Atentát na Roberta Fica

13»

Komentáre

  • Kaktus
    upravené 7 Jun 07:40 ->

    @Vlčko

    Nejedná se o neplodnou debatu jen proto, že Lin klade své argumenty a otázky a nepřijala jednoznačně tvé tvrzení.

    Brzdil bych, co se týče vytahováni jednoznačných důkazů na základě videa, protože to, zda bylo, nebo nebylo video upraveno není nikdo schopen okem rozeznat - respektive pokud v něm vidím zjevnou chybu, nemůžu vědět, že ona zjevná chyba není úprava.

    Mimoto - byl Fico, následoval Íránský prezident včetně ministra zahraničí tuším a následně Trumpa nedávno uznali vinným v soudním procesu - tak aby jste pro stromy nepřehlédli les.

    Odzbrojení a kontrola - proč ne - záminka byla dána - u nás střelba v Praze, na Slovensku Fico.

    Problém bude ale s realizací řekl bych - třeba v ČR je okolo 400 000 střelců (lidí majících legální oprávnění držet zbraň) noo a armáda má 20 000 lidí. Těch 400 000 lidí nebude těmto zákonům moc nakloněno - mimoto kdyby měli někteří odevzdat své zbraně, znamenalo by to pro ně významný zásah do majetku - stát by je okradl o desítky či stovky tisíc Kč.

    Policii k armádě nepřičítám - možná tak zásahovky by se daly, ale policista a zbraň - to je často velmi smutná kapitola sama pro sebe.

  • Milo
    upravené 7 Jun 19:18 ->

    Plodnosť a neplodnosť diskusie zatiaľ komentovať nebudem. Už dlhšie uvažujem nad zmenami v štruktúre fóra / bloku. Všetko má svoj čas.

    Kaktus povedal/-a: Brzdil bych, co se týče vytahováni jednoznačných důkazů na základě videa, protože to, zda bylo, nebo nebylo video upraveno není nikdo schopen okem rozeznat - respektive pokud v něm vidím zjevnou chybu, nemůžu vědět, že ona zjevná chyba není úprava.

    Tridsať rokov ma živilo spracovanie videa, vrátane manipulácii (špeciálne efekty, retušovanie, pridávanie elementov do obrazu), len v trocha menej kriminálnom kontexte ako sa to robí v politike (kde to dostalo názov deep fake). :) Myslím, že viem celkom dobre odhadnúť čo je manipulované a manipulovateľné a čo nie. Sú videá, kde sa to určiť dá, sú také, kde sa to nedá. Aj to sa dá rozoznať. Nie vždy voľným okom, samozrejme. Pri počítačoch bežných vyrábačov politických fejkov však nesedia tímy profesionálov ako v Hollywoode, a ani nemajú mesiace času na spracovanie. Takže je to trocha jednoduchšie. Ale, bohužiaľ, zdá sa, že nároky spotrebiteľov médií na reálnosť udalostí neustále klesajú a uveria tomu, čo je na prvý pohľad očividný podvod.


  • Kaktus povedal/-a: rzdil bych, co se týče vytahováni jednoznačných důkazů na základě videa, protože to, zda bylo, nebo nebylo video upraveno není nikdo schopen okem rozeznat - respektive pokud v něm vidím zjevnou chybu, nemůžu vědět, že ona zjevná chyba není úprava.

    Nech sa páči, máš možnosť dať sem to pravé, neupravené video a môžeme sa o tom pobaviť...

    Bežný človek, bez toho, aby sme hovorili o nejakom "kritickom myslení", si kladie otázky, keď vidí niečo nezvyčajné. Napr. pri dopravnej nehode si kladie otázku, prečo ten človek ostal stáť v strede vozovky alebo keď vidí divú zver, prečo sa vôbec nebojí ľudí. A hľadá odpovede...

    Tu sa však zmanipulované stádo po zhliadnutí videa vôbec nepýta, prečo ľudia vôbec nereagujú na streľbu prirodzene. Takmer nikto z účastníkov "atentátu" nereaguje prirodzene, takmer všetci tam stoja akoby sa nič nedialo.

    Ľudia sa vôbec nepýtajú, ako je možné, že pri streľbe zo zbrane s účinným dostrelom 200m (maximálnym až 2km) nikto nie je zranený od projektilov, ktoré by mali byť logicky pri takejto streľbe odrazené. Veď tam stáli ochrankári, ktorí napriek počiatočnej liknavosti, chytali Cintulu za ruku už po druhom výstrele...

    A on, akoby sa nič nedialo, ešte vypáli 3 rany a minimálne dve zasiahnu Fica.

    Nikto zo stáda sa nepýta, ako je to možné. Všetci obdivujú "cisárove nové šaty" a ešte ohriaknu dieťa, ktorému sa tie šaty akosi nepozdávajú...

  • Aj tu upozorním na nový článok na magazíne fóra. Obsahuje "ako" aj "prečo".

    Informácie, nie mienky na doplnenie sú vítané v diskusii k článku.

  • Kaktus povedal/-a: Mimoto - byl Fico, následoval Íránský prezident včetně ministra zahraničí tuším a následně Trumpa nedávno uznali vinným v soudním procesu - tak aby jste pro stromy nepřehlédli les.

    Veď práve to je ono. Fico do toho kontextu zapadá, len inak, ako to podávaš. Spomínali ste tu atentát na Ghándhiovú, teraz smrť iránskeho prezidenta. Obidvaja spomínaní zomreli. Fico žije a zdá sa, že v lepšej forme ako predtým. Čo z toho vyplýva? Že atentát zapadá do diania vo svete - ale nebol naplánovaný na jeho odstránenie, ale na jeho posilnenie. Čo vyplýva z toho? Že útok nebol reálny. Že je dôležitou figúrkou pre tých, ktorí riadia svetové procesy. Je jediným politikom na Slovensku, ktorý dokáže emotívne osloviť časť obyvateľstva. A toto patrične využívali a využívajú pre svoje ciele. To je všetko. Je to veľmi jednoduché: Sledujte Fica a jeho vládu, uvidíte, čo so Slovenskom zamýšľa urobiť jedna časť globálnej mafie. Sledujte Šimečku a spol. a uvidíte, čo plánuje iná časť tejto mafie. Ich zámery sa tak podstatne neodlišujú. Ani metódy. Oni sa už nejako medzi sebou dohodnú. Že to bude stáť životy a slobodu množstva ľudí, je len vedľajším účinkom. Diskutovať o tom, že Fica chceli odstrániť "mocnosti", pretože išiel proti ich zámerom je absurdné.

  • Vláda robí výrazné zmeny! Prvé detaily lex atentát: Ochrana opozície, zákaz niektorých protestov aj doživotné renty

    https://www.topky.sk/cl/10/2781525/Vlada-robi-vyrazne-zmeny--Prve-detaily-lex-atentat--Ochrana-opozicie--zakaz-niektorych-protestov-aj-dozivotne-renty

  • Ja len toľko k tomu - práve vďaka verejným zhromaždeniam niektorí boli a iní sú dnes na svojich flekoch ...

  • Milo
    upravené 25 Jun 20:24 ->

    Mediálne ozveny

    Na blogu sme.sk sa najnovšie hľadajú stratené príspevky, ktoré "spochybňujú" "atentát" na Roberta Fica.

    Kam zmizol blog ?

    Tak nám miznú už aj blogy. Dúfam, že po blogoch nám nezačnú miznúť aj ľudia...

    Minulý týždeň bol v sekcii Blogy uverejnený blog Petra Bolebrucha pod názvom : Atentát na Roberta Fica – pochybnosti :


    https://blog.sme.sk/bolebruch/politika/atentat-na-roberta-fica-pochybnosti?ref=tit

    Už je nedostupný, nedá sa dohľadať. Ako uvádza sám autor vo svojom následnom blogu z 28.5.2024

    https://blog.sme.sk/bolebruch/politika/co-je-s-premierom-a-pochybnosti-o-atentate-na-neho-doplnam-clanok-juraja-seligu

    (mimochodom tiež nie v hlavnej lište Blogy, našiel som ho len pod jeho menom), sám netuší prečo :


    „Mal som tu podobný článok minulý týždeň bol tu pol dňa a mal za tú dobu 34 tisíc čítaní a SME mi ho stiahlo aby sa nedal čítať. Toto mi už urobili s troma veľmi čítanými článkami... V poriadku ak mi článok stiahnete napíšte mi aspoň dôvod“...

    Je zaujímavé, že tento bloger nespomína aj článok, ktorý P. Bolebruch napísal 23.6.2024. Pretože to čo píše - to bol len začiatok. Pokračovanie chýba.

    Najnovší článok P. Bolebrucha k téme

    "Fico by ostrú ranu do brucha CZ 75 B neprežil. Čo sa stalo na námestí baníkov v Handlovej naozaj ?"

    zverejnený 23.6.2024 (článok bol prakticky veľmi skrátenou a o dve medicínske fotografie doplnenou verziou môjho článku "Neviditeľní ľudia") mal dnes, 25.6. v čase odstránenia vyše 400.000 vzhliadnutí. Za dva a pol dňa. Pravdepodobne rekord čítanosti v slovenskom online médiu (futbal a hokej nerátajúc :)).

    Dnes to na mieste článku vyzerá takto:

    --

    V deň odstránenia blogu zareagoval aj zástupca šéfredaktorky sme.sk Jakub Filo. Jeho vysvetlenie som už v rôznych obmenách čítal pri množstve príležitostí, kedy bolo treba občanom odobrať možnosť a vôľu, aby sa sami informovali. Napríklad o plándémii a o "vakcínach". V nemčine, angličtine i slovenčine je to vždy to isté. Nereagovať na fakty a otázky, ale pokúsiť sa spochybniť vnímanie čitateľa alebo autora "konšpirácie".


    Pán Filo sa však diskvalifikoval už v druhom odseku:

    Rozhodli sme sa tento blog stiahnuť. Odhliadnuc od toho, že pracoval s nepravdivými a neoveriteľnými informáciami, ktoré sú samy osebe porušením blogera...

    Pretože každá z informácií v článku je overiteľná. Verejne prístupná. Blog obsahoval link na môj článok - a tam sú zdroje uvedené. Naopak, neoveriteľné je jeho pseudovedecké táranie. Filo predkladá psychologické konštrukcie, ktoré sa dajú uplatniť rovnako na presvedčenia najrôznejšieho druhu, ako aj na jeho vlastný príhovor čitateľom. Lenže - v článku ide o fakty. Nie o presvedčenia. Či presviedčanie. Ak extrahujete moje vysvetlenia od uvedenej faktológie - máte lepšie, ktoré zahŕňa všetky nezrovnalosti okolo atentátu? Poslúchnime radu pána Fila:

    V prípade atentátu na Roberta Fica je dobré si opakovať Occamovu britvu. „Ak existujú na nejaký jav viaceré vysvetlenia, je lepšie uprednostniť to najmenej zložité.“

    Ten kto článok pozorne čítal a sleduje dianie na politickej a mediálnej scéne, bude mať mimoriadne ťažké nájsť jednoduchšie vysvetlenie, prečo sa atentát (ne)udial. A to je problém, ktorý inak ako odstraňovaním odkazov na článok riešiť nevedia.

  • Mediálne ozveny.

    Môj názor je, že Sme ako aj "technológom moci", čo sú čiastočne aj novinári resp. skôr tí čo ich riadia a dávajú články na zverejnenie, zverejnenie blogu vyhovuje a zároveň sa musia "dištancovať".

    Dôvod prečo je to tak je, že sa museli dištancovať je preto, lebo je to "konšpirácia" a nemôžu odhaliť skutočnú pravdu (technológovia moci ju určite poznajú, veď ten "atentát" pravdepodobne sami vymysleli), lebo tým by mohli u ľudí vyvolať diskusiu a presvedčenie aj o pravdivosti ďalší "konšpirácií".

    A somzrejme, tým že sa vedenie Smeru a celá vláda nechala vtiahnuť do tohoto cirkusu, tak je ju jednoduchšie globálnou oligarchiou ovládať. A globálna oligarchia ovláda aj médiá.

    A prečo im to vyhovuje a v podstate to istou formou živia?

    No preto, lebo potrebujú rozdelenie spoločnosti a zároveň podporiť "opozíciu" (to, že v skutočnosti žiadna opozícia nie je, je iná vec, ale mediálne je treba politické rozdelenie živiť) . Spoločnosť sa rozdeľuje predovšetkým cez mediálne témy. "Rozdeľuj a panuj", odpútaj pozornosť a v pozadí pracuj v prospech globálnych aj lokálnych oligarchov. To je tá "demokracia".

    Zároveň som presvedčený, že tak ako agenti tajných služieb rôznych štátov na Slovensku, tak aj časť politických pajácov v "opozícii" informácie o falošnom atentáte má. A tiež sa mi nechce veriť, žeby si "politickí oponenti" Fica nepozreli aspoň verejne známe zábery a nezdalo a im na tom celom "niečo čudné". Možno sa teraz po mediálizáci a tým, že sa to "uchytilo", budú snažiť na tom mediálne priživiť. Smozrejme, "hryzkať" budú len "slabúčko".

    A možno Fico ukáže aj nejaké tie jazvy (možno, že na dokreslenie príbehu o atentáte, pripravili aj to, alebo ešte pripravia). Ktovie čo majú ešte "technológovia moci" (tí lokálni aj tí globálni) v talóne.