Smrt Královny

124»

Komentáre

 • O metodach vládnutia " "Ich Veličenstiev" a menej známe fakty z nedávnej histórie monarchie, časť 1/2:

  Nech žije kráľ!

  ...všetko, čo si myslíme, že o “kráľovskej rodine” vieme, a všetko, čo by nám médiá chceli nahovoriť, je v skutočnosti odvádzanie pozornosti od skutočne podstatných faktov. Aj v 21. storočí je kráľ oveľa viac než len reprezentant bez moci a zdraviaci panovník. Je dobre prepojený s finančným priemyslom a vojensko-priemyselným komplexom, spravuje dedičstvo kolonializmu a presadzuje neokolonializmus v podobe Veľkého resetu...

  https://svetpodlanas.org/co-sa-deje-a-preco/nech-zije-kral/

 • https://www.infovojna.bz/article/video-okultni-korunovace-charlese-iii-ktera-se-konala-6-mesic-6-tydn-a-6-dni-po-pohrbu-jeho-matky

  Dnes už Velké Británii nevládne Westminster s královskou rodinou, ani Downing Street 10 s vládou, ale pouze Londýnské kanceláře z londýnského City. Proto jsem očekával, že korunovace bude prostě selankou královské a černé šlechty se dvěma písmenky “R” a “G”. To první je královská šlechta, to druhé je černá šlechta (Komise 300).

  Jenže, stalo se něco nečekaného. Korunovace sice proběhla zdánlivě bez problémů, ale po skončení ceremoniálu, když kamery v katedrále ještě jely a sledovaly odchod královské gardy, došlo na scéně k podivné události.

  V osvětleném portálu slavnostní pozlacené palisády se totiž naprosto neplánované mihla děsivá postava v černém hábitu s kapucí, která před sebou nesla něco, co vypadalo jako kosa.

 • @Milo povedal/-a:
  O metodach vládnutia " "Ich Veličenstiev" a menej známe fakty z nedávnej histórie monarchie, časť 1/2:

  Nech žije kráľ!

  ...všetko, čo si myslíme, že o “kráľovskej rodine” vieme, a všetko, čo by nám médiá chceli nahovoriť, je v skutočnosti odvádzanie pozornosti od skutočne podstatných faktov. Aj v 21. storočí je kráľ oveľa viac než len reprezentant bez moci a zdraviaci panovník. Je dobre prepojený s finančným priemyslom a vojensko-priemyselným komplexom, spravuje dedičstvo kolonializmu a presadzuje neokolonializmus v podobe Veľkého resetu...

  https://svetpodlanas.org/co-sa-deje-a-preco/nech-zije-kral/

  Nevládala som to dočítať… otras… myslím, článok je ok, skôr kráľovská rodina

 • Pokračovanie článku "Nech žije kráľ", tentokrát o Charlesovi III. v súvislosti veľkého resetu, ktorý bol oficiálne zverejnený práve ním a o oganizáciach, ktoré za za ním stoja a ktoré zčasti sám založil.

  Nie je dôležité, či je Karol III. hlavou alebo ochotnou figúrkou obrovského impéria nekalých finančných záujmov, ktoré sa pokrytecky skrýva za fasádou charitatívnej filantropie. To, čo urobil pri príprave najväčšieho prevratu všetkých čias, si vyžaduje hĺbkovú analýzu.

  Celý článok: https://svetpodlanas.org/co-sa-deje-a-preco/nech-zije-kral-2/

 • ďalší výživný článok:

  Globální Británie a velký reset krále Karla III
  /.../
  „Ekologie, kterou se princ rozhodl zabývat, zatímco čeká na nástup na trůn, není neškodným apolitickým sázením stromů nebo záchranou deštných pralesů. Neobjímá pandy ani nefinancuje přírodní rezervace. Místo toho se zapojil do hybridního podnikání a politického povstání, které ohrožuje přežití politického systému, na který má dohlížet. Kromě toho, že jeho jednání je zradou na běžných občanech, představuje i selhání jeho jediné povinnosti budoucího krále – chránit konstituční monarchii před sílícím klimatickým fašismem a globalismem.“
  /.../
  Sám Philip pokračoval v rodinné tradici, když v roce 1961 založil Světový fond na ochranu přírody (WWF) spolu s někdejším členem nacistické strany, nizozemským princem Bernhardem, celoživotním eugenikem a zakladatelem skupiny Bilderberg. K Philipovi a Bernhardovi se jako spoluzakladatel WWF připojil sir Julian Huxley (tehdejší prezident britské Eugenické společnosti).
  V rozhovoru pro Deutsche Press Agentur v srpnu 1988 princ Philip prohlásil, že se chce v příštím životě vrátit jako smrtící virus, aby pomohl „vyřešit přelidnění“.
  /.../
  https://zvedavec.news/komentare/2023/05/9631-globalni-britanie-a-velky-reset-krale-iii.htm

 • Podle Nostradama bude Karel III. svržen a na trůn nastoupí někdo, o kom se ani nepřemýšlelo.
  https://www.infokuryr.cz/n/2022/09/15/nostradamus-predpovedel-velke-povstani-proti-krali-karlu-iii/

 • Pohreb kráľovnej Alžbety II. stál britskú vládu 162 miliónov libier
  https://www.teraz.sk/zahranicie/pohreb-kralovnej-alzbety-ii-stal-br/715382-clanok.html

 • Britska vlada nema ziadne peniaze, pohreb stal britskych danovych poplatnikov 162 mil. libier.

 • 2.6.23

  Karol III. pricestoval do Rumunska na prvú návštevu od korunovácie

  Britský kráľ Karol III. v piatok pricestoval na návštevu Rumunska, kde ho privítali s vojenskými poctami. Ide o jeho prvú oficiálnu zahraničnú cestu po korunovácii, ktorá sa konala 6. mája, informuje agentúra AFP.

  Rumunský prezident Klaus Iohannis, ktorý sa v máji zúčastnil aj na Karolovej korunovácii v Londýne, monarchu privítal v prezidentskom paláci v Bukurešti za zvukov rumunskej aj britskej štátnej hymny. Na Karolovu počesť bola v piatok zorganizovaná aj slávnostná recepcia za účasti viac než 300 hostí vrátane členov rumunskej vlády a predstaviteľov občianskej spoločnosti.

  "Kráľ odcestoval na svoju prvú zahraničnú návštevu do rumunského regiónu Sedmohradsko," uviedol vo vyhlásení Buckinghamský palác. Panovníka na návšteve nesprevádza ani manželka Kamila. Zatiaľ nie je známe, koľko bude návšteva Karola III. v Rumunsku trvať.

  Karol III. už Transylvániu v minulosti mnohokrát navštívil a sám tam vlastní niekoľko nehnuteľností, pripomína AFP. Ako prvú navštívi sedmohradskú obec Valea Zalanului a návštevu ukončí v dedine Viscri neďaleko Brašova.

  --

  Ide obzrieť vlastníctvo, ktoré som tu spomínala ešte minulý rok /13.11.22/. V oboch obciach spomenutých v správe má majetky.

 • Zora
  upravené Tue 6 Jun 2023 #105->

  6.6.23

  Karol III. ukončil návštevu rumunského Sedmohradska

  Britský kráľ Karol III. ukončil v utorok návštevu rumunského regiónu Sedmohradsko, ktorý má podľa vlastných slov ako potomok valašského kniežaťa Vlada III. "v krvi". TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

  V posledný deň svojho pobytu zavítal panovník do dediny Viscri. Privítali ho desiatky miestnych obyvateľov a turistov z celého sveta, ktorí čakali za zábranami. Karolova návšteva Rumunska bola jeho prvou zahraničnou cestou od korunovácie 6. mája.

  Kráľa minulý týždeň v piatok prijali s vojenskými poctami v prezidentskom paláci v hlavnom meste Bukurešť. Karol III. následne odcestoval do Sedmohradska, kde vlastní niekoľko nehnuteľností.

  Navštívil obec Valea Zalanului, kde si vychutnal túru a absolvoval piknik s miestnymi obyvateľmi. Potom zamieril do Viscri. Táto dedina si získala jeho srdce v roku 1998, keď ju navštívil ešte ako princ z Walesu.

  V roku 2006 si tam kúpil dom, pôvodne ako svoje občasné sídlo, neskôr ho premenili na múzeum venované botanike.

  Karol III. minulý týždeň povedal, že "sa v Rumunsku vždy cítil ako doma", čím poukázal na svoje prepojenie s neslávne známym kniežaťom Vladom III. prostredníctvom prastarej matky * - kráľovnej Márie. Knieža z 15. storočia, známe ako Vlad Narážač, bolo historickou inšpiráciou pre román "Dracula".

  Karol III., horlivý ochranca životného prostredia, vyzdvihol Rumunsko za to, že je stále "domovom mnohých rastlinných a živočíšnych druhov, ktoré inde v Európe a vo svete vymizli alebo sú ohrozené".

  Rumunský prezident Klaus Iohannis ocenil kráľovo úsilie o obnovu Rumunska, vďaka ktorému si miestni obyvatelia uvedomili hodnotu svojich tradícií, zvykov a remesiel odovzdávaných z generácie na generáciu.

  *minuloročný príspevok z 13.9.22


 • Nedávno som našla takúto "prkotinku":


  Kráľovská značka

  Kým však Alžbeta II. vládla, jej syn zastával inú prácu. Bol majiteľom úspešného a ziskového podniku. Pozrime sa teda na to, aký je príbeh za princovou značkou organických jedál Duchy Originals.

  Karol III. – podnikateľ

  CNN uvádza, že o novom britskom kráľovi je známe, že bol bol vášnivým zástancom environmentálnych záležitostí. Aj preto v roku 1990, keď ho svet poznal ako princa Walesu, založil spoločnosť Duchy Originals. Tá predávala produkty z jeho farmy. Slovo Duchy v preklade znamená vojvodstvo, a teda značka bola stelesnením luxusných a prémiových produktov.

  Firma sa za tie roky rozrástla a momentálne je najväčšou značkou organických potravín a nápojov v Spojenom kráľovstve. Spoločnosť v roku 2021 pred zdanením zarobila len do marca takmer 3,6 milióna libier (4,1 milióna eur).

  Začiatky Duchy Originals síce neboli najľahšie, no po tom, ako sa v roku 2009 spojila so značkou Waitrose, skutočne prosperuje. V súčasnosti ide o reťazec luxusných potravín, ktorý má výhradné právo predávať produkty pod názvom Duchy. Na balení potravín nájdeš logo s nápisom Waitrose Duchy Organics.

  Po Karolovom nástupe na trón však vlastníctvo reťazca s najväčšou pravdepodobnosťou prejde na jeho najstaršieho syna princa Williama. Ten taktiež zdedí samostatný majetok vojvodstva Cornwall v hodnote približne 1 miliardy libier (1,14 miliardy eur).

  Je otázne, do akej miery bude nový majiteľ úspešný v porovnaní s jeho otcom. Hoci študoval ekologické poľnohospodárstvo, pravdepodobne nebude taký praktický, vravia experti.

  „Bude mať záujem, ale poverí iných, aby to spravovali,“ povedala Sally Bedell Smithová, autorka životopisov a knihy „Karol: Nepochopený princ“.

  Majetok kráľa

  Otázkou je, do akej miery bude spoločnosť Waitrose Duchy Organics novému kráľovi skutočne chýbať. Forbes totiž ponúka náhľad do jeho bohatstva, ktoré je skutočne obrovské.