Podnety a pripomienky k fóru

S
upravené Wed 13 Jul 2022 v Podnety k fóru #1#1
Diskusia pre vaše podnety k obsahu fóra, moderácii a súvisiacich tém
«134

Komentáre

  • Nesouhlasím s uzavřením diskuse o Slovanech a védách. Osobní útok tam nebyl. Chtěl jsem dodat nějaké odkazy a uzavřením diskuse mi to bylo znemožněno.

  • Osobne by som ocenil, keby sa nezatvárali živé témy. Že sa podľa niekoho točia v kruhu a nikam nehýbu nepovažujem za problém. Za problém naopak považujem takéto uzatváranie keď sa netočia v kruhu a aj keď pomaly, predsa len sa hýbu. Ďakujem za pochopenie.

  • Jsem také proto, aby se téma nezavíralo. Koho to nezajímá nemusí tam chodit, a když má potřebu někdo něco sdělit ať je to umožněno. A to rovnou říkám, že pro mě je téma uzavřené a de facto bylo již před jeho založením. Avšak považuji za šikovné, že diskutující, kteří nevychází z pozic KSB ("Védisti") mají vlastní samostatné vlákno, to je velice přehledné.

  • R
    upravené Sat 28 May 2022 #5->

    Proč byla zase uzavřena diskuse Slované a védy? Proč nebyla ponechána paralelně se Slovanstvom a jeho úlohou? Podle mě můžou existovat paralelně. Jedno jako vhled do starověké historie a druhé jako současný model. Velmi mě mrzí, že moderátor reaguje hned na první výzvu o uzavření, bez toho aby si všiml kolik příspěvků dostává ohodnocení jako podnětný. Koho to téma nezajímá, ať na něj nechodí, ale je hodně lidí, které zajímá historie a zase jim bylo znemožněno toto téma rozvíjet. Podotýkám, že historie je 2.priorita řízení. Proto žádám o opětovné otevření diskuse. Je zajímavé, že právě toto vlákno některým kole oči i když mělo nejvíce zobrazení, kromě prioritních témat.

  • @Rusofil povedal/-a:
    Proč byla zase uzavřena diskuse Slované a védy? Proč nebyla ponechána paralelně se Slovanstvom a jeho úlohou?

    Je znova otvorená, ďakujem za podnet.

  • Nedali by sa zvýrazniť novo pridané témy? :) Ďakujem

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Samoriadenie? Pár aktívnych dogmatikov sa spojí a zablokuje každého, koho názory im nesedia. Zase si sa vyfarbil. Nejaký hnedí začínate byť. Najskôr Boletus, teraz ty...

    ->

    @atom povedal/ -a:
    Považuji diskuzi o tom za podnětnou, protože tím můžeme hledat a učit jak (jaké formy a normy zvolit) se domluvit a vzájemně se respektovat i když se s pohledy a hodnoceními plně neshodneme.

    @Ogar Valach v com je toto dogmaticke?

  • @Kancelar povedal/-a:
    @Ogar Valach v com je toto dogmaticke?

    Prečítaj si čo som napísal a na čo som reagoval. Atom je KSB dogmatik, aj keď občas napíše niečo rozumné. Sú to práve KSB dogmatici, ktorí sa ma snažia vyštvať a vám, moderátorom, sa pravidelne sťažujú a vyplakávajú. Práve ty by si to mal vedieť. Keď sa pár takýchto spojí a na pomoc im prídu ďalší z predchádzajúceho fóra, zablokujú každého, kto sa im znepáči. Rovnako takto liberáli blokujú účty na Moje video a diskusia je tam samý liberál. Konfrontačný štýl je len zámienka. Globalisté bol ako mílius a aj tak bol pre nich nepriateľ, aj keď bol úplne neškodný. KSB dogmatici by ho takto okamžite zablokovali. Im nejde o hľadanie pravdy. Ide im o potlačenie názorov, ktoré narušujú ich ideológiu. Preto sú to dogmatici. Všetko ostatné sú len zástupné problémy (osobná rovina, konfrontačné vyjadrovanie...). Viď príklad Globalisté. Sú v presile, ale argumentačne zaostávajú, pretože v niektorých veciach jednoducho pravda nie je na ich strane. Preto musia siahať po iných spôsoboch na dosiahnutie svojich cieľov (lobovanie u Mila, blokovanie účtov...). Ak je KSB taký silný nástroj, ako je možné, že moje názory neboli argumentačne už dávno roztrhané na kusy? Jednoducho preto, že na tých názoroch niečo je.

  • F
    upravené Tue 12 Jul 2022 #10->

    @Ogar Valach
    Ako prvé sa mi nepáči, že tu kadekoho označuješ za dogmatikov. Z tvojho pohľadu je on dogmatik KSB a z jeho pohľadu ty môžeš byť dogmatik. Kľudne si mohol ten príspevok napísať aj bez toho aby si si do dakoho kopol a každý by aj tak pochopil, čo si vlastne chcel povedať.
    Ale to nie je hlavný cieľ tohto komentára, ako hlavné som sa ťa chcel opýtať ako takúto situáciu riešili v Slovanských občinách? Veď dobre vieme, že aj tam boli kriváci/dogmatici, lebo jednotlivci so slabým duchom sa rodia stále. Ako sa s nimi v občine vysporiadali?

  • Ogar Valach
    upravené Tue 12 Jul 2022 #11->

    @Ferry povedal/-a:
    ako hlavné som sa ťa chcel opýtať ako takúto situáciu riešili v Slovanských občinách? Veď dobre vieme, že aj tam boli kriváci/dogmatici, lebo jednotlivci so slabým duchom sa rodia stále. Ako sa s nimi v občine vysporiadali?

    Keď tu budú Slovania, budem k nim pristupovať ako ku Slovanom. Kým sú tu zradcovia a nepriatelia, budem k nim pristupovať ako si zaslúžia. Teba za dogmatika nepovažujem. Považujem ťa za rozumného, rozhľadeného a aj duchovne vyspelého. KSB dogmatikom je Atom, Jura11 a pár ďalších. Na prechádzajúcom fóre ich bolo viac, ale väčšina z nich sem nechodí.

  • @Kancelar povedal/-a:
    Ogare, nikdy si nebol blokovany za svoje nazory, ale za formu tvojho prejavu.

    Z pohľadu moderátorov to je tak. Ale z pohľadu KSB dogmatikov to tak nie je. Pre nich bol na predchádzajúcom fóre problém aj Globalisté, ktorý sa vyjadroval zmierlivo, ale bol natoľko drzý, že mal iný názor. Veď zalistuj na predchádzajúce fórum a uvidíš to sám.

  • Já celkem žasnu nad tím, že někteří se dokonce uchylují k moderátoru

    Ale moderátor uvedl, že to jsou řídké případy. V kolektivu se statisticky najdou všechny pohledy jak vést diskuzi. Každá slabost sílu skrývá a naopak (Ezop).

  • Ogar Valach
    upravené Thu 1 Sep 2022 #18->

    Nová téma sa mi páči, hlavne logo chýbalo. Text neprečítaných tém nie je dostatočne hrubý ako predtým a zlieva sa s tenkým textom prečítaných tém.

  • C
    upravené Thu 1 Sep 2022 #19->

    V nadpise fora je podskrtnute ksb a v kazdej "systémovej" ikonke je podskrtnute fór .... ksb fór. fór -u žartovný nápad, slovný vtip

    @Ogar Valach tvoja robota?

  • Ogar Valach
    upravené Thu 1 Sep 2022 #20->

    @Cmutvak povedal/-a:
    V nadpise fora je podskrtnute ksb a v kazdej "systémovej" ikonke je podskrtnute fór .... ksb fór. fór -u žartovný nápad, slovný vtip
    @Ogar Valach tvoja robota?

    Nepripisuj mi všetky "zásluhy". V tomto prsty nemám. Skôr je to jazyk životných okolností. Vy, KSB dogmatici a náboženskí fanatici, ste často zlý vtip a egregoriálne sa to asi nevedomky pretavilo do loga. Mňa to pobavilo. Som rád, že si na to upozornil. :)

  • Ogar Valach
    upravené Thu 1 Sep 2022 #21->

    Berme to pozitívne. Fóroví členovia budú mať motiváciu si pridať obrázok. Napríklad fórový Cmutvak by s tým mal niečo robiť, lebo takto je iba na smiech. Mohol by si tam vycapiť fotku alaha (počkať, to mi nevychádza). :D

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Text neprečítaných tém nie je dostatočne hrubý ako predtým a zlieva sa s tenkým textom prečítaných tém.

    Ano, také jsem chtěl napsat. Ogar mě předběhl se stejnou připomínkou. Připojuji se. Také bych uvítal tučnější písmo nepřečtených témat. Nebo barevné rozlišení.

  • Uz som tento podnet tlmocil Milosovi, podla jeho slov je to vysledok prace na logu o tretej rano.
    Kazdopadne stale lepsie ak je podskrtnuty for nez rum, ze? :)

  • Nabudúce nech je odstávka normálne cez deň. Načo v noci?

  • C
    upravené Fri 2 Sep 2022 #25->

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Mohol by si tam vycapiť fotku alaha (počkať, to mi nevychádza). :D

    Fotka alaha alebo krista uz nie je IN ani to nie je COOL. neviem kolko mas rokov ogar, asi 50+ lebo nesledujes modne trendy. Ale zato idu teraz do mody drevene koly tvaru falusa s tvarami starych bradatych rockerov. Pripadne este tie koly umiestnia do mocaristeho, zaspineneho hradistia a tam sa okolo tych kolov tocia. Tak mozno to by som skusil. Predsa musim ist s dobou.

  • P
    upravené Mon 5 Sep 2022 #26->

    @Cmutvak povedal/-a:
    V nadpise fora je podskrtnute ksb a v kazdej "systémovej" ikonke je podskrtnute fór .... ksb fór. fór -u žartovný nápad, slovný vtip
    "Ogar Valach" tvoja robota?

    Vidím, Cmutvaku, že nejsem jediný, kdo se pokusil o egregoriálně-matriční analýzu tohoto signálu.
    i. změna barevného schématu - zde hraje roli nejen to, která trojice barev je (nově) použita, ale hlavně která barva byla zrušena
    ii. změna velkého a malého loga - opět je potřeba mimo jiné porovnat původní a novou verzi

    Vždy, když objekt mění logo, ať už je to YouTube, Škoda, Volkswagen nebo SMER-SSD, jde o zviditelnění změny v podstatě objektu. Ať už je to signál ukončení změny (pečeť), startovní signál změny (který má zahajovanou změnu podpořit) nebo je tím vizualizován milník mezi fázemi vnitřního vývoje.
    Cenná je rovněž informace

    @Kancelar povedal/-a:
    Uz som tento podnet tlmocil Milosovi, podla jeho slov je to vysledok prace na logu o tretej rano.
    Kazdopadne stale lepsie ak je podskrtnuty for nez rum, ze? :)

    Jde o čas, kdy člověk vstupuje do změněného stavu vědomí a kdy dochází ke komunikaci mezi vědomím a podvědomím jedince, typicky ve spánku formou tzv. snů. Sny hovoří řečí symbolickou. Nejde ovšem o nějaký “proud grafických symbolů”, spíše jde o to, že ne všechno, co se ve snu objeví, je tím, čím se zdá být...

  • Ogar Valach
    upravené Fri 2 Sep 2022 #27->

    @Cmutvak povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Mohol by si tam vycapiť fotku alaha (počkať, to mi nevychádza). :D

    Fotka alaha alebo krista uz nie je IN ani to nie je COOL. neviem kolko mas rokov ogar, asi 50+ lebo nesledujes modne trendy. Ale zato idu teraz do mody drevene koly tvaru falusa s tvarami starych bradatych rockerov. Pripadne este tie koly umiestnia do mocaristeho, zaspineneho hradistia a tam sa okolo tych kolov tocia. Tak mozno to by som skusil. Predsa musim ist s dobou.

    Zdá sa, že som ťa odhadol správne. A vraj ťa nepoznám. Fanatické špiny cítim na diaľku aj cez internet. Ale predsa len, pošli mi fotku toho svojho diabla alaha, ku ktorému sa klaniaš. A potom si skús kúpiť mäkší koberec, pretože trieskanie hlavy o zem päťkrát denne na tebe zanecháva následky. Ach, títo sektári.


    kancelar: opat ulietavas, tam kam nemas.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Nová téma sa mi páči, hlavne logo chýbalo. Text neprečítaných tém nie je dostatočne hrubý ako predtým a zlieva sa s tenkým textom prečítaných tém.

    Názvy tém sú už v poriadku, ale keď dám zvýrazniť text komentára hrubým písmom, toto písmo nie je dostatočne hrubé.

  • @Počtář povedal/-a:
    Vždy, když objekt mění logo

    Nikto logo nezmenil. Predtým žiadne nebolo.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Nikto logo nezmenil. Predtým žiadne nebolo.

    I před tím: vlevo nahoře byl nadpis fóra a každý uživatel měl nějakou standardní ikonu (logo), pokud si sám do svého profilu nenahrál nějaký obrázek.
    Obojí se změnilo.
    Ale i kdyby logo žádné nebylo: prázdná množina je pořád množina.

  • V predchádzajúcej oranžovej (ktorej som sa chcel z rôznych dôvodov zbaviť), bolo bielým vpísané KSB Fórum - čo bolo príliš dlhé a tým pádom nečitateľné. Teraz je tam zreteľné "fórum". Takže by sa dala z toho vyvodiť i väčšia čitateľnosť smerovania fóra :) ?