Prigožinov pochod na Moskvu

13»

Komentáre

  • Vysvětli tedy jak se stalo, že Wagnerovci sestřelili vrtulník radioelektronického boje mířící plnit bojové úkoly na frontu, který vůbec neměl podvěšené zbraně.

  • Já nerozporuji, že byly stroje sestřeleny. Já rozporuji tvrzení, že to byli Wagnerovci.

  • Veřejně to potvrdili generálové, zástupci rozvědky, poslanci, bylo to natočeno X lidmi, ví se kde leží trosky, ví se že ty stroje byly sestřeleny proto že letěly přes kolonu wágnerovců nebo poblíž a tak dále tomu podobně.

    Máš i nějakou konkrétní představu jak a kým to bylo tedy sestřeleno, když to podle tebe nebyli wagnerovci, kteří z nějakého důvodu s sebou vezli prostředky PVO?

  • Mno, tak tady smysluplná diskuse končí.

  • R
    upravené Tue 4 Jul 2023 #67->

    Dostala se ke mě zajímavá zpráva. Portál AftershokNews například tvrdí, že „Prigožinova rebelie byla zástěrkou pro Utkinovu akci“. Podle portálu, zatímco Prigozhin seděl v Rostově, jedna z kolon povstalců vedená Utkinem se „vůbec neposunula směrem k Moskvě, ale na východ, směrem k Buturlinovi, směrem k vojenskému letišti.

    Přešla však ještě dále - do Borisoglebska-45, do jaderného arzenálu. Následoval projev Dmitrije Medveděva, zástupce šéfa Rady bezpečnosti: „Chápeme důsledky státního převratu v největší jaderné velmoci. V dějinách lidstva se ještě nikdy nestalo, že by největší arzenál jaderných zbraní měli pod kontrolou bandité. Taková krize se zjevně neomezí jen na jednu zemi. Svět bude přiveden na pokraj zkázy.”

    Doplnění: A jak informovala Italská republika, Spojené státy, Francie a Německo urychleně aktivovaly mechanismy přímé komunikace s Kremlem v souvislosti s ohrožením bezpečnostní kontroly vojenských základen s jadernými zbraněmi v regionu Voroněž. Útočné akce Ozbrojených sil Ukrajiny okamžitě úplně ustaly, na frontě nastal mrtvý klid, místo aby využili situace, jak to Kyjev opravdu chtěl.

    Z toho pohledu, sestřelení letadel a vrtulníků dává smysl. Mimochodem, už se Medvěděv objevil na veřejnosti od "pokusu o převrat"?

  • Tiež ma napadlo, či presuny Wagner nemajú súvis s prípravou operatívneho zásahu pre prípad pokusu o jadrovú provokáciu USA rukami banderovcov.