Ostrecov přináší odpovědi na nepříjemné otázky a svůj návrh řešení situace.

JankA
upravené Mon 10 Oct 2022 v Zahraniční analytici #1#1

Energokrize část 1

Energokrize část 2 - odpojování Evropy

Komentáre

 • Ogar Valach
  upravené Mon 10 Oct 2022 #2->

  "VIac ako 9 miliárd ľudí Zem nevydrží."

  Žeby zase prišlo na moje slová. Cieľ globálneho primitíva na zníženie populácie nie je zlý, je žiadúci pre všetkých. Nežiadúci je spôsob realizácie zo strany GP. Je smutné, ako veľmi chýba niektorým rozlíšenie, keď len preto, že niečo pretláča hlavne GP nevidia, že aj bez GP by sme boli nútení stanoviť si rovnaký cieľ, ale realizovaný odlišným spôsobom - ľudským, alebo ešte lepšie človečenským (medzi nimi je rozdiel). A nestačí "len" preniesť priemysel a energetiku do vesmíru, ako to hovorí pán vo videu.

 • Ogar Valach
  upravené Mon 10 Oct 2022 #3->

  Videá považujem za podnetné, pretože dávajú trochu iný pohľad na príčiny toho, čo sa dnes deje, na pozadie udalostí. Ak je napríklad pravda, že Ukrajina chcela podpísať dohodu s Čínou, a zároveň ak je to hlavná príčina toho, čo sa na Ukrajine deje, zrazu sa celá genealógia konfliktu zmení. A to na obidvoch stranách konfliktu (Rusko / SŠA). Lenže vtedy tu ešte globálny primitív bol a snažil sa z Číny urobiť nové centrum riadenia. Dnes je jeho prítomnosť a činnosť prinajmenšom otázna. Veci sa menia.

  Je jasné, že to, čo sa deje, sa nedeje len tak. Predčasne prišli s vírusom a génovou manipuláciou, predčasne prišli s Ukrajinou, predčasne vrhli všetky sily do propagandistického boja... Niečo v pozadí bolo spúšťačom a nebolo to len zosilňovanie Ruskej federácie. Jednou z príčin mohla byť práve prichádzajúca energetická kríza (ale aj niečo iné o čom nevieme, napríklad prichádzajúce energie z kozmu schopné prebudiť vedomie človekov...). Ďalším bojom bude boj o vodu a Slovensko je v tomto smere jednou z najbohatších krajín na svete (Žitný ostrov...).

  Ak je to tak, žiadna strana neustúpi, kým nedôjde k víťazstvu jednej (RF), druhej (SŠA), či tretej strany (Čína). Sever / východ / západ. Z toho vyplýva, že aj my musíme prijať adekvátne kroky vo vzťahu k tejto "novej" realite. Chráňte seba a svojich blízkych, ale nezabúdajte ani na náš slovanský národ.

 • 27 miliárd? No to by vyzeralo. A ľudí, alebo človekov?

  S ropou a plynom máš asi pravdu, otázka znie, ako rýchlo sa tieto komodity obnovujú.

 • @Ogar Valach povedal/-a:
  27 miliárd? No to by vyzeralo. A ľudí, alebo človekov?

  S ropou a plynom máš asi pravdu, otázka znie, ako rýchlo sa tieto komodity obnovujú.

  Niekde som čítal, že je dosť možné, že pri počte 12 mld sa začína proces spontánnej "depopulácie". Niečo ako kontrolno-ochranný faktor života na Zemi.

 • Atom
  upravené Mon 10 Oct 2022 #7->

  Technické řešení je druhotné. Už dávnověku bylo tolik přebytků, že lidé nedělali nic jiného než válčili, cituji "období míru jsou pouze přípravou na válku" a tak to je do teď. Pokrok musí nastat v koncepci, v sociální oblasti, v uspořádání sociálního super-systému. Jde o to zbavit se parazitů a zbavit je monopolu na řízení a pak vše půjde.

  Stabilizace počtu obyvatel, je technicky vyřešena:
  Vhodná kultura (klasická více generační rodina) a vhodná výstavba (lichoběžníkové pozemky) a bez-strukturně bude počet obyvatel stabilní, bez přímého nařizování kolik má kdo mít dětí.

  Řešení Ostrekova ve videu není úplně špatné, ale rozhodně ne jediné, lze zavádět i prvky biogenní kultury: samostatné domy, větší důraz na zdraví a odolnost obyvatel, rozvoj jejich genofondu k odolání tlaku prostředí i bez technických prostředků v kombinaci s technosférou citlivou k biosféře a jsoucí s ní v harmonii, bude sloužit ke kultivaci biosféry ne k jejímu drancování a ničení. A souhlasím, že rozvoj rozumu je Bohem daný vektor směřování, použití rozumu nutně vede k uchování biosféry a opuštění davo-elitarismu.

 • Ogar Valach
  upravené Mon 10 Oct 2022 #8->

  @Atom povedal/-a:
  Technické řešení je druhotné.
  Stabilizace počtu obyvatel, je technicky vyřešena:
  Vhodná kultura (klasická více generační rodina) a vhodná výstavba (lichoběžníkové pozemky) a bez-strukturně bude počet obyvatel stabilní, bez přímého nařizování kolik má kdo mít dětí.

  Takto si odporovať v jednom komentári. Riešenie nie je druhoradé, je prvoradé, a spočíva v uvedomení si ľudí, že sa nemôžu a nesmú množiť nad úroveň udržateľnosti prostredia v rámci toho, že na Zemi nežijú sami a žijú tu aj iné živočíšne druhy, ktoré potrebujú rovnako ako ľudia samotní životný priestor, a zároveň úroveň nesmie prerásť do znižovania kvality života a možností realizácie poslania jednotlivcov ale aj národa na Zemi, takže tlačenie sa ako v Indii alebo Číne, alebo množenie sa ako králiky ako v Afrike a moslimských krajinách neprichádza do úvahy. Žiadne nariaďovanie, obyčajné používanie rozumu. Bieli ľudia ten rozum mali a majú. My premnožení, narozdiel od iných, nie sme.