Chov zvierat - etické aspekty, konzumácia živočíšnej potravy

124»

Komentáre

  • @Atom povedal/-a:

    @Jura11 povedal/-a:
    Já jsem někde psal o většině?

    Zdar! Tvůj příspěvek se mi velmi líbil (i ostatní). Souhlasím, že elity a GP vegetariánství tlačí. Pouze jsem se snažil odhadnou stav objektu (ne řídícího subjektu). Prostě mi mezi lidmi nepřipadá, že by se vegetariánství masově chytlo a průměrný občan se v praxi (nezahrnuji tam sledování medií) setká spíše s agresí "masojedlíků". Je to trochu zkreslené, že je to můj okruh obyvatelstva, který potkávám, ale zase je poměrně pestrý a napříč generacemi.

    Já to řešil s kuchařema v debatě o stěžování si zákazníků (objektivní závěr z toho tedy mít nemůžu, protože oni vidí jen část systému).

    Nicméně jejich obecný názor je, že pokud už si zákazník stěžuje, tak vegetariáni (a všechny další, ještě striktnější skupiny) jsou při tomto stěžování nejagresivnější.

  • R
    upravené Mon 25 Jul 2022 #93->

    Nárúst cen potravin o 180%
    https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Lzi-a-lzi-180-narust-cen-potravin-O-cem-se-nevi-Jandejsek-velmi-zle-709460

    Citace z článku:
    "K tomu na závěr Jandejskova exposé dodala prof. MUDr. Věra Adámková, CSc.: „Obávám se toho, že si pacienti nebudou moci dovolit to, co jim mnohdy doporučujeme. V diabetu je přes devět procent obyvatelstva a další zhruba dvě procenta o tom nevědí. Nedílnou součástí léčby je také stravovací režim. My těmto lidem doporučujeme mrkev, kedlubnu a samozřejmě kvalitní maso. Jestliže se zdraží tyto věci a třeba také stomatologická péče, tak diabetik, když nebude mít kvalitní zuby a nebude mít peníze na zeleninu, tak si koupí nějakou drahou housku. A to je to, co nechceme. Budeme mít problém, který se zatím nezdá. Strava je velice důležitá,“ uvedla poslankyně za ANO."

    Mimochodem, včera jsem byl Makru doplnit zásoby. Nabídka zboží je mnohem menší, než byla, Masové konzervy, poslední zbytky. Také levnější těstoviny vykoupeny.

  • constanze
    upravené Mon 25 Jul 2022 #94->

    eticke aspekty chovu zvirat, kopiruji z prispevku:
    Zlámané kosti, bolavé popáleniny, špína a tma v přeplněných halách. 💔 Tak žijí přešlechtěná kuřata ➡️ RYCHLOKUŘATA. Zažívají muka jen proto, aby na jejich mase byznys co nejvíc vydělal.
    Jinde v Evropě už se od chovu rychlokuřat odstupuje. 🚫 Proč by to nešlo u nás? Postavte se za kuřata a vyzvěte firmy, aby přestaly vydělávat na utrpení zvířat.

    ps: snad si vetsina uvedomuje, ze TOHLE je spatne. muzete vest debatu, jak elity zamerne tlaci na lidi, aby omezili spotrebu masa, muzete mluvit o agresivite vegetarianu/veganu. tohle delame MY lidi. my dopustime, aby se neco takoveho delo a nez, aby jsme si to pripustili, radeji povedeme oklikovou debatu, ze bez masa nelze zit a prece nepodlehneme elitam. pritom jde jen o to, abychom zustali lidmi a nechovali se jako hovada, kterym je vsechno jedno.

    https://www.facebook.com/watch?v=578553987050686

  • @Jura11 povedal/-a:

    Víš, že jediná cesta je si ty kuřata (resp. jakoukoliv potravu) vychovat/vypěstovat sám podle svých etických principů?

    me to rikat nemusis. ve svych prispevcich prece o tom pisu porad.

  • @Jura11 povedal/-a:

    @constanze povedal/-a:
    eticke aspekty chovu zvirat, kopiruji z prispevku:
    Zlámané kosti, bolavé popáleniny, špína a tma v přeplněných halách. 💔 Tak žijí přešlechtěná kuřata ➡️ RYCHLOKUŘATA. Zažívají muka jen proto, aby na jejich mase byznys co nejvíc vydělal.
    Jinde v Evropě už se od chovu rychlokuřat odstupuje. 🚫 Proč by to nešlo u nás? Postavte se za kuřata a vyzvěte firmy, aby přestaly vydělávat na utrpení zvířat.

    ps: snad si vetsina uvedomuje, ze TOHLE je spatne. muzete vest debatu, jak elity zamerne tlaci na lidi, aby omezili spotrebu masa, muzete mluvit o agresivite vegetarianu/veganu. tohle delame MY lidi. my dopustime, aby se neco takoveho delo a nez, aby jsme si to pripustili, radeji povedeme oklikovou debatu, ze bez masa nelze zit a prece nepodlehneme elitam. pritom jde jen o to, abychom zustali lidmi a nechovali se jako hovada, kterym je vsechno jedno.

    Víš, že jediná cesta je si ty kuřata (resp. jakoukoliv potravu) vychovat/vypěstovat sám podle svých etických principů?

    Jak to uděláš v paneláku?

  • Víš, že jediná cesta je si ty kuřata (resp. jakoukoliv potravu) vychovat/vypěstovat sám podle svých etických principů?

    Jak to uděláš v paneláku?

    Jestli to není o tom, že v paneláku se nedá žít.

    • a to jak podle KSB
    • védská civilizace také v paneláku nežila
    • krysí ráj byl vytvořen podle schematu podobného paneláku - ani ty krysy v tom nemohli žít
    • atd.
  • R
    upravené Mon 25 Jul 2022 #101->

    @constanze povedal/-a:
    eticke aspekty chovu zvirat, kopiruji z prispevku:
    Zlámané kosti, bolavé popáleniny, špína a tma v přeplněných halách. 💔 Tak žijí přešlechtěná kuřata ➡️ RYCHLOKUŘATA. Zažívají muka jen proto, aby na jejich mase byznys co nejvíc vydělal.
    Jinde v Evropě už se od chovu rychlokuřat odstupuje. Proč by to nešlo u nás? Postavte se za kuřata a vyzvěte firmy, aby přestaly vydělávat na utrpení zvířat.

    Doufám, že budeš první v řadě, která bude vysvětlovat nemocnému diabetiku, že si nemůže koupit maso protože je to nehumánní. Také bys mu měla říct, žes jedna z těch, kteří zakázali chovy zvířat a tím si ho odsoudila k pomalé smrti. Dopřál bych ti, abys s tím dotyčným prožila jeho poslední chvíle života a dívala se jak umírá. Měla bys čisté svědomí z toho, žes zachránila několik kuřat, které by ten dotyčný snědl. Blahopřeji.

  • @Jura11 povedal/-a:>
    Jestli to není o tom, že v paneláku se nedá žít.

    souhlasim s tim, jak to napsala Lavazza.
    myslis, ze kazdy muze bydlet v rodinnem dome nebo novem byte? a uz i byt v "kralikarne" v brne, 3+1 stoji 6mega a rekni mi, kolik lidi si muze dovolit takovy byt, i kdyz je "jen v kralikarne"?
    je to jako kdybys vycital, ze ne kazdy ma vysokou skolu, ale treba jen ucnak.
    tvuj komentar je pod uroven

  • @constanze povedal/-a:

    @Jura11 povedal/-a:>
    Jestli to není o tom, že v paneláku se nedá žít.

    souhlasim s tim, jak to napsala Lavazza.
    myslis, ze kazdy muze bydlet v rodinnem dome nebo novem byte? a uz i byt v "kralikarne" v brne, 3+1 stoji 6mega a rekni mi, kolik lidi si muze dovolit takovy byt, i kdyz je "jen v kralikarne"?
    je to jako kdybys vycital, ze ne kazdy ma vysokou skolu, ale treba jen ucnak.
    tvuj komentar je pod uroven

    No, jaksi jsem nezaznamenal, že by Lavazza prodávala slepice na maso. A tady jde především o maso, nebo ne?

  • @Rusofil povedal/-a:

    @constanze povedal/-a:

    @Jura11 povedal/-a:>
    Jestli to není o tom, že v paneláku se nedá žít.

    souhlasim s tim, jak to napsala Lavazza.
    myslis, ze kazdy muze bydlet v rodinnem dome nebo novem byte? a uz i byt v "kralikarne" v brne, 3+1 stoji 6mega a rekni mi, kolik lidi si muze dovolit takovy byt, i kdyz je "jen v kralikarne"?
    je to jako kdybys vycital, ze ne kazdy ma vysokou skolu, ale treba jen ucnak.
    tvuj komentar je pod uroven

    No, jaksi jsem nezaznamenal, že by Lavazza prodávala slepice na maso. A tady jde především o maso, nebo ne?

    Ale v mojom príspevku nešlo primárne o to. Myslím, ze tu padajú z oboch strán logické a rozumne argumenty.

    Ja to vnímam takto - u @Rusofil zastava konzumáciu živočíšnej potravy (ja tiež, aspoň u deti, ja sama necítim tu potrebu jesť denne mäso a v tomto teple už vonkoncom nie), u @constanze idr o humánnejšiu chov zvierat. Ostane aké je mäso, energia potravy takto chovaných zvierat?

    Môj príspevok bol o tom, ze postupne sa dajú veci meniť aj keď malými krôckami. Kým ľudia utekať na Kauflandu na akciové kura za 1,99 kg a kvalitná masová konzerva pre psa stojí 400g cca 2 eur, tak niekde niečo nesedi.

    Tým nechcem povedat, ze mate jesť masové konzervy pre psa. Tým chcem povedat, ze treba hľadať alternatívy, farmárov, bioobchode. Keď nejde mäso, aspoň mliečne výrobky atd. Keď nie všetko aspoň niečo. Málokto vie, ze je dôležité jesť aj vnútornosti zvierat napr. pečienka. Toto je kupujem v bioobchode napr. A dalo by sa pokracovat. V tomto sa nedá robiť revolúcia, zmena tkvie v malých krockoch.

  • R
    upravené Mon 25 Jul 2022 #105->

    @Lavazza povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @constanze povedal/-a:

    @Jura11 povedal/-a:>
    Jestli to není o tom, že v paneláku se nedá žít.

    souhlasim s tim, jak to napsala Lavazza.
    myslis, ze kazdy muze bydlet v rodinnem dome nebo novem byte? a uz i byt v "kralikarne" v brne, 3+1 stoji 6mega a rekni mi, kolik lidi si muze dovolit takovy byt, i kdyz je "jen v kralikarne"?
    je to jako kdybys vycital, ze ne kazdy ma vysokou skolu, ale treba jen ucnak.
    tvuj komentar je pod uroven

    No, jaksi jsem nezaznamenal, že by Lavazza prodávala slepice na maso. A tady jde především o maso, nebo ne?

    Ale v mojom príspevku nešlo primárne o to. Myslím, ze tu padajú z oboch strán logické a rozumne argumenty.

    Ja to vnímam takto - u @Rusofil zastava konzumáciu živočíšnej potravy (ja tiež, aspoň u deti, ja sama necítim tu potrebu jesť denne mäso a v tomto teple už vonkoncom nie), u @constanze idr o humánnejšiu chov zvierat. Ostane aké je mäso, energia potravy takto chovaných zvierat?

    Môj príspevok bol o tom,** ze postupne sa dajú veci meniť aj keď malými krôckami.** Kým ľudia utekať na Kauflandu na akciové kura za 1,99 kg a kvalitná masová konzerva pre psa stojí 400g cca 2 eur, tak niekde niečo nesedi.

    Ale tady si nikdo z vás asi neuvědomuje, že bude zákaz masa všeobecný. Tj. i u drobných chovatelů. Proč by jinak vyžadovali registraci chovu, když chováte i jenom jedno kuře? No přece, aby, když chov zakážou, aby věděli kam jít najisto a zkontrolovat, jestli náhodou nemáte v kurníku nějaké zapomenuté kuře! To vám jakože, vůbec nedochází?

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @constanze povedal/-a:

    @Jura11 povedal/-a:>
    Jestli to není o tom, že v paneláku se nedá žít.

    souhlasim s tim, jak to napsala Lavazza.
    myslis, ze kazdy muze bydlet v rodinnem dome nebo novem byte? a uz i byt v "kralikarne" v brne, 3+1 stoji 6mega a rekni mi, kolik lidi si muze dovolit takovy byt, i kdyz je "jen v kralikarne"?
    je to jako kdybys vycital, ze ne kazdy ma vysokou skolu, ale treba jen ucnak.
    tvuj komentar je pod uroven

    No, jaksi jsem nezaznamenal, že by Lavazza prodávala slepice na maso. A tady jde především o maso, nebo ne?

    Ale v mojom príspevku nešlo primárne o to. Myslím, ze tu padajú z oboch strán logické a rozumne argumenty.

    Ja to vnímam takto - u @Rusofil zastava konzumáciu živočíšnej potravy (ja tiež, aspoň u deti, ja sama necítim tu potrebu jesť denne mäso a v tomto teple už vonkoncom nie), u @constanze idr o humánnejšiu chov zvierat. Ostane aké je mäso, energia potravy takto chovaných zvierat?

    Môj príspevok bol o tom,** ze postupne sa dajú veci meniť aj keď malými krôckami.** Kým ľudia utekať na Kauflandu na akciové kura za 1,99 kg a kvalitná masová konzerva pre psa stojí 400g cca 2 eur, tak niekde niečo nesedi.


    Ale tady si nikdo z vás asi neuvědomuje, že bude zákaz masa všeobecný. Tj. i u drobných chovatelů. Proč by jinak vyžadovali registraci chovu, když chováte i jenom jedno kuře? No přece, aby, když chov zakážou, aby věděli kam jít najisto a zkontrolovat, jestli náhodou nemáte v kurníku nějaké zapomenuté kuře! To vám jakože, vůbec nedochází?

    Ja mám veľmi rada príspevky od vás. Ale tuto mám pocit, že každý hovoríme o niečom inom. Ja som o žiadnom zákaze nehovorila ani v jednom z mojich príspevkov. Natozto aby som niečo takéto podporila alebo ďalšie byrokratické fantasmagorie EU, ktoré majú viest väčšej ak nie absolútnej kontrole populácie.

    Ja hovorím o tom, že by ľudia mali zvažovať čo kupujú a čo jedia. Nič iné.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @constanze povedal/-a:

    @Jura11 povedal/-a:>
    Jestli to není o tom, že v paneláku se nedá žít.

    souhlasim s tim, jak to napsala Lavazza.
    myslis, ze kazdy muze bydlet v rodinnem dome nebo novem byte? a uz i byt v "kralikarne" v brne, 3+1 stoji 6mega a rekni mi, kolik lidi si muze dovolit takovy byt, i kdyz je "jen v kralikarne"?
    je to jako kdybys vycital, ze ne kazdy ma vysokou skolu, ale treba jen ucnak.
    tvuj komentar je pod uroven

    No, jaksi jsem nezaznamenal, že by Lavazza prodávala slepice na maso. A tady jde především o maso, nebo ne?

    Ale v mojom príspevku nešlo primárne o to. Myslím, ze tu padajú z oboch strán logické a rozumne argumenty.

    Ja to vnímam takto - u @Rusofil zastava konzumáciu živočíšnej potravy (ja tiež, aspoň u deti, ja sama necítim tu potrebu jesť denne mäso a v tomto teple už vonkoncom nie), u @constanze idr o humánnejšiu chov zvierat. Ostane aké je mäso, energia potravy takto chovaných zvierat?

    Môj príspevok bol o tom,** ze postupne sa dajú veci meniť aj keď malými krôckami.** Kým ľudia utekať na Kauflandu na akciové kura za 1,99 kg a kvalitná masová konzerva pre psa stojí 400g cca 2 eur, tak niekde niečo nesedi.


    Ale tady si nikdo z vás asi neuvědomuje, že bude zákaz masa všeobecný. Tj. i u drobných chovatelů. Proč by jinak vyžadovali registraci chovu, když chováte i jenom jedno kuře? No přece, aby, když chov zakážou, aby věděli kam jít najisto a zkontrolovat, jestli náhodou nemáte v kurníku nějaké zapomenuté kuře! To vám jakože, vůbec nedochází?

    Ja mám veľmi rada príspevky od vás. Ale tuto mám pocit, že každý hovoríme o niečom inom. Ja som o žiadnom zákaze nehovorila ani v jednom z mojich príspevkov. Natozto aby som niečo takéto podporila alebo ďalšie byrokratické fantasmagorie EU, ktoré majú viest väčšej ak nie absolútnej kontrole populácie.

    Ja hovorím o tom, že by ľudia mali zvažovať čo kupujú a čo jedia. Nič iné.

    O tom přece není sporu. Také chov domácí drůbeže je fajn věc. Ale v dnešní době není schopen zajistit maso pro lidi, kteří takovou možnost nemají. Já tě z ničeho takového, jako je zákaz chovu zvířat neobviňoval. To se týká jiných.
    Ale také jsem upozornil, že za pár let, nebo možná do roka a do dne, bude chov domácího zvířetstva zakázán vůbec. Legislativa EU je již hotová. Upozorňoval jsem na to ještě loni. To, že to prohlásíme za fantasmagorie neznamená, že neexistují.
    Já jsem jenom kurýr, takže obracet se na mě s výtkami je jaksi vedle. Ale také jsem si vědom, že kurýři špatných zpráv bývali v minulosti popravováni.

    Áno, teraz sa uz rozumieme. Len na tu legislatívu mame toto vlakno https://ksbforum.info/discussion/54/hladomor-nastroj-depopulace-a-pridruzene-ideologie/

    A tuto riesime etické aspekty a potrebu konzumácie živočíšnych produktov. Tak dúfam, že teraz sme sa uz pochopili a vyjasnili si to:)

  • R
    upravené Mon 25 Jul 2022 #109->

    @Lavazza povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @constanze povedal/-a:

    @Jura11 povedal/-a:>
    Jestli to není o tom, že v paneláku se nedá žít.

    souhlasim s tim, jak to napsala Lavazza.
    myslis, ze kazdy muze bydlet v rodinnem dome nebo novem byte? a uz i byt v "kralikarne" v brne, 3+1 stoji 6mega a rekni mi, kolik lidi si muze dovolit takovy byt, i kdyz je "jen v kralikarne"?
    je to jako kdybys vycital, ze ne kazdy ma vysokou skolu, ale treba jen ucnak.
    tvuj komentar je pod uroven

    No, jaksi jsem nezaznamenal, že by Lavazza prodávala slepice na maso. A tady jde především o maso, nebo ne?

    Ale v mojom príspevku nešlo primárne o to. Myslím, ze tu padajú z oboch strán logické a rozumne argumenty.

    Ja to vnímam takto - u @Rusofil zastava konzumáciu živočíšnej potravy (ja tiež, aspoň u deti, ja sama necítim tu potrebu jesť denne mäso a v tomto teple už vonkoncom nie), u @constanze idr o humánnejšiu chov zvierat. Ostane aké je mäso, energia potravy takto chovaných zvierat?

    Môj príspevok bol o tom,** ze postupne sa dajú veci meniť aj keď malými krôckami.** Kým ľudia utekať na Kauflandu na akciové kura za 1,99 kg a kvalitná masová konzerva pre psa stojí 400g cca 2 eur, tak niekde niečo nesedi.


    Ale tady si nikdo z vás asi neuvědomuje, že bude zákaz masa všeobecný. Tj. i u drobných chovatelů. Proč by jinak vyžadovali registraci chovu, když chováte i jenom jedno kuře? No přece, aby, když chov zakážou, aby věděli kam jít najisto a zkontrolovat, jestli náhodou nemáte v kurníku nějaké zapomenuté kuře! To vám jakože, vůbec nedochází?

    Ja mám veľmi rada príspevky od vás. Ale tuto mám pocit, že každý hovoríme o niečom inom. Ja som o žiadnom zákaze nehovorila ani v jednom z mojich príspevkov. Natozto aby som niečo takéto podporila alebo ďalšie byrokratické fantasmagorie EU, ktoré majú viest väčšej ak nie absolútnej kontrole populácie.

    Ja hovorím o tom, že by ľudia mali zvažovať čo kupujú a čo jedia. Nič iné.

    O tom přece není sporu. Také chov domácí drůbeže je fajn věc. Ale v dnešní době není schopen zajistit maso pro lidi, kteří takovou možnost nemají. Já tě z ničeho takového, jako je zákaz chovu zvířat neobviňoval. To se týká jiných.
    Ale také jsem upozornil, že za pár let, nebo možná do roka a do dne, bude chov domácího zvířetstva zakázán vůbec. Legislativa EU je již hotová. Upozorňoval jsem na to ještě loni. To, že to prohlásíme za fantasmagorie neznamená, že neexistují.
    Já jsem jenom kurýr, takže obracet se na mě s výtkami je jaksi vedle. Ale také jsem si vědom, že kurýři špatných zpráv bývali v minulosti popravováni.

    Áno, teraz sa uz rozumieme. Len na tu legislatívu mame toto vlakno https://ksbforum.info/discussion/54/hladomor-nastroj-depopulace-a-pridruzene-ideologie/

    A tuto riesime etické aspekty a potrebu konzumácie živočíšnych produktov. Tak dúfam, že teraz sme sa uz pochopili a vyjasnili si to:)

    Jasně, ale souvisí to s tím. Tak jsem chtěl, aby to tady zaznělo.

    Můžu vypadat jako nepřítel zvířat. Ale byl jsem vychován ještě za socializmu. To jsme chovali prasata, slepice, kachny, husy. Sám jsem jim (drůbeži) usekával hlavu sekerou. Sám jsem je opaloval, kuchal atd. Snědlo se vše, co se dalo sníst, miloval jsem slepičí pařáty. Nebyly to domácí mazlíčci, ale potrava, která pobíhala po dvorku. Tak se na tato zvířata dívám i dnes. Pokud bude zakázán jejich chov, tato zvířata zaniknou. Ve volné přírodě se již nevyskytují (slepice). Takže za, dejme tomu 10 let budeme dětem marně vysvětlovat, co je to slepice.
    Teď mám jenom psa. Je ve skvělé formě, i když je mu již 13 let. Celý život žije na dvorku a hlídá. Není na řetězu a může se volně pohybovat po pozemku. Má svoji boudu a také velkou klec, kam jej zavírám, když přijdou hosté.
    Nikdy žádný pes se mnou nežil v domě. Toto považuji za týrání.
    Běžte se podívat, jak žijí psy v Rusku. Podle zákona musejí být na vesnicích přivázání k boudě řetězem. A každý pořádný chlap je tam myslivcem. Ostatně slavný ostřelovač Zajcev ze Stalingradu jim byl také. O sóji a sójovém mléku neměl ani ánung.

  • Atom
    upravené Mon 25 Jul 2022 #110->

    @Lavazza:

    Jestli to není o tom, že v paneláku se nedá žít.

    Nějak přežít dá (mnohem lepší než žít na ulici, ne každému se poštěstí mít vlastní byt), ale v tom přeci není podstata. Jestliže se zbavíme nelidského řízení GP bude vše možné, vše bude řešeno lidsky. Je přeci zde na stránkách koncepce zřejmé, že lidé si některé problémy samy nevyřeší na to je potřeba stát, který chrání své obyvatelstvo (milión lidí protestovalo ve Francii proti zrušení pojmů otec a matka na dokladech - teď je tam rodič 1 a rodič 2).

    Poznámka:
    Kde to jsme ?
    Když je oponent nabádán, aby si vyřešil problém sám, když je tak chytrý. To je primitivní psychický trockismus v plné kráse, když víme, že problémy se vyřeší pouze spoluprací a domluvou, jak budeme postupovat, aniž bychom se vzájemně ničili.

    Strategie je jasná a už se o tom mluvilo:
    Lokalizace, a návrat chovu do národních států, ne že někde to dělají velkém a bezohledně, aby všechny ostatní odírali a vozí zboží po celých kontinentech (je to kocourkov, ale dav věří na mocnou ruku trhu a tak si nadnárodní mafie mastí kapsy).
    A ještě nad tím výše je plánování (pětiletky byli geniální a pokrok tam mohl nastat, po Stalinově smrti, ale byl progres zastaven a pětiletky byli spíše na oko). Např.: Do pěti let, zrušíme všechny velkochovy a nahradíme malochovy se stejnou kapacitou, získáme kvalitnější surovinu a ještě získáme pro lidi práci, které je málo díky vysoké produktivitě.

  • ve védické společnosti nebylo ani chýru ani slechu o vegetariánech.

    Já mám info o poustevnících té doby, že v popisu co dělali je "živil se kořínky", "jedl med a ořechy", čímž nevylučuji, že většinová společnost jedla maso podobně (jen střídměji) jako dnes.

    Přežívat se dá i v kleci/vězení, dá se tedy i v paneláku.
    Být blízko biopole cízích lidí během formování osobnosti (-1 až 14 let) téměř vylučuje lidský typ psychiky. V Základech sociologie je to na několika místech. Pod pojmem "nedá se žít" jsem myslel právě toto = (kromě působení Náhody) se nedá dosáhnout lidského typu psychiky.

    Pokud se někdo spokojí s nelidským typem psychiky, tak s ním nic neudělám.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Jura11 povedal/-a:

    @constanze povedal/-a:
    eticke aspekty chovu zvirat, kopiruji z prispevku:
    Zlámané kosti, bolavé popáleniny, špína a tma v přeplněných halách. 💔 Tak žijí přešlechtěná kuřata ➡️ RYCHLOKUŘATA. Zažívají muka jen proto, aby na jejich mase byznys co nejvíc vydělal.
    Jinde v Evropě už se od chovu rychlokuřat odstupuje. 🚫 Proč by to nešlo u nás? Postavte se za kuřata a vyzvěte firmy, aby přestaly vydělávat na utrpení zvířat.

    ps: snad si vetsina uvedomuje, ze TOHLE je spatne. muzete vest debatu, jak elity zamerne tlaci na lidi, aby omezili spotrebu masa, muzete mluvit o agresivite vegetarianu/veganu. tohle delame MY lidi. my dopustime, aby se neco takoveho delo a nez, aby jsme si to pripustili, radeji povedeme oklikovou debatu, ze bez masa nelze zit a prece nepodlehneme elitam. pritom jde jen o to, abychom zustali lidmi a nechovali se jako hovada, kterym je vsechno jedno.

    Víš, že jediná cesta je si ty kuřata (resp. jakoukoliv potravu) vychovat/vypěstovat sám podle svých etických principů?

    Jak to uděláš v paneláku?

    Ďalšia možnosť je začať kupovať potraviny (vrátane mäsa) od miestnych farmárov z okolia, kde sa sám môže presvedčiť, aký má prístup k výrobe produktov, či používa pesticídy alebo nie. V akom stave sú zvieratá, čím ich kŕmi a pod. Domáce potraviny sú o trochu drahšie, ale človek tým podporuje svojich, domáce firmy, pestovateľov, chovateľov. No môže prísť aj ťažká doba, keď budú ľudia obracať každú korunu.

  • Atom
    upravené Mon 25 Jul 2022 #113->

    @Jura11:

    Přežívat se dá i v kleci/vězení, dá se tedy i v paneláku.

    To už je odbočka od tématu, je pak také potřeba zrušit města, která jsou mutagenní zjištěno již sklonku devatenáctého století. To už je kompletní přestavba lidstva po vítězství lidské koncepce. Je potřeba vyjít z toho co je, nejdříve částečně návrat k socialismu, nějak zajistit, aby každý měl kde hlavu složit, jídlo, vzdělání (ne jenom západ, ale všude i v rozvojových zemích, SSSR se to dařilo) a vše se může postupně zkvalitňovat. Mimochodem je otázka, jestli nebyli zdravější děti z paneláků, které celý den si hrály venku s ostatními a večer rodiče svolávali domů nebo dnes, sice v domě, ale celý den doma s očima přilepenýma na monitoru. Mimoto v té době byli hodně oblíbené chaty a měl a jezdil na chatu každý druhý. Pak ještě záleží na sousedech a vztazích v paneláku (pravda moc dobré nebyli, nomeklatura se snažila za všech vychovat "Homolkovi").

    Ale samozřejmě souhlas, každý svou chaloupku nebo domeček - jsem pro. Nevím jestli mi rozumíš, vše jsou procesy jde o směr - panelák je lepší než bezdomovectví, domek je lepší panelák, domek v malém městě je lepší než domek ve velkoměstě ... Jeden farář říkal a moc se mi to líbilo (i když je asi pod biblickou koncepcí) dej si o cigaretu méně a děkuj Bohu - protože vše jsou procesy. Vždy jde o směr procesu, ne stav (takhle máme deformované myšlení, vidíme staticky obrázek a něco se nám nelibí na tom odrazu skutečnosti, ale ten není pevný (paneláky fuj, ale že to poskytlo přístřeší, lidem kteří by se jinak stali bezdomovci se nezohlední). Dle mně je potřeba pro optimismus vidět ty procesy - kam to směřuje - a vidět kdy každý z nás to může svým pádlem postrčit pro většinu žádoucím směrem.

  • Pre predstavu:
    Rozdiel medzi brojlerovým kurčaťom, ktoré dosahuje jatočnú hmotnosť po 5 týždňoch, a klasickým kurčaťom inej sorty, ktoré dosahuje jatočnú hmotnosť až po niekoľkých mesiacoch je aj v tom, že brojler má mäkké mäso a klasické kura má mäso tuhšie, vláknitejšie, ide viacej do zubov.
    Kedysi som choval aj kačky. Keď sa brojlerová kačka vykadí na trávu, tak to miesto vyschne, ostane tam spálený fľak. Keď sa na trávnik vykadí obyčajná kačka, tak sa nič nestane. Tráva ďalej rastie.
    Čo sa týka kvality mäsa, tak v tomto je výborný králik. Jatočná hmotnosť po 3 mesiacoch, a mäso je mäkké. Je to výborná náhrada za kura.
    Rôzne vývojové chyby u sliepok sa prejavujú v každom chove. Pri chove kurčiat od vyliahnutia býva vždy aj určitý úhyn. Mne sa to podarilo celkom minimalizovať. Občas sa stáva, že majú krivé prsty. Pri ťažších kohútoch sa mi stalo, že boli ťažkí a mali problém s chôdzou, väčšinou posedávali. Preto chovám radšej iba ľahké nosivé druhy. Sliepky sa niekedy dokážu správať k sebe ako kanibalky. Môžu sa do krvi zobať. Stáva sa to len ojedinele, ale existuje to.

  • To už je odbočka od tématu, je pak také potřeba zrušit města, která jsou mutagenní zjištěno již sklonku devatenáctého století. To už je kompletní přestavba lidstva po vítězství lidské koncepce ...

    Ano, je to odbočka od tématu .... takže již jen poznamenám, že mě překvapila odmítavá reakce na nemožnost žití v paneláku.

    Vypadá to, že lidi vlastně chtějí žít v kleci vyrobené GP (tj. v tom paneláku). Tohle nastavení změnit bude klíčovým úkolem. Čtení tlustých knih k vyřešení evidentně nevede.

    ... ale to už je opravdu jiné téma.