Kanibalizmus

K tejto teme ma inspiroval Zojin prispevok:

Pretoze okrem toho, tych sprav ohladom kanibalizmu bolo v zahranicnych mediach viacero:

https://www.nytimes.com/2022/07/23/style/cannibalism-tv-shows-movies-books.html

uz je aj hotovy produkt: https://www.dezeen.com/2020/11/13/ouroboros-steak-meal-kit-andrew-pelling-grace-knight-orkan-telhan/

Co je ucelom tohto tlacenia kanibalizmu? Uplne odludstenie? Strata poslednych zabran? Dej filmu Soylent Green sa odohraval v tomto roku 2022.

Komentáre

 • Zrovna včera som čítala:

  Najprv hmyz, teraz kanibalizmus: Pre záchranu klímy „vedci“ chcú, aby ľudia jedli ľudí
  https://www.badatel.net/najprv-hmyz-teraz-kanibalizmus-pre-zachranu-klimy-vedci-chcu-aby-ludia-jedli-ludi/

 • A odkiaľ to ľudské mäso budú brať? Je to v tých článkoch niekde napísané, lebo ja som prečítal len jeden a tam nič o zdroji mäsa nebolo.

 • @Vlad i mir povedal/-a:
  A odkiaľ to ľudské mäso budú brať? Je to v tých článkoch niekde napísané, lebo ja som prečítal len jeden a tam nič o zdroji mäsa nebolo.

  daj si do googla "Ouroboros steak", tak ako sa da vytvorit umele maso, da sa vytvorit aj umele ludske maso.

 • @Kancelar povedal/-a:

  @Vlad i mir povedal/-a:
  A odkiaľ to ľudské mäso budú brať? Je to v tých článkoch niekde napísané, lebo ja som prečítal len jeden a tam nič o zdroji mäsa nebolo.

  daj si do googla "Ouroboros steak", tak ako sa da vytvorit umele maso, da sa vytvorit aj umele ludske maso.

  Proč by složitě vyráběli lidské maso, když je na světě podle nich lidí "jako sr.ček". Švédští ekoteroristé navrhují místo spalování mrtvých drahým plynem, sníst je.

 • Je nás tu veľa, stále to počúvame. "Prebytoční" asi nasýtia zvyšok.

  Keď si po Waterloo v roku 1815 vedeli poradiť s ľudskými pozostatkami tak, aby skoro nič nezostalo, je v roku 2022 nejaký problém získať ľudské mäso bez jeho umelej výroby?

  https://ksbforum.info/discussion/comment/4483/#Comment_4483

 • Dezert v moskovskej restauracii:

 • @Ogar Valach povedal/-a:
  Satanisti, ktorí vlastnia reštaurácie, vraj pridávajú ľudské mäso do jedla už dnes. A u nás. Informáciu som zachytil niekde na ulici a nemám ju potvrdenú. Problém je, že nie je šanca to zistiť.

  Prečo pretláčajú kanibalizmus? Pretože "elity" to už dávno robia. Rovnako ako pretláčajú homosexualitu a začínajú pretláčať pedofíliu. Takto otvárajú Overtonove okná. Sú to ponuky, ktoré treba aktívne odmietať (napríklad v duchu alebo nahlas prehlásiť: "odmietam kanibalizmus v spoločnosti"). A treba to využiť na poukázanie na to, aké kreatúry sú tí, ktorí pretláčajú tzv. ochranu klímy, ktorá so skutočnou ochranou klímy nemá nič spoločné a má slúžiť iba na buzeráciu.

  Ďalšia súčasná vec, alebo čím nás chcú strašiť a buzerovať najbližšie

  Ja s Tebou Ogar súhlasím. Akurát - odmietam, neodmietam, stále zameriavam nato pozornosť. Ono by trebalo mieriť pozornosť niekam inam - zdravú rodinu, zdravé vzťahy a pod.

 • Čo tak pamätám, tak naposledy niečo ako kanibalizmus praktikovali Aztékovia. Na vrcholkoch pyramýd sa rezali, vytrhávali srdcia a podobne. Bol to ich koniec. Západ už dohodobo končí, tak nám teraz ukáže všetky prvky kolabujúcej spoločnosti aby sme si to mohli pekne zapísať do učebníc a využiť v budúcnosti.

 • @Ferry
  zajimava asociace. hodila jsem si to do google:
  Pro mnoho světových kultur je typické, že obětují svým bohům zvířata, jejichž maso je po slavnostním rituálu podáváno lidem. U všech těchto náboženství je však kanibalismus tabu. Naproti tomu osudem mnoha lidských obětí u Aztéků bylo skončit v jídelních hrncích spolu s rajčaty a chilli papričkami, neboť všechny jedlé části lidských těl byly v této společnosti konzumovány stejně často jako maso zvířat. Příčiny masových lidských obětí a kanibalismu u Aztéků je podle Harrise nutné vidět především ve faktu, že v Mexiku (na rozdíl od jiných raných městských kultur tohoto typu) nebylo dostatečné množství domácích zvířat, která by uspokojila narůstající potřebu masa pro stále se rozrůstající populace. Starověké městské kultury Starého světa měly k dispozici ovce, kozy nebo skot. Peruánští Inkové lamy. Aztékové byli však odkázáni pouze na krocany a psy, v důsledku čehož byla jejich strava chudá na živočišné bílkoviny. Husté populace, zejména městské, se často stávaly obětí krizí z nedostatku potravy. Takovéto hladomory zřejmě často postihovaly i Aztéky. Svědčí o tom jejich pověsti vyprávějící o časech, kdy jejich předkové museli jíst hady, hmyz a jezerní řasy. Podle Harrise tak aztécké oběti měly na jedné straně náboženský smysl, na straně druhé materiální význam pro zásobování městské populace nedostatkovými bílkovinami. Jinými slovy, byly to materiální podmínky (nedostatek domácích zvířat, výživa husté populace), jež vyvolaly extrémně krvavý typ masových lidských obětí a kanibalismus u Aztéků. Harrisova a Harnerova hypotéza o kanibalském původu lidských obětí v aztécké kultuře se přirozeně nesetkala se všeobecným přijetím a vyvolala řadu polemik a sporů.
  https://nakladatelstvi.portal.cz/nakladatelstvi/aktuality/79299

 • https://odysee.com/@BlackPigeonSpeaks:c/'cannibalism'-for-climate-change!:5
  Kanibalismus jako řešení Klimatické a potravinové krize.

 • Kanibalismus bude brzy legální: Je libo zdravé a chutné lidské maso? Proč? Pro záchranu klimatu samozřejmě. Že jsou řeči o kanibalismu hollywoodských hvězd a amerických politických celebrit konspirační teorie? Už ne. Brzy i u nás
  https://protiproud.info/politika/6648-kanibalismus-bude-brzy-legalni-je-libo-zdrave-a-chutne-lidske-maso-proc-pro-zachranu-klimatu-samozrejme-ze-jsou-reci-o-kanibalismu-hollywoodskych-hvezd-a-americkych-politickych-celebrit-konspiracni-teorie-uz-ne-brzy-i-u-nas.htm

 • O kanibalizmu se v Hollywoodu už veřejně mluví. To o čem píše často Oracle 911 se naplňuje.

  Link: https://www.idnes.cz/zpravy/revue/spolecnost/armie-hammer-kanibal-dokument-the-house-of-hammer-discovery.A220823_100325_lidicky_sub

 • V Rakúsku a Nemecku začali pestovať zeleninu na cintorínoch [Biosféra]:
  "Tieto západné iniciatívy sa dotýkajú niečoho príliš hlbokého a ​​základného, ​​čo robí človeka človekom. Keď sa ľudia v západnej Európe neobávajú o svoju zdravotnú bezpečnosť pri pomyslení na uhorky vypestované na hrobe, je to koniec pre ľudí aj západnú civilizáciu, ako sme ju poznali. Človek v človeku je stratený. Zostala škrupina, ale vo vnútri – nič … cuketa pestovaná na hrobe. A samotní ľudia sa doslova menia na takú zeleninu, vypestovanú na cintoríne, kde je pochované všetko, čo človeka povznáša, dojíma…"

 • Na UA mají s propagací kanibalismu bohaté zkušenosti. Už v t. 2014 bylo možné si v jedné (?) kyjevské restauraci dát "tělíčko ruského miminka" nebo pít jeho "krev". Bylo tam prý vždycky plno a lidi se tenkrát chlubili fotečkami na sítích.
  "Pokrok" nezastavíš, nyní je doba zas o kus dál - a v kyjevské cateringové společnosti (kdo ví - třeba je to ta samá, co provozuje i restauraci) nabízejí "sněz si svého ruského vojáka".
  Fotky se objevily z jedné "hogo fogo akce" (dost možná, že tím želéhad hostil Boriska). Jídlo bylo ve speciálním rámu umístěno do skutečné uniformy ruského vojáka.
  https://t.me/rusvesnasu/21931