Ako čeliť nadchádzajúcim hrozbám

Odhalenie príčin a hľadanie riešení súčasných a budúcich problémov. Výzvy, ktorým pravdepodobne budeme čeliť už v blízkej budúcnosti.

Šťastie praje pripraveným. Pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže.

Komentáre

  • "Ktoré ďalšie veci podľa vás hrozia, kvôli ktorým sa pseudoelity ponáhľajú? Podotýkam, že je nutné uvažovať aj o tom, že globálny prediktor/parazit/primitív už na Zemi niekoľko mesiacov až rokov byť nemusí a že tu zostali len vyššie riadiace štruktúry, ktoré síce niečo pochytili, ale keďže im prestali prichádzať rozkazy, z veľkej časti improvizujú. Na záver, kto sa ponáhľa a je pod tlakom, ten robí chyby. A oni sa ponáhľajú a sú pod tlakom."...K tomuto sa prikláňam,hrozí rozpad ekonomických,finančných,hospodárskych,politických,zdravotníckych a ďalších doterajších systémov.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 4 Jun 2022 #4->

    Peter Staněk - Genocída a depopulácia je reálna [Moje video]
    Oni už na drzovku hovoria o čo im ide. My to vieme už dávno, ale teraz to môže vidieť každý. Kedy to spustia? Už na jeseň? Ako sa na to pripravuje komunita KSB? Mám dojem, že nijako. Budeme zase iba korigovať, alebo budeme konečne predikovať (predpovedať a určovať) budúci vývoj? Je vôbec komunita KSB čohokoľvek schopná? Alebo budeme iba večne študovať hrubé knihy a "skutek utek"?


    Poznámka: Komentár som presunul s témy Davos, pretože tu lepšie zapadá.

  • F
    upravené Sat 4 Jun 2022 #5->

    Tak by nám mohol povedať @Ogar Valach ako sa pripravuje na nadchadzajúce časy. Čo konkrétne robí. Ponúkneš nám nejaké riešenia? Si predstav, že teraz sa zo dňa na deň staneš cisárom Slovenska a môžeš všetko. Povedz nám čo by si spravil.

  • Ogar Valach
    upravené Sat 4 Jun 2022 #6->

    @Ferry povedal/-a:
    Tak by nám mohol povedať @Ogar Valach ako sa pripravuje na nadchadzajúce časy. Čo konkrétne robí. Ponúkneš nám nejaké riešenia? Si predstav, že teraz sa zo dňa na deň staneš cisárom Slovenska a môžeš všetko. Povedz nám čo by si spravil.

    A zase: Ogar napíš, Ogar vypracuj, Ogar sprav. Prečo nenapíšeš ty svoj pohľad? Určite máš čo napísať. Keď budem niečo také chcieť spraviť, určite to spravím.

  • Kancelar
    upravené Mon 6 Jun 2022 #10->

    @jardob povedal/-a:
    Keď prikurujem drevom (aby som šetril plyn), nechám rozhorať a potom pridusím kotol zdola aj zhora. Tým dosiahnem pomalé tlenie, čo stačí aby sa neprekurovalo, aj to dlhšie horí, ale na druhú stranu strašne to zanáša kotol. Robia sa na ňom až nánosy akoby smoly. To by sa pri normálnom horení s prívodom kyslíka nedialo.

    Oj to nerob, radsej len priskrt privod kyslika, pri takto nedokonalom spalovani si znicis aj komin a sa vydusite.

  • Pažlust
    upravené Mon 6 Jun 2022 #11->

    Zdravím všechny.

    V první řadě děkuji, že je možné opět používat fórum a podílet se společně na úvahách.

    Rád bych otevřel téma, které mi zde na fóru chybí a to EKONOMICKÁ KRIZE. Do popisu jsem dal i slovní spojení - nadcházející zima - je to z toho důvodu, že člověk se od nepaměti v průběhu jara, léta a podzimu připravoval právě na zimu.

    Z mého pohledu nyní probíhá několik faktorů naráz, které mohou tu nadcházející zimu ovlivnit. Vyjmenoval jsem je zkráceně takto, abychom nezacházeli do zbytečných detailů. Prosím případně doplňte.

    Negativní:

    • Nezastavující se inflace (a s tím spojené stále zvyšující se úrokové sazby).
    • Extrémní drahota citelná pro nás všechny (potraviny, spotřební zboží, stavební materiál).
    • Extrémní drahota energií (palivo do auta, plyn, elektrika).
    • Velmi špatná nálada na světových trzích (S&P 500, DJI, Kryptoměny).
    • Očekáváná stagflace.
    • Rubl roste (negativní dopad pro západní ekonomiku).

    Pozitivní:

    • Fabriky stále mají práci a na trhu práce chybí schopní lidé (nedošlo k významnému propouštění).
    • Lidé mají peníze a stále utrácí (méně než obvykle, nikoli ale významně méně).

    Jaký je dle Vás pravděpodobný scénář pro následující období a jak se nejlépe připravit? Nebo, je se vlastně na co připravovat?

    Děkuji za názory a těším se na debatu.

    Zdraví přeje Pažlust.

  • @Pažlust zlucil som tvoju temu s touto, kedze rozobera rovnaku temu.