Dogmatizmus, zvyky, programy, dinosaury

V práci máme kolegov všelijkých. Jední sú mladí, iní zase starší a máme tam aj dinosaurov - to su takí čo tam na tom istom mieste pracujú už okolo 20 rokov. Ako vieme, časom si každý jedinec vypracuje isté zvyky pre opakujúcu sa činnosť. Je to asi prirodzené. Síce niekedy nebezpečné, ale vídame takéto správanie jednotlivca. Napríklad keď ideme z WC tak nerozmýšľame prečo si ruky umývame, umývame si ich preto, lebo sme to tak robili stále. Je to už zvyk. Podobne je to aj so svetonázorom. Sú jedinci, ktorí si automatizujú svetonázor. Tjs demokracia je stále zlá, dvíhanie úrokov je stále zlé. Liberalizmus je stále zlý. Asi sa to volá aj škatuľkovanie. Dajú si informáciu do škatuľky a už sa nezaujímajú o tom aká aktuálna je tá informácia. Spoliehajú sa na seba v minulosti, ktorý informáciu vtedy na základe vtedy dostupných informácií vyhodnotil a uzavrel do škatuľky. Či je obsah škatuľky stále pravdivý, to nevyhodnocujú.
Podobne vznikajú aj automatizmy, programy, dogmatizmus.
Napríklad starý dedo čo choval celý život kravy, vstane ráno, dá kravám nažrať, napiť, vykydá hnoj, dá žrať sviniam.... Prejde určitý čas, napríklad hodina. Potom ide na raňajky on. Dalo by sa povedat, že na ten celý úkon si vytvoril program. Keby oslepol napoly, tak by stále dokázal vykonávať program, lebo ten je natoľko vžitý, že už sa ani vymazať nedá. Zvárač má tiež svoj program. Je naučený ráno vstať, ísť do práce. Tam rozmýšľa o tom ako dať jeden kus železa k druhému podľa výkresu a potom ho zvarí dokopy. Tiež ma program. Síce ten program dokáže riešiť aj komplikovanejšie úlohy (umelá inteligencia?) ako napríklad zváranie a ukladanie železa podľa výkresu ale stále to je program. Zvárač aj Dedo vykonávajú svoj program - ROBOTU, Robota robí z človeka Robota, preto sa to nazýva Robota ( @Rusofil chýba nám tu téma pre jazkové okienko.)
Mohli by sme povedať, že to je proces "normálny". Veď napríklad tento proces prebieha aj pri prechádzke aj na pive. Na prechádzke - podvedomie je zahltené programom chôdze a človek tak môže bez otravovania podvedomím úspešne rozmýšľať o tom čo bude variť, ako bol postavený mesiac a akej farby je skutočne slnko. Podobne pri pive. Podvedomie je zahltené pohárom, pivom, hrá sa s pohárom, občas ho podvihne a niečo odpije, pričom vedomá časť Nášho JA nie je otravovaná podveomím a dokáže viesť neuveriteľnú debatu. Tento fakt užívania programov podvedomím využívam keď k nám príde návšteva. Pustím na strednú hlasitosť hudbu a ľudia sa "odrazu začnú rozprávať", pretože ich podvedomie začne vykonávať program "analyzuj hudbu" a vedomie, vedomé JA začne preberať s prísediacim KSB :smile:

Ale spať k dinosaurom. Dinosaurus je človek lenivý, pohodlný, ktorý si na všetko spravil program a vlastne už neexistuje žiadne jeho JA, už ostali len programy pre podvedomie. Ako spoznať takého dinosaura? Takýto dinosauri si nedokážu vytvárať programy nové, odmietajú sa učiť, nerobia revíziu už existujúcich programov. Keď by ste im ponúkli koleso, tak by ho s radosťou odmietli v zamĺčaní povedali by "ja neviem čo mam s tým tvojím kolesom robiť, na to program nemám, ale zato mám program, ktorý vie ťahať mech, drevo ... po zemi, tak ten program budem používať kým nezomriem". A keď začnete na dinosaura apelovať, tak sa bude cítiť ohrozený, vyskočí na vás "ako sa ty opovažuješ mi brať môj program! Ty heretik, triedny nepriateľ! Choď preč Satan!" Pritom vy ste len chceli tomu človeku pomôcť, netušiac o tom, že vy mu nepomáhate, ale vlastne mu beriete zmysel jeho života - program ťahania vreca po zemi. Podvedomie toho človeka vás vyhodnotí za nepriateľa číslo 1, za nepohodlnú osobu. Raz som v prítomnosti takého ROBOTA rezal flexou železo. Držal som flexu inak ako ono. Hneď na mňa vyskočil jeho podvedomí program, že ako to držím tú flexu, že to tak sa nedrží! Na otázku "Prečo" odpovedať ROBOT nevedel. Proste nedržal som flexu podľa jeho programu tak sa na mňa vyziapal.

Dalo by sa povedať, že toto je finálna fáza deštrukcie ducha človeka. Keď človek nahradí svoje JA programamy, tak sa z neho stane ROBOT (po tom čo veľa ROBIL - opakoval tú istú činnosť veľa krát). Po tom už len prichádza spustenie programu "odpojenia fyzického tela od Duše" v našom jazyku - Pomalá smrť. Ale veď ľudské telo je predprogramované na život cez 1000 rokov. Tak ako to že smrť prichádza v 65 ? Nuž áno, v aktuálnom živote duša dosiahla maximum, viac jej nedovolí podvedomie, ktoré je zaplnené programamy "na všetko" a odmieta ďalší vývoj. Kde sa vývoj zastaví, tam začína degradácia a smrť.

V minulosti som videl veľmi veľa hádok partnerov, len kvôli tomu, že nechápali programy "druhej polovičky". Ale po tom ako som im vysvetlil, že druhá polovička to a to nerobí zámerne, ale že to je program, tak odrazu hádky zmizli, nastalo pochopenie "teraz moja milovaná Robotizovaná polovička vykonáva program." Samozrejme, to už je finálny status, kedy sa nič nedá spraviť, správne človek by mal zahrnúť do procesu lásku a program zmeniť. Len otázka je čo je silnejšie - vaša láska alebo program v partnerovom podvedomí?
A tak pozerám, sused už chová 30 oviec nie 5, podobne ako jeho otec .... čo sa stalo? Prebral program z agregoru svojho otca a tak chová ovce.
Nikto mu to nevyhovorí, je v zajatí programu, až do smrti, alebo inej tragickej udalosti.

Lev raz spomenul, že nie všetci jednotlivci na zemi majú slobodné JA, že istí jednotlivci su jednoducho roboti. Ktovie čo je na tom pravda. Aj biblia rozdeľuje civilizáciu na potomkov Adama a človekov. KSB hovorí, že robotizmus je dielo kultúry sčasti možno áno. Ale na koľko je to výsledok fyzických predispozícií, to zatiaľ nikto neštudoval.

Komentáre

  • @Rusofil povedal/-a:
    Jo, jo, kdo druhému jámu kopá...

    Zničila život mužovi, synovi aj neveste. Aký trest by si taká osoba zaslúžila?

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:
    Jo, jo, kdo druhému jámu kopá...

    Zničila život mužovi, synovi aj neveste. Aký trest by si taká osoba zaslúžila?

    Myslím, že je potrestaná dost. Hanba v celém Rusku. Ta aby chodila kanálama. Je to hodně sledovaný pořad.

  • Ogar Valach
    upravené Fri 3 Jun 2022 #5->

    @Rusofil povedal/-a:
    Myslím, že je potrestaná dost. Hanba v celém Rusku. Ta aby chodila kanálama. Je to hodně sledovaný pořad.

    Mužovi, synovi ani neveste to nepomôže. A ak sú to také "skutočné" prípady ako u toho potetovaného homosexuála na Barrandove, ktorému sa rozpadla rodina kvôli jeho orientácii, ale ktorý má tú drzosť radiť ľuďom vo vzťahoch, potom ani žiadna hanba nebola.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:
    Myslím, že je potrestaná dost. Hanba v celém Rusku. Ta aby chodila kanálama. Je to hodně sledovaný pořad.

    Mužovi, synovi a neveste to nepomôže. A ak sú to také "skutočné" prípady ako u toho potetovaného homosexuála na Barrandove, ktorému sa rozpadla rodina kvôli jeho orientácii, ale ktorý má tú drzosť radiť ľuďom vo vzťahoch, potom ani žiadna hanba nebola.

    Ano, případy jsou skutečné, jedna ze soudkyň je dcerou (už si to přesně nepamatuji) vysoké šišky z armády. Jsou tam také prostřihy do dětské herny, kde děti spolu s psychologem čekají na rozsudek. V případě, že jsou děti větší, odpovídají na otázky psychologa. Je to velice citlivě zpracováno.
    Odlišnost Ruského zákona od našeho je v tom, že popřít, nebo určit otcovství lze kdykoliv, dokonce i po smrti otce a také v případě již dospělých dětí. Hodně se tam řeší takové věci, že zemře milionář a najednou se vynoří "potenciální děti", které pretendují na dědictví, nebo povedení "tatínkové", kteří se k dětem celý život nehlásili, ale na stáří by chtěli, aby je jejich děti vydržovaly. To nejsou příběhy, ale ságy.

  • @Rusofil Ako sa prosím ťa tá relácia volá a na ako kanáli to je?

  • @jardob povedal/-a:
    @Rusofil Ako sa prosím ťa tá relácia volá a na ako kanáli to je?

    TV Domašnij, pořad Test na otcovstvo od 9:15 našeho času, ve všední den.

  • @Ferry povedal: https://ksbforum.info/discussion/comment/2860/#Comment_2860
    Keď tak pozerám do minulosti, tak podobné čo sa teraz deje s KSB sa dialo aj v minulosti s kresťanstvom, védickým svetonázorom... Stále na počiatku boli veľmi dobré myšlienky, ale neskôr akoby sa stratil ten pevný stred, tá prvotná myšlienka a koncepciu si začal znásilňovať kadekto napr takto si znásilnila RKC kresťanstvo. Tento jav by sme mali začať rozoberať. Prečo sa to deje? Ako tomu predchádzať?

    Dobrý postřeh Ferry. S tímto se dá pokračovat zde. Protože právě dogmatizmus, zvyky, programy a dinosauři mezi elitami, akademiky, vědci, teology, atd., ale i mezi obyčejnými lidmi, jejich ego, pýcha a právě ty zvyky a programy v nich samých s tím souvisí a jsou toho příčinou. To oni, my sami, tímto vytváříme egregor GP, ďábla, který nám pak zpětnou vazbou našeptává a popouzí emoce které nám zastírají rozum a chováme se nerozvážně, zbrkle a popudlivě.

    A když známe příčinu, měli bychom vědět jak tomu předcházet...

  • R
    upravené Thu 7 Jul 2022 #12->

    @Ferry povedal/-a:

    >

    Tiež treba veľmi silno trestať ľudí, ktorý sa vysmievajú druhým za ich chyby. Mne sa tak vysmiali, že neviem tancovať a odvtedy netancujem :smile: Možno to mysleli s úsmevom, možno to bola pravda, ale bola to chyba! To v koncepcii spoločnosti musí byť takéto niečo tvrdo stíhané.

    Takže za produkovanie elít, egoistov , nadradených atď môže aj koncepcia, ktorá ich učí, že mýliť sa nesmú a neučí ich čo majú spraviť po tom čo sa mýlili (zmeniť sa k lepšiemu). Je to vlastne koncepcia bez lásky. Oko za oko zub sa zub.

    Proto jsem také psal, že dětem se má při výchově ponechat volný prostor, aby mohly tvořit a tím si ověřovat, vychytávat nedostatky, dělat své vlastní chyby, protože jenom vlastní zkušeností poznávají svět. Tím nemyslím, vše dovolování, ale dáváním vlastního příkladu. Příkazy, zákazy s tvrdá disciplína jsou k ničemu. Naopak, láska a povzbuzení dělají zázraky.

  • protože jenom vlastní zkušeností poznávají svět.

    Presne tak. Každý musí vedieť o tom, že proces evolúcie spočíva v tom, že spravíš chybu a z nej sa poučíš.
    Proces evolúcie nespočíva v tom, že sa budeš báť spraviť chybu. V takomto prípade nastáva degradácia, zastavuje sa evolúcia. Človek sa môže vyvýjať alebo upadať. Žiaden stav ničoho "pomedzi" neexistuje. A najhoršie na tom je, že človeka čo sa bojí sa dá ovládať veľmi ľahko. A tak vznikajú elity ako pročko :smiley: