Zaujímavé rozhovory

Lavazza
upravené Sat 6 Aug 2022 v Filmy, videá #1#1

Rozhovor J. Duška s Dr. Helenou Máslovou, veľmi inšpiratívne:

  • rozpráva o zážitku re-birth, pôrod a s tým spojené traumy
  • počatie, rozpráva o tom veľmi pekne ako o rozprávke, je tam dokonca vyvrátený vedecký fakt, že vajíčko oplodňuje prvá spermia (nie je to tak, vajíčko si vyberá:-)
  • vyplývajú z toho zaujímavé symboliky napr. 18
  • význam placenty, rituály u iných národov
  • je tam aj krásna hudba

Komentáre

  • Síce staré, ale kedykoľvek aktuálnejšie. Je tam popísané všeličo, čo sa teraz deje:

  • @Lavazza Další rozhovor měli spolu v Duši K, také moc zajímavé. Jako většina pořadů Duše K

    tady další skvělé:
    O funkčním dýchání

    O umění být zdráv

    a tohle je také úžasné

  • @mrakoplas ďakujem, väčšinu toho poznám. Toto mi prišlo zaujímavé ten prvý rozhovor kvoli tomu, že to mení nazeranie na vec oplodnenia a tak.

  • Jeden rozhovor z dielne Duše K o virologii. Odporucam aj tým, ktorí nesúhlasia s názorom, že virologia je “paveda”, odzneli tam info ako sa robia lekárske výskumy, ako sa narába s údajmi, určite podnetné:

    https://divadlokampa.cz/program/duse-k-tentokrat-o-virove-manii-2022-12-15-14-00-00#video

  • Trochu som sa odmlčala, pretože nejakým spôsobom cítim, že tu zostávame stále na povrchu. Hovoríme, čo sa deje, neustále sledujeme, chceme byť informovaní. To je síce všetko pekné, ale odvádza nás to od podstaty, podľa môjho ponímania.

    Začala som sa viac zameriavať na duchovný rozmer a to, čo a prečo sa deje. Ja síce nie som úplne hlúpa, ale ja veľa múdrejších, skúsenejších ľudí. Dávam do pozornosti 2 besedy, rozhovory s Pjer le Sez (psychológ). Ináč mal dosť vážnu chorobu, celkom sa priblížil aj k smrti, myslím, že má čo povedať. Prvý rozhovor napriek názvu pojednáva o zodpovednosti, druhý o pýche a fanatizmu. Myslím, že aktuálne témy:

  • Súlad
    upravené Wed 11 Jan 2023 #8->

    Lavazza povedal/-a: Trochu som sa odmlčala, pretože nejakým spôsobom cítim, že tu zostávame stále na povrchu. Hovoríme, čo sa deje, neustále sledujeme, chceme byť informovaní. To je síce všetko pekné, ale odvádza nás to od podstaty, podľa môjho ponímania.

    Krásne je to vystihnuté vo filme Život Briana v čase 1:11:27. Briana idú ukrižovať a odboj diskutuje a hlasuje namiesto toho, aby sa postavili a išli rázne zakročiť.
    Život Briana (1:17:27)

    Ďalšia ukážka zbytočnosti a neúčinnosti takéhoto prístupu je v Červenom trpaslíkovi, kedy polymorf hrozí likvidáciou celej posádke, ale Rimmer navrhuje slogany a letáky.
    Červený trpaslík (Polymorf) - Diskusia

  • Súlad povedal/-a: Briana idú ukrižovať a odboj diskutuje a hlasuje namiesto toho, aby sa postavili a išli rázne zakročiť.

    Na mě to působilo, že dokonce se z té situace těší a hodlají ji maximálně využít. Jako by jim dodala nový drajv.

  • Súlad
    upravené Wed 11 Jan 2023 #10->

    Rusofil povedal/-a: Na mě to působilo, že dokonce se z té situace těší a hodlají ji maximálně využít. Jako by jim dodala nový drajv.

    Pretože sa dialo niečo, o čom zase mohli horlivo diskutovať. O tom je väčšina alternatívy - sledovať kde sa čo mihne, aby bolo zase o čom hovoriť. Je to vzrušujúce, dáva to ľuďom pocit dôležitosti, uspokojuje to ich závislosť na dopamíne, ale vybíja sa tým akčný potenciál jednotlivca a aj celej skupiny ľudí.

  • Lavazza
    upravené Fri 17 Feb 2023 #11->

    Veľmi inšpiratívne, keď už ide ten weekend, dá sa pritom žehliť:-)

    Úplne na konci, cca 15 min pred koncom hovorí o možnostiach dnešnej neurovedy, kde Vám umelo vložia myšlienky do hlavy, to nie je žiadne scifi, to sa reálne deje.