Propaganda - ako sa vyrába súhlas

Príklad a krátka analýza, akými metódami WHO ovplyvňuje verejnú mienku.

WHO odorúča vládam, ktoré nemajú dôveru, aby si najali skrytých reklamných agentov

“Ďalšou dôležitou stratégiou, ktorú sme použili, bolo využitie influencerov, ktorí majú veľký počet sledovateľov, ale zároveň mali veľký záujem šíriť posolstvá, ktoré by slúžili ich komunitám. A pôsobili oveľa dôveryhodnejšie ako OSN, ktorá niečo rozpráva z ústredia v New Yorku. A na koniec sme mali ďalší projekt s dôveryhodnými komunikátormi, tímom Svätožiara..."

Celý článok: https://svetpodlanas.org/co-sa-deje-a-preco/who-odoruca-vladam-ktore-nemaju-doveru-aby-si-najali-skrytych-reklamnych-agentov/

Komentáre

 • Franzúzsky dokumentárny film s českým dabingom k téme propaganda:
  Propaganda, továrna na souhlas (2017)

 • Bombulko
  upravené Fri 3 Feb 2023 #3->

  tieto francúzske dokumenty sú hodne dobré. za tento ďakujem a pridávam tiež jeden veľmi kvalitný. ale pozor, na samom konci dokumentu je brutálna ruská propaganda!!!

  Názov je žiarovková konšpirácia - je to v podstate o plánovanom zastarávaní vyrobených vecí. žiarovka je len jeden z nich.

 • Milo
  upravené Tue 27 Jun 2023 #4->

  Putinov rating po Prigožinovej rebélii vzrástol na 90 %

  08:55. 27.06.2023

  Putinov rating po Prigožinovom pokuse o vzburu ktorý „priniesol chaos“ stúpol na 90 % – Rusi sú pripravení „modliť sa“ za prezidenta Ruskej federácie na pozadí udalostí z 24. júna.

  Zodpovedajúce vyhlásenie urobil bývalý zástupca Štátnej dumy, riaditeľ ruského Inštitútu politického výskumu LLC Sergej Markov.

  Riaditeľ inštitútu objasnil, že teraz šéf Wagner PMC Jevgenij Prigozhin v očiach verejnosti vyzerá ako „jazdec apokalypsy“, ktorý prináša chaos:

  „Prezidentova podpora bola 80% a po týchto udalostiach sa stala 90%, pretože ľudia v Prigozhinovi nevidia politika s nejakým programom, ale jazdca apokalypsy – predzvesť chaosu. V tomto zmysle sú ľudia pripravení modliť sa za Vladimíra Vladimiroviča: len nás zachráň od všetkého toho chaosu. Za týchto podmienok sa netreba zvlášť zaujímať o verejnú mienku, a ak sa vyskytnú problémy s poklesom podpory, budú sa angažovať vo verejnej mienke,“ hovorí Sergej Markov.

  Dodávame, že Sergej Markov figuruje v hlavnej databáze sankcií NACP. Ukrajina a Kanada už voči nemu zaviedli ekonomické obmedzenia." Markov vyzval príslušníkov Ozbrojených síl Ukrajiny, ako aj predstaviteľov ukrajinských bezpečnostných síl, aby prešli na stranu Ruska. Aktívne podporuje kroky a politiky, ktoré narúšajú alebo ohrozujú územnú celistvosť, suverenitu a nezávislosť Ukrajiny," dodal. ako aj stabilitu a bezpečnosť na Ukrajine,“ vysvetlila tlačová služba.

  https://www.yenisafak.com/ru/world/5929

  --

  proti

  --

  Vyzerá ako slaboch a jeho rozprávkam už neveria ani Rusi. Čo teraz spraví Putin?

  Čo nám ukázala Prigožinova revolta: Putin išiel do vojny, do ktorej nemal. Vedie ju zle a vo výsledku len ohrozil bezpečnosť svojich občanov.

  O jednu vec však Putin – a v tom sa zhodujú všetci analytici – už prišiel. Imidž rozhodného lídra, ktorý si budoval vyše dve desaťročia.

  [...]

  https://dennikn.sk/3443525/vyzera-ako-slaboch-a-jeho-rozpravkam-uz-neveria-ani-rusi-co-teraz-spravi-putin/

  ---

  Určite majú obaja dva dni po udalosti spoľahlivé prieskumy verejnej mienky na vedeckom základe:). Úroveň a tým pádom i dôveryhodnosť PR Denníka Šekel je ale rádovo nižšia.

  PS: Vśimol by si niekto, keby sa znak šekelu a denníka zamenili?


 • Čast problematiky, ktorou sa zaoberá príspevok vyššie od Mila - "biela-čierna" objasňuje vo svojom videu Pjakin v čase od cca 13:00min .

  https://m.youtube.com/watch?v=5r7YRtzimEc

  P.S. Pjakin sa začal venovat pjakinovčine až vtedy, keď začal vystupovat pred mapou sveta. Ak máte čas a chuť pozrite si jeho videa pred tabuľou. Dozviete sa vela zaujímavého a zmysluplného.

 • Milo
  upravené 11 May 19:03 #7->

  Pod titulkom "Ako vyhrať informačnú vojnu" píše Martin M. Šimečka na stránkach Denníka N (to sú tí, ktorí majú ako logo znak pre šekel) na tému klamstva pre "dobrú vec".

  Podtitulok:

  Fascinujúci príbeh britského novinára Seftona Delmera, ktorý prekabátil Hitlera aj Goebbelsa, je návodom pre dnešok.

  Už tu sa zamotáva čitateľ do slučky klamstiev. Presne podľa receptu, propagovaného neskôr. Veta vychádza zo všeobecne uznávanej doktríny, že Hitler, Goebbels a anglická vláda a jej propaganda, tu BBC, zastupovali protichodné záujmy. Čo je lož- boli to chápadlá tej istej globálnej nacistickej mafie.

  Pokračujem z článku:

  Ako podsunúť pravdu ľuďom, ktorí ju odmietajú? Ako sa prihovoriť sfanatizovanému davu, ktorý oddane verí vodcom a diktátorom?

  Odpoveď existuje, vyžaduje však silný žalúdok: nasadiť si masku fašistu, preniknúť do tohto davu a poraziť lživú propagandu jej vlastnými zbraňami na jej vlastnom území.

  Nedá sa odhliadnuť od toho, kto a prečo to radí. M.M. Šimečka je nástroj globálnych nacistov, zástupca "pokrokárov", ich "inteligencia". To, čo radí, je ich (stáročiami overená) stratégia, bezpochyby účinná a je od Šimečku pozoruhodné, že ju verejne odhaľuje.

  Recept je teda tváriť sa ako fašista a lžami poraziť lživú fašistickú propagandu. V dnešných pojmoch to pre neho znamená: tváriť sa ako vlastenec a lžami poraziť vlasteneckú propagandu. (Či je vlastenec správne zvolený výraz si nie som istý - ale dúfam, že je zrozumiteľné, koho pod nim chápem.)

  To, čo v článku nasleduje, je propagácia knihy, ktorá má podľa prezentácie za účel pokračovať v prepisovaní dejín 2. svetovej vojny:

  Ten príbeh bol zámerne takmer zabudnutý, lebo demokracia (v zmysle autora globálna nacistická mafia --pozn. Milo) nerada spomína na to, že dokáže bojovať aj nemorálnymi prostriedkami. Nedávno však vyšla kniha britského spisovateľa Petra Pomerantseva (narodil sa v Kyjive ešte v Sovietskom zväze), ktorý Delmera opäť objavil pre dnešok, keď sme takisto vo vojne s vražednou propagandou. Tá má síce pôvod v Rusku, ale v Európe – aj na Slovensku – ju šíria domáci fašisti.

  Prečo ma tento článok zaujal najviac?

  Čo je pre mňa očividné: Preberanie ich metód - teda klamstva a propagandy (pre "dobrú vec", samozrejme) autora automaticky zaraďuje k ich egregoru, na ich úroveň. Robí z neho účastníka a nakoniec podporovateľa ich informačnej vojny. Vedome, či nevedome.

 • t
  upravené 11 May 08:21 #8->

  Milo povedal/-a: Čo je pre mňa očividné: Preberanie ich metód...


  V podstate sa jedná o infiltráciu /prenikanie, presakovanie/, kde ich nezaujíma egregor, ktorý infikujú. Sú presvedčení, že sú súčasťou niečoho mocnejšieho. Vždy je to podľa hesla " ako, len na oko", a ak je ešte možnosť, vytvor "spiacich - konzervy". Takých "rodín" je na Slovensku, na môj vkus, až priveľa. Domnievam sa, že niekto už predpokladá zmenu v tomto geografickom priestore.