O pôvode Ježiša, Slovanov a iných národov

12467

Komentáre

  • Pleistocen povedal/-a: zacala geologicka era s nazvom Pleistocen

    Tomu se říká zbytnělé ego :)

  • @openeyes povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: uský védista, kterého v poslední době poslouchám v jedné ze svých přednášek řekl, že ty počty nejsou v rocích (špatný překlad), ale ve dnech

    Však aj podľa Biblie si Stvoriteľ mohol odfajknúť stvorenie sveta po 6. dni a na 7. si vegetil :). Asi záleží od toho, kto počíta...

    Samozřejmě, že ty dny jsou schématické. Co my víme, jak dlouhý den má Bůh :)

  • d
    dum
    upravené Mon 13 Mar 2023 #94->

    @Pleistocen povedal/-a:

    dum povedal/-a: moje odhady od objavenia sa prvej civilizácie doteraz na rozmedzie od 130 do 150 miliónov rokov.

    Paleontologovia tvrdia na zaklade toho co je ulozene v skamenelinach roznych organizmov, ze priemerna dlzka existencie biologickeho druhu ako je aj clovek Homo sapiens je dva miliony rokov. Takuto dobu udavaju aj molekularni biologovia. Vacsina druhov (viac ako 99 %) co zila na Zemi je v sucastnosti vyhynutych. Zili v svojom casovom rozmedzi, ktory uz uplynul. 150 milionov rokov sa mi zda neskutocne vela. To sme to za ten dlhy cas dotiahli len sem? Ja si myslim, ze ludstvo je tu tak 2 miliony rokov, ked zacala geologicka era s nazvom Pleistocen 😁

    Molekulárni biológovia aj ty nie ste ďaleko. Je to približne tak. No vravíte len o poslednom ľudstve nášho typu. A na Darwinovu evolučnú teóriu zabudnite. Nikde a nikdy nebola zaznamenaná evolúcia ani len baktérie. Ani napr. hada na vtáka.🙃

  • Pleistocen
    upravené Mon 13 Mar 2023 #95->

    To som mal samozrejme na mysli zrod Cloveka t.j. okamih, ked jeho telo, mysel aj psychika boli dostatocne rozvinute na to, aby niesli ciastocku Boha - dusu. To ludske telo sa ale vyvijalo dlhsie, miliony rokov, kym sa zdokonalilo do sucasnej podoby. Zivot na Zemi je stary 3 500 milionov rokov. Treba si uvedomit, ze Boh zije mimo cas. Tych 3 500 milionov rokov je pre neho ako teraz. Vie sa hned pozriet do kazdeho obdobia. Mozno takto aj pracuje. Ak sa nieco nevyvija spravnym smerom tak nieco zmeni v povodnych nastaveniach a hned vidi aj vysledok. Alebo takto pracoval do doby kym nerozdelil vsetky svoje ciastocky medzi ludi s tym, ze jedneho krasneho dna sa opat spoja.

  • d
    dum
    upravené Tue 14 Mar 2023 #96->

    Už som to tu viackrát písal. Ako to povedať ešte nejako ináč? Tak ešte raz jednoducho v skratke a už potom nie.

    Pleistocen povedal/-a: ludske telo sa ale vyvijalo dlhsie, miliony rokov, kym sa zdokonalilo do sucasnej podoby.

    Ľudské ani iné hmotné telá sa bez pričinenia sami od seba nevyvíjali. Boh pred desiatkami miliónmi rokov čo som uviedol stvoril na tejto planéte (a bavíme sa len o zemi, nie o iných už stvorených rozsiahlych obývaných svetoch) prvé Človečenstvo. Neskôr veľmi malá časť Človečenstva (boží synovia, bohovia, božský panteón, pre ateistov napr. prírodovedci genetici utvoritelia, aj s pomocou niektorých mimozemských entít) po čase vlastnou vôľou a voľbou (a dovolením Boha Stvoriteľa) vzala osud a osud ďalších generácií Stvoriteľom už nestvorených rôznych typov človečenstiev, nečlovečenstiev i ľudstiev do vlastných rúk , začala svoju pseudotvorbu s vylúčením Boha a jeho aspektov, vzďaľovaním sa od Stvoriteľa a jeho božských princípov. Touto činnosťou bol spôsobený duchovný Pád, aktivácia a proces negativity (zmienky Biblia, hinduistické Védy atď.), a nie duchovný rozvoj a vzostup. Sme v jeho poslednej fáze.

  • Súlad
    upravené Tue 14 Mar 2023 #97->

    Pekne diskutujete, ale Hox za ten čas zdúchol ako smrad. Prečo nechce odpovedať na otázku, ktorú mu už položila aj rkamila, nielen ja? Mal skvelú výhovorku, že nebude pristupovať na moju hru. A potom dostal rovnakú otázku od nej. Šach.

    Vraj som sa krútil ako had, keď som ho odkázal na zdroj mojich názorov. Znamená to, že on hrá teraz mŕtveho chrobáka? Zdá sa, že opäť prišlo na moje slová. Hox diskusiu kompletne prehral, pretože nemá argumenty, len svoju na vode postavenú vieru. Mat.

  • Pleistocen
    upravené Wed 15 Mar 2023 #98->

    dum povedal/-a: Nikde a nikdy nebola zaznamenaná evolúcia ani len baktérie.

    To praveze bola. Napriklad rezistencia chorobnych bakterii na antibiotika moze byt chapana ako vyvoj, evolucia. Ziskali vlastnost, ktoru predtym nemali, aby sa prisposobili novym podmienkam. Sedi to plne s darwinizmom. Biologovia maju tych prikladov stovky a nielen u bakterii, ale aj vyssich organizmov. Otazne je ci tie zmeny mozu viest az k vzniku novych druhov. Momentalne to vo vede vypada, ze ani velmi nemozu viezt az k novym druhom, preto zaviedli pojem ako mikroevolucia a makroevolucia a prisposobili si darwinizmus na neodarwinizmus. Aby bolo jasne, ja neobhajujem darwinizmus, ani inych vedcov, len chcem poukazat na objektivne atributy systemu (stvorenia), ktore skor hovoria, ze vyvoj je dynamicky a nie staticky-nemenny. Podobne si pred 100 rokmi vsetci astronomovia mysleli, ze vesmir je staticky (vratane Einsteina), lebo si nevedeli predstavit, ze je dynamicky. Dnes hovoria len o rozpinani. V minulosti sa zarucene menili geologicke ery, menila sa klima, boli tu ladove doby, zili tu organizmy, ktore tu uz dnes neziju (to hovoria objektivne fakty). To, ze si na tieto fakty usili svoju teoriu darwinizmu neznamena, ze fakty su chybne, ale len ze su nimi schvalne mylne interpretovane. Chcem tym povedat, ze ja si myslim, ze Boh stvoril tento system ako dynamicky, lebo dynamicky system je odolnejsi voci zmenam. Mozu to byt prirodzene zmeny vonkajsieho prostredia, alebo aj umelo vytvorene zmeny (napriklad vojny, epidemie, alebo aj rozna reakcia ludi na covid a ockovanie).
    Ak by sa ludia uz od zaciatku nemali vyvijat, tak by vypadali inak-vsetci rovnako tak ako mravce. Jeden ako druhy, staticky nemenny tvar ako u mravcov. Mravce, ktore nasli v jantare starom desiatky milionov rokov su na nerozoznanie od dnesnych. Tym, ze sa ludia medzi sebou lisia vyzorom, povahou, vlastnostami, ktore sa rozne kombinuju v procese rozmnozovania hovori o dynamickom systeme.

  • Pleistocen
    upravené Wed 15 Mar 2023 #100->

    Skvely priklad s tymi psami. Na tom je pekne vidiet, kolko roznej variability bolo pritomnej v povodnych vlkoch, ktore ale vsetky vypadali ako vlci, aj ked v sebe niesli informaciu o vsetkych plemenach, ktore sa z nich podarilo vyslachtit. Proces slachtenia len vybera z toho co je objektivne k dispozicii. Na tom je pekne vidiet ako reaguju na rozne selektivne tlaky a zmeny cize dynamicke procesy. Naco inak vkladat tolko variability do statickych procesov.

    Súlad povedal/-a: Podľa slovanskej metafyziky boli všetky druhy stvorené dokonale a ide o evolúciu duše, nie tela

    A co hovori tato teoria o vyhynutych druhoch? Ak boli dokonale, tak preco vyhynuli? Len ma to zaujima, lebo som este nema cas si ju nastudovat?

  • d
    dum
    upravené Wed 15 Mar 2023 #101->

    dum povedal/-a: sa bez pričinenia sami od seba nevyvíjali

    Preto som to predtým napísal. Aj šľachtenie psov je ľudským pričinením. Aj spojenie baktérií a antibiotík je ľudským pričinením. Myslel som to tak že v minulosti vznik aj zánik rôznych druhov fauny, flóry - a nielen - bol vedomým pričinením a zámernými zásahmi vysokých inteligencií a nie časovou "samosato" evolúciou...Ak si zoberieme napr. dvoch ľudí svetlej rasy napr.s haploskupinou R1a - myslím že napriek rôznym vonkajším vzhľadom a výzorom oboch jednotlivcov je genetická skrutkovica DNK rovnaká, resp.ak sa napr. nejaký predok jedného 'skrížil' s R1b alebo I, tak budú rozdiely len v tej minimálnej 0,1% DNK. Genetici to vedia presne.

  • R
    upravené Wed 15 Mar 2023 #102->

    @dum povedal/-a:

    dum povedal/-a: sa bez pričinenia sami od seba nevyvíjali

    Preto som to predtým napísal. Aj šľachtenie psov je ľudským pričinením. Aj spojenie baktérií a antibiotík je ľudským pričinením. Myslel som to tak že v minulosti vznik aj zánik rôznych druhov fauny, flóry - a nielen - bol vedomým pričinením a zámernými zásahmi vysokých inteligencií a nie časovou "samosato" evolúciou...Ak si zoberieme napr. dvoch ľudí svetlej rasy napr.s haploskupinou R1a - myslím že napriek rôznym vonkajším vzhľadom a výzorom oboch jednotlivcov je genetická skrutkovica DNK rovnaká, resp.ak sa napr. nejaký predok jedného 'skrížil' s R1b alebo I, tak budú rozdiely len v tej minimálnej 0,1% DNK. Genetici to vedia presne.

    Ale v tom veliký rozdíl. Protože 95% DNA, o které vědci netuší, k čemu je, je zásadní. Zbylých 5 %, kde dochází ke křížení lidí a mění se podle tebe jen 0,1% DNA je standartní výbava. U Slovanů je těch 95% od Stvořitele a je to jiskra života, nebo živatma, zatím co u ostatních je to substance vyrobena uměle, a jiskru neobsahuje. Dával jsem za to téma video od Ruských žreců, tedy, chranitelů a veršitelů.
    Zvířata tuto nadstavbu DNA, tedy jiskru-živatmu vůbec ve své DNA nemají.

  • Súlad povedal/-a: Prispôsobiteľnosť nie je vývoj nového druhu. Adaptabilita nie je evolúcia

    Ono to vyzerá tak, že každý organizmus pri stvorení "dostal do vienka" komplexnú paletu génov, ktoré sa zapínajú v závislosti na zmene prostredia (a vedci sa čudujú tej "balastnej" DNA). Samozrejme, sú tam limity, prekročením ktorých už daný druh vyhynie.

  • @Pleistocen povedal/-a:

    A co hovori tato teoria o vyhynutych druhoch? Ak boli dokonale, tak preco vyhynuli? Len ma to zaujima, lebo som este nema cas si ju nastudovat?

    Dinosauři byli tak dokonalí, že všechno kolem sebe vyhubili a následně sami vyhynuli. To čeká i lidstvo.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    dum povedal/-a: sa bez pričinenia sami od seba nevyvíjali

    Preto som to predtým napísal. Aj šľachtenie psov je ľudským pričinením. Aj spojenie baktérií a antibiotík je ľudským pričinením. Myslel som to tak že v minulosti vznik aj zánik rôznych druhov fauny, flóry - a nielen - bol vedomým pričinením a zámernými zásahmi vysokých inteligencií a nie časovou "samosato" evolúciou...Ak si zoberieme napr. dvoch ľudí svetlej rasy napr.s haploskupinou R1a - myslím že napriek rôznym vonkajším vzhľadom a výzorom oboch jednotlivcov je genetická skrutkovica DNK rovnaká, resp.ak sa napr. nejaký predok jedného 'skrížil' s R1b alebo I, tak budú rozdiely len v tej minimálnej 0,1% DNK. Genetici to vedia presne.

    Ale v tom veliký rozdíl. Protože 95% DNA, o které vědci netuší, k čemu je, je zásadní. Zbylých 5 %, kde dochází ke křížení lidí a mění se podle tebe jen 0,1% DNA je standartní výbava. U Slovanů je těch 95% od Stvořitele a je to jiskra života, nebo živatma, zatím co u ostatních je to substance vyrobena uměle, a jiskru neobsahuje. Dával jsem za to téma video od Ruských žreců, tedy, chranitelů a veršitelů.
    Zvířata tuto nadstavbu DNA, tedy jiskru-živatmu vůbec ve své DNA nemají.

    O tejto záležitosti nechcem ďalej polemizovať, len dodám , že 99,5 % genómu ľudí dnešného typu je identických s neandertálcami a 98% s niektorými primátmi - čo sa týka hmotných tiel. U mňa je iskra života či božská iskra čisto duchovného charakteru a ducha /myseľ/ aj dušu/psychiku/ považujem za elementy oddeliteľné a žijúce aj bez hmotného tela. Bez tela sa nemôžu prejaviť v procese tohto typu života.

  • dum povedal/-a: Myslel som to tak že v minulosti vznik aj zánik rôznych druhov fauny, flóry - a nielen - bol vedomým pričinením a zámernými zásahmi vysokých inteligencií

    To presne odpoveda tomu co vidime v paleontologii. Z nicoho nic sa takmer v jeden okamih objavi velke mnozstvo roznych druhov organizmov (kambrijska explozia) a potom takto rychlo a zahadne aj zmiznu (velke vymieranie Perm-Trias, ked vyhynulo 90 % vsetkych druhov).

    Druhy vsak vymieraju aj dnes. Napriklad v tropickej Amazonii vyhynie kazdy rok jeden druh zaby, lebo sa tam rozsirila nejaka plesen, ktora ich likviduje. Samozrejme ludia vyhubili vela druhov, ale to uz spada do ludskeho pricinenia.

    dum povedal/-a: 99,5 % genómu ľudí dnešného typu je identických s neandertálcami

    Podla vedcov maju europania v sebe 3-5 % cisto neandertalskych genov, takze sa museli spolu krizit. Mohlo to byt s neandertalcami kludne tak, ze sa pomaly rozpustili v populacii europanov, lebo ich bola ovela menej ako europanov. Prvy ich potomok uz bol len 50% neandertalec. Dalsi uz len 25% atd.

    dum povedal/-a: U mňa je iskra života či božská iskra čisto duchovného charakteru a ducha /myseľ/ aj dušu/psychiku/ považujem za elementy oddeliteľné a žijúce aj bez hmotného tela. Bez tela sa nemôžu prejaviť v procese tohto typu života.

    Takto to presne vidim a citim aj ja.

  • @Pleistocen povedal/-a:

    dum povedal/-a: Myslel som to tak že v minulosti vznik aj zánik rôznych druhov fauny, flóry - a nielen - bol vedomým pričinením a zámernými zásahmi vysokých inteligencií

    To presne odpoveda tomu co vidime v paleontologii. Z nicoho nic sa takmer v jeden okamih objavi velke mnozstvo roznych druhov organizmov (kambrijska explozia) a potom takto rychlo a zahadne aj zmiznu (velke vymieranie Perm-Trias, ked vyhynulo 90 % vsetkych druhov).

    Dával jsem tady na toto téma Ruské video. Nebudu teď rozvádět všechny teze a důkazy, ale mluví se tam právě o tom, jak se na Zemi objevují "z ničeho nic" nové druhy. Byl tam uveden příklad našich diplomovek. Spolupracovníci Stvořitele dělají jakési diplomové práce na téma, jak má vypadat nový živočich, jak dlouhý život mu je předurčen, jakým způsobem bude žít, popřípadě, jak se bude rozmnožovat. Jako příklad byl uveden živočich - jepice, které život nemá žádný smysl, žije jenom jeden až 3 dny, nepřijímá potravu, Zato vodní larvy mohou žít i několik let. V jejich vývoji proměnou nedokonalou se vyskytuje unikátní stádium subimaga, což bývá často interpretováno jako původní, primitivní znak. Přední křídla jsou výrazně větší než zadní. Oči jepic jsou rýhou rozděleny na dvě poloviny.

    Prostě jedná se u ní o projekt, který bychom dnes charakterizovali, jako rozpracování dílčího úkolu.
    Ale ve videu je to zevrubně rozebráno a chtělo by to se na něj podívat. Nedávám sem běžná videa, ale taková, která posunují naše znalosti dál, (abychom se někam posunuli a nevraceli se stále k začátku) ale zdá se, že málokdo se na ně podívá.

  • @rkamila povedal/-a:
    Hoxi, mně by taky zajímalo, jak je podle tebe starý svět. Proč nechceš odpovědět?

    Myslíš že by bylo moudré pokoušet se diskutovat o podobných věcech v podobném chlívku jako tady?

    Dobře, zajímalo by tě jak starý je svět. A co dál? Zeptat se je jednoduché a nic to člověka nestojí. Jsi ochotná taky přemýšlet nad odpovědí? Zjevně tady 4 lidi zajímá jak starý je svět, mám ale velké otázky ohledně jejich motivace. Proč třeba nemají otázky ohledně rasistických teorií o nadlidech a podlidech za které by se nemusela stydět ani ideologie třetí říše, které tady nejméně dva nicky vytrvale šíří? Aniž by s tím měl kdokoliv problém, zdá se. A víme, komu Hitler a ideologové třetí říše sloužili - Satanovi.

    Dále se musím přiznat, že mám další otázky. Súlad/Valach opět reagoval v režimu "dobytek". Nedostal skoro žádné mínusy. Znamená to že s podobným stylem diskuse ostatní souhlasí?

  • Hox povedal/-a: v podobném chlívku jako tady?

    Takto to nazvať už je príliš. Sú tu rôzne názory, aj nezmieriteľné no predsa sú tu prezentované aj vyššie idey. Ano, sú tu jedinci v niektorých prípadoch aj pasívne agresívni no hlavne buď argumentujem keď viem, alebo nereagujem alebo keď sa ináč nedá vraciam stejnou mincou. Ja napr. predkladám idey za ktorými si stojím už dlhodobo a viem že niektoré tézy niektorí nevedia ani uchopiť a nie to ešte vstrebať. No a čo teraz? Niektorí ich pochopili. Ja sa tiež nestotožňujem s niektorými názormi SAV a ani s tvojimi. S niektorými, nie so všetkými. Sú pre mňa neprijateľné, no s ďalšími zasa súhlasím. Máme rôzne viery, presvedčenie, poznatky aj skúsenosti. Pravdaže urážať sa vzájomne, keď sme všetci kvázi na jednej lodi nie je namieste. Takto to potom tu vyzerá ako na politickej scéne, a to chlievik je.

  • @dum

    Vidím to podobně, problém spočívá právě v tom, že stačí jeden čuník, aby se z něčeho stal chlívek.

  • Súlad
    upravené Thu 16 Mar 2023 #111->

    Hox povedal/-a: Myslíš že by bylo moudré pokoušet se diskutovat o podobných věcech v podobném chlívku jako tady?

    Opakovane sem lezieš so svojimi "múdrosťami" od samého začiatku, v poslednej dobe veľmi aktívne. Zaujímavé, že ti to doteraz nevadilo, a zrazu, keď má normálne odpovedať na otázku, ti to vadí.

    Hox povedal/-a: Proč třeba nemají otázky ohledně rasistických teorií o nadlidech a podlidech za které by se nemusela stydět ani ideologie třetí říše, které tady nejméně dva nicky vytrvale šíří?

    Nikto tu nič také nešíri. Je to z tvojej strany obyčajné klamstvo. Opakovane sa tu tvrdí, že všetci ľudia sú si rovní, ale nie sú rovnakí. Chápem, že to nezapadá do tvojej ideológie.

    Hox povedal/-a: Dále se musím přiznat, že mám další otázky. Súlad/Valach opět reagoval v režimu "dobytek". Nedostal skoro žádné mínusy. Znamená to že s podobným stylem diskuse ostatní souhlasí?

    Odpútavaš diskusiu od podstaty, ktorou je, že nedokážeš priamo odpovedať na jednoduchú otázku. Chápem ťa, pretože minule si vyšiel na posmech.

  • Súlad
    upravené Thu 16 Mar 2023 #112->

    @Hox, prečo sem chodíš, keď je to tu také zlé? Prečo nejdeš na fórum k Umovi a Jardobovi? Alebo k Boletusovi na Telegram? Alebo k Oraclovi na blog? Čo cítiš potešenie zo sebatrýznenia?

  • Súlad povedal/-a: Opakovane sa tu tvrdí, že všetci ľudia sú si rovní, ale nie sú rovnakí.

    Opakovaně se tu tvrdí že jen bílé Slovany popřípadě bělochy stvořil skutečný Bůh, chceš to popřít? Pokud bys snad chtěl zpětně mazat a editovat příspěvky, snažil by ses zbytečně.

  • Súlad
    upravené Thu 16 Mar 2023 #114->

    Hox povedal/-a: Opakovaně se tu tvrdí že jen bílé Slovany popřípadě bělochy stvořil skutečný Bůh, chceš to popřít?

    Chlapče, k veci. Aký starý je podľa teba svet? Potom sa môžeme baviť ďalej. Okrem toho, nič také sa tu netvrdí, máš problémy s chápaním čítaného textu. ;)

  • H
    Hox
    upravené Thu 16 Mar 2023 #115->

    Súlad povedal/-a: V Biblii je Stvoriteľ svetlých ľudí a jehova, utvoriteľ Adama. Iba úplný ignorant ich nerozlišuje ani po tom, čo je na to opakovane upozornený s doložením citácií. Chabý pokus. Skús niečo lepšie.

  • Súlad
    upravené Thu 16 Mar 2023 #116->

    @Hox, dobre, urobím výnimku. V Biblii sa to naozaj píše:
    https://ksbforum.info/discussion/comment/17298/#Comment_17298

    • DNK genealógia potvrdila, že nepochádzame od jedného predka.
    • Biblia potvrdila, že sme všetci neboli stvorení najvyšším Stvoriteľom.
    • Sumerské texty potvrdili, že niektorí ľudia boli utvorení bohmi.
    • Číňania sami tvrdia, že pochádzajú od drakov, preto ich stále uctievajú.
  • @Hox povedal/-a:

    Súlad povedal/-a: Opakovane sa tu tvrdí, že všetci ľudia sú si rovní, ale nie sú rovnakí.

    Opakovaně se tu tvrdí že jen bílé Slovany popřípadě bělochy stvořil skutečný Bůh, chceš to popřít? Pokud bys snad chtěl zpětně mazat a editovat příspěvky, snažil by ses zbytečně.

    Tvrdí to Bible a Sumerské tabulky.

  • Súlad
    upravené Thu 16 Mar 2023 #119->

    Pleistocen povedal/-a: Skvely priklad s tymi psami. Na tom je pekne vidiet, kolko roznej variability bolo pritomnej v povodnych vlkoch, ktore ale vsetky vypadali ako vlci, aj ked v sebe niesli informaciu o vsetkych plemenach, ktore sa z nich podarilo vyslachtit.

    Vedci robili pokus, kedy mušky octomilky nechali množiť sa v úplnej tme. Po desiatkach generácií sa začali liahnuť mušky s bielymi očami. Jednoducho, keď nepotrebovali oči na videnie, prispôsobili sa prostrediu. Podobné je to aj u ľudí. Ak niekto dlhodobo neprijíma potravu ústami a nežuje, vypadajú mu zuby, pretože ich nepotrebuje. Takéto veci nie sú vývojom nového druhu, ale určitou schopnosťou prispôsobiť sa okolitému prostrediu, ktorú majú rôzne druhy rôznu.

  • Pleistocen
    upravené Thu 16 Mar 2023 #120->

    Suhlasim a ani netrebalo robit ziadne nehumanne pokusy. Staci sa pozriet na zivocichy, ktore ziju v jaskyniach. Vsetky maju zakrpatene a casto uz nefunkcne oci.
    Nemusi to vsak byt vzdy nevyhnutne tak. Mechanizmus moze byt niekedy aj iny. Ak by to bolo vzdy tak ako pises, tak potom zidovski chlapci by sa rodili uz obrezani.
    Vacsina farbiv potrebuje na svoje vyzretie svetlo. Aj list rastliny, ktora sa vyvija v tme je zlty, ale akonahle sa dostane na svetlo tak velmi rychlo zozelena. Oci tiez obsahuju svetlocitlive farbiva, ktore reaguju na svetlo a zmenia svoju strukturu. U ludi je to rhodopsin. To je to ruzovocervene farbivo, ktore je vidiet na fotkach, ked je tma a zrenice su naplno rozsirene, comu sa hovori cervene oci. Preto aj vacsina jaskynnych tvorov je nie len bez funkcnych oci, ale aj bez sfarbenia ako napr. jaskynny mlok.

  • Jak se říká, nikdo vás (Rusofil & Súlad) za jazyk netahal, usvědčili jste se sami.