Bývalí vládcovia

2»

Komentáre

  • V rakouském lázeňském Bad Ischlu, který znáte jistě ve spojení s císařovnou Sisi, předvedli rakouští umělci "Pudrovací tanec". Opravdu strhující podívaná. Nenechte si ji ujít. Posílám ji v přiloženém videu. Doporučuji po skončení videa nechat v sobě ještě nějakou dobu doznívat pocit uspokojení z nádherného a nestandardního představení. 

    Přeji hluboký kulturní a umělecký zážitek  

    RAKOUSKO – „pudrovací tanec“ V rakouském městečku Bad Ischl byl rok kultury EU zahájen tímto představením. Představení se konalo před školáky a jeden z televizních kanálů ho vysílal do celého Rakouska.

    Len pre dospelych.


  • Zora
    upravené Sat 27 Apr 08:08 #33->


    Dominik Duka  je v meste: Speyer Cathedral.

    4 d.  /22.4.24/

    Rodina posledního rakouského císaře přijela do Speyeru na oslavy 750. výročí nástupu Rudolfa I. - kdysi prvního Habsburka na trůn.

    V říjnu 1273 nastoupil Rudolf I. jako první Habsburk na trůn Svaté říše římské a v roce 1921 ji opustil Karel I. z téže dynastie jako poslední rakouský císař.

    Rodinná historie se spojuje.

    Členové řádu svatého Jiří /Juraja/ slavili společně s pražským arcibiskupem, kardinálem Dominikem Jaroslavem Dukou, více než 750 let existence.

    Na místě se sešla velká část rodu, který chtěl oslavit výročí již loni, ale hlava rodu Karl Habsburg se nemohl zúčastnit. Karl-Konstantin, synovec velmistra Karla, byl slavnostně uveden do řádu v impozantní speyerské katedrále.

    Růst zaznamenává nejen Řád ...

    To však nebyl jediný vrchol. Eleonora, Karlova dcera, a tedy pravnučka posledního císaře, čeká s manželem Jérômem D'Ambrosiem druhé dítě!

    Malý Otto (narozený 20. října 2021, jeho dědeček Otto Habsburský je jeho jmenovec) se tak může brzy těšit na sourozence ...

    https://www.facebook.com/dominik.kardinal.duka/posts/pfbid081HFKChyFZ6TCGbbwJdSrBgT2MM8iLeKMSnn7WfNDv4eHwwGMzUJNToVDztutqUdl


    Katedrála Panny Marie a svätého Štefana v nemeckom meste Speyer, v tesnej blízkosti Rýna, je najväčšia zachovaná románska stavba.[1], od roku 1981 je na listine svetového dedičstva UNESCOKatedrála bola miestom korunovácií stredovekých nemeckých cisárov aj ich posledného odpočinku.