Správy z Maďarska

https://ereport.sk/video-to-je-vazne-orban-madarom-odkazal-vyhlasujeme-stav-vojnovej-hrozby-plati-od-polnoci/

Maďarská vláda v súlade s ústavou vyhlásila s platnosťou od utorňajšej polnoci stav vojnovej hrozby. Oznámil to premiér Viktor Orbán vo videozázname zverejnenom v utorok večer na Facebooku, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

„Vláda využijúc právo zakotvené v ústave vyhlasuje od dnešnej polnoci stav vojnovej hrozby,“ povedal premiér, ktorý zdôraznil, že kabinet, ktorý v utorok zložil v parlamente sľub, začal okamžite pracovať, pretože v susednej krajine zúri vojna. „Je to vojna, ktorej koniec ešte nikto nevidí,“ zdôraznil.

„Táto vojna znamená priebežnú hrozbu pre Maďarsko, ohrozuje fyzickú bezpečnosť, ale je aj hrozbou bezpečnosti dodávky energií pre hospodárstvo i rodiny, ako aj pre ich materiálnu bezpečnosť. Vidíme, že bruselské sankcie vedú k obrovskému ekonomickému rozvratu a k drastickému zvyšovaniu cien,“ povedal Orbán s tým, že svet stojí na prahu hospodárskej krízy a Maďarsko sa nesmie do vojny zapájať.

Myslím, že Maďarsko únii s jeho politikou leží v žalúdku a niečo tam chystajú....

«1345

Komentáre

  • https://www.rt.com/news/556096-hungary-emergency-extra-profits-orban/

    Maďaři hodlají zkonfiskovat "nadbytečné zisky" bankám, pojišťovnám, leteckým společnostem a dalším velkým korporacím a investovat tyto peníze do armády.

  • Maďaři to nemají zapotřebí a navíc poslat peníze do armády neznamená, že zítra je silnější.
    Jak už je napsáno v článku, tak hlavní je zajistit "přebytečné zisky".

    Spíš si myslím, že Orbán plánuje minimálně tuhle konfiskaci, ale dlouhodobě spíše 3 věci:
    1. Zvýšení bezpečnosti proti "nehodám" (Západní vítr a tak ...)
    2. Obsazení hranice s Ukrajinou a boj s kde kým, kdo se jí pokusí překročit.
    Případně obsazení Karpatské Rusi, když tam jsou samí Maďaři...
    3. Zajištění pořádku doma, při konfiskaci zisků, případně následně při znárodňování.

  • skor je momentalne pravdepodobne, ze si zabezpecuje peniaze na podporu ludi tak, aby mu z nadnarodnych vrstiev na to nehadzali zaluby pri medzinarodnych sudoch. Ale zase je pravda, ze Madarsko kupuje napr. v Kosiciach postupne dalsie a dalsie budovy v strede mesta pre seba, pricom ale Madarov je v KE necele 3%. Tazko povedat, ci sa len besteluje, aby si v pripade nudze posilnil prepojenie na Ukrajinu, ci tie Kosice naozaj chce alebo len zabezpecuje si peniaze, kedze forint voci euru skor oslabuje, nez posilnuje

  • Jedna investuje (nemovitosti mají hodnotu, pokud je někdo nebo něco nezbourá) a jednak kolonizuje. Neočekávám vojenský útok, ale je dost pravděpodobné, že si Maďarsko kolonizuje Slovensko tak jako to dělají Němci nám.

  • Maďarsko nemá vlastnú politiku a ani vlastný národ.
    Je čisto nástrojom v rukách nadnárodnej mafie globálnej politiky.
    Aj v tom je ako Ukrajina.
    Maďari ako národ neexistujú,
    Genetnicky ide o Slovákov, Srbov, Chorvátov atď.
    Sú to naši bratranci.
    Len im nanútili jazyk malej skupinky stredoázijských kočovníkov.
    Ten istý projekt, ako s Bulharmi, len na prvýkrát im ten
    strategický umelý klin do homogénneho slovienskeho kraja nevyšiel
    a starobulharskí kočovníci boli aj jazykovo asimilovaní tak,
    že zostal len ich názov.
    Otázka je, čo s tými zvonka neustále blbnutými a financovanými bratrancami.
    Treba sa dohodnúť s ostatnými a urobiť tam poriadok. Pomôcť im.
    Je to s nimi podobne ako so židmi.
    Tzv. maďari, ukrajinci i židia vyznávajú tvrdé nacistické ideológie
    s rovnakým konceptom

  • myslim si, ze to nie je pravda. Madari su svoji, drzia si svoj jazyk aj to svoje. Iste, geneticky je to pravda, co pises, ale sami seba stotoznuju s Madarmi a nie Slovakmi ci Slovanmi. A toto sa neprelomi....a podla mna by sa ani nemalo. Ale zaroven aj Slovensko by malo prezit vo svojom state.
    Ja tak nejak verim a dufam, ze prezijeme a k ziadnej okupacii nedojde

  • @JankaS povedal/-a:
    myslim si, ze to nie je pravda. Madari su svoji, drzia si svoj jazyk aj to svoje. Iste, geneticky je to pravda, co pises, ale sami seba stotoznuju s Madarmi a nie Slovakmi ci Slovanmi. A toto sa neprelomi....a podla mna by sa ani nemalo. Ale zaroven aj Slovensko by malo prezit vo svojom state.
    Ja tak nejak verim a dufam, ze prezijeme a k ziadnej okupacii nedojde

    Obávam sa, že veriť nestačí.
    Treba konať, gramotne konať, tých zblblých mágov "prešťať"

    A k tomu tzv. maďarsku a tzv. maďarom:
    To máš asi tak, akoby černoch došiel k eskimákom,
    tí by ho samozrejme rýchlo asimilovali,
    ale sami sa začali černochmi nazývať
    WTF??! :D

    Samozrejme nejde o národy a pseudonárody ako také,
    ale o to, aké jelitá ("elity") ich reprezentujú.
    T.j., ak sa nadnárodným mafiánskym poradcom lokálnych jelít
    podarí ľudí metodicky znechutiť a pasivizovať,
    naivizovať, idiotizovať, má národ postupne čím ďalej,
    tým väčší problém, lebo sa stáva figúrkou,
    fatálnym tupým nástrojom na svetovej šachovnici.
    (Podĺa miery svojho nechápania mechaniky procesov objektívnej reality.)
    A zodpovednosť za zlo-činy nadnárodných mafiánov je takto do veľkej miery prenesená
    na tento ich tupý bezprízorný vražedný nástroj, ktorý odmietol myslieť.

  • Súhlasím s názorom, že Maďarsko je pripravované ako stabilizujúci prvok. O tom vypovedajú už len výsledky 4 posledných volieb. Stabilitu malo priniesť aj Slovensko, ale akosi nevydalo...

  • Maďarsko mobilizuje armádu
    Maďarský minister obrany Kristóf Szalay-Bobrovniczky nariadil zvýšiť pripravenosť maďarských ozbrojených síl. Šéf rezortu v stredu na Facebooku uviedol, že Maďarsko čelí mimoriadnym bezpečnostným výzvam.
    Ako príklad uviedol pretrvávajúcu vojnu v susednej krajine a tlak ilegálnej migrácie na južné hranice Maďarska a dodal, že všetci v Európe reagujú. „Spojené kráľovstvo oznámilo mobilizáciu síl, Slovensko vyhlásilo mimoriadnu situáciu a Poľsko zvyšuje pripravenosť,“ dodal minister.
    V záujme ochrany mieru Szalay-Bobrovniczky nariadil veliteľovi ozbrojených síl Romuluszovi Ruszinovi-Szendimu, aby sa pripravil na zvýšenie pripravenosti armády.
    Podľa ministra to znamená, že v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch budú vojská cvičiť vo väčších jednotkách na viacerých miestach krajiny, pričom cvičenia budú intenzívnejšie a bude povolaných viac záložníkov.
    https://ereport.sk/madarsko-mobilizuje-armadu/

  • To vypadá jako příprava na "Drang nach Osten".

  • to nie je príprava na Drang nach Osten, ale príprava na Drang von Osten... Nestihne sa všetko po porážke prebiť na hranice s Poľskom.

  • Ladič
    upravené Fri 15 Jul 2022 #18->

    @popolvar myslíš že se bojí invaze benderovců z Ukrajiny? Nebo přímo že se Ruská vojska nezastaví? Já tyto možnosti v úvaze vyloučil protože o tom, že Rusko nikoho nechce napadnout elity vědí a politický postoj zmíněných tří států mimo Maďarska je, že Ukrajince přijímáme. Tak jsem počítal s tím, že je to Natovská akce jako příprava začišťovací policejní akce v Rusku po jaderném úderu neopětovaném z Ruska.
    Ale fakt, že se bojí invaze benderovců z Ukrajiny je logičtější. Ony politické postoje a realita nejsou to samé že...

  • @Ladič povedal/-a:
    @popolvar myslíš že se bojí invaze benderovců z Ukrajiny? Nebo přímo že se Ruská vojska nezastaví? Já tyto možnosti v úvaze vyloučil protože o tom, že Rusko nikoho nechce napadnout elity vědí a politický postoj zmíněných tří států mimo Maďarska je, že Ukrajince přijímáme. Tak jsem počítal s tím, že je to Natovská akce jako příprava začišťovací policejní akce v Rusku po jaderném úderu neopětovaném z Ruska.
    Ale fakt, že se bojí invaze benderovců z Ukrajiny je logičtější. Ony politické postoje a realita nejsou to samé že...

    Zapomínáš na možnost, že se každý připravuje, ale každý na něco jiného :D .

    Možnosti:
    Poláci: Obrana proti Rusům, Provokace Rusů, Obsazení Lvova a Z Ukrajiny
    Slováci: Provokace Rusů, Obrana proti Polákům/Maďarům, Jen tak, protože houfnice
    Maďaři: Obrana proti imigraci ať už z Ukrajiny nebo z Jihu (myšleno ty dlouhé imigrační proudy), Obsazení Slovenska, Příprava na vnitřní problémy z dílny NeoConů, (rýpat ro Rusů Orbán určitě nechce a armáda bude nejspíš pevně pod jeho kontrolou)

  • @Quilgen , žeby si každý dělal co chce? Beru to jako možnost. Díky. Byla by to dobrá zpráva ale nezdá se mi to. Vyjma Maďarska možná, Slovensko i Polsko je pořád ještě plně v moci americké státní elity. Bude to dle mého trošku zapeklitější. Čas ukáže.

  • Maďaři: Obsazení Slovenska

    nie žeby to nechceli maďari využiť ale momentálne sme pod ochranou usa lebo do bodky plníme čo nakázali...a rusi o nás majú tiež záujem lebo sme jediný štát z v4ky, ktorý nie je antiruský. a oni o tento element majú určite záujem.
    No a madari majú pazúre okrem zakarpatia naťahané aj na transylvániu v rumunsku kde majú riadne zblbnutých Sikulov, ktorí si snáď myslia že sú madarskejší ako samotní madari. A ak by sa rumunsko delilo či rozpadlo, čo nie je zasa až tak nemožné...celý tento náš priestor je úmyselne vohnaný do chaosu a jediný stabilný prvok sa zdá byť madarsko ktoré je tiež pod kontrolou usa...tak madari nebudú váhať ani chvíľku aby si uchmatli oveľa viac ako len transylvániu.

  • @Bombulko povedal/-a:

    Maďaři: Obsazení Slovenska

    nie žeby to nechceli maďari využiť ale momentálne sme pod ochranou usa lebo do bodky plníme čo nakázali...a rusi o nás majú tiež záujem lebo sme jediný štát z v4ky, ktorý nie je antiruský. a oni o tento element majú určite záujem.
    No a madari majú pazúre okrem zakarpatia naťahané aj na transylvániu v rumunsku kde majú riadne zblbnutých Sikulov, ktorí si snáď myslia že sú madarskejší ako samotní madari. A ak by sa rumunsko delilo či rozpadlo, čo nie je zasa až tak nemožné...celý tento náš priestor je úmyselne vohnaný do chaosu a jediný stabilný prvok sa zdá byť madarsko ktoré je tiež pod kontrolou usa...tak madari nebudú váhať ani chvíľku aby si uchmatli oveľa viac ako len transylvániu.

    Nemusí to být příprava na zítra, ale no to, co bude třeba za rok ;)

    Navíc mi přijde (v současné chvíli) Slovensko o dost více antiruské než Maďarsko.
    Možná ne obyvatelstvo, ale politika jednoznačně.

  • Nemusí to být příprava na zítra, ale no to, co bude třeba za rok ;)

    Navíc mi přijde (v současné chvíli) Slovensko o dost více antiruské než Maďarsko.
    Možná ne obyvatelstvo, ale politika jednoznačně.

    nemyslíš, že o tejto situácii rusi vedia? a veľmi dobre...tak ako aj to že madari majú protislovanské cítenie a hoci ich vláda teraz robí relatívne neutrálnu politiku, tá protislovanskosť v ich prepláchnutých mozgoch bohužiaľ je. ak máš proruské obyvateľstvo tak ti stačí len počkať na výmenu vlády a veci sa dajú meniť. opačne to nebude poriadne fungovať...No a madari tiež preceňujú svoje sily...oni nemajú ktovieakú armádu...ak by sa pokúšali odhryznúť si príliš veľké sústo tak bez zakrytia niekým veľkým by mohli viac stratiť ako vôbec čosi získať...teda nie žeby mi to prekážalo...

  • https://futbal.pravda.sk/europske-pohare/clanok/634417-madari-hrubo-urazali-slovensko-jeden-transparent-hovori-za-vsetko/
    Už som začínal mať k Maďarom aj nejaké sympatie (za to, že voči konfliktu UA-RUS sa dokázali postaviť neutrálne a nie aktivisticky), ale ten transparent hovorí za všetko, ako myslia, čo im je vštepované do hláv. A zase to ide cez futbalových skalných magorov ako na Ukrajine....

  • Ono sa to hodí aj USA a EU na vytrestanie HU za neposlušnosť a primknutie si SK bližšie a hodí sa to aj Rusku, je to vztýčený prst, daj si pozor Slovensko! My, Rusi držíme výsledky II. sv. vojny a ak nás budete ďalej osierať môžete byť pohltení. EÚ sa to hodí na zastavenie vytvorenia životaschopného celku, ktorý by sa mohol odšiepiť v strednej Európe.
    "Ukradnutá zem, ukradnuté symboly, žiadna história, je.ať Slovensko!" Je to provokácia ako vyšitá. Stiahli to usporiadatelia, alebo to tam nechali celý zápas? Ako sa k tomu postaví UEFA, kto a ako to rozmaže v MSM? Celá jedna časť hľadiska kde bolo 22 tis ľudí zostavila transparent "NEZABUDAME 1992". Dostali v BA v roku 1992 riadnu nakladačku za to, že sa nevedeli vpratať do kože, napádali ľudí v meste, na zastávkach, hádzali skaly, plechovky plnené skalami, fľaše, ničili autá.... Ale to B nepovedia, len to, že ich kukláči potom mastili hlava-nehlava.
    Koľko Maďarov si myslí, že im Slováci ukradli zem, symboly, históriu? Prečo sa to priživuje v učebniciach v Maďarsku?
    Aj ja som bol plný spravodlivého rozhorčenia nad tým, ako sa Maďari správali k Slovákom, najmä po R-U vyrovnaní, ale aj pred tým. Od založenia ČSR nevynechali jedinú príležitosť, aby nás vojensky nenapadli, preto som o nich rozmýšľal ako o nepriateľoch. Za posledných 20rokov sa však veľa z toho ukľudnilo, mám dobrých priateľov Maďarov, dokonca som im v niektorých veciach začal fandiť. (Myslím Maďarom ako celku). Začali ma ešte viac zaujímať skutočné dejiny Uhorska, začal som sa viac stotožňovať s tým, že sme tu žili v jednom štáte spolu s Maďarmi 850 rokov bez nejakých národnostných problémov. Rozmýšľam o tom, že SK nutne potrebuje navýšiť zdrojovú stabilitu v nejakom väčšom celku, napr. spolu s CZ a HU. V tomto svete je 5 mil obyvateľov nič. Naviac Orbán začal riešiť veci, ktoré sú aj v našom bytostnom záujme - obranu pred nekontrolovanou migráciou a pod. Slovenský pocit ťažkej krivdy sa neprekonáva ľahko, preto ma to neskutočne štve, že keď už to začalo byť celkom fajn niekto do toho hádže vidly. Aby som tie sympatie upresnil. K normálnym pracovitým, slušným ľuďom mám sympatie vždy, nech sú akejkoľvek národnosti. K tým, čo rozmýšľajú v duchu toho transparentu žiadne sympatie mať nemôžem.
    Potrebujeme užšiu, priateľskú spoluprácu minimálne na úrovni SK, CZ, HU. Lenže toto tu vyvrhlo starý problém - úplne odlišná interpretácia spoločnej histórie v HU a na SK. Hrubá deliaca čiara na 2. priorite.
    Obávam sa, že bez vyriešenia spoločného pravdivého pohľadu na históriu a porozumenia nie je bezproblémové koexistovanie a užšia spolupráca medzi SK a HU možná. Preto treba podporovať vzájomné kontakty, spoluprácu, budovať dôveru, pravdivo vykladať a skúmať spoločné dejiny.
    Takéto incidenty majú bohužiaľ potenciál poškodzovať dobré úmysly a ich prekonávanie vyžaduje veľa sebazaprenia a rozhľadu.

  • Bombulko, práveže dobre viem, ako sa vytvárajú nové národy (AntiRusko, AntiIndia). 145rokov existovalo tzv. Kráľovské Uhorsko, jediná časť, ktorá zostala. Ostatok priamo, alebo vazalsky (Sedmohradsko) pod Turkami. A tu sa to rozdelenie pripravilo, aby potom v 19. storočí prepuklo.
    Ale ja už ďalej nechcem vidieť v HU nepriateľa. Musíme rozmýšľať, ako to urobiť, aby sme s Maďarmi priateľsky vyšli. Áno, musíme myslieť aj na zadné vrátka (nemať bojaschopnú armádu je nebezpečné). Zmeny na Ukrajine a formovanie nacbatalionov prebiehali cez futbalových ultras.
    Ja viem, že kurátori projektu HU nám nepožehnajú v hľadaní dejinnej pravdy, (áno, sme ako Slováci k nej bližšie, otázka je nakoľko bližšie) ale treba ju hľadať a uvádzať do povedomia aj v Maďarsku.
    Tiež naša politika musí byť vyvážená po každej stránke. Pre nás je v tomto spore EÚ a USA spojenec, rozhodujúci iba v prípade neúspechu Ruska na Ukrajine. V prípade úspechu Ruska je naša pozícia otázna a vyhliadky Maďarska lepšie. Preto musíme manévrovať a to dokonca tak, že pre nás nie je výhodné, aby vojna na Ukrajine oslabila Rumunsko, ale s vojenskou pomocou Ukrajine musíme prestať, lebo nás to odzbrojuje a zároveň robí z nás nepriateľa Ruska, čo vôbec nepotrebujeme. Nesmieme sa dostať do situácie, že nás budú mať Maďari samých na tanieri.

  • A ty si myslíš že ja v HU chcem nepriateľa? s tvojím videním aj náladami sa stotožňujem. V rozpore nie sme...iba ja tú realitu vidím a nie som nadšený z toho ako sa to na tom juhu vyvíjalo a vyvíja... my už sme na ich tanieri. Tieto veci ohľadom tohto priestoru môžme vidieť hocijako aj rozdielne aj rovnako, ale všetko sa to beztak ukáže až keď sa začne lámať chlieb...a to už bude asi čoškoro...je naivné si myslieť, že v madarsku, kde je povinné maturovanie z dejepisu niečo zmôžeš s pravdou. rovno ti poviem nezmôžeš vôbec nič. Vychovaj deti nepriateľa a porazíš ho...to aj urobili...slovenské deti vychovali k veľkomadarstvu, doslova im vymleli hlavy, lebo čo iné to je, ak tebe natlčú do hlavy že ty si nadčlovek a slovak - tot ani človek nie je...to je čisté programovanie. My sa čudujeme že sa na nás západ pozerá ako na zablatencov? a ako sa my pozeráme na ľudí na východ od nás? máme to v sebe...všetci...tak si nás vychovali...toto sa nedá zmeniť ako mávnutím čarovného prútika...u rozumných ľudí áno, ale koľko takých je? tu sa majú schádzať rozumní ľudia a o jedle sa tu handrkujú ako malé deti na pieskovisku. Ani na takto obyčajnom poli si ľudia nedokážu podať ruky, vypočuť si iných a akceptovať ich názory bez toho aby to brali ako útok na seba samého. Proste ego...30 rokov výchovy k individualizmu sa niekde prejaviť musí.
    Nedá sa vyjsť s niekým, kto je apriori programovaný proti tebe. aj keď sa na teba bude usmievať, budeš pre neho stále menší človek...ale ak si to tu pomadarčia tak si budeme odrazu všetci rovní. Ich politika je že môžeš byť aj hotentot ale ak sa prihlásiš k madarstvu tak si veľkomadar...toto sa ľuďom bude vždy páčiť ak im niekto nakecá že sú niečo viac ako iní...je to príliš lákavé. Mysleli si že keď nám ukradli naše dejiny a privlastnili si našich kráľov tak asi nakoniec zbehneme k tomu madarstvu lebo budeme chcieť mať niečo na čo byť v minulosti hrdí...no ten slovenský element mal ozaj silný koreň. ale je taký aj dnes?
    Ono ale zasa keby madari nerobili takú agresívnu politiku tak by v obkľúčení slovanských štátov postupne zanikli...časom by sme ich aklimatizovali späť...im až tak veľa možností nezostáva...Takže je to skvele navrhnutý projekt kde bude brat proti bratovi a v tomto priestore nebude kľud aby sa dal ľahko ovládať...
    Ak sa objaví silný vodca u nás ktorý by mal potenciál urobiť v tomto priestore kľud tak ak si ho nekúpia tak ho odstránia...je to ako začarovaný kruh...

  • No, povedal by som, že skutočne - pri tejto vláde, pomerne dôkladne odzbrojení, zbedačení, znepriatelení s Ruskom sme už na tanieri. Ibaže ešte tu nie je čas aby nás zhltli. A my v tom utekaní z taniera, alebo hrobárovi z lopaty už nejaké skúsenosti máme, či nie (1918, 1944)?