Podnety a pripomienky k fóru

24

Komentáre

  • @Milo povedal/-a:
    V predchádzajúcej oranžovej (ktorej som sa chcel z rôznych dôvodov zbaviť), bolo bielým vpísané KSB Fórum - čo bolo príliš dlhé a tým pádom nečitateľné. Teraz je tam zreteľné "fórum". Takže by sa dala z toho vyvodiť i väčšia čitateľnosť smerovania fóra :) ?

    Keby to bolo pod sebou v dvoch riadkoch?

     KSB
    fórum
    
  • Ogar Valach
    upravené Mon 5 Sep 2022 #33->

    Alebo ešte lepšie, aby bol čo najlepšie využitý potenciál kruhu. Fór a um - pristupovať k veciam s rozumom, ale nestratiť zmysel pre humor. Čo na to môj zbrojnoš Cmutvak?

    KSB
    fór
    um
    

    Um je aj rum po tom, čo si nejaký zmrd zaregistroval ochrannú známku, takže na slove, ktoré sa používalo stáročia, nejaký zmrd zarába a obmedzuje ostatných. Podobnosť s rôznymi Maličkami je čisto náhodná. Ale my samozrejme nemáme na mysli rum, ale Um - čiže jedného z KSB dogmatikov. Vidíte ako si ich cením, do loga ich chcem dať, aby sme na nich stále spomínali. :D

  • Ladič
    upravené Mon 5 Sep 2022 #34->

    Nový vzhled je v pohodě. Jen bych uvítal systémové profilové ikony jako to bylo na starém fóru. Počáteční písmeno nicku a barevné rozdělení. Je to přehlednější. Unifikovaná jednotná ikona fórum je trošku zavádějící. Spíš to evokuje odkaz na hlavní stránku než na profil.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Nová téma sa mi páči, hlavne logo chýbalo. Text neprečítaných tém nie je dostatočne hrubý ako predtým a zlieva sa s tenkým textom prečítaných tém.

    Názvy tém sú už v poriadku, ale keď dám zvýrazniť text komentára hrubým písmom, toto písmo nie je dostatočne hrubé.

    Hrubé písmo nie je dostatočne hrubé, ak je napísané kurzívou.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Alebo ešte lepšie, aby bol čo najlepšie využitý potenciál kruhu. Fór a um - pristupovať k veciam s rozumom, ale nestratiť zmysel pre humor. Čo na to môj zbrojnoš Cmutvak?

    KSB
    fór
    um
    

    Um je aj rum po tom, čo si nejaký zmrd zaregistroval ochrannú známku, takže na slove, ktoré sa používalo stáročia, nejaký zmrd zarába a obmedzuje ostatných. Podobnosť s rôznymi Maličkami je čisto náhodná. Ale my samozrejme nemáme na mysli rum, ale Um - čiže jedného z KSB dogmatikov. Vidíte ako si ich cením, do loga ich chcem dať, aby sme na nich stále spomínali. :D

    Z malého loga sa vytratil humor. Škoda. :'(

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Alebo ešte lepšie, aby bol čo najlepšie využitý potenciál kruhu. Fór a um - pristupovať k veciam s rozumom, ale nestratiť zmysel pre humor. Čo na to môj zbrojnoš Cmutvak?

    KSB
    fór
    um
    

    Um je aj rum po tom, čo si nejaký zmrd zaregistroval ochrannú známku, takže na slove, ktoré sa používalo stáročia, nejaký zmrd zarába a obmedzuje ostatných. Podobnosť s rôznymi Maličkami je čisto náhodná. Ale my samozrejme nemáme na mysli rum, ale Um - čiže jedného z KSB dogmatikov. Vidíte ako si ich cením, do loga ich chcem dať, aby sme na nich stále spomínali. :D

    Z malého loga sa vytratil humor. Škoda. :'(

    Veď si to kritizoval, tak ako teraz:-)?

  • Ogar Valach
    upravené Tue 13 Sep 2022 #38->

    @Ogar Valach povedal/-a:

    Vy, KSB dogmatici a náboženskí fanatici, ste často zlý vtip a egregoriálne sa to asi nevedomky pretavilo do loga. Mňa to pobavilo. Som rád, že si na to upozornil. :)

    ...

    Berme to pozitívne. Fóroví členovia budú mať motiváciu si pridať obrázok. Napríklad fórový Cmutvak by s tým mal niečo robiť, lebo takto je iba na smiech. Mohol by si tam vycapiť fotku alaha (počkať, to mi nevychádza). :D

    ...

    Fór a um - pristupovať k veciam s rozumom, ale nestratiť zmysel pre humor.

    Smiem sa spýtať, kde som to kritizoval? Nepomýlila si si ma s mojim zbrojnošom Cmutvakom?

  • Vzhladom nato, ze je to ikona pre prednastaveny avatar/obrazok, mohlo by tam byt aj forumar ci forurar ako navstevnik fora, @Ogar Valach co ty na to?

    Pripadne forumarka/forurarka... aby sme neboli ved vies co. A uplne nahodne to davat, ziaden vyber.

  • Z malého loga sa vytratil humor. Škoda. :'(

    Môžeme to striedať. Jeden týždeň fór, druhý týždeň rum.

    Tento týždeň zatiaľ bez humoru a bez alkoholu. :smile:

  • Jestli můžu, mám přání - nebo dotaz.
    Nenašla jsem přímý odkaz na stránky "Svět podle nás". V pravé části (pod sekcemi) jsou jen články z těchto stránek. Nevím, možná špatně koukám a odkaz tu někde je. Moc bych ho přivítala= takový, který by mě na stránky přímo "hodil". Když jsem to hledala podle názvu v prohlížeči, pořád mi to nabízelo film nebo komiks.

  • Jejda... omlouvám se... našla jsem to. Nahoře v Odkazech...

  • je to profesionalna deformacia, kedze uz 12 rokov sa pohybujem v anglofonnom korporatnom prostredi. Kazdy sme holt nejaky, ale berem na vedomie ;)

  • @Kancelar povedal/-a:
    je to profesionalna deformacia, kedze uz 12 rokov sa pohybujem v anglofonnom korporatnom prostredi. Kazdy sme holt nejaky, ale berem na vedomie ;)

    Ďakujem.

  • vsetko zle je na nieco dobre, pocut francuzov ako sa boria s anglictinou... je na nezaplatenie :D

  • Ogar Valach
    upravené Thu 22 Sep 2022 #47->

    Francúzštinu ovládam s českým prízvukom.

    "Slón vleze do tramvajé, žere mandle a loupe si jé."

  • @Milo Forum neobsahuje moznost zmazania profilu. Je mozne takuto moznost pridat?

  • @Cmutvak slo by to teoreticky cez zabanovanie (malo by to zmazat i prispevky ak by si chcel), ak chces, tak mi napis spravu, ak nie, tak pockaj na Mila.

  • @Cmutvak povedal/-a:
    @Milo Forum neobsahuje moznost zmazania profilu. Je mozne takuto moznost pridat?

    Software užívateľovi túto možnosť nedáva. Profil/account obsahujúci užívateľské meno a emailovú adresu môžem na požiadanie vymazať. Najlepšie je poslať mi súkromnú správu.

  • @openeyes povedal/-a:
    bolo by vhodné upraviť funkciu "Citácia tak, aby sa v odpovedi citoval len vybratý text (get.selected()) a nie celý...

    Toto bylo k dispozici na minulém fóru. Navíc obohaceno o automatické vytvoření linku na zdrojový komentář. Což velmi usnadňovalo citování z jednoho vlákna do druhého.

  • Milo
    upravené Wed 12 Oct 2022 #53->

    openeyes povedal/-a: bolo by vhodné upraviť funkciu "Citácia tak, aby sa v odpovedi citoval len vybratý text

    Prvá verzia pluginu - info a návod:
    https://ksbforum.info/discussion/343/citovanie-casti-prispevku

  • Prečo nezobrazuje kto dáva mínuská. Podľa mňa by to bolo užitočné.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Prečo nezobrazuje kto dáva mínuská. Podľa mňa by to bolo užitočné.

    Najskor preto, aby sme sa nehadali aj kvoli minuskam. Lepsie by to ale mozno bolo premenovat na:
    Suhlasim / Nesuhlasim, tam potom nieje dovod byt nahnevany.

  • Páči, nepáči, súhlasím, nesúhlasím... Veď je to jedno. Hádať sa nebudeme, ale mali by sme vedieť, že mínuskári, rovnako ako pluskári, sú prakticky stále tí istý. Každý sa už priklonil buď ku KSB dogmatikom, alebo k normálnym, otvoreným a zdravozmýšľajúcim ľuďom.

  • Férové by bolo písať dôvod prečo sa nesúhlasí , alebo súhlasí, ale na druhej strane nie je vôbec zaručené , že nedôjde k napádaniu a osobným konfliktom , čo sa vlastne aj deje. Potom sa následovne znižuje úroveň tohto fóra a to nehovorím ako bude zaťažovaný administrátor.
    Takže je to na nás všetkých , či tu bude nejaká vyššia úroveň alebo nie.

  • Ogar Valach povedal/-a: Prečo nezobrazuje kto dáva mínuská. Podľa mňa by to bolo užitočné.

    Otázka je, ako by sme v tomto prípade zadefinovali užitočnosť. Tí, čo software fóra navrhli, to považovali za neužitočné a neumožnili to. Neznamená to síce, že nie je možné software "mierne pozmeniť", ale prahy citlivosti na kritiku sú aj u nás nastavené dosť nízko a očakávam, že by to viedlo k rozporom skôr, ako pri "anonymných" negatívnych reakciách.

  • Milo povedal/-a: Tí, čo software fóra navrhli, to považovali za neužitočné a neumožnili to.

    Neumožnili to kvôli politickej kokotnosti, pardón, korektnosti.

  • Ogar Valach
    upravené Thu 13 Oct 2022 #60->

    Porovnanie:
    Tenký text.
    Tenký text kurzívou.
    Hrubý text.
    Hrubý text kurzívou.

  • Dobrodej
    upravené Fri 21 Oct 2022 #61->

    V upozorneniach je po anglicky "Mark All Read" Zišlo by sa to preložiť