Úvahy o Bohu, Vesmíre, Učení Ježiša Krista, časť 2

124»

Komentáre

  • Súlad
    upravené Sat 31 Dec 2022 #92->

    dum povedal/-a: Dokáž mi že sa mýlim, vyvráť mi to.

    Už si ako Hox, ktorý požaduje dôkaz o neexistencii Ježiša. Ty dokáž, že máš pravdu. Lenže to nedokážeš dokázať, preto presúvaš dôkazné bremeno na druhú stranu. Hox je na tom rovnako s jeho dokazovaním existencie Ježiša, ktorého existenciu tiež nedokáže dokázať, preto žiada dôkazy od Rusofila o jeho neexistencii. Chlapci, máte presvedčenie, ktoré vám nikto neberie, ale z nejakého dôvodu vám leží v žalúdku presvedčenie niekoho iného. Pýtam sa vás, je toto konceptuálny prístup?

  • d
    dum
    upravené Sat 31 Dec 2022 #93->

    @Súlad povedal/-a:

    dum povedal/-a: Dokáž mi že sa mýlim, vyvráť mi to.

    Už si ako Hox, ktorý požaduje dôkaz o neexistencii Ježiša. Ty dokáž, že máš pravdu. Lenže to nedokážeš dokázať, preto presúvaš dôkazné bremeno na druhú stranu. Hox je na tom rovnako s jeho dokazovaním existencie Ježiša, ktorého existenciu tiež nedokáže dokázať, preto žiada dôkazy od Rusofila o jeho neexistencii. Chlapci, máte presvedčenie, ktoré vám nikto neberie, ale z nejakého dôvodu vám leží v žalúdku presvedčenie niekoho iného. Pýtam sa vás, je toto konceptuálny prístup?

    Z dôkazmi som nezačal ja. Estryd- "uvedomuje, že je to síce tak, ale nemá to ako iným dokázať, no myslenie mi skôr evokuje, že sa dané tvrdenie dá dokázať, prípadne vyvrátiť...

    pre mňa celé Tvoje tvrdenie o prvej pozitívnej civilizácii (na ktorej planéte? kto to vtedy počítal?) atď. - vyznie to ako rozprávka... nič z toho sa dnes nedá nijako dokázať, čitateľ nejakej literatúry o tom môže tomu celému veriť alebo nie, ale dokázať sa to logicky nedá..." Pseudovedeckými spôsobmi a keďže sa to týka duchovných záležitostí to nedokážem dokázať. No som si istý nad akúkoľvek pochybnosť že to bolo a je tak.

  • Estryd
    upravené Sat 31 Dec 2022 #94->

    dum, mne ide o to, aby si každý, kto hovorí o tom, ako on chápe svet okolo seba, aby si priznal aspoň pred sebou, že sa môže mýliť a keď už medzi sebou o týchto predstavách chceme diskutovať, aby zo slov diskutujúceho bolo jasné, čo je jeho viera a čo vedomosť (ktorá sa potom ale musí dať nejako dokázať) - inak tento diskutujúci vlastne klame samého seba... môj pohľad...

    diskusia nikam nepovedie, keď sa budeme navzájom prekrikovať, kto má dlhšieho, alebo podobné ego veci... pardón za výraz...

    a áno, aj kniha od Monostona je len množstvo rozprávok, lenže ja som z nej už väčšinu prečítal a z toho celého mi zatiaľ vychádza, že tieto čiastkové rozprávky dávajú dokopy veľmi ucelenú mozaiku.... čo je samozrejme môj pohľad a inému, ktorý by si to prečítal by to mozaiku nemuselo dať...

    pre mňa by bolo veľmi prínosné, keby si to ďalší ľudia prečítali a začala by vecná diskusia o jednotlivých rozprávkach, ako ktorá zapadá do mozaiky (diskutujúcemu) a ktorá nie... a som presvedčený, že každý z vás, čo už spolu diskutujeme, by ste v knihe našli veľa častí, s ktorými by ste súhlasili - zapadli by do vášho pohľadu na svet... no nikoho nemôžem nútiť si to prečítať a aj to, že to nie je napísané v SK/CZ je pre hodne čitateľov tohoto webu prekážka, aj preto by som chcel celú knihu čo najskôr preložiť, lenže sú tam ťažké slovné spojenia na mňa (preložiť ich), a ja by som veľmi rád zachoval maximum obrazov, ktoré sú v tých slovách vložené...

    osobne si myslím, že to je najucelenejší popis toho, ako by to mohlo byť, celé to dáva zmysel, no ak budem odtiaľ vyťahovať len pár odstavcov bez súvislostí, tak sa nevyskladá celkový obraz, ktorý je tam vložený...

  • K neexistencii.
    Da sa dokazat nepritomnost niecoho co existuje. Ale neexistenciu dokazes ako? Da sa dokazat neexistencia?
    Duma beriem ako ze si tu pise svoj pohlad na svet do urcitej miery je to pre mna podnetne a k zamysleniu hodne.

  • Súlad
    upravené Sat 31 Dec 2022 #96->

    rony povedal/-a: Duma beriem ako ze si tu pise svoj pohlad na svet

    Pustíš si telku a je tam Ježiš. Zapneš rádio a je tam Ježiš. Otvoríš chladničku a je tam Ježiš. Dokonca aj kocúr je už z toho naježený. :D

  • Estryd povedal/-a: osobne si myslím, že to je najucelenejší popis toho, ako by to mohlo byť, celé to dáva zmysel,

    Můj názor je, že je to důmyslně zkonstruovaný systém lží, ale - dělej jak myslíš.

  • d
    dum
    upravené Sun 1 Jan 2023 #98->

    @Súlad povedal/-a:

    rony povedal/-a: Duma beriem ako ze si tu pise svoj pohlad na svet

    Pustíš si telku a je tam Ježiš. Zapneš rádio a je tam Ježiš. Otvoríš chladničku a je tam Ježiš. Dokonca aj kocúr je už z toho naježený. :D

    Len rozdiel je v tom že ja ho beriem úplne ináč ako to čo hovoria v telke a rádiu. Práve teraz bežia v telke katolícke omše z Vatikánu aj z Blavy. Rodina to sleduje. Myslíš že sa týchto šaškární zúčastňujem? Tie ich neduchovné výklady a vonkajšie obrady nemajú žiadny význam a tí čo ich prevádzajú ani tí čo to sledujú nemajú ani páru o duchovných súvzťažnostiach a významoch napr. obradu poslednej večere atď.

  • Súlad
    upravené Sun 1 Jan 2023 #99->

    dum povedal/-a: Len rozdiel je v tom že ja ho beriem úplne ináč ako to čo hovoria v telke a rádiu.

    Nepochopil si to. Všade, kde sa na fóre objavíš, je iba samý Ježiš, Ježiš, Ježiš... Až sa mi zdá, že o ničom inom nevieš písať. Ale aspoň nie si agresívny ako Hox a tvoje myšlienky majú hlavu a pätu. Tie Hoxove sú len spleť bludov nahádzaných jeden cez druhý. Kto vie, z čoho tento ideologický vývrtkár vychádza, nemôže brať vážne nič z toho, čo napíše, alebo napísal kedykoľvek v minulosti.

  • d
    dum
    upravené Sun 1 Jan 2023 #100->

    @Súlad povedal/-a:

    dum povedal/-a: Len rozdiel je v tom že ja ho beriem úplne ináč ako to čo hovoria v telke a rádiu.

    Nepochopil si to. Všade, kde sa na fóre objavíš, je iba samý Ježiš, Ježiš, Ježiš... Až sa mi zdá, že o ničom inom nevieš písať. Ale aspoň nie si agresívny ako Hox a tvoje myšlienky majú hlavu a pätu. Tie Hoxove sú len spleť bludov nahádzaných jeden cez druhý. Kto vie, z čoho tento ideologický vývrtkár vychádza, nemôže brať vážne nič z toho, čo napíše, alebo napísal kedykoľvek v minulosti.

    Predstav si že na najstarších fórach som prispieval aj k iným témam, S Boletusom, Orim, Jardobom, Popolvárom, aj Rusofilom a ďalšími sme mali rôzne polemiky, analýzy a dišputy. No postupom času som zistil že všetky diskusie o politike a dejoch na vonkajšej scéne sú len dôsledkami a následkami príčiny a to prvotnej aktivácie procesu duchovného pádu. Takže sa zaoberám práve duchovnou históriou od Stvorenia, Bohom a Jeho Prirodzenosťou, aktiváciou a procesom pádu, prastarými civilizáciami, panteónmi božstiev, božími synmi, Ježišom Kristom , nehmotnými entitami, inými svetmi, dimenziami a všetkým tým čo naši vedci nevedia svojimi zmyslami a hmotnými prístrojmi uchopiť- okrem biedneho gravitačného vypočítania neznámej tmavej hmoty. A keďže Ježiš Kristus je pre mňa už Absolútna Entita (pokiaľ bol tu tak boli v jeho ľudskom tele vtelené niektoré aspekty Absolútneho Boha, už je to ináč), tak sa Absolútnym a Jeho prirodzenosťou, aspektmi a atribútmi zaoberám, pretože je Jediný všetko presahujúci a vždy bol, je a bude, a okrem iného je aj zdrojom života.

  • Súlad
    upravené Sun 1 Jan 2023 #101->

    @dum, stále o tom istom. Si ako kolovrátok - stále sa točíš a stále si na mieste. Poznáš príslovie, že menej je niekedy viac? Osobne preskakujem tvoje komentáre, pretože vopred viem o čom budeš písať. Aj keď na začiatku boli tvoje komentáre podnetné, teraz sú už skôr otravné, pretože neprinášajú nič nové, žiadny nový pohľad na veci. Preber si to ako chceš. Už sa k tomu vracať nebudem. Rob ako uznáš za vhodné.

  • d
    dum
    upravené Tue 3 Jan 2023 #103->

    @Súlad povedal/-a:
    @dum, stále o tom istom. Si ako kolovrátok - stále sa točíš a stále si na mieste. Poznáš príslovie, že menej je niekedy viac? Osobne preskakujem tvoje komentáre, pretože vopred viem o čom budeš písať. Aj keď na začiatku boli tvoje komentáre podnetné, teraz sú už skôr otravné, pretože neprinášajú nič nové, žiadny nový pohľad na veci. Preber si to ako chceš. Už sa k tomu vracať nebudem. Rob ako uznáš za vhodné.

    Nejaký nový pohľad? Napr. Bermudský trojuholník je skolabovaná "hviezdna brána", prechod do inej dimenzie hojne používaný v predpotopnom čase a uzavretá vtedy keď prechody do iných dimenzií kvôli duchovnému úpadku už neboli žiadúce. Občas sa však energie skolabovanej brány pri určitých enviromentálnych súhrach a podmienkach ešte objavia a lode, lietadlá aj pasažieri sú vtiahnutí do inej reality.

  • d
    dum
    upravené Fri 6 Jan 2023 #104->

    A prečo stavby ako pyramídy, zikkuraty, Stonehenge, africké prastaré stavby, antarktické artefakty, Göbekli Tepe, maltské stavby, kyklopské múry, Karahan Tepe atď.? Pripomienky aj iných realít, svetov a civilizácií ako je táto naša. Vek týchto artefaktov a stavieb je skreslený, je oveľa starší, na stavby boli využívané aj technológie ľudstvu neznáme . Pred našou civilizáciou "jaskynného človeka" tu vzniklo aj zaniklo veľa iných civilizácií ktoré postupne ako pokračoval pád duchovne degradovali. Táto naša civilizácia je duchovne, poznaním, vedením aj schopnosťami na tom najhoršie a najviac vzdialená od princípov Boha. Sme poslednou civilizáciou pádu.

  • Hox povedal/-a: Můj názor je, že je to důmyslně zkonstruovaný systém lží, ale - dělej jak myslíš.

    Hox, ďakujem za Tvoj názor, len dúfam, že si čítal aspoň 100 strán z tých cca 1100 ;)

  • d
    dum
    upravené Sun 1 Jan 2023 #107->

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    A prečo stavby ako pyramídy, zikkuraty, Stonehenge, africké prastaré stavby, antarktické artefakty, Göbekli Tepe, maltské stavby, Karahan Tepe atď.? Pripomienky aj iných realít, svetov a civilizácií ako je táto naša. Vek týchto artefaktov a stavieb je skreslený, je oveľa starší, na stavby boli využívané aj technológie ľudstvu neznáme . Pred našou civilizáciou "jaskynného človeka" tu vzniklo aj zaniklo veľa iných civilizácií ktoré postupne ako pokračoval pád duchovne degradovali. Ľudstvo je výtvorom jednej z predposledných civilizácií.

    Jak se stavěl Stonehenge od 0:34

    K figúrkam z Mexika
    https://afrikhepri.org/les-figurines-de-acambaro-prouveraient-quune-espece-humaine-vivait-avec-les-dinosaures/?cn-reloaded=1
    tieto artefakty staré podľa vedcov 5000 rokov vyrobil niekto kto v nich zobrazil celú genézu predpotopných civilizácií na zemi a aj tvorbu a spolužitie s "dinosaurami" a inými tvormi . A keďže človečenstvá boli "obri", tak neprekvapujú veľkostné pomery ich a vtedajších zvierat na rozdiel k dnešnému ľudstvu.

  • @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    A prečo stavby ako pyramídy, zikkuraty, Stonehenge, africké prastaré stavby, antarktické artefakty, Göbekli Tepe, maltské stavby, Karahan Tepe atď.? Pripomienky aj iných realít, svetov a civilizácií ako je táto naša. Vek týchto artefaktov a stavieb je skreslený, je oveľa starší, na stavby boli využívané aj technológie ľudstvu neznáme . Pred našou civilizáciou "jaskynného človeka" tu vzniklo aj zaniklo veľa iných civilizácií ktoré postupne ako pokračoval pád duchovne degradovali. Ľudstvo je výtvorom jednej z predposledných civilizácií.

    Jak se stavěl Stonehenge od 0:34

    K figúrkam z Mexika
    https://afrikhepri.org/les-figurines-de-acambaro-prouveraient-quune-espece-humaine-vivait-avec-les-dinosaures/?cn-reloaded=1
    tieto artefakty staré podľa vedcov 5000 rokov vyrobil niekto kto v nich zobrazil celú genézu predpotopných civilizácií na zemi a aj tvorbu a spolužitie s "dinosaurami" a inými tvormi . A keďže človečenstvá boli "obri", tak neprekvapujú veľkostné pomery ich a vtedajších zvierat na rozdiel k dnešnému ľudstvu.

    No právě, Predsedatěľ ve svém videu říká o lžích historiků. Tedy, že Stonehenge historici vydávají za pravý, zatím co, pravé figurky z Acamboro, prohlašují za falzifikáty.

  • d
    dum
    upravené Mon 2 Jan 2023 #109->

    V roku 1919 bola spravená "rekonštrukcia" Stonehenge, tie fotky sú z nej, dajú sa vyhľadať aj ďalšie. Samozrejme už za pomoci dnešných technológií (žeriavy, betón, kladky atď.) je možné také stavby ako Stonehenge zrealizovať. No čo sa týka napr. presne do seba zapadajúcich prastarých kyklopských megalitov nepravidelných tvarov a rôznych veľkostí kde do medzier v múre nevojde ani nôž -tak tie nie sú zrealizovateľné ani dnes.

  • @dum povedal/-a:
    V roku 1919 bola spravená "rekonštrukcia" Stonehenge, tie fotky sú z nej, dajú sa vyhľadať aj ďalšie. Samozrejme už za pomoci dnešných technológií (žeriavy, betón, kladky atď.) je možné také stavby ako Stonehenge zrealizovať. No čo sa týka napr. presne do seba zapadajúcich prastarých kyklopských megalitov nepravidelných tvarov a rôznych veľkostí kde do medzier nevojde ani nôž -tak tie nie sú zrealizovateľné ani dnes.

    O tom žádná, ale Stonehenge bych napříště z toho seznamu vyloučil.

  • Súlad
    upravené Mon 2 Jan 2023 #111->

    Kam zmizla hlava pomazaná Hox? Veď on sa zase objaví, keď dostane ďalší záchvat šírenia jedinej pravej viery.

  • na mna to skor naozaj posobi, ze chanelluje sice duchovna bytost, ale od Boha ako najvyssieho to ma dost daleko, ked si nie je vedoma jeho existencie....ak som to nespravne pochopila, tak sa ospravedlnujem. Inak to hoponopono je technika na odpustenie si......a miluj blizneho ako seba sameho sa v etikoterapii prezentuje, ze vlastne vela veci mame v sebe natlacenych ako odmietnutie seba sameho, lebo sme zli, nesikovni, sebecki, chamtivi.....proste sebakriticky clovek najde milion chyb na sebe (ten kto sebakriticky nie je s nim nasledne moze pekne tocit a manipulovat s nim) a nevie to spracovat. Odmietnutie znamena viazanie tej energie v duchovnom obale co sa spaja so stale vacsou nespokojnostou so samym sebou, ignorovanie znamena zakryvat si sam pred sebou oci.......odpustenie si moze priniest pochopenia seba aj inych, ktori maju rovnake chyby, ako vidime na sebe a meni sa proces prenosu (psychologicky). Druha vec je, ze je to len "ritual" a nie kazdy, kto ho vykona, to aj dokaze vnutorne akceptovat a zmenit, ale niekedy opakovanim ritualu sa moze prenastavit vnutro.

  • JankaS povedal/-a: na mna to skor naozaj posobi, ze chanelluje sice duchovna bytost, ale od Boha ako najvyssieho to ma dost daleko, ked si nie je vedoma jeho existencie..

    JankaS, ďakujem za reakciu a ak môžem poprosiť, z čoho si prosím vyvodila, že si nie je vedomá jeho existencie?

    Inak, na 'očistenie sa' od napr. negatívnych nastavení voči okoliu vo význame 'vadí mi' napr. 'niečo na niekom' existuje veľmi účinná technika, tzv. Ruš metóda, kde je ale veľmi dôležité, aby sa človek chcel 'očistiť' :)
    nejdem sem linkovať web tejto metódy keďže je komerčná, no verím, že kto sa s ňou chce zoznámiť, tak si ju na webe nájde :)