Kalórie, výživa športovcov a súvisiace otázky

2»

Komentáre

  • @Lavazza povedal/-a:
    Ešte k tým kaloriam. Názor odborníka, doc. Kužeľa, bývalý riaditeľ detskej nemocnice na Kramároch, ktorého odvolal Krajči, je gastroenterológ. Má svoj web, publikuje. Z jeho fb:


    A takýmto bludom ľudia veria..... Neskutočne... Toto budem zdieľať v našej športovej skupine. Ľudia sa aspoň porehocu. Neber si to osobne.

  • @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    A takýmto bludom ľudia veria..... Neskutočne... Toto budem zdieľať v našej športovej skupine. Ľudia sa aspoň porehocu. Neber si to osobne.

    Ako ja si to neberiem osobne. Ale čo je na tom blud? Toto nie je jediný odborník, ktorý toto tvrdí.

  • @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    A takýmto bludom ľudia veria..... Neskutočne... Toto budem zdieľať v našej športovej skupine. Ľudia sa aspoň porehocu. Neber si to osobne.

    Ako ja si to neberiem osobne. Ale čo je na tom blud? Toto nie je jediný odborník, ktorý toto tvrdí.

    Prosto nie je, ako fakt sa to inak nedá! Keby sa to dalo ľahšie ako píšem, určite by som to robila. Nič okrem poctivého zapisovania a vazenia nefunguje dlhodobo a navždy. Ver mi. Je to to overené generáciami športovcov a tými, čo reálne naozaj pomocou kalorickych tabuliek schudli desiatky a desiatky kil. A potom naspäť nenabrali, lebo sa.naucili jesť. Množstvo aj zloženie. Jediná skutočná dlhodoba cesta je sa to naučiť...
    Ako sa naučíš písať, tak sa naučíš aké množstvo a koľko môžeš zjesť, aby si schudla, držala váhu, alebo naopak pribrala. Je mi ľúto.... Je to v podstate úplne jednoduché.... Fakt v tom nie je žiadne kúzlo.

  • Lavazza
    upravené Sat 6 Aug 2022 #37->

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    A takýmto bludom ľudia veria..... Neskutočne... Toto budem zdieľať v našej športovej skupine. Ľudia sa aspoň porehocu. Neber si to osobne.

    Ako ja si to neberiem osobne. Ale čo je na tom blud? Toto nie je jediný odborník, ktorý toto tvrdí.

    Prosto nie je, ako fakt sa to inak nedá! Keby sa to dalo ľahšie ako píšem, určite by som to robila. Nič okrem poctivého zapisovania a vazenia nefunguje dlhodobo a navždy. Ver mi. Je to to overené generáciami športovcov a tými, čo reálne naozaj pomocou kalorickych tabuliek schudli desiatky a desiatky kil. A potom naspäť nenabrali, lebo sa.naucili jesť. Množstvo aj zloženie. Jediná skutočná dlhodoba cesta je sa to naučiť...
    Ako sa naučíš písať, tak sa naučíš aké množstvo a koľko môžeš zjesť, aby si schudla, držala váhu, alebo naopak pribrala. Je mi ľúto.... Je to v podstate úplne jednoduché.... Fakt v tom nie je žiadne kúzlo.

    Pozri, keby bola pravda, čo píšeš nikdy by nemohol fungovať prerušovaný post a pod. Ja netvrdím, že to nefunguje, ale nie je kaloria ako kaloria, aj chudý, aj clovek s normálnou hmotnosťou môže byt podvýživený teda mat nedostatok živín. Či už makro alebo mikrozivin. Kalorické tabuľky to nevyriešia.

    Toto okrem neho tvrdí aj Margit Slimakova, aj Dr. Bukovsky, aj Dr. Eleková. Asi tiež šíria len bludy.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Je taký vtip, že najlepšia a jediná osvedčená diéta: Nežer!

    "Bijete" sa tu už týždne a každý presadzuje to svoje. V tomto naozaj neexistuje univerzálna pravda. Každý sme iný. Každému funguje niečo iné. Všetci môžete mať pravdu. Je zbytočné pretláčať tú svoju, pretože čo funguje u jedného, nemusí fungovať u druhého. Preto treba počúvať svoje telo a skúšať, čo v jeho prípade funguje a čo nie.

    Slovenský MMA zápasník (už neviem ktorý) tvrdí, že na raňajky môžete zjesť hocičo na čo máte chuť v akomkoľvek množstve a nepriberiete. Neobmedzuje sa ani pri príprave na zápas. Máme dokonca aj porekadlo, ktoré to potvrdzuje:

    "Raňajkuj ako kráľ, obeduj ako sedliak a večeraj ako žobrák."

    Nevylučuje to počítanie kalórií, ale zároveň si nemyslím, že to je len o tom. Niekomu telo spaľuje lepšie aj pri nečinnosti ako inému. A aj mozog je obrovský žrút energie, takže aj keď sedíš a nehýbeš sa, spáliš pri psychickej činnosti veľké množstvo energie. A na to tabuľky nie sú a nefungujú.

    Podľa mňa máme jesť všetko, ale všetko s mierou.

    Že to hovoríš zrovna Ty!!!!! Či sa tu roky doťahuje o slovíčka.... Pobavil si ma

  • @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    A takýmto bludom ľudia veria..... Neskutočne... Toto budem zdieľať v našej športovej skupine. Ľudia sa aspoň porehocu. Neber si to osobne.

    Ako ja si to neberiem osobne. Ale čo je na tom blud? Toto nie je jediný odborník, ktorý toto tvrdí.

    Prosto nie je, ako fakt sa to inak nedá! Keby sa to dalo ľahšie ako píšem, určite by som to robila. Nič okrem poctivého zapisovania a vazenia nefunguje dlhodobo a navždy. Ver mi. Je to to overené generáciami športovcov a tými, čo reálne naozaj pomocou kalorickych tabuliek schudli desiatky a desiatky kil. A potom naspäť nenabrali, lebo sa.naucili jesť. Množstvo aj zloženie. Jediná skutočná dlhodoba cesta je sa to naučiť...
    Ako sa naučíš písať, tak sa naučíš aké množstvo a koľko môžeš zjesť, aby si schudla, držala váhu, alebo naopak pribrala. Je mi ľúto.... Je to v podstate úplne jednoduché.... Fakt v tom nie je žiadne kúzlo.

    Pozri, keby bola pravda, čo píšeš nikdy by nemohol fungovať prerušovaný post a pod. Ja netvrdím, že to nefunguje, ale nie je kaloria ako kaloria, aj chudý, aj clovek s normálnou hmotnosťou môže byt podvýživený teda mat nedostatok živín. Či už makro alebo mikrozivin. Kalorické tabuľky to nevyriešia.

    Toto okrem neho tvrdí aj Margit Slimakova, aj Dr. Bukovsky, aj Dr. Eleková. Asi tiež šíria len bludy.

    Prerušovaný post samozrejme funguje, poki žiješ menej ako vydas. Pokiaľ budeš tlačiť do hlavy, tak ti ani 23:1 nepomôže
    Samozrejme že kalorické tabuľky riešia aj podvýživu. To je totiž môj prípad. Strazim si bielkoviny, aby som ich mala dostatok, vzhľadom na šport. Skús si niečo prečítať o kalorickom deficite na športových stránkach... Over si sama, či klamem. Ako fakt neviem, prečo by som. To robila. A týmto končím. Podala som všetky podstatné iy. Verte si v baterky, zázračné posty a jedenie bôčika. Je to ako neveriť matrike a fyzike. Držte sa, nech sa v s jedením darí.

  • @Sonice povedal/-a:
    Že to hovoríš zrovna Ty!!!!! Či sa tu roky doťahuje o slovíčka.... Pobavil si ma

    O slovíčka sa doťahujem, keď sa jedná o objektívnu realitu a o to, čo je pre náš národ kľúčové. Lenže v tomto prípade je to realita subjektívna. V tom je rozdiel. Som rád, že som ťa pobavil. ;)

    Pre mňa je v tomto prípade hodnotný pohľad každého zúčastneného, vrátane tvojho. Veľa som sa dozvedel a mohol sa na veci pozrieť z iného, než pre mňa bežného uhla pohľadu.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:
    Že to hovoríš zrovna Ty!!!!! Či sa tu roky doťahuje o slovíčka.... Pobavil si ma

    O slovíčka sa doťahujem, keď sa jedná o objektívnu realitu a o to, čo je pre náš národ kľúčové. Lenže v tomto prípade je to realita subjektívna. V tom je rozdiel. Som rád, že som ťa pobavil. ;)

    Práve že nie je!!!! Nie je, inak by to nebolo toľko dôkazov v podobe športovcov a schudnutych ľudí. Ak si nepochopil, tiež bojujem za objektívnu realitu. Vedela by som toľkým ľuďom z vás tu pomôcť! A vrátiť im roky života. Takže v čom je rozdiel medzi nami! To že sa tomu nerozumiete, nie je moja chyba. Len sťa niekde niečo počuli, dakto dačo povedal a toto mu vyhovuje,tak to musí byť pravda. Ja hovorím o tisíckach ľudí, čo sa tomu venujú, versus pocity, domniekya chute jednotlivcov tu. Ale robte si čo chcete... Škoda môjho času

  • Ogar Valach
    upravené Sat 6 Aug 2022 #42->

    @Sonice povedal/-a:
    Práve že nie je!!!! Nie je, inak by to nebolo toľko dôkazov v podobe športovcov a schudnutych ľudí. Ak si nepochopil, tiež bojujem za objektívnu realitu. Vedela by som toľkým ľuďom z vás tu pomôcť! A vrátiť im roky života. Takže v čom je rozdiel medzi nami! To že sa tomu nerozumiete, nie je moja chyba. Len sťa niekde niečo počuli, dakto dačo povedal a toto mu vyhovuje,tak to musí byť pravda. Ja hovorím o tisíckach ľudí, čo sa tomu venujú, versus pocity, domniekya chute jednotlivcov tu. Ale robte si čo chcete... Škoda môjho času

    Beriem. Dobre si vysvetlila svoj postoj. Áno, nerozumiem tomu, preto sa ani veľmi nezapájam. Škoda času to nie je, len nemôžeš očakávať, že úplne každý to bude chápať a brať ako ty. Každý je v rôznych veciach rôzne ďaleko. Preto potrebujeme ľudí, ktorí nás inšpirujú, pretože o niečom vedia viac než ostatní. Ale aj tak si každý musí sám zhodnotiť, ako to naozaj je, nielen preberať závery ostatných. A to chce čas a energiu. Niekto si z toho určite niečo zoberie a možno vyskúša, či mu to funguje a či nie. Takže za mňa dobré. ;)

  • @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    A takýmto bludom ľudia veria..... Neskutočne... Toto budem zdieľať v našej športovej skupine. Ľudia sa aspoň porehocu. Neber si to osobne.

    Ako ja si to neberiem osobne. Ale čo je na tom blud? Toto nie je jediný odborník, ktorý toto tvrdí.

    Prosto nie je, ako fakt sa to inak nedá! Keby sa to dalo ľahšie ako píšem, určite by som to robila. Nič okrem poctivého zapisovania a vazenia nefunguje dlhodobo a navždy. Ver mi. Je to to overené generáciami športovcov a tými, čo reálne naozaj pomocou kalorickych tabuliek schudli desiatky a desiatky kil. A potom naspäť nenabrali, lebo sa.naucili jesť. Množstvo aj zloženie. Jediná skutočná dlhodoba cesta je sa to naučiť...
    Ako sa naučíš písať, tak sa naučíš aké množstvo a koľko môžeš zjesť, aby si schudla, držala váhu, alebo naopak pribrala. Je mi ľúto.... Je to v podstate úplne jednoduché.... Fakt v tom nie je žiadne kúzlo.

    Pozri, keby bola pravda, čo píšeš nikdy by nemohol fungovať prerušovaný post a pod. Ja netvrdím, že to nefunguje, ale nie je kaloria ako kaloria, aj chudý, aj clovek s normálnou hmotnosťou môže byt podvýživený teda mat nedostatok živín. Či už makro alebo mikrozivin. Kalorické tabuľky to nevyriešia.

    Toto okrem neho tvrdí aj Margit Slimakova, aj Dr. Bukovsky, aj Dr. Eleková. Asi tiež šíria len bludy.

    Prerušovaný post samozrejme funguje, poki žiješ menej ako vydas. Pokiaľ budeš tlačiť do hlavy, tak ti ani 23:1 nepomôže
    Samozrejme že kalorické tabuľky riešia aj podvýživu. To je totiž môj prípad. Strazim si bielkoviny, aby som ich mala dostatok, vzhľadom na šport. Skús si niečo prečítať o kalorickom deficite na športových stránkach... Over si sama, či klamem. Ako fakt neviem, prečo by som. To robila. A týmto končím. Podala som všetky podstatné iy. Verte si v baterky, zázračné posty a jedenie bôčika. Je to ako neveriť matrike a fyzike. Držte sa, nech sa v s jedením darí.

    Dobre daj sem relevantný zdroj, pretože toto kalorické tabuľky neriešia, každý organizmus je iný.

    Neviem prečo spomínaš bocik, ja roky nejem žiadne bravčové mäso a pod. Nehovorila som nič o zázračnými postoch a pod.

  • @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    A takýmto bludom ľudia veria..... Neskutočne... Toto budem zdieľať v našej športovej skupine. Ľudia sa aspoň porehocu. Neber si to osobne.

    Ako ja si to neberiem osobne. Ale čo je na tom blud? Toto nie je jediný odborník, ktorý toto tvrdí.

    Prosto nie je, ako fakt sa to inak nedá! Keby sa to dalo ľahšie ako píšem, určite by som to robila. Nič okrem poctivého zapisovania a vazenia nefunguje dlhodobo a navždy. Ver mi. Je to to overené generáciami športovcov a tými, čo reálne naozaj pomocou kalorickych tabuliek schudli desiatky a desiatky kil. A potom naspäť nenabrali, lebo sa.naucili jesť. Množstvo aj zloženie. Jediná skutočná dlhodoba cesta je sa to naučiť...
    Ako sa naučíš písať, tak sa naučíš aké množstvo a koľko môžeš zjesť, aby si schudla, držala váhu, alebo naopak pribrala. Je mi ľúto.... Je to v podstate úplne jednoduché.... Fakt v tom nie je žiadne kúzlo.

    Pozri, keby bola pravda, čo píšeš nikdy by nemohol fungovať prerušovaný post a pod. Ja netvrdím, že to nefunguje, ale nie je kaloria ako kaloria, aj chudý, aj clovek s normálnou hmotnosťou môže byt podvýživený teda mat nedostatok živín. Či už makro alebo mikrozivin. Kalorické tabuľky to nevyriešia.

    Toto okrem neho tvrdí aj Margit Slimakova, aj Dr. Bukovsky, aj Dr. Eleková. Asi tiež šíria len bludy.

    Prerušovaný post samozrejme funguje, poki žiješ menej ako vydas. Pokiaľ budeš tlačiť do hlavy, tak ti ani 23:1 nepomôže
    Samozrejme že kalorické tabuľky riešia aj podvýživu. To je totiž môj prípad. Strazim si bielkoviny, aby som ich mala dostatok, vzhľadom na šport. Skús si niečo prečítať o kalorickom deficite na športových stránkach... Over si sama, či klamem. Ako fakt neviem, prečo by som. To robila. A týmto končím. Podala som všetky podstatné iy. Verte si v baterky, zázračné posty a jedenie bôčika. Je to ako neveriť matrike a fyzike. Držte sa, nech sa v s jedením darí.

    Dobre daj sem relevantný zdroj, pretože toto kalorické tabuľky neriešia, každý organizmus je iný.

    Neviem prečo spomínaš bocik, ja roky nejem žiadne bravčové mäso a pod. Nehovorila som nič o zázračnými postoch a pod.

    Na: https://www.michaljoseftoth.cz/promeny-klientu

    A takýchto fitnessakov ti sem viem nahádzať desiatky. Ale viem že to nebudete čítať, tak aspoň pozeraj.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Sonice povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    A takýmto bludom ľudia veria..... Neskutočne... Toto budem zdieľať v našej športovej skupine. Ľudia sa aspoň porehocu. Neber si to osobne.

    Ako ja si to neberiem osobne. Ale čo je na tom blud? Toto nie je jediný odborník, ktorý toto tvrdí.

    Prosto nie je, ako fakt sa to inak nedá! Keby sa to dalo ľahšie ako píšem, určite by som to robila. Nič okrem poctivého zapisovania a vazenia nefunguje dlhodobo a navždy. Ver mi. Je to to overené generáciami športovcov a tými, čo reálne naozaj pomocou kalorickych tabuliek schudli desiatky a desiatky kil. A potom naspäť nenabrali, lebo sa.naucili jesť. Množstvo aj zloženie. Jediná skutočná dlhodoba cesta je sa to naučiť...
    Ako sa naučíš písať, tak sa naučíš aké množstvo a koľko môžeš zjesť, aby si schudla, držala váhu, alebo naopak pribrala. Je mi ľúto.... Je to v podstate úplne jednoduché.... Fakt v tom nie je žiadne kúzlo.

    Pozri, keby bola pravda, čo píšeš nikdy by nemohol fungovať prerušovaný post a pod. Ja netvrdím, že to nefunguje, ale nie je kaloria ako kaloria, aj chudý, aj clovek s normálnou hmotnosťou môže byt podvýživený teda mat nedostatok živín. Či už makro alebo mikrozivin. Kalorické tabuľky to nevyriešia.

    Toto okrem neho tvrdí aj Margit Slimakova, aj Dr. Bukovsky, aj Dr. Eleková. Asi tiež šíria len bludy.

    Prerušovaný post samozrejme funguje, poki žiješ menej ako vydas. Pokiaľ budeš tlačiť do hlavy, tak ti ani 23:1 nepomôže
    Samozrejme že kalorické tabuľky riešia aj podvýživu. To je totiž môj prípad. Strazim si bielkoviny, aby som ich mala dostatok, vzhľadom na šport. Skús si niečo prečítať o kalorickom deficite na športových stránkach... Over si sama, či klamem. Ako fakt neviem, prečo by som. To robila. A týmto končím. Podala som všetky podstatné iy. Verte si v baterky, zázračné posty a jedenie bôčika. Je to ako neveriť matrike a fyzike. Držte sa, nech sa v s jedením darí.

    Dobre daj sem relevantný zdroj, pretože toto kalorické tabuľky neriešia, každý organizmus je iný.

    Neviem prečo spomínaš bocik, ja roky nejem žiadne bravčové mäso a pod. Nehovorila som nič o zázračnými postoch a pod.

    Na: https://www.michaljoseftoth.cz/promeny-klientu

    A takýchto fitnessakov ti sem viem nahádzať desiatky. Ale viem že to nebudete čítať, tak aspoň pozeraj.

    Podíval jsem se. Všechno jsou to lidi v mladém, nebo lehce středním věku. V jejich věku jsem byl štíhlý a zdravý, jak rybička. Láme se to u žen kolem přechodu, u mužů, kolem šedesátky. Z těch, kteří jsou vyfoceni na fotkách, se 80% vrátí k obezitě a ještě větší, než byla původní. Stačí na to problémy v rodině, práci, ve společnosti, protože rozhodující vliv má hormon kortizol a sacharidy.
    Ale chápu, že fitka musí z něčeho žít. Jak vysvětlíš to, že já hubnu a přitom jím vepřové a další druhy masa, hodně tuků, do fitka nechodím a pohybuji se tak, jako běžní lidé. Také se mi upravila srdeční činnost, tlak a cukr v krvi, tak, že už nemusím užívat žádné léky. Žádné nadýmání, žádné prdění, žádné krkání. Mám dole 18 kg, bez tabulek, kalorií a fitka. Dnes jsem měl k obědu pěkně mastnou musaku. Cítím se na 30. U mě to není o víře, u mě je to realita.

    Už ma to nebaví, zjes menej ako spális. Preto chudnes. Keď začnes jesť viac bucku, než spális budeš priberať. A týmto končím. Nemá žiadny zmysel tu čokoľvek písať. Vyhrali ste. Nech sa darí.

  • Mám pocit, že sme sa tu niečom zasekli. Toto sú úspešne prípady nejake športového trénera, ja som potrebovala vidieť štúdiu, relevatný článok o tom, že kalorické tabuľky fungujú.

    Tak ja ti uvediem relevatne zdroje od Dr. Elekovej, že to nie je take jednoznačné, vybrala som len pár info, tie články sú dlhé:


    Zdroj: https://www.slobodavockovani.sk/news/potraviny-budiz-vasimi-leky-hippokrates-medunka-1-2013/

    Zdroj: https://www.najimseazhubnu.cz/mudr-elekova-telo-je-dukaz/

  • @Lavazza povedal/-a:
    Mám pocit, že sme sa tu niečom zasekli. Toto sú úspešne prípady nejake športového trénera, ja som potrebovala vidieť štúdiu, relevatný článok o tom, že kalorické tabuľky fungujú.

    Tak ja ti uvediem relevatne zdroje od Dr. Elekovej, že to nie je take jednoznačné, vybrala som len pár info, tie články sú dlhé:


    Zdroj: https://www.slobodavockovani.sk/news/potraviny-budiz-vasimi-leky-hippokrates-medunka-1-2013/

    Zdroj: https://www.najimseazhubnu.cz/mudr-elekova-telo-je-dukaz/

    Máte pravdu, nefunguje to. Je to úplná blbosť. Totálna kravina. Mali ste pravdu od začiatku.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 6 Aug 2022 #49->

    @Sonice povedal/-a:
    Máte pravdu, nefunguje to. Je to úplná blbosť. Totálna kravina. Mali ste pravdu od začiatku.

    Prečo sa snažíš niekoho presvedčiť? Píš svoj názor bez ohľadu na to, či ho niekto prijme alebo nie. Ja to tak robím. Veľa ľudí nechápe, že sa nesnažím nikoho presviedčať a vyčítajú mi, že svojim konfrontačným prístupom škodím tomu, aby ľudia prijali môj názor. Lenže mne nejde o to, aby prijali môj názor. To si má každý zvážiť sám a každý by mal sám chcieť dopátrať sa k tomu, ako sa veci majú. Ja len inšpirujem a predostieram nové pohľady na veci. Je mi jedno, či si z nich niekto niečo zoberie alebo nie. To už nie je moja zodpovednosť. Neočakávaj, že ľudia prijmú tvoj pohľad na vec, aj keď si o ňom bytostne presvedčená a nebudeš sklamaná.

  • Trochu na odľahčenie :-)

  • Prihodím vám sem do dikusije zhrnutie a moje pohľady na vec.

    Keto funguje v tej miere že sa na ňom dá byť hladný, tuky sa vstrebávajú pomaly a telo vydrží bez dodávania zásob dlhšie. Potom telo nedokáže vstrebávať tuky tak rýchlo ako bielkoviny alebo sachary čiže je lepšie tú Keto stravu podporiť trocha cukrami a hlavne bielkovinami. Čo sa týka popisu hormónov od Rusoa tak fungujú do istej miery ale nie do takej akej ich opisuje. Hormóny sa dajú ovplyvniť rôznymi činnosťami ak má niekto stresujúcu prácu a je citlivý tak bude na tom hormonálne blbšie ako niekto v pohode. Ono zasa stravou sa dá znížiť vonkajší stress alebo lebšie povedané vnútorná pohoda sa ľahšie udržuje dobrou stravou.

    Ku kalóriám a každý je iný.
    No jedno aj druhé tvrdenie je správne. Každý vstrebáva energiu kca po svojom alebo podľa jeho genetického nosiča. Ale že by tam boli medzi jedincami nejaké obrovské rozdiely to asi nie. Skôr keď je tam veľký rozdiel v vstrebávaní živín tak sa jedná buď o nejakú alergiu alebo poruchu. Takže tam by som odporúčal si sledovať na čo ako ragujem jednoduchými zápismi. A množstvo vecí kvalita vecí pôvod všetko hrá rolu v jedle. Čiže papať jogurt z kravy ktorá je nadopovaná rastovými hormónmi a antibiotikami pretože to všetko len v maštali vo veľkochove funguje, je rozdiel ako si dať jogurt z domáceho mlieka, kde krava má výbeh niekde na kolíku alebo v oplotku. To isté platí pre mäso a rastliny, jedlo ako také. Ešte by som doplnil že jedlo si hľadať v čo najsurovšom stave. Mäso, mäso a nie klobási salámi, mlieko, mlieko a nie acitká a iné prevarené srandy. Samozrejme fermentácia (kvasenie)
    odporúčam.

    Sonice a jej Kca
    No má pravdu a nik jej tvrdenia nevyvrátil. Vyvrátiť ani nemohol lebo nikto nechápal čo tvrdí. Nikto neuviedol príklady rátania Kca a výsledky. Rus tu hodil jedálniček niekde z appki. Tie odkazy na doktorov ktorí odporúčali nerátať kca boli v podstate odkazy na to že podľa nich je dôležitejšie čo ľudia papajú ako koľko. S tým sa môže a nemusí súhlasiť. Je to neobjektívne, neohradené tvrdenie, záleží komu ako. Ak je niekto naučený jesť veľa sacharov najhoršie cukrov, vo veľkom bez miery bielkovín a vlákniny atď., tak samozrejme keď prejde na vyváženú stravu tak sa mu bude lepšie chudnúť lebo nemá pocity hladu cíti sa nasýtený.
    Rátať Kca je podľa mňa základ. Je to ako s autom, keď idete tak vždy spálite niečo. Keď idete pekne plynule v optimálnej rýchlosti tak budete mať dobrú spotrebu, no keď prídu červené a brdzdenie zrýchlenia tak spotreba ide hore. To platí pre človeka a jeho psychickú pohodu. Jedz blbo budeš sa blbo cítiť a budeš blbo trávi,ť budeš vystresovaný unavený atď.
    Takže tu rátať zapisovať a pamätať. Po čase to človek má v oku a na saláme a ide od oka a pocitu lebo v podstate už preniesol stravovanie do vedomia a teraz to hádže do autopilota.

    Som vyšportovaný človek čo sa venuje fitness a kulturistike. Mám vyrisovanú postavu a minimum tuku. Mám skúsenosti s rátaním Kca aj keto. Tvrdenia ktoré som tu uviedol sú moje osobné aj môj rozhľad v problematike. To len aby ste vedeli kto čo tvrdí. Ku každému bodu čo som uviedol by sa dalo ešte veľa ozrejmiť ale to by som odporúčal osobití prístup k jednotlivcom. Takto ako všeobecný pohľad mi to príde vyhovujúce.

  • @Andrew povedal/-a:

    Sonice a jej Kca

    Vďaka, konečne niekto reálne aj kto vie a športuje, pripadala som si ako blázon tu. Skoro ma ukameňovali za pravdu. A to nič o téme netušia... Nevadí. Žijem ďalej :D.