O medveďoch a kozách

Nedávno som našla tieto správy, popri inom, ako obyčajne. Sú zvláštne.

Prvá

Desivé detaily havárie vrtuľníka na Kamčatke: Medvede z vraku odtiahli telá obetí a zožrali ich
22.7.2022, 06:00
Úrady na Kamčatke zverejnili desivé detaily tragédie, pri ktorej zahynuli traja ľudia vrátane viacnásobného juniorského majstra sveta v biatlone Igora Malinovského. Ukázalo sa, že aj keby sa im podarilo prežiť pád vrtuľníka, čakala by ich poriadne krutá smrť. Na mieste nešťastia sa totiž po havárii ako prvé objavili medvede, ktoré  bezvládne telá posádky vrtuľníka odtiahli do lesa a hostili sa na nich.  
Záchranári si pôvodne mysleli, že telesné pozostatky zhoreli pri požiari stroja, neskôr ich však poriadne znetvorené objavili niekoľko stoviek metrov od vrtuľníka.
Zmiznutie vrtuľníka nahlásili v sobotu. Zhorený vrak stroja našli v nedeľu neďaleko sopky Uzon, uviedli úrady. Príčina havárie vrtuľníka je zatiaľ nejasná. Podľa správ miestnych médií záchranári najprv predpokladali, že pilot mohol urobiť prestávku v lete z dôvodu nepriaznivého počasia.
Vo vrtuľníku sa viezol aj Malinovskij. Mesto na Kamčatke, kde dvadsaťpäťročný ruský športovec býval, potvrdilo jeho smrť. Malinovskij získal na juniorských MS šesť zlatých medailí, trikrát sa tešil aj v Osrblí v roku 2017. Po športovej kariére si Malinovskij urobil kurz pilota vrtuľníka a začal pracovať v prepravnej firme svojho otca.
Vyhliadkové lety vrtuľníkom patria k najdôležitejším turistickým lákadlám na polostrove na ruskom Ďalekom východe. Kamčatka je obľúbenou destináciou pre mnohých milovníkov prírody, pretože sa tam nachádzajú sopky, gejzíry a termálne pramene.
Občas v tejto oblasti dochádza k smrteľným nehodám vrtuľníkov, aj preto, že tam nastávajú prudké zmeny počasia.
https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/221844-pri

Pri havárii vrtuľníka na Kamčatke zahynul známy ruský biatlonista, bývalý majster sveta
17.7.22
https://tvnoviny.sk/sport/clanok/217290-pri-havarii-vrtulnika-na-kamcatke-zahynul-znamy-rusky-biatlonista-byvaly-majster-sveta

...

Iný Malinovský - pochádzal z Odesy:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Rodion_Jakovlevič_Malinovskij


Druhá

Vlci zabíjali dvesto metrov od rodinných domov. Napadli stádo kôz, zo štyridsiatich ich zostalo len dvanásť
24.7.2022 O 8:48
STANKOVANY / Vlci napadli v noci v Stankovanoch kozy. Zo štyridsiatich ich zostalo len dvanásť. Zvieratá spolu s kravami kúpil urbár a zložilo sa na ne po vyše tisíc eur 22 ľudí. Kravy a kozy im mali ekologicky spásať chotár.
"Obyvatelia obce Stankovany okolo jednej druhej počuli bľakot kôz, zvieratá boli rozplašené. Po obhliadke stáda sa zistilo, že niektoré sú zranené," informuje chovateľ z Hubovej Štefan Olos. Stádo kôz nocovalo v ohrade asi dvesto metrov od rodinných domov. Vlci zrejme prišli z hory.
Útoku vlkov nezabránil ani elektrický oplotok. Na miesto zavolali aj pracovníkov zo životného prostredia. "Pracovníci vykonali obhliadku, kde bolo napisané, že stádo bolo napadnuté vlkom. Spísala sa zápisnica - 6 kôz usmrtených, 5 zranených a robíme dohľadávanie ďalších stratených zvierat," dodáva Štefan Olos.
Aj keď dostanú odškodné, uhynuté, stratené a zranené zvieratá im to nenahradí.
https://www.noviny.sk/krimi/696474-vlci-zabijali-dvesto-metrov-od-rodinnych-domov-napadli-stado-koz-zo-styridsiatich-ich-zostalo-len-dvanast

Komentáre

 • @Zora povedal/-a:

  Nedávno som našla tieto správy, popri inom, ako obyčajne.

  Ty sleduješ žumpu tv narkoza a tv hnoj?? Tomu ty hovoriš správy??

  --potom to aj tak vyzerá v tejto republike.

 • Ogar Valach
  upravené Sat 6 Aug 2022 ->

  @Covenant, musíš poznať, čomu nepriateľ verí, inak proti nemu nedokážeš účinne bojovať. A popri tom natrafíš aj na takéto veci. Pozerám, že si bojovo naladený a ideš do všetkých ako ja. :wink:

 • @Zora povedal/-a:
  Vlci zabíjali dvesto metrov od rodinných domov. Napadli stádo kôz, zo štyridsiatich ich zostalo len dvanásť

  Kedysi boli bežní pastieri a ovčiarske psy na ochranu stád. Lenže to sa dnes už nechce robiť a ekonomicky sa to nevyplatí. Ľudia spohodlneli a odpútali sa od prostredia, a zatiaľ na to doplatili iba kozy. Prvé varovanie.

  Ďalší pohľad. Nedávaj pozor a vlci ťa zožerú. Ľudia sa spoliehali na to, že sa o nich niekto postará a nestarali sa sami. Zatiaľ na to doplatili iba kozy. Opäť, prvé varovanie.

 • @Zora povedal/-a:Poprosím si zoznam...

  tv narkoza a tv hnoj patria do médiálnej skupiny, ktorá vydáva ten najodpudivejší bulvár. Uverejňujú najväčší kultúrny odpad.

  Ak sa rochniš v medialnej žumpe,mne je to jedno ,ale nemusiš obsah tejto žumpy ,vylievať na verejnosti....

 • Ogar Valach
  upravené Sat 6 Aug 2022 ->

  @Covenant povedal/-a:
  Ak sa rochniš v medialnej žumpe,mne je to jedno ,ale nemusiš obsah tejto žumpy ,vylievať na verejnosti....

  Si v kategórii JŽO, sem to patrí. Na alternatíve takéto veci často nebývajú vôbec.

  Tiež bývam alergický na rôzne Startitupy a podobné Kiskosračky, ale Markíza je už tak sprofanovaná, že nikomu netreba vysvetľovať čo je zač. Aspoň miestnym nie. Kam vedie odkaz je priamo vidieť a nemusíš naň klikať, stačí si prečítať nadpis. V tomto prípade to nevidím ako problém, aj keď chápem tvoj postoj.

 • @Ogar Valach povedal/-a:

  **Vlci zabíjali ....

  vlci LOVILI, a nie zabíjali ,aby nakrmili mladé a naucili ich postupu pri love , jasne, že logicky šli cestou najlahšieho odporu,kde korisť nema kam ujsť,v lese uloviť srnu alebo zajaca ,to je iný level ,nuž čo aj vlk sa ""scivilizoval"....

 • Ogar Valach
  upravené Sat 6 Aug 2022 ->

  @Covenant povedal/-a:
  vlci LOVILI, a nie zabíjali ,aby nakrmili mladé a naucili ich postupu pri love , jasne, že logicky šli cestou najlahšieho odporu,kde korisť nema kam ujsť,v lese uloviť srnu alebo zajaca ,to je iný level ,nuž čo aj vlk sa ""scivilizoval"....

  Prečo to vysvetľuješ mne? Ja som len citoval nadpis článku použitý Markízou, aby sa vedelo k čomu sa vyjadrujem.

  Si poriadne srdnatý, tak to má byť. Aspoň sa ukáže, či miestnym snehovým vločkám a KSB dogmatikom v skutočnosti vadí konfrontačný prístup, alebo názory, ktoré prezentujem. :D

 • Prvá

  Po troche pátrania som sa dostala k tomuto /preložené prekladačom/
  Tragédia s omským biatlonistom Igorom Malinovským. Skratka pre tých, ktorým všetko uniklo
  Stručná kronika nehody
  16. júla sa na polostrove Kamčatka stratil súkromný vrtuľník Robinson. Na čele bol 25-ročný Igor Malinovskij, majster športu v biatlone, ktorého hlavná športová kariéra sa začala v Omsku. História incidentu a stručný životopis omského biatlonistu sú v materiáli NGS55.RU.
  Kronika udalostí
  Igor Malinovskij nedávno na svojom Instagrame (sociálna sieť zakázaná v Rusku) napísal, že v apríli tohto roku získal licenciu pilota vrtuľníka Mi-8 po absolvovaní Leteckej technickej školy v Omsku. V máji už zasadol za kormidlo Robinsona.
  Vrtuľník Robinson s Igorom Malinovským a dvoma jeho pasažiermi podľa Východného medziregionálneho vyšetrovacieho odboru Ruského vyšetrovacieho výboru vzlietol o 12:22 miestneho času na trase Milkovo - Údolie gejzírov - kaldera sopky Uzon. 
  Podľa Kommersant boli cestujúcimi známi Malinovského - bývalá vrcholová manažérka Eldorado a Simple Zoya Kaygorodova a riaditeľ vývoja digitálneho kanála Tele2 Sergey Kolesnyak. Vrtuľník patril spoločnosti Vzlet (majiteľom je Vladimír Malinovskij, Igorov otec). 
  Hlavné riaditeľstvo ministerstva pre mimoriadne situácie Ruska oznámilo, že pilot sa nezúčastnil plánovaného komunikačného stretnutia. Preto 16. júla večer bolo Stredisko krízového riadenia informované o zmiznutí vrtuľníka (časový rozdiel oproti Omsku je 6 hodín). Vzhľadom na tmavú dennú dobu začali záchranári pátrať až ráno na druhý deň. Priviezli vrtuľník Mi-8 Ministerstva pre mimoriadne situácie Ruska, presun služby regionálnej pátracej a záchrannej základne na lietadle An-26 , ako aj vrtuľník teritoriálneho Centra pre medicínu katastrof.
  V dôsledku incidentu Východné medziregionálne vyšetrovacie oddelenie Vyšetrovacieho výboru Ruska začalo trestné konanie podľa článku „Porušenie pravidiel bezpečnosti premávky a prevádzky leteckej dopravy, ktoré má za následok smrť dvoch alebo viacerých osôb z nedbanlivosti“.
  V nedeľu 17. júla sa objavili nové informácie o incidente. Guvernér územia Kamčatka Vladimir Solodov vo svojom telegramovom kanáli napísal, že súkromný vrtuľník Robinson bol nájdený zhorený v blízkosti sopky Bolshoi Semyachik na území Kamčatky. Podľa rôznych verzií mohlo k pádu vrtuľníka dôjsť chybou pilota v ťažkých poveternostných podmienkach alebo poruchou dosky.
  "Kamčatskí záchranári našli 13 kilometrov južne od sopky Uzon vyhorený vrtuľník Robinson, ktorý včera zmizol z komunikácie. Vrtuľník s dvoma pasažiermi a pilotom bol na súkromnom lete, skupina nebola registrovaná ako turisti. Včera bola v oblasti havárie vrtuľníka nízka oblačnosť a nepriaznivé počasie pre lety. Príslušné orgány vedú vyšetrovanie a zistia dôvody odletu a okolnosti pádu súkromného vrtuľníka,“ napísal Vladimir Solodov.
  V ten istý deň agentúra TASS s odvolaním sa na záchranné služby informovala, že všetci traja ľudia na palube zomreli. Šéf okresu Milkovskij na území Kamčatky Nikolaj Sepko na svojej stránke na sociálnej sieti VKontakte potvrdil smrť omského biatlonistu Igora Malinovského. Potvrdili to aj na východnom medziregionálnom vyšetrovacom oddelení dopravy. Na miesto vyrazila vyšetrovacia skupina. Podľa Kommersantu podľa niektorých správ pred príchodom záchranárov telá obetí poškodila divá zver.
  Osobný tréner biatlonistu Zhadgir Makhambetov uviedol, že rozlúčka s atlétom sa uskutoční 20. júla v jeho malej vlasti - v obci Milkovo na území Kamčatky. 
  NGS55.RU vyjadruje sústrasť rodine a priateľom Igora Malinovského.
  Stručný životopis
  Igor Malinovskij sa narodil 18. marca 1997 v obci Milkovo v regióne Kamčatka. Maturoval na SOŠ Milkovo č.1 . Od mladého veku sa ten chlap venoval biatlonu. Vo veku 17 rokov začal reprezentovať Omsk na súťažiach. Tu Igor trénoval pod vedením Zhadgira Makhambetova. Päťkrát vyhral majstrovstvá sveta a Európy juniorov. Jeho najlepším výsledkom na Svetových pohároch bol výkon na pódiu v Ťumeni. Potom obsadil 61. miesto. Ale v roku 2021 sa Igor Malinovskij rozhodol ukončiť kariéru biatlonistu. Okrem toho Igor od detstva ťahal k vrtuľníkom, a tak vstúpil na leteckú technickú školu civilného letectva v Omsku, kde študoval pilotné zručnosti.
  https://ngs55.ru/text/incidents/2022/07/19/71498393/

  Nájdete chyby?
  https://www.topky.sk/cl/11/2350927/Hrozostrasne-detaily-leteckeho-nestastia-na-Kamcatke--Medvede-z-vraku-odvliekli-posadku-a-zacali-ich-zrat
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kamcatka-vrtulnik-nehoda-obeti-rusove-prominenti-pad.A220720_120425_zahranicni_jadv

  pripomenulo sa mi:
  https://ksbforum.info/discussion/comment/1061/#Comment_1061
  https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3823/ďalší-náhodný-pád-vrtuľníka-odenwald-de

 • Ladič
  upravené Sun 7 Aug 2022 ->

  @Covenant povedal/-a:

  @Zora povedal/-a:

  Nedávno som našla tieto správy, popri inom, ako obyčajne.

  Ty sleduješ žumpu tv narkoza a tv hnoj?? Tomu ty hovoriš správy??

  --potom to aj tak vyzerá v tejto republike.

  Njn... Co "ovce" sledují, to "ovce" tvoří. A právě proto musí konceptuál sledovat právě tato média, pokud si chce vytvořit reálný obraz politiky. Sledováním jen alternativních médií sice pozná pravdu ale o řízení společnosti si vytvoří iluzi řízení davu. Potom často upadá do naivních nadějí typu "ví se o tom, už to musí prasknout". Iluze. Dav je tupé stádo a o tom co ví alternativec si myslí to, co mu o tom sdělí oficiální média. Bludy, konspirace, atd. A "karavana jede dál". "The Show Must Go On".
  ps: pro @Zora ... Aby nebylo náhodou špatně pochopeno. Těmi ovcemi nemyslím tebe ale dav v kontextu k řečenému "potom to aj tak vyzerá v tejto republike". Je to politický termín.

 • @Ogar Valach povedal/-a:

  @Zora povedal/-a:
  Vlci zabíjali dvesto metrov od rodinných domov. Napadli stádo kôz, zo štyridsiatich ich zostalo len dvanásť

  Kedysi boli bežní pastieri a ovčiarske psy na ochranu stád. Lenže to sa dnes už nechce robiť a ekonomicky sa to nevyplatí. Ľudia spohodlneli a odpútali sa od prostredia, a zatiaľ na to doplatili iba kozy. Prvé varovanie.

  Ďalší pohľad. Nedávaj pozor a vlci ťa zožerú. Ľudia sa spoliehali na to, že sa o nich niekto postará a nestarali sa sami. Zatiaľ na to doplatili iba kozy. Opäť, prvé varovanie.

  Ano. A na základě této myšlenky povím třeba toto... "A proto Rusko zbrojí a chce vyrábět i letadlové lodě a chovat se jako "oni"". ... "Oni mají vlky, my si musíme pořídit "ovčácké" psy". ;)

 • Rusofil
  upravené Sun 7 Aug 2022 ->

  @Ladič povedal/-a:

  @Ogar Valach povedal/-a:

  @Zora povedal/-a:
  Vlci zabíjali dvesto metrov od rodinných domov. Napadli stádo kôz, zo štyridsiatich ich zostalo len dvanásť

  Kedysi boli bežní pastieri a ovčiarske psy na ochranu stád. Lenže to sa dnes už nechce robiť a ekonomicky sa to nevyplatí. Ľudia spohodlneli a odpútali sa od prostredia, a zatiaľ na to doplatili iba kozy. Prvé varovanie.

  Ďalší pohľad. Nedávaj pozor a vlci ťa zožerú. Ľudia sa spoliehali na to, že sa o nich niekto postará a nestarali sa sami. Zatiaľ na to doplatili iba kozy. Opäť, prvé varovanie.

  Ano. A na základě této myšlenky povím třeba toto... "A proto Rusko zbrojí a chce vyrábět i letadlové lodě a chovat se jako "oni"". ... "Oni mají vlky, my si musíme pořídit "ovčácké" psy". ;)

  Nejlepší je Kavkazský ovčák, postaví se i medvědu. Pro Slováky na horách dobrý obránce. Jednoho takového, resp. jednu Xenu, mám doma.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kavkazský_pastevecký_pes
  https://www.ireceptar.cz/zvirata/kavkazsky-pastevecky-pes-30001113.html

 • Ladič
  upravené Sun 7 Aug 2022 ->

  @Rusofil , krásní psi. Vidím v nich mnoho z Vlků. No a Mědvěd? Ten není blbej a proti takovému soupeři raději ustoupí. Nač riskovat zranění. Ze snadné kořisti (ovce, koza), chráněné takovým altivním ochráncem se stala moc "drahá" kořist. Zaplatil by víc než je ochoten zaplatit.
  Ale jinak R... Já tím říkal něco jiného. Nebylo to o psech ale o globální politice. Ogar poukazoval na možný matričně-egregoriální jev jako varování, ve kterém poukazoval na zlenivělost a lehkovážnost dnešní společnosti. Já na to navázal. To platí i o Ruské politice ovládané zrádci. On, nebo někdo, nejsem si jist kdo, se pozastavoval proč letadlové lodě, tak jsem na základě jeho myšlenky ukázal proč. "Oni mají vlky, my si musíme pořídit "ovčácké" psy". Jedině takové politice agresivní parazit rozumí. Dokud bude mít v letadlové lodě jen on, dál povede agresiví politiku. Pořád uvidí v Rusku snadnou kořist. Takže jde víc o politiku než o praktičnost samotných lodí.

 • @Ladič povedal/-a:
  @Rusofil , krásní psi. Vidím v nich mnoho z Vlků. No a Mědvěd? Ten není blbej a proti takovému soupeři raději ustoupí. Nač riskovat zranění. Ze snadné kořisti (ovce, koza), chráněné takovým altivním ochráncem se stala moc "drahá" kořist. Zaplatil by víc než je ochoten zaplatit.
  Ale jinak R... Já tím říkal něco jiného. Nebylo to o psech ale o globální politice. Ogar poukazoval na možný matričně-egregoriální jev jako varování, ve kterém poukazoval na zlenivělost a lehkovážnost dnešní společnosti. Já na to navázal. To platí i o Ruské politice ovládané zrádci. On, nebo někdo, nejsem si jist kdo, se pozastavoval proč letadlové lodě, tak jsem na základě jeho myšlenky ukázal proč. "Oni mají vlky, my si musíme pořídit "ovčácké" psy". Jedině takové politice agresivní parazit rozumí. Dokud bude mít v letadlové lodě jen on, dál povede agresiví politiku. Pořád uvidí v Rusku snadnou kořist. Takže jde víc o politiku než o praktičnost samotných lodí.

  B) Kdybys mi to neřekl, tak bych na to nepřišel, žes to myslel jinak. ;) Ale jo, vysvětlení se hodí.

 • Trošku mimo téma, ale vlci zpravidla nikdy člověka nenapadnou (ovce samozřejmě ano) a to ani v případech, kdy by se to dalo čekat (mají převahu, považují to za hrozbu). Pokud ano, tak téměř vždy jsou nemocní (vzteklina např.). Hollywood by nesouhlasil :wink: , ale je to tak. To není nic vůči diskuzi v tomto vláknu včetně závěrů.

 • @Rusofil povedal/-a:
  B) Kdybys mi to neřekl, tak bych na to nepřišel, žes to myslel jinak. ;) Ale jo, vysvětlení se hodí.

  Tak ses pochlubil svou Xenou no... ;) ... Že to chápeš jsem předpokládal. Ale musel jsem to napsat. Byls úplně mimo mísu. Vše beru jako inspiraci a tak je z toho to vysvětlení které se hodí sem na ksbforum. Pracuji synergicky. Mám to v povaze. Navazuji a rozvíjím.