Atentát na Roberta Fica

Chronológia zo stránok DenníkaN:

Naživo

Premiéra Fica postrelili v Handlovej, parlament prerušil schôdzuRobert Fico (Smer) na tlačovej konferencii v Handlovej v stredu popoludní. Foto - TASR *** Local Caption *** vláda Tk

 • premiéra odviezli do nemocnice
 • svedkovia hovoria o viacerých výstreloch
 • opozícia zrušila protest na podporu RTVS

15:24

Podľa KDH je nešťastné, aby si teraz politici vyhadzovali na oči, kto polarizuje spoločnosť. „Toto je neprípustné pre všetkých z nás,“ dodal poslanec Ján Horecký.

15:20

O 15.30 bude v parlamente zasadať poslanecké grémium, kde sa majú kluby dohodnúť, ako budú po postrelení premiéra ďalej postupovať.

15:18

SaS a PS rušia dnešný protest na podporu RTVS. Predseda SaS Branislav Gröhling vyzýva poslancov, aby sa navzájom zo situácie neobviňovali.

15:16

Takéto konanie v civilizovanej spoločnosti nemôžeme tolerovať voči nikomu, reaguje KDH na útok na premiéra. „Musíme sa všetci zjednotiť proti akýmkoľvek prejavom násilia. Útok na premiéra je útokom na slovenskú štátnosť a suverenitu. V tento moment je nevyhnutné urobiť všetko preto, aby sme spoločnosť upokojili.“

„Agresivitu, násilie a útoky na politikov, ako i iných verejných činiteľov, jasne odsudzujeme. Premiérovi prajeme skoré uzdravenie a myslíme na neho v modlitbách,“ dodal František Majerský.

15:14

Prezidentka Zuzana Čaputová ostro odsúdila „brutálny a bezohľadný“ útok na premiéra. „Som šokovaná. Robertovi Ficovi želám v tejto kritickej chvíli veľa síl, aby sa z útoku zotavil“.

15:13

Predseda PS Michal Šimečka uviedol, že je šokovaný a zhrozený streľbou na premiéra Roberta Fica. „Akékoľvek násilie jednoznačne a ostro odsudzujeme. Veríme, že premiér Fico bude v poriadku a že tento hrozný čin bude čo najskôr objasnený.“

15:11

Andrej Danko dáva postrelenie Roberta Fica za vinu novinárom, o tých z Denníka N hovoril ako o „hnusných prascoch“.

15:09

V parlamente je napätie po správe o postrelení Roberta Fica. Richard Glück zo Smeru prišiel do sály a kričal na opozičných poslancov, že je to ich chyba a sú za to zodpovední. Po Glückovi zas kričal poslanec hnutia Slovensko Jozef Pročko. „Ste verejný činiteľ, správajte sa podľa toho,“ odpovedal mu.

Situáciu sa snažil upokojiť podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha, ktorý prosí Pročka, aby neprovokoval a bol empatický, keďže im postrelili predsedu strany a vlády.

15:06

Denník N hovoril s dvomi ľuďmi, ktorí boli pri Robertovi Ficovi v momente, keď ho postrelili. „Práve som mu išiel podávať ruku,” povedal starší muž. „Keď sa ozvali výstrely, skoro som ohluchla,“ hovorí zasa žena, ktorá nechcela uviesť svoje meno. Počula tri alebo štyri výstrely.

Videla, ako pred ňou Fico klesol k zemi, a hovorí, že si všimla krvavé zranenia na jeho hrudi a hlave. Nevie povedať, aké vážne.

14:59

Schôdzu Národnej rady prerušili na neurčito, dôvodom je postrelenie predsedu vlády. Oznámil to podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha za Smer a smerom k poslancom opozície dodal: „Toto je vaša robota“.

Za túto vetu si vyslúžil pokriky a nadávky od opozičných poslancov.

14:57

Údajného útočníka na Roberta Fica zadržali. Polícia opáskovala okolie, handlovský kultúrny dom evakuovali. Ochranka sa postarala o bezpečnosť ostatných členov vlády.

14:48

Premiéra Roberta Fica v Handlovej postrelili, vezú ho do nemocnice. Výstrely padli pred domom kultúry, kde zasadala vláda, keď premiér prišiel medzi ľudí.

Reportér Denníka N Daniel Vražda incident nevidel, bol však blízko a počul niekoľko výstrelov. Potom videl, ako premiéra ochrankári zdvíhali zo zeme a naložili ho do auta a odviezli.

Podľa svedkov, ktorí boli na mieste, Fico prišiel k ľuďom, ktorí ho vítali, a vtedy padlo niekoľko výstrelov. Fico potom padol na zem.

Údajného útočníka policajti spacifikovali a zadržali. Polícia opáskovala okolie, kultúrny dom evakuovali. Ochranka sa postarala o bezpečnosť ostatných členov vlády.

«13

Komentáre

 • Doufejme, že to zvládne

 • Útočník Juraj Cintula, který postřelil slovenského premiéra Fica, uvádí, že nesouhlasil s vládní politikou. A proto zaútočil

  https://t.me/neCT24/55878

  video_2024-05-15_19-49-29.mp4

  pozn: přijde mi to, jako by byl něčím sjetý

 • Ficova operace byla úspěšná, jeho stav je stabilizovaný a je při vědomí - média

  https://t.me/PanchenkoNews/4314

  Operace slovenského premiéra Fica byla úspěšná, jeho stav je stabilizovaný a je při vědomí - Denník Štandard

  https://t.me/selskyrozum/87682


 • Bože můj.... tak ta dlouhodobě živená nenávist nese své ovoce. Nemám slov. Chtít odpravit legitimního politika, který vyhrál volby? Jen proto, že se někomu nelíbí? Bože - kam jsme se to dostali v té "liberální demokracii"? Od urážek k vraždám! Je mi z toho....

  Přeju Robertu Ficovi, ať nejen přežije, ale ať se do politiky vrátí a ještě dlouho vede zemi.

 • Lin nenávisť jej len ziveny vektor kam má tento skutok viesť.

  Tu ide o ďaleko viac ako o Fica, Slovensko, toto sa dotýka Globálneho riadenia.

  Niečo viac naznačuje aj Nikita - https://t.me/Nikita_Clanky_Archiv

 • Bohužel řekl bych, že takových věcí bude přibývat.

  Přemýšlím, zda to byl čin jedince, či tomu bylo dopomoženo, ať už tlakem okolí či přímo něčí intervencí.

  Progresivistům a médiím tohle zrovna nepomohlo. Leda by bylo cílem rozkolísat nálady uvnitř Slovenska.

 • „Vtedy som pochopil takú vlastnú dichotómiu, že jej nemôžem vynadať, lebo má pravdu. No na druhej strane jej musím povedať, že toto slovo nech nepoužíva. Viem, že to slovo priniesla zo školy. Nekomentoval som to, tiež som mal strašnú chuť si udrieť. Nič som neurobil, no cítil som sa veľmi bezmocne. Pamätám si túto situáciu spomalene ako z jedného zlého hollywoodskeho filmu. Vidím seba, ako robím tigrí skok, ako na Fica skáčem, ako on padá do prachu a pokúša sa niečo povedať. Vtedy sa blíži pomaly päsť s touto mojou lebkou na prsteni a ja ho utlčiem do toho námestia SNP. No nestalo sa to,”

  Viete kto to povedal v roku 2021 ?

  Tento tu, vraj tak ako on zahrá Hamleta... lepšie ho zahral už len Kostelný

  https://www1.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/foto-herec-robo-roth-stretol-meste-roberta-fica-chcel-som-ho-udriet-dat-mu-pastou

 • teraz sa budeme divit co sa zacne diat pod "vedenim" smero-hlaso-trockistov

  Stav premiéra Fica je stabilizovaný, ale stále vážny, povedal Kaliňák. Zasadne Bezpečnostná rada

  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/710274-dozvuky-atentatu-na-fica-stretne-sa-vlada-aj-bezpecnostna-rada/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_bleskove_spravy#google_vignette

  Fico sa musi vratit v plnej kondicii, lebo...

 • Osoby politikov sa dajú porovnať so šachovými figúrkami.

  Bez ohľadu na to, či je tento obraz fantázia, alebo zachytenie reálneho momentu. Osoby sediace za šachovnicou sú len symbolmi reálnych, neporovnateľne mocnejších síl:


  Je možné obetovať kráľovnú a dať mat pešiakom. Celkový počet možných šachových pozícií sa však odhaduje na viac ako 10^43. Aby sme to uviedli do širšieho kontextu: Počet atómov v pozorovateľnom vesmíre je asi 10^80. Pre ďalšie porovnanie: Počet sekúnd od Veľkého tresku je len 10^18.

 • Předpokládám, že je ochranka Fica komplet na pracáku. To, co tam předvedli, je neomluvitelné.

 • @Malina

  Fico není zrovna v bezpečí ani v nemocnici. Není problém těžce raněnou osobu upečovat k smrti.

  Doufejme, že z toho proaktivní blbci nevytvoří majdan.

 • https://www.youtube.com/watch?v=3-AosKEubn4&t=1s

  Tlačové vyhlásenie k zdravotnému stavu premiéra R. Fica

 • Ano, Fico ještě nemá vyhráno, má dvojitý baypas, bere léky na ředění krve, což je komplikace. Pevně věřím, že se uzdraví. a vrátí se na své místo. Pellegriny by mu mohl zajistit spolehlivé chlapy na hlídání, dnes ho navštívil.

 • Lin povedal/-a: Celá Evropa ho potřebuje, má-li přežít. Jako vzor, jako morální a etický maják.

  Lin. Netreba vyrábať z Fica svätca, ktorým v žiadnom prípade nie je. Bol to útok na emócie a podaril sa im dobre. Priznám sa, že som mu na chvíľu podľahol aj ja. Ale o inom som chcel...

  --

  Milí diskutujúci, milí čitatelia. Jedna otázka. Komu prospel atentát na Roberta Fica?

  Sú tí tzv. progresívci tak naivní, že by nevedeli, čo sa stane po takomto čine? Veď on bol tým človekom, ktorého si neustrážili. ktorého oni potrebovali. Aby mohli opakovať svoje Lebo Fico. A zrazu by celé toto svoje dielo, do ktorého investovali dlhé roky úsilia, odstránili tak, aby stratili akúkoľvek dôveru ľudí?

  --

  Dali nám na výber dve cesty, ktoré obidve končia v totalite sledovania a odstraňovania ľudskosti. Slovenské ľudové rozprávky vedia, o čo ide. Prežije Najmladší brat, ktorý sa vydá po tretej, tŕňmi zarastenej, takmer neviditeľnej ceste. Starších bratov premení striga na kamene. Zostanú skamenelí navždy, alebo dovtedy, kým ich neoslobodí Najmladší brat.

 • K
  upravené 17 May 08:14 #20->

  @Milo

  Já už to psal, že by to progresivcům moc neprospělo. Dále záleží, kdo se řízení procesu ujme.

  Lze na tom maximálně polarizovat společnost, může se na tom odepsat současná vláda na Slovensku, ale taky se to může přelít i k nám, že se někdo ,,inspiruje''.

 • Zora
  upravené 17 May 16:58 #23->

  Jeden zaujímavý pohľad z MSM:

  NÁZOR: Nenávisť je spoločné dielo. Bez ohľadu na to, či ste „spodina“ alebo „slušnočlovek“

  Silvia Ruppeldtová

  16.05.2024

  Udalosti posledných mesiacov, ba priam rokov, rozhodne nevypovedajú o tom, že sa obyvateľom Slovenska všeobecne žije čoraz lepšie. Predvčerajší atentát /tlačená verzia v Pravde je z dneška/ na predsedu vlády Roberta Fica pôsobí ako obrovský výkričník nad nebezpečnou akceleráciou všeobecného zvlčenia, v ktorom sa politickí protivníci, a masy s nimi, predbiehajú v tom, kto má väčšie právo cítiť sa ukotvený v civilizácii.

  Prezidentka a nastupujúci prezident trefne formulovali, že treba skoncovať s obviňovaním a viac uvážiť, čo vyslovíme. Pretože to, čo sa v Handlovej stalo, bol „individuálny čin, ale nazhromaždená nenávisť je spoločné dielo“. Slúži ku cti predsedom opozičných i koaličných strán, že po počiatočnom šoku a výmene invektív v parlamente predsa len vyzvali na zmierlivosť a ustúpenie od boja pred eurovoľbami. Náhle ako by celá spoločnosť pochopila: slovo, ktoré vraj znamenalo začiatok, môže znamenať aj koniec. Bez ohľadu na to, či ste na pomyselnej barikáde „spodina“ alebo „slušnočlovek“.

  Niet pochýb, že nenávisť je spoločné dielo. Vo verbálnom hecovaní a zneužívaní frustrácií si dlhodobo voľkajú členovia vládnych strán aj opozície. Triezvosť, ktorú prejavila väčšina médií, však, žiaľ, prichádza prineskoro: práve na obrazovkách a stránkach sa do veľkej miery formoval diskurz o tom, kto a čo si má vopred myslieť každý, ak nechce byť označený za „dezoláta“; priveľké množstvo verejných intelektuálov volajúcich po slušnosti a nezovšeobecňovaní spadlo do pasce paušalizovaného odsudzovania ľudí ako civilizačne zaostalých (spodina, postsedliaci) len preto, že majú o svojom postavení v Európe a postavení Slovenska v geopolitike inú ako pretláčanú predstavu.

  Zvaľujúc všetko na verbálnu agresivitu zabúdame pomenovať hlbšie príčiny rozvratu, ktorý umožnil prepad do absurdnej existenčnej a hodnotovej neistoty a ktorý sa začal už pred začiatkom 21. storočia. Strojcovia toho rozvratu neraz zažívajú comeback, nebojac sa kázať o „desivom obraze Slovenska“. A keď príde atentát, ukáže sa, že ten desivý obraz nie je len v cudzom, ale aj vlastnom zrkadle.


 • Šutaj Eštok: Vyšetruje sa aj verzia, že páchateľ nebol osamelý vlk

  Bratislava 19. mája (TASR) - Vyšetrovací tím atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) sa zaoberá aj možnosťou, že páchateľ nebol osamelým vlkom. Nasvedčuje tomu aj fakt, že facebooková a komunikačná história páchateľa bola dve hodiny po spáchaní skutku zmazaná. Informoval o tom v nedeľu minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

  "Vyšetrovateľ bol doplnený o vyšetrovací tím, pretože je tu aj verzia toho, že páchateľ sa pohyboval v určitej skupine ľudí, ktorí sa možno na tento trestný čin hecovali a vzájomne podporovali," uviedol minister.

  Minister zároveň dementoval, že súčasťou atentátu boli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach. "Aj oni už sa stali obeťami vyhrážok a želania smrti," podotkol.


 • tak tak len aby ta pracovna skupina nesla do zabudnutia ako kazda ina...

 • ad zprávy z "Iné noviny":

  Doufám, že některé z těch zpráv od @Milo jsou sem dané jen pro objektivitu názorů.... 🙂

  Protože - obzvláště zprávy z "Iné zprávy" - naznačují, že by jako Fico mohl být úplně v pořádku a celá anabáze s atentátem jen hra.

  No... tak dle mého takovéto až násilné konstrukty mají za cíl lidi jen zmást a odvést je od reality. Fico s největší pravděpodobností v pořádku není a nedívali jsme se jen na jakési představení vládních figur. To, že Fico "nepošle aspoň selfí" mě sám o sobě vytáčí do běla, protože - krucinál - ne každý je magor, který se fotí i na záchodě. Pokud je člověk v nemocnici a s vážnými obtížemi, má úplně jiné zájmy a starosti než si "vyrábět selfí".

  Premiér je sice veřejná osoba, ale fotky z nemocnice a za těchto bezpečnostních rizik veřejnost fakt nepotřebuje. Když si vzpomenete na Zemana, udělal to samé a ze stejných důvodů = šlo mu o život a bylo mu ukládáno o život. A i když masmédia vřeštěla "my máme nárok", povolil zveřejnit nějakou fotečku až když byl už před propuštěním.

  Zatím vše směřuje ke stopě promyšlené a pečlivě připravované akce - ovšem ze strany vládních odpůrců a vyznavačů sorošovských fondů a aspeňáckých chytristik. Protože - Fico neměl přežít a střelec - "osamělý vlk" - taky ne. Střelec každopádně ne - vždyť taková je "běžná civilizovaná praxe". Spoléhalo se na reakce ochranky a z takové blízkosti by nejspíš nebylo možné minout. Jenže.... ochranka nebyla dostatečně vyškolená a už vůbec ne sehraná (nebo mohl být i jiný důvod) a reagovala naprosto neobvykle, že zmátla i sama sebe.

  A pokud by Fico nepřežil? Nebo - pokud by přežil a byl by dlouhodobě vyřazený z práce. Pozor - a toto se ještě stále může stát = že Čaputová jmenuje vládu sama! Však je ještě nějaký ten týden ve funkci, ne? A jmenovat dočasnou vládu - z důvodu "rozdělené společnosti a vyhrocení vztahů" - to se přímo nabízí. Je úplně jedno, kdo to bude, ale hlavně ne strany současné vládní koalice! A nemusí to bý na roky - stačí měsíc, aby se dosáhlo žádaného.

  A oč tak důležitého jde? Ivan Kratochvíl (voják a analytik) se domnívá, že jako vždy - o UA. Slovensko má totiž letiště a ta jsou nejen v pořádku, ale schopná skladovat jaderné zbraně. Jde tedy o invazi NATO na UA! Fico již jednou takové invazi zabránil a to tím, že před makrónovskou supertajnou schůzkou zveřejnil, co je na programu. A pak si také připomeňme návštěvu fialového truhlíku s příslušenstvím v USA a přímo v sršním hnízdě. Byl se tam vyfotit a vypít si kafe? Nebo jen kvůli Vrběticím? A proč jeden z klíčových mužů rozvědky sám na vlastní žádost odešel ze svého lukrativního postu? Nebylo za tím vším i něco víc?

 • Milo
  upravené 21 May 11:41 #28->

  Lin povedal/-a: Doufám, že některé z těch zpráv od @Milo jsou sem dané jen pro objektivitu názorů....

  Nie, Lin. Nie pre objektivitu, ani pre pluralitu názorov. To, čo sa reálne stalo, nám nikto nepovie. Ak na to neprídeme sami, zostáva nám len veriť oficiálnemu výkladu udalostí. A ten je, hádam prvý raz v posledných desaťročiach, pre všetky politické subjekty pozoruhodne jednotný.

  Otázky, ktoré v mojich odkazoch kladú "Iné noviny" a rovnako ich postrehy sú legitímne a smerujú k podstate. Sú len v trocha inej forme, ako si ich tu zvyčajne kladieme my. :) A informácie z prelinkovaného článku Dennika N nevyzerajú byť horšie, ako tie, ktoré šíri druhá strana. To, že napr. Tódová z DenníkuN má/mala informácie od polície, prokuratúry , spravodajcov je jasné. To vieme. Aj to, že ich mafia za ňou zneužívala na politický boj. Ale odkiaľ ich majú napr. D. Kollár a iní? Na čo ich používajú oni? Sú to informácie, alebo dezinformácie? Mne ide o obsah, nie o obal :)

  Zora to tu v závere veľmi pekne zhrnula: • Milo povedal/-a: Ak na to neprídeme sami, zostáva nám len veriť oficiálnemu výkladu udalostí. A ten je, hádam prvý raz v posledných desaťročiach, pre všetky politické subjekty pozoruhodne jednotný.

  Víš dobře, že dobrat se k jakž tak reálnému obrazu "co se stalo", můžeme jen díky informacím. Takže ano, souhlas, že se snažíš ukazovat informace z co nejvíce stran. A ano - ten "inezpravy" otázky pokládá. A jen z mého hlediska jsou některé ty otázky úplně mimo.

  A Zora také pokládá otázky a vůbec mimo nejsou.

  Já taky položím otázku a myslím si, že velmi zásadní:

  Jaký motiv by byl pro vládní strany sehrát takovou komedii a "hru na atentát"? Já na nic normálního a logického nepřišla....

 • g
  upravené 21 May 17:26 #31->

  Stop, stop. Inenoviny... mnoho informácii je zaujímavých na tej stránke, ale žeby tak zašli do handlovskej nemocnice a spýtali sa sestričiek a tých dvoch doktorov, čo prví ošetrovali Roberta Fica ??? Nie, namiesto jednoduchého riešenia ponúkajú fantasmagórie. Fico oblboval ?!? tlačovkami ? Hádam informoval verejne dostupnou cestou čo najširšie publikum. Inenoviny robili/robia čo ? Prečo sa tí panáčikovia, ktorí sú za stránkou inenoviny, nepostavia verejne, aby bolo vidieť ich tváre, a nech informujú oni.

  Takže prvé miesto, kde bol Robert Fico ošetrený, je Nemocnica Agel v Handlovej. Doviezli ho tam limuzínou (žiadnou sanitkou), tou, do ktorej ho spanikárení ochrankári naložili (tá je na videu) a potom s ním leteli presne opačným smerom do nemocnice. Opačným preto, lebo po ľavej strane pristavenej audiny (vodičova strana) je asi 100 metrov T križovatka a na nej potom doľava je rovno do nemocnice asi 500 metrov. Oni šli takmer kilometer cez dva kruháče, kým prišli k tej T križovatke 100 metrov od štartu. Stačí kuknúť video, google mapu Handlovej. Šli tak preto, lebo boli v panike a nemali potuchu, kadiaľ sa ide do nemocnice.

  Žiadne video, fotky z handlovskej nemocnice už nie sú. Tie sestričky, ktoré niečo natočili/nafotili, to museli osobne pred ochrankárom vymazať z telefónu ! Niečo, v tom zmysle, ako ratujú zakrvaveného premiéra SR bieleho ako stena. Tie sestričky čistili aj tú audinu od krvi.

  Ochrankári robili čo vedeli a mohli. Je pekné, keď bývalý šéf ÚOÚČ Juraj Zábojník rozpráva čo mali, ako mali, a že jemu sa nič také nestalo. Práve preto, že prvýkrát v našej histórii niekomu napadlo vytiahnuť z bezprostrednej blízkosti zbraň na premiéra a strieľať, práve preto sa mu to podarilo.

  Takže tie nezmysly nech si inenoviny nechajú. Kto ich videl ? Kto pozná čo skutočne dosiahli/urobili tí, ktorí píšu v mene inenoviny ? Nenesú za nič zodpovednosť, všetci majú špinavé ruky, len inenoviny zachraňujú Slovensko.