Pripomienky k fóru technického rázu

24

Komentáre

  • @kulich povedal/-a:
    Všimol som si, že na titulnej strane nie je možnosť kliknúť priamo na posledný komentár danej témy, len na človeka, ktorý ho napísal. Dá sa táto funkcionalita upraviť? Asi by som nepridával ďalší link, ale možno skôr zamenil, aby sa po kliknutí na meno nedostal človek na profil, ale jeho posledný komentár. Odtiaľ sa ešte vzdy dá dostať na profil, ak niekto chce.

    V té souvislosti se mi líbil nápad jednoho spolubesednika z minulé diskuse a to, že by příspěvky byly uspořádány od posledního přidaného. Ušetří se spousta času rolováním. Díky.

  • "že by příspěvky byly uspořádány od posledního přidaného. Ušetří se spousta času rolováním"
    Tfuj. To je hnus který mě vadí všude kde se vyskytuje. Třeba na trubce. Nevýhodné pro všechny nové čtenáře. Jedině kdyby to bylo individuálně volitelné nastavení čtení témat.

  • k
    upravené Thu 26 May 2022 #35->

    @Milo povedal/-a:
    Na starom fóre nefungovalo automatické rolovanie. Toto fórum má pomerne inteligentnú funkcionalitu - po nakliknutí témy automaticky naroluje na posledný neprečítaný príspevok. Takže ručné rolovanie nie je potrebné - iba ak pri preskakovaní neprečítaných príspevkov.

    Keď kliknem na tému na mobile z hlavnej stránky, hodí ma to navrch témy, nie na posledný článok. Mám to chápať tak, že to hádže na posledný mnou neprečítaný komentár? Preto ma to hodí hore?

  • @kulich povedal/-a:
    Keď kliknem na tému na mobile z hlavnej stránky, hodí ma to navrch témy, nie na posledný článok. Mám to chápať tak, že to hádže na posledný mnou neprečítaný komentár? Preto ma to hodí hore?

    Áno, tak by to malo fungovať.

  • Dá sa zistiť, kto dal Páči sa mi alebo Podnetný, ale nedá sa zistiť, kto dal Nepáči sa mi a Mimo témy. Podľa mňa by to bolo užitočné, nemáme sa za čo hanbiť, ak nesúhlasíme. Dá sa táto funkcionalita zapnúť?

    Tiež mi chýba funkcia vymazania komentára. Zatiaľ som ju nepotreboval, ale niekedy je užitočná.

  • Chýba mi možnosť zistiť či a kým som ignorovaný. Čisto zo zvedavosti. :smile:

  • Chybí mi funkce smazání příspěvku.
    Někdy člověk napíše nějakou odpověď a za chvíli (do pár hodin) mu dojde, že se jen opakuje a že je zbytečné v takové diskusi pokračovat. Když tam nějaká odpověď zůstává může to někdy budit dojem, že chce mít poslední slovo a nutí to druhou stranu k další reakci. Může to zbytečně u ostatních budit mylné závěry o diskutujících.

  • sdsdsdsd> @Milo povedal/-a:

    @David povedal/-a:

    @kulich povedal/-a:
    Všimol som si, že na titulnej strane nie je možnosť kliknúť priamo na posledný komentár danej témy, len na človeka, ktorý ho napísal. Dá sa táto funkcionalita upraviť? Asi by som nepridával ďalší link, ale možno skôr zamenil, aby sa po kliknutí na meno nedostal človek na profil, ale jeho posledný komentár. Odtiaľ sa ešte vzdy dá dostať na profil, ak niekto chce.

    V té souvislosti se mi líbil nápad jednoho spolubesednika z minulé diskuse a to, že by příspěvky byly uspořádány od posledního přidaného. Ušetří se spousta času rolováním. Díky.

    Na starom fóre nefungovalo automatické rolovanie. Toto fórum má pomerne inteligentnú funkcionalitu - po nakliknutí témy automaticky naroluje na posledný neprečítaný príspevok. Takže ručné rolovanie nie je potrebné - iba ak pri preskakovaní neprečítaných príspevkov.

    Na niektorých vláknach mi to funguje, ale na iných vláknach to odroluje až na posledný najnovší príspevok. Zatiaľ neviem prečo.

  • jardob
    upravené Thu 26 May 2022 #45->

    Mňa osobne vyrušuje to, že napísaný text v editore, ktorý som neodoslal, tam ostáva stále aj keď dám CTRL+A a Del. Ono si to nejako pamätá svoj obsah, a stále sa to zobrazuje aj v nových otvorených záložkách prehliadača. Teraz si pomáham tak, že starý text zmažem a nechám tam medzeru, ako neviditeľné písmeno. Ale v komentári vyššie sa mi priplietol do textu takýto starý zapamätaný text "sdsdsdsd". Bolo by fajn, aby ak raz písaný text z editora zmažem, aby sa mi tam neobjavoval stále a znovu ako duch.
    Ide o to, že ja si nové témy otváram na nových záložkách v prehliadači, a tam sa mi v editore zobrazujú hneď staré texty namiesto čistého editoru na písanie.
    Dokonca aj keď ten starý text, čo sa stále zobrazuje, zmažem a napíšem príspevok, ktorý odošlem, tak po otvorení fora na novej záložke mi tam stále straší ten starý text.

  • @Milo povedal/-a:

    @Ladič povedal/-a:
    Chybí mi funkce smazání příspěvku.
    Někdy člověk napíše nějakou odpověď a za chvíli (do pár hodin) mu dojde, že se jen opakuje a že je zbytečné v takové diskusi pokračovat. Když tam nějaká odpověď zůstává může to někdy budit dojem, že chce mít poslední slovo a nutí to druhou stranu k další reakci. Může to zbytečně u ostatních budit mylné závěry o diskutujících.

    Chýbajúca funkcia vymazania motivuje k tomu, zhodnotiť vlastný príspevok do diskusie dôkladne ešte pred odoslaním - ale ako píšete, sú situácie, keď táto možnosť prispeje k plynulosti diskusie..

    Takže odstránenie vlastných príspevkov je odteraz možné.

    Děkuji. <3

  • @jardob povedal/-a:
    ...text v editore, ktorý som neodoslal, tam ostáva stále aj keď dám CTRL+A a Del. Ono si to nejako pamätá svoj obsah, a stále sa to zobrazuje aj v nových otvorených záložkách prehliadača...
    Dokonca aj keď ten starý text, čo sa stále zobrazuje, zmažem a napíšem príspevok, ktorý odošlem, tak po otvorení fora na novej záložke mi tam stále straší ten starý text.

    Program fóra ukladá text konceptu tvojho príspevku pre každú diskusiu separátne a robí to automaticky. Takže keď dopíšeš text jednom tabe, odošleš a prejdeš do iného, už predtým otvoreného tabu, kde je otvorená tá istá diskusia, program automaticky uloží aktuálny obsah editora ako nový koncept, ktorý je priradený tejto diskusii.

    Program dáva takto možnosť pracovať paralelne na niekoľkých príspevkoch naraz.

    V menu vpravo, pod "Rýchle odkazy", je bod "Moje koncepty". Ak naň klikneš, uvidíš prehľad tvojich uložených textov a môžeš ich tam aj vymazať.

  • @Jura11 povedal/-a:

    Jak se přesně dělají citace? Celý text umím, ale když chci jen jednu větu ?

    Symbol "> " na začiatku riadku funguje ako formátovanie citátu (čiara a šedé pozadie), nepotrebné sa dá vymazať. Iná možnosť zatiaľ nie je.

  • Otázka - nejde prikladať súbory typu word, v súkromných správach a asi ani tu. Ide iba dávať obrázky. Neviem, či už niekto písal alebo nie. Pomohlo by to. Ďakujem

  • Symbol "> " na začiatku riadku funguje ako formátovanie citátu (čiara a šedé pozadie)

    děkuji, už mi to funguje.

  • @Kancelar povedal/-a:

    @Ladič povedal/-a:

    @Kancelar povedal/-a:
    diky, ja uz trpim profesionalnou deformaciou.

    :D ... Už jsem psal že v reakcích chybí chechták. "Mohli bychom k reakcím "Páči sa mi, Nepáči sa mi, Podnetný, Mimo témy" přidat i smích, k smíchu apod. Něco takového."... https://ksbforum.info/discussion/comment/263/#Comment_263

    Mne tu chyba najme srdiecko a objate srdiecko (to objate srdiecko vie byt kruto ironicke srdiecko)

    Chápu. Nebudeme z toho zde dělat facebook. Ať to je, jak to je. Je to dobré.

  • Atom
    upravené Tue 14 Jun 2022 #53->

    Jak udělám schovávání, části příspěvku, kdy se po nakliknutí rozbalí ?
    Zatím jsem se setkal s dvěma případy:
    1. » zobraziť predchádzajúce citácie (to kde kdo používá - nepřišel jsem jak to udělat)
    2. nebo jsem viděl schovanou část textu pod tlačítkem Spoiler (to asi může pouze moderátor)

  • Ogar Valach
    upravené Tue 14 Jun 2022 #54->

    @Atom povedal/-a:
    Jak udělám schovávání, části příspěvku, kdy se nakliknutí rozbalí ?
    1. » zobraziť predchádzajúce citácie

    Citácia má na začiatku riadku > a skrytá citácia >>

  • Ladič
    upravené Tue 14 Jun 2022 #55->

    @Atom povedal/-a:
    Jak udělám schovávání, části příspěvku, kdy se po nakliknutí rozbalí ?
    Zatím jsem se setkal s dvěma případy:
    1. » zobraziť predchádzajúce citácie (to kde kdo používá - nepřišel jsem jak to udělat)
    2. nebo jsem viděl schovanou část textu pod tlačítkem Spoiler (to asi může pouze moderátor)

  • jardob
    upravené Tue 14 Jun 2022 #56->

    @Atom povedal/-a:
    Jak udělám schovávání, části příspěvku, kdy se po nakliknutí rozbalí ?
    Zatím jsem se setkal s dvěma případy:
    1. » zobraziť predchádzajúce citácie (to kde kdo používá - nepřišel jsem jak to udělat)
    2. nebo jsem viděl schovanou část textu pod tlačítkem Spoiler (to asi může pouze moderátor)

    Klikni si sem:

    To automatické zatváranie citácii sa deje automaticky od určitej úrovne vnorenia. Myslím, že od druhej (dve znamienka "väčšie")

  • M
    upravené Wed 15 Jun 2022 #57->

    Snáď by bolo dobré generovať všetky odkazy (na ksb fóre) na externé weby tak, aby sa otvárali v novom okne automaticky.

  • @Marián povedal/-a:
    Snáď by bolo dobré generovať všetky odkazy (na ksb fóre) na externé weby tak, aby sa otvárali v novom okne automaticky.

    Pri najbližšom update to doplním.

  • Dobrodej
    upravené Wed 15 Jun 2022 #59->

    Tlačítka páči sa mi / nepáči sa mi by som premenoval na súhlasím / nesúhlasím.
    Takto by to malo večší zmysel.

  • @Dobrodej povedal/-a:
    Tlačítka páči sa mi / nepáči sa mi by som premenoval na súhlasím / nesúhlasím.
    Takto by to malo večší zmysel.

    Mne sa ten návrh páči. Podnetný je potom niečo ako ďakujem pre príspevky, s ktorými sa nedá súhlasiť alebo nesúhlasiť. Počkáme, čo na to hovoria spoludiskutujúci.

  • @Milo povedal/-a:

    @Dobrodej povedal/-a:
    Tlačítka páči sa mi / nepáči sa mi by som premenoval na súhlasím / nesúhlasím.
    Takto by to malo večší zmysel.

    Mne sa ten návrh páči. Podnetný je potom niečo ako ďakujem pre príspevky, s ktorými sa nedá súhlasiť alebo nesúhlasiť. Počkáme, čo na to hovoria spoludiskutujúci.

    Jsem pro tuto změnu na: Citace ; Souhlasím ; Nesouhlasím ; Podnětný ; Mimo téma