Sulík: 82.048 prednostných hlasov
2. Mária Kolíková: 53.087 prednostných hlasov
3. Branislav Gröhling: 48.660 prednostných hlasov
4. Vladimíra Marcinková: 46.095 prednostných hlasov
5. Jana Bittó Cigániková: 39.790 prednostných hlasov
6. Marián Viskupič: 24.785 prednostných hlasov
7. Ondrej Dostál: 17.703 prednostných hlasov
8. Alojz Hlina: 17.402 prednostných hlasov
9. Vladimír Ledecký: 16.300 prednostných hlasov
10. Juraj Droba: 13.482 prednostných hlasov
11. Tomáš Szalay: 12.811 prednostných hlasov
Slovenská národná strana (SNS): 10 poslancov
1. Andrej Danko: 68.726 prednostných hlasov
2. Tomáš Taraba: 63.883 prednostných hlasov
3. Rudolf Huliak: 58.875 prednostných hlasov
4. Martina Šimkovičová: 27.615 prednostných hlasov
5. Roman Michelko: 25.872 prednostných hlasov
6. Ivan Ševčík: 25.639 prednostných hlasov
7. Filip Kuffa: 22.664 prednostných hlasov
8. Štefan Kuffa: 21.159 prednostných hlasov
9. Peter Kotlár: 13.252 prednostných hlasov
10. Pavel Ľupták: 13.046 prednostných hlasov
2 -
Jedným z univerzálnych princípov, ktorý je formulovaný aj v KSB je, že všetko prebieha najlepším možným spôsobom vzhľadom na mravnosť zúčastnených. Ako zúčastnených máme v tomto prípade nielen zvolených kandidátov zostavujúcich vládu, ale aj celú spoločnosť. Výsledok volieb (a všetko súvisiace, čo bude nasledovať) teda podá(va) spoľahlivú informáciu o mravnom stave politikov a spoločnosti ako celku.
Tento princíp potvrdzuje tvoj názor v bode, že je to naozaj najlepší výsledok, aký sme mohli dosiahnuť. Vzhľadom na...
Ako to dopadne so zvyšnými, budúcnosti sa týkajúcimi bodmi, sa dá hodnotiť na základe zoznamu nových poslancov a pozorovania vlastného okolia v osobnom a pracovnom živote. A sledovaním reálnych - do odhalenej miery - dejov vo svete samozrejme tiež.
3
Kategórie
- Všetky kategórie
- 1 Možnosti, riešenia, východiská, ciele
- 215 Politika a udalosti
- 81 Udalosti a politika na Slovensku
- 24 Udalosti a politika v ČR
- 63 Zahraničná politika a udalosti
- 50 Globálna politika a udalosti
- 26 Analýzy
- 4 Domáci analytici
- 19 Zahraniční analytici
- 5 Metódy vládnutia
- 25 Svetonázor
- 49 Ideológia - filozofia, náboženstvo, technológia
- 238 KSB
- 2 Osbeživa
- 24 Dejiny a chronológia
- 34 Biologické zbrane
- 18 Ekonomika a financie
- 10 Násilie, zbrane, vojna
- 46 Egregoriálno-matričné riadenie
- 12 Jazyk životných okolností
- 17 Kultúra
- 8 Filmy, videá
- 4 Literatúra
- 4 Hudba
- 35 Zdravie
- 19 Podnety k fóru
- 5 Pomôcky a návody k fóru
- 118 Mimo kategórií